• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu květen 2014

13. srpna 2014 
@nonnni nene,normálně na 3 roky nástvaba dálková podnikání v oboru
18. zář 2013 v 08:37  • Odpověz  • To se mi líbí
@lajla nene jsem v prváku,mám jen učňák po škole jsem normálně pracovala kde šlo,od 23 jsem na mateřských do teď,dál nevím,vyšší by byla super,ale nevím zda zvládnu vůbec ty 3 roky a maturu,takže zatím se držím při zemi :wink: :wink:
18. zář 2013 v 08:39  • Odpověz  • To se mi líbí
@lajla předčasný císař?To je co?SC je buď akutní nebo plánovaný,máš důvod mít plánovaný SC,proč?Ten se dělá před TP,já měla akutní SC,zastavovali porod,pro mně noční můra,hrůůza,raději 100x rodit,než jeden SC a to jsme měla vše bez komplikací malá byla zdravá ale ty bolesti pak,už nikdy doufám že budu rodit normálně
18. zář 2013 v 08:42  • Odpověz  • To se mi líbí
@lajla mam sice oproti saminomimino jen jedno dite, ale pri akutnim SC jsem zazila jak stahy az do posledni faze pred tlacenim, tak cisar jako takovy. Pokud to pujde, rozhodne chci rodit normalne. Uz i proto, ze jsem SC strasne tezce psychicky nesla(brala jsem to jako svou neschopnost porodit jako zena), mela jsem problemy s jizvou a hlavne ztratila prvotni pro me tak dulezity kontakt s miminkem. Navic akutni SC se vetsinou podepisuji i na psychice miminka, coz u nas platilo desetinasobne.
Chapu tvuj strach z porodu, ale ty ktere tak porodily ti urcite potvrdi, ze za ten konecny pocit to fakt stoji. Ja to tak tedy citim, i kdyz jsem to nezazila
18. zář 2013 v 09:01  • Odpověz  • To se mi líbí
@lajla Rodila jsem malou císařem, měl být plánovaný, 30.9. jsem si měla jet domluvit termín, ale malá se rozhodla jinak a 21.9. si praskla vodu a frčeli jsme. Císaře mi dělali kvůli mým zdravotním problémům, nemohu rodit v Epidurálu ani Spinálu, takže celková narkoza, kterou hodně špatně snáším. Celkově podtženo a sečteno - stahy jsem měla, na sále už jsem se modlila, ať mě uspí, protože být přikurtovaná k operačnímu stolu a nemoci si ulevit jinou polohou byl očistec. Po císaři mi bylo strašně zle - teda spíš po narkoze a jizva a vše v břiše bolelo přímo pekelně..... Ale na jednu stranu jsem byla vděčná za něj, malá jak dorotovávala, tak se zamotala do pupečníku, měla ho 2x kolem krku, takže představa, co se mohlo stát....
Teď druhý porod bude na 99% indikován také na SC, ale já doufám, že to bude mít obdobný průběh jako u malé a tím, že to bude 2. porod, tak už se císař třeba ani nestihne a budu rodit přirozeně..... Nemám v tom sama jasno, co chci a co nechci, je pravda, že rizika na moje oči a záda jsou velká, ale císař je hnus.
Jizvu cítím někdy i teď po 3 letech.... Prostě žádná paráda ten císař.
18. zář 2013 v 09:36  • Odpověz  • To se mi líbí
@vendyzr císař,děs,vzbudila jsem se ještě když mě šily,dávájí schválně málo narkozy kvůli prckovy,ale byla jsem paralizovaná,no děs,a ta bolst i po tom na jipce hrůza,nikdy víc,doufám a mám po tom velké psychický problmé,že jsem nerodila normálně,doteď jsem se s císařem nesrovnala
18. zář 2013 v 10:02  • Odpověz  • To se mi líbí
@pebecka mám to SC stejně,malá měla trauma,je od miminka náročná,uplakaná,úzkostlivá,já mám trauma do teď,že jsem ji neporodila,byl to horzný šok selá cekce,už bych to nikdy nechtěla zažít..
18. zář 2013 v 10:04  • Odpověz  • To se mi líbí
Dobre ranko, ja jsem od šesti rano v práci..... To vstavani me nicí ale zase mám o pul třetí padla.....
18. zář 2013 v 10:07  • Odpověz  • To se mi líbí
@saminomimino No oni řezají už v tom okamžiku, když píchají narkózu, kvůli mimču, protože to musí být do 3 min. od vpichu venku - mám čerstvé informace od švagrové, dělá instrumentářku u císařů. Jen potom dávají nějakou "drogu zapomnění" aby to člověk zapomněl.
18. zář 2013 v 10:21  • Odpověz  • To se mi líbí
@vendyzr jj já to vím o anesteziologa,mně vadila ta paralizace a oblbnutí jsem moc nevnímala a bolest cítila velice jasně,to mi od bolesti daly až na jip,zdálo se to nekonečné
18. zář 2013 v 10:25  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
ahoj holky, nebude vám vadit, když rozšířím vaše řady? pravděpodobný termín by měl vycházet taky na květen, u dr. jsem ještě nebyla, zjistila jsem to teprve nedávno.. nicméně, začínám se bát, jak to s tak malým mrňousem a ještě menším mrňousem zvládnu :slight_smile:
18. zář 2013 v 10:34  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@saminomimino a tos aspon na rozdil ode me 2x prirozene porodila :(. Ja si furt rikam, ze normalni porod to vyleci. Psycholog mi trochu pomohl, ale mam to v sobe stejne porad. A Vojta byl uz v porodnici tak narocny, urvany, ze jsem v noci nespala hruzou, kdy mi ho zase prinesou (misto toho abych kravka aspon chvili odpocivala) a pak jsem resila jestli ho vubec chci :(. A pak jsem se zase nenavidela, ze nad necim takovym jako matka vubec premyslim. Proste psycho :(. Zavidela jsem vsem, co mely hodne spici i bdici deti. Vojta spal jen v naruci, nesmel se odlozit a kdyz bdel, tak hubu nezavrel. Ale ty asi vis sve ;)
18. zář 2013 v 10:50  • Odpověz  • To se mi líbí
@saminomimino ja si nastesti pamatuju jen to prikurtovani, kdyz jsem se chtela svijet v kontrakci a ono to neslo. Bolest jak krava. Ale rezani nebo siti jsem bud necitila nebo mi to dusledne vymazali z palice :slight_smile:
18. zář 2013 v 10:52  • Odpověz  • To se mi líbí
@heaven_angel vítej,no mrkni na mně ,jde to :grinning:
18. zář 2013 v 11:13  • Odpověz  • To se mi líbí
@pebecka první porod skončil vexem,druhý byl v pohodě a šok že na potřetí komplikace,nemusím popisovat,ano porodila jsem normálně dvakrát a doufám že i teď to výjde,ale to trauma se sekce to nezakryje ani omylem :frowning2:
18. zář 2013 v 11:14  • Odpověz  • To se mi líbí
@heaven_angel když jdeš k DR?
18. zář 2013 v 11:14  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, tak já byla včera na kontrole (7+2). Jak jsem tam ležela, tak mě dr. kontrolovala a mluvila...."Už vidím miminko, už vidím srdíčko...a vidím druhé miminko." Zmohla jsem se jen na "Ojéje". :grinning:. Ale ještě to není jisté, buď se jedná o prázdný váček, nebo o miminko, anebo část děložního čípku (pokud se nepletu). Dělohu mám jinak krásně čistou, takže cysta to není. No jsem zvědavá jestli tam jsou miminka dvě, nebo jedno :slight_smile:. Sranda.
Jinač dpovídáme velikostně, máme srdíčko. Akorát malý se strašně hýbal, nešel moc změřit...bylo to srandovní. Hodně se mi ulevilo, jelikož už jednou jsem prodělala samovolný potrat. Tak snad to spolu doklepeme až do konce. A za 3týdny další kontrola.
18. zář 2013 v 11:30  • Odpověz  • To se mi líbí (2)
@saminomimino nechápu to, jak můžeš zvládnout tři děti, dům, školu a nezbláznit se :slight_smile: ještě jsem mu nevolala, cinknu mu asi příští týden, nesnáším vysedávání po doktorech, proto to vždycky odkládám na nejzazší možnou dobu..
18. zář 2013 v 11:34  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj, tak koukám že řešíte císaře :slight_smile: No malá se mi narodila taky tak, neplánované akutním císařem v epidurálu, jsem srab jsem si ho předtím při těch děsných a nekončících bolestech nechala píchnout. Jen jsem se přestala otvírat a malá začala mít špatné ozvy, tak jsem do 15 minut byla na sále a při vědomí ji vytahovali, měla třikrát šňůru kolem krku.
Nebylo to pro mě žádné trauma, nakonec mi ji i ukázali a kromě toho prvního dnu kdy jsem tak nějak přicházela k sobě to bylo už fajn, nic mě nebolelo, trochu jizva ale za pár dní v pohodě. Neřešila jsem že se narodila tak, hlavně že byla zdravá.
Syn se mi už narodil o dva a půl roku normálně a tam mi dost vadila ta jizva po nastřihnutí, ale zase šel normálně a to patří k tomu. Opět jsem byla srab a nechala si píchnout po první zkušenosti epidural hned nazačátku :slight_smile: a musím říct že bomba, porod jsem si krásně užila.
Na dceři žádné následky nenacházím, to spíš malý je hyperaktivní je trochu nezvladatelný, tak doufám že to třetí bude hodné :slight_smile:
18. zář 2013 v 11:37  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@saal aspon mala vyhoda SC v epiduráu - okamzity kontakt s ditetem.
Mne ani nikdo nebyl schopny rict, co se stalo. Vse probihalo v pohode, jen pak mel maly spatne ozvy a sel ven. Neskrtil se, zadne prekazky nebyly urcene :(
18. zář 2013 ve 12:23  • Odpověz  • To se mi líbí
@cital gratuluju k srdíčku :slight_smile: ty brďo, mě by asi omejvali, manžel teda pořád mluví o tom, co když budou dvojčata, ale já bych to radši pěkně postupně :grinning:
18. zář 2013 ve 12:47  • Odpověz  • To se mi líbí
@heaven_angel Já jsem to vzala tak nějak klidně a manžel taky. Doma jsme si z toho dělali srandu :slight_smile:. Ono mě to i napadlo, pač babička z matčiny strany měla dvojčátka. Bylo by to sice krásné, ale nedokážu si to v reálu představit (reálně, ani finančně). Já si myslím, že to nakonec bude planý poplach a bude tam jen jeden prcek :slight_smile:. A děkuji :slight_smile:.
18. zář 2013 ve 12:58  • Odpověz  • To se mi líbí
@cital no me malem omyli kdyz mi na pohotovosti doktor rekl, ze tam vidi bud hematom nebo pocinajici/zanikajici druhe tehotenstvi. Ale vse spis nasvedcuje tomu hematomu. Ale muj mudr rikal, ze ted se to stejne nepozna kolik jich tam bude, ze vidi jedno.
A tak jsem si vzpomnela na rozhovor s tou maminkou patercat. Pry se na kazdem UZ dozvedela o dalsim prirustku, nedozvedela se to najednou :slight_smile:
18. zář 2013 ve 13:08  • Odpověz  • To se mi líbí
@heaven_angel taky to nechápu :grinning: Jj,chápu,taky jdu k přesně když budu od ovulace 30 dní těhotná,to si říkám že není tak moc brzy a mohla bych vědt co a jak,tak snad,ono i to zorganizovat s dětma bude boj :sweat_smile:
18. zář 2013 ve 13:10  • Odpověz  • To se mi líbí
@cital to bude te mít za odměnu po tom potratu,dvě mimča :wink:
18. zář 2013 ve 13:11  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj vespolek, ráda bych se přidala. Už chvilku sleduji diskuzi, ale do dnes jsem vlastně pořádně nevěřila, že sem taky patřím.
Dnes jsem u doktorky viděla malého pulečka i srdíčko, tak mi snad v hlavě konečně docvaklo :wink:. Je to zvláštní, mrňousek je chtěný a plánovaný, ale prostě jsem nějak nemohla uvěřit, že by se to skutečně povedlo. A navíc hned napoprvé. Podle kalkulačky mám TP 7.5.2014.
Jinak všem gratuluji a přeji jen samé dobré zprávy.
18. zář 2013 ve 13:13  • Odpověz  • To se mi líbí (2)
@saal tak epidural u sekce je 100 a 1 oproti celkove narkoze i rekonvalescence,psychický stav,epidural je rozhodně lepší,já neměla volbu,šlo o minuty
18. zář 2013 ve 13:13  • Odpověz  • To se mi líbí
@pebecka Tak přesně na matku paterčat jsem si vzpomněla taky.....tak snad jich tam nebudem mít ještě víc naž dvě :grinning:.
18. zář 2013 ve 13:14  • Odpověz  • To se mi líbí
@heaven_angel no dvojčata přirozeně počatýma se tu tu nějak hemží na koni :grinning:
18. zář 2013 ve 13:14  • Odpověz  • To se mi líbí
@saminomimino Já bych radši dětičky chtěla hezky po sobě...ale když budou dvě, tak budou dvě :slight_smile:.
18. zář 2013 ve 13:15  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek