Termín porodu duben 2014 🙂

Ahojky,
tento týden jsem zjistila, že už i já jsem v očekávání.. 🙂 Podle MS mám termín 1.4.2014, tak snad to nebude apríl. 😃

Vím, že je na vše hrozně brzy, k doktorovi se teprve chystám, ale snad mimčo zatím nikam nezmizí a hezky počká. 🙂 Máte někdo taky termín březen/duben? Byla bych ráda, kdyby se nás tu sešlo víc a mohly jsme se spolu dělit o své radosti, starosti, zážitky a plány spojené s naším těhotenstvím.. 🙂
atmosfera
7. únor 2014
@barevka no já nebyla vyzáblina ani předtim no, takže má čísla jsou jasná, ale je mi to momentálně jedno, zatim 150kilo nevážim a hlavně že malej tam má místečko a je mu dobře 🙂 dneska v noci mi dal 3 přesné zásahy do močáku, takže bylo veselo 🙂))

@impipi vítej, jsme rádi, že přibíráš jako my 🙂)) no já mám termín 19.5., takže takřka stejně... v PO jdu na ultra, tak uvidime, co mi tam řeknou 🙂 jj samí chlapci na cestě, nevim, s kým budou jako kamarádit 🙂))
barevka
7. únor 2014
@atmosfera No já taky neměla rozhodně 20 kg i s postelí, to jsem neměla nikdy 😃 Jen jsem začínala na nžší váze a menších cenťácích než prvně 🙂
Je to tak, taky to neřešim, sice tajně doufám, že nenaberu zase 20, ale když jo, tak se svět nezboří! Hlavně, že bude prcek zdraví a všichni to ve zdraví zvládneme 😉
Já začínám ty veletoče ignorovat, bolí mě neskutečně záda a je den ode dne horší. Když to není kříž, přestěhuje se mi to do pravé plotýnky a to je fakt masakr. Nemůžu stát, chodit, pořádně ani ležet a sedět. Natož, když se chci zvednou :-p Jestli to takhle půjde dál, tak nevim jak zvládnu další dva měsíce 😕
Včera jsem byla na kontrole a doktorka se smála, že malý roste tak ukázkově, přesně podle kalendáře 😃
@impipi Ahojky! Taky jsem koukala, že je to tu samý chlapák 😃 Mno a to jsme chtěli druhou holku :-p Teda jen já a manža, dcerka od začátku mele o bráchovi 😃

Holky a co jména? Možná to tu už proběhlo, ale tak... 😃
impipi
7. únor 2014
Taky jsem nebyla vyzáblina, otěhotněla jsem a měla jsem osmdesát kilo... ]-( žádná hitparáda... :-p

Ale dneska jsem byla na UZ na 30+0 a malej má 1700g a prý odpovídá 30+6, takže je asi o krapet větší, jinak prý vše v pořádku.
Já tedy musím zaťukat, že zase nemám nějaký extra problémy se zádama nebo spaním, je fakt, že jsem asi 5x během spaní vzhůru a chodím na wc.. Trochu občas záda mezi lopatkama, ale jinak nic a to jsem měla zlomené 4 bederní obratle před třema rokama... Ale když si řeknete doktorce, tak ona vám napíše takovou bederní ortézu na podporu břicha a celou mi jí hradila pojišťovna, ještě jsem jí neměla na sobě, ale vypadá příjemně.. Třeba by vám to mohlo pomoct.
jo a jméno pro klučinu máme, bude to Honzík... A co u vás tedy?
citaka
7. únor 2014
@impipi U nás bude taky Honzík ,kdyby nebyla ta kila navíc a ta únava, tak je to pohodička. 🙂
impipi
8. únor 2014
@citaka

Tak gratuluju k Honzíkovi.. myslím, že bude i přeHonzíkováno.... 🙂 četla jsem, že je to druhé nej jméno...
makussska
9. únor 2014
@mysicka_lb Ahoj, doufam, ze to nevyzni blbe, ale ja jsem tak rada, ze nejsme sami, kdo rekonstruuje a hrozi, ze se to do porodu nestihne... Mame se stehovat jen o patro vys, ale zatim jsme u tchanu v obyvaku, takze dost problem s mistem - pokud se to nestihne, holt jim budem muset vystehovat nejaky nabytek, aby bylo kam dat postylku a prebalovak... Ale stejne bych byla radsi uz ve svym a mela vse nachystany! Musim ale rict, ze mi ted pomohlo, te v tom tak nejsme sami a jak pises: hlavni, aby mimco bylo zdrave... Moc toho uz nezbyva, aby se tam salo aspon "krabicove" bydlet, jenze manzel je furt v praci 😞 PS: omlouvam se za preklepy, pisu pres mobil...
zanet93
11. únor 2014
@sabuleh Budeme mít Vanesku 🙂 a vy?
kapricek
11. únor 2014
@bucinkas20
Ahojky,já jsem z Prostějova a oba termíny nám vychází na 29.3🙂a čekáme holčičku🙂Tak třeba se potkáme🙂
bucinkas20
12. únor 2014
@kapricek jééé... tak to mám radost. 🙂 to by mohlo vyjít... takže porodnice vybraná v Pv? 🙂
kapricek
12. únor 2014
@bucinkas20
No,čekám první miminko a kde budu rodit dopředu nějak neřeším,takže to vypadá na naši porodnici v Pv🙂
Máš s ní už nějakou zkušenost?Tak zatím přeji pohodový zbytek těhotenstvín a třeba se potkáme🙂
Gábina
sabuleh
13. únor 2014
@zanet93 My máme doma 3 letou treperendu Elišku a ted čekáme Lukáška 🙂 ,tak bude doma veselo 🙂
ululul
16. únor 2014
My máme doma téměř dvouletého Ondru a čekáme Gábinku 🙂 Na utz ve 31+2 měla 1581 g, prý bude prcek, ale zdravá!
zanet93
19. únor 2014
Tak jsme ode dneška na mateřské 🙂 jsme 33 tt malá je prý drobnější, ale měla by být zdravá. Nechci nic zakřiknout 🙂 už nemůžu na nohy a někam dojít je docela problém :/ a to jsem si do teď přišla v kondici.
zanet93
19. únor 2014
@makussska Tak to jsme na tom stejně stěhovali jsme se a ještě na mě čeká hafo krabic na vybalení a je to teď už hrozný dělat a uklízet takhle ve velkém 🙂
makussska
19. únor 2014
@zanet93 To věřím! Já už teď vidím, že míň vydržím a jsem čím dál pomalejší. A že je malá drobná, aspoň dobře poleze ven 😉 Hlavně, když je v pořádku! Koukám, že jsi 33. týden, já jen o 3 míň a budem-li mít štěstí a stihneme vše dodělat, tak se budem stěhovat tak na začátku dubna (ne-li v půlce) a rodit mám 29. Takže Ti závidím, že už můžeš vybalovat 🙂 Obávám se, že nakonec budu stěhovat na dvakrát - poprvý k tchánům do obyváku, kterej obýváme my, protože mám vše na mimčo zatím u našich a tady budem pak muset vystěhovat nějaký nábytek a věci ze skříní, podruhý k nám o patro výš (na tohle stěhování se těším, nejradši bych vše stěhovala už tam).
impipi
27. únor 2014
Ahojda maminy... Jen mě tak napadlo, jestli už jste přemýšlely v čem povezete Vaše milované drobečky z porodnice... Já bych chtěla asi nějaký pěkný overálek nebo pěknou soupravičku z bodýčka a dupaček. A do sedačky dát podle počasí buď teplou nebo slabší cestovní zavinovačku... Víte o nějakém dobrém obchůdku, kde se dá sehnat takový nějaký sladký overálek nebo ta soupravička? Nebo pokud máte vymyšleno, pošlete fotečku pro inspiraci?? 🙂
Jinak se už nemůžu dočkat až bude malý venku, už to začíná být náročné... Držte se maminky ať to všechno v pohodičce zvládneme!!
barevka
10. bře 2014
@impipi Tak už máš sehnáno, vymyšleno v čem pojede malý domů? 🙂
U nás to bude bílé bodyčko s dlouhým rukávem, béžové dupky a bílý chlupatý kabátek + do autoseačky lehčí zavinka. Jsem zvědavá jaké bude počasí, venku se to zbláznilo, tak jen abychom nakonec nejeli ještě ve sněhu :-p
Jo a jsem se ptala na jméno a pak jsem nemohla najít diskusi :-p Takže napravuji, u nás t nebude Honzík - byl teda taky v úzkém výběru 😃, budeme mít Filípka 🙂

Jinak už máte sbaleno??? A jak je vám po těle?
Já jsem nepoužitelná, už 3 měsíce mě berou záda, nejspíš plotýnky a vystřeluje mi to do nohou 😕
impipi
11. bře 2014
@barevka

No už mám... máme bleděmodré bodýčko a jarní semišový modrý overálek se zvířátkama, taky lehká zavinovačka do kočárku, ale připravím tomu mýmu chlapovi i teplou, kdyby náhodou...

V tašce zabaleno ještě nemám, ale mám už hromádky.. Ale je toho nějak hodně.. 🙂

Jinak Filípek je taky krásný jméno, taky jsme o něm uvažovali, zavrhlo se to jen kvůli tomu, že to je mýho chlapa společník, tak aby to pak nemělo nějaké následky... 😃

Záda mě nebolí, bolí mě to, jak je tam malej nahňácanej a tlačí mě na žebra a na spodek, je to docela síla, záda Ti ale vůbec nezávidím. Já mám karpály a bolí mě od toho celé ruce, bez ortéz bych asi umřela... Ale snad už to vydržíme, já jestli dobře počítám 38 dní.... ufffff... 🙂
barevka
13. bře 2014
@impipi
No taky toho mám nějak hodně :-p Hlavně té hygieny... 😃
Něco už mám v tašce, něco na hromádkách a něco ještě na papíře, to až to přijde, tak abych věděla co v rychlosti ještě přihodit 🙂

No tak to máš teda taky pěknou nepříjemnost s těma rukama 😕
Mno už to vydržíme, já mám dnes 22 dní :-p 😕 :-o Začínám být lehce nervózní 😃 Hlavně proto, že pořád doufám, že to proběhne stejně jako u dcerky - tedy v noci. Ale nějak mi nedošlo, že nemám plán, co když to bude přes den, co budu dělat s malou a kam v případě potřeby volat, no nejspíš záchranku, asi :-o
Po zkušenosti z minula si manžel nechce brát dovolenou, měl tehdy 14 dnů - týden před termínem a týden po. A já 10 dnů přenášela... Naštěstí jsme jeli v sobotu v noci, takže to bylo OK. Teď to má domluvené, že až to přijde, tak nastoupí na dovču, do té doby to nebude hrotit.
1890
15. bře 2014
Ahoj holky přidávám se termín mám 1.4 a hlavička nálehá a čípek zkrácený na 1cm, jinak mě dost už bolí čipek. čekáme snad holčičku Nikolku. Lukáška 2 letého máme doma.
barevka
15. bře 2014
@1890 Ahojky! My měli stejný termín po 1. UZ, pak se to ustálilo a stále 4. 4. 🙂
U nás zatím snad nic, minulý čtvrtek monitor a prý ještě 14 dnů určitě vydržíme 2v1 🙂 Jinak na špičku prstu, bolí mě třísla a každou chvíli píchá v podbřišku :-p

Jak na tebe působí druhý porod? Já mám pocit, že mám větší strach než u prvního 😃
1890
15. bře 2014
@barevka No já mám ted menší bříško a 9kg nahoře. Byla jsem nakontrole 35tt a ted půjdu v úterý, snad už budu třeba kapku otevřená. čípej už mě táhne pěkně a v podbřišku taky bolí. zátka ještě drží.
1890
15. bře 2014
@barevka u prvního jsem byla moc zašítá a dost pothaná moc mě nastřihli a hlavně mi píchlí oxitocin což ted nechci anijedno. ]-(
cimanka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
sabuleh
13. dub 2014
Ahoj ženský,tak už někdo porodil 🙂?Já mám termín zítra a zatím se nic neděje 🙂...A to jsme s první dcerou 3,5 roku byla od úterý do pátku ubytovaná na dětském oddělení,ze začátku nevěděli co malé je a pak zjistili angínu,ale těžce na to reagovala,museli jí kapat infůze přes kanylu,vysoké horečky 40 C,bolest hlavy i břicha-no nejhorší tři dny v mém životě.U celého personálu jsme byla za sedmý div světa,že tam jsme s malou.Takže z těch nervů mi mamka předpověděla,že do soboty porodím a ono ejhle je neděle a nic 😉 .....
mysicka_lb
15. dub 2014
@sabuleh Ahojky, já se hlásím. Porodila jsem 1.4., termín jsem měla 7.4. Teď už mi v postýlce spokojeně spinká čtrnáctidenní Vašík. Moc držím palce, aby porod proběhl co nejrychleji a co nejdříve a aby byla malá zdravá.
majaru
15. dub 2014
Ahojda 🙂 Tak porod za námi. Porodila jsem 6.4. chlapečka Martínka. 🙂 Porod skvělý. Oba jsme zdraví. Jsme již doma a užíváme si malého drobečka. Největší věda je kojení .-) Teď už jsem se trochu rozkojila, ale ten začátek, chce to pevné nervy.
sabuleh
16. dub 2014
Jééé tak to holky moc gratuluji k narození chlapečků 🙂 .....Martínek je fešák podle foteček.My stále nic 😞,včera jsem byla u svého lékaře a dole nic extra,takže si mě zítra převezme gynekologie v nemocnici,tak jsem zvědavá co mi řeknou na kontrole,zda udělají třeba Hamiltona a když by to nepomohlo kdy mám nastoupit na příjem 🙂 ...Už se těšíme na Lukáška,ale na to,že je to kluk moc se tam parádí chlapeček náš 😉 ....
Kojení je to věda,já při prvním jsem to všelijak studovala,ale praxe je pak trochu jiná,malou jsme kojila do 14 měsíců a ted když čekám druhý vůbec už si nepamatuji jak a co,takže v tom budu tápat jakobych měla první 🙂 ,tak jsem na sebe zvědavá.....
Tak přejeme at jsou kluci hodní mysicka_lb a majaru ,rostou kluci jako z vody.....
helulela
17. dub 2014
Ahoj holky, omlouvám se, že se vám vměšuju do diskuze. Pro Vybrali jsme chystám album miminek narozených v březnu a v dubnu. Kdybyste tam chtěly mít fotku toho vašeho, prosím označte mě @ u ní ve vašem fotoblogu. Více tady http://www.modrykonik.cz/blog/helulela/article/... Děkuju za pomoc🙂 Hela
ululul
26. dub 2014
I já se chci pochlubit, 7.4. jsme se rozrostli o Gábinku. Je dokonalá!! 🙂

Začni psát odpověď...

Odešli