• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu květen 2014

6. prosince 2016 
@nonnni ano,jen nosit u mně nejde po nákupech se 4 dětma a batohem na zádech a v předu s miminem nic neunesu
26. zář 2013 v 16:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@saminomimino tak v takovych konstalacich i ja chapu, ze nejak vozidlo je vhodne :wink: Ale spis me zajima, zda do nej budes strkat starsi, nebo miminko..
26. zář 2013 v 16:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nonnni určitě miminko do hlubokého
26. zář 2013 v 16:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@saminomimino ja mam prave proti hlubokacum mega averzi, nemela jsem ho ani na jednu a nehodlam mit ani ted a tak zjistuji jake dalsi moznosti se nove nabizeji.....
26. zář 2013 v 17:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nonnni a co ti na tom tak vadí,slyším to poprvé je to docela úsměvné,bez urážky
26. zář 2013 v 17:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@saminomimino atrofujici svalstvo novorozencu...ale v tomhle jsem zase ujeta ja, jsem si toho vedoma:slight_smile: Pokazde, kdyz slysim nejakou matku, jak tridenni miminko krasne drzi hlavicku a pak ve trech mesicich najednou ani nepase, tak si rikam, jak to chudak dite ma delat, kdyz ho prsknou na zada a nechaji atrofovat...ale tohle je dost alternativni pristup, je mi jasne, ze nebude sdilen :wink:
26. zář 2013 v 17:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nonnni moc nechápu,asi,v kočárku tráví minimum času ,mimo to miminko většinu času na zádech tráví,pak X krát deně dávat na bříško a doma spávat na boku,naše děti byli všechny v kočárku,vývoj měli nenucený přirozený a včasný,pásly všechny,lezly všechny kolem 8 měsíce pak si sedaly a kolem 11 měsíce chodily,k ničemu nebyly nuceny posazovány,žádná hopsadla chodítka
26. zář 2013 v 17:10  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@nonnni ono i nošení není vhodné pro všechny,mimo to hodně matek nosí špatně a to raději 10x kočárek,když někdy vidím ty prcky v šílencýh úvazech
26. zář 2013 v 17:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Je,na tohle uz se strasne tesim,az se poprvy usmeje,posadi,prvni krucky...kocarek vubec nevim jakej,zkusenost zadnou nemam...
26. zář 2013 v 17:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@saminomimino ja to vubec nepopiram, ze nektere deti jsou nosene priserne, i kdyz...mam fotky uvazu deti z afriky a ceske matky se hromadne zdesily, ze je to priserny uvaz, deti jsou uplne v neprirozene poloze a nutne to musi byt pro ne skodlive...z pohledu stredoevropanu jiste, v africe chodi deti v prumeru v osmi mesicich (v deseti ti pomalejsi), chodi krasne rovne (i v dospelosti), nemaji ploche nohy (nikdo jim nenuti pitome boty se zirafama) a pod...proste je to celem pristupu k diteti, kdy neni opecovavano jakozto lehce rozbitelne, pricemz neni odkladano na deku, do kocarku, do postylky....ma vicemene permanentni kontakt s clovekem (ne vzdy nutne jen s matkou). Pricemz ja proti evropskemu pristupu nic nemam, jen ho nechci kopirovat v pripade hlubokych kocarku, tot vse:wink:
26. zář 2013 v 17:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nonnni no asi se permanentí nošení nedá moc zkombinovat s evropským způsobem života mimo to v Africe nemají zimu a mrazy,prostě si u nás permanentní nošení neumím představit,a mimo to mám handicap kde fakt tahat 10 kilový díte imrvére na zádech nemůžu,ani si nemyslím že by dítě odkládala byť je chvíli v postýlce,někdy je tak i kupodivu spokojení každý potřebuje svůj životní prostor nemyslím si že i dítě stojí o permanentní kontak možná novorozeně,Olivka byla nošená velice spokojená,tak jí to dopřávám ale ne 24 hodin ,v šátku by se jí ztěží celý den líbylo,myslím že máš kontak s jinou kulturou a převzala si ji za svoji,určtiě to beru a podle mně je to druhý extrém,ideál je něco mezi tím :wink:
26. zář 2013 v 18:30  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@saminomimino ja ji neprevzala, na to jsem moc pohodlna, jen je mi blizky tento pristup...+ tedy ty boty, na to jsem pes :wink:
26. zář 2013 v 18:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@saminomimino hele, vis jak jsem psala, ze mam pocit, ze nosim holcicku...tak nad tim porad premyslim a nevim, zda mam takovy pocit (instinkt), nebo si vubec neumim predstavit chlapecka...kdyz si predstavim budoucnost s ditetem, tak tam vzdycky figuruje holcicka, ale neni to spis strach z neznameho? Jake to vlastne je mit chlapecka?
26. zář 2013 v 18:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nonnni já to tak měla u prvního,prostě jsem si neuměla předtavit že nosím holku,a byl to kluk,i když jsem čekala pak druhé dceru pořád mi to přišlo zvláštní,nějak jsem si holku neuměla představit,v základu je to totéž,kluk holka,pak se diferencují světy,syn je hodně citově založený a mazlík,čímž mi to usnadnil,ale jinak je typický chlap a kozoroh,náš playboy,největší trable jsou s Jasmín,to je 10 kilová vyčůraná ranařka,chytrá jak liška :grinning:
Jaké to je mít kluka,to je záludné,jak to vystihnout,je to kluk,jiný svět,ale je to super mí t i syna to určitě,prožívat mužský svět,ke kterému jsem vždy tíhla,nějak více,už takto od počátku
26. zář 2013 v 18:45  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@saminomimino to je super:slight_smile:

Hele, Jasminka ma ve dvou letech 10kg?
26. zář 2013 v 18:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nonnni tak boty je boj,naše děti co to jen jde lítají bosí,celé léto defakto povenku bosky,ale beton,prostě nic moc no na běžné chození a pak podnebí,stím pramálo nadělám,leda jít do teplých krajů,což by stálo za úvahu,něco prostě nejde zcela zkombinovat s místem kde žijeme,ale jistě tomu jde co nejvíce napomoct,bohužel evropský standart je aby děti měli capky už od narození,dusit v tom nožky a pak sotva se rozlezou néjlépe 10 párů bot,bohužel,co nadělá lobbi a mamon a kupa hloupích lidí,no
26. zář 2013 v 18:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@saminomimino Já si u obou těhu představovala kluka, ale vždy to byly holky, tak doufám, že teď do třetice to vyjde...jinak ať manžel shání výhodný odběr od Hartman-rico :grinning: :grinning: :grinning:
26. zář 2013 v 18:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
jojo ja bohuzel nositko mam ale pri mych problemech se zadama nosit nemuzu takze kocar to jisti..... hned po porodu zacinam zase cvicit.....
26. zář 2013 v 18:50  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@nonnni no něco kolem 11 asi,ona je hrozný drobek,je zdravá živá a žere za dva,ale nemá pokom být tlustá,já mám 52 kg a 173cm ,standartně :grinning: Syn byla ale jiná kalibr 13 kg v roce :grinning:
26. zář 2013 v 18:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nonnni Hi hi...má skoro 20.letá dcera má lehce přes 40kg :wink: A ta 16.letá má 54kg.....a vypadají obě normálně,ani jedna není extrém :slight_smile:
26. zář 2013 v 18:53  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@saminomimino tak moje mladsi ma ted, v peti letech, 20kg...ale je fakt, ze jeji kamaradka, ktera je o dva dny mladsi ma s velkou slavou 15kg a v diskusi mame i maminku, ktera ma petiletou holcicku sklou na 12,5kg, ale te uz diagnostikovali alergie a lepsi se po diete:slight_smile:
26. zář 2013 v 19:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nonnni no tak Sam měl 20kg už ve třech letech,ateď zmužněl vyrostl zbavil se fald a má v necelých pěti letech 21kg ale má 117 cm,prostě už žádný batole
moje teta měla poruchu příjmu potravy a v první třídě měla 16kg,ale Jas je zdravoučká,jen je maličká,ale to už od narození je to vidět na celkové konstrukci,Olivka je váhově podobná je vyšší ale kostru má úplně jinou vypadá macatá
26. zář 2013 v 19:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sweetest 40kg ve 20 letech,to je trochu podváha,ne?
26. zář 2013 v 19:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@saminomimino @nonnni mela jsem oboji, kocar i satek (později manducu). po narozeni malej nechtel o kocaru ani slyset, musela jsem ho imrvere nosit a chovat a neexistovalo odlozit ho z rukou at uz do kocaru nebo do postýlky. pak me zachranil vynalez hacka, takze spal tam. posleze se naucil spat i v jezdicim kocaru :slight_smile:. ale na satek jsem nedala dopustit a používala ho hlavne na vylety a na cesty do centra. do socky s kocarem by me nikdo nedostal. nosila jsem hodne a rada ale ne porad. ted mame krosnicku a také jsme moc spokojeni. kocar jsem vlastne používala jen na cesty "kolem baraku"
26. zář 2013 v 19:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@saminomimino Dr. říká, že ne..ona je taková od mala :slight_smile: Vysoká hubená tyčka :grinning: Po tatínkovi, ten měl 195cm a 74kg a já měla v 19. co se narodila 45kg a 165cm :grinning: Teď už mám přes 50 :grinning: :grinning: Já měla při nástupu do 1. tř. 17,5kg a nikdo mě za anorektičku nepovažoval :wink:
26. zář 2013 v 19:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pebecka jj některý dítko je vyloženě šátkový,Olivka taky byla ale třeba Jas šátek nesnesla..
26. zář 2013 v 19:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sweetest no já to mám podobně :grinning:
26. zář 2013 v 19:13  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@nonnni ja jsem si prvního chlapecka prala a mam ho. neumela jsem si naopak představit mit holcicku :slight_smile:, protože me ty holcici hry nebavi. holcicku bysme ted sice chteli, ale stejne mam strach z ruzove, saticek, pentliček, princezen atd. ;)
26. zář 2013 v 19:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@saminomimino Emm ma 112cm a 20kg...respektive mela na petilete...a ac ji lezou zebra, tak je dost solidne stavena :slight_smile:
26. zář 2013 v 19:14  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@saminomimino tak to mela kamarádka, první dite odnostila v satku a druhé ji v satku spalo max. pul hodiny (coz nebylo uplne zadouci :D) a vic toho naspi v kocarku
26. zář 2013 v 19:15  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek