• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu květen 2014

6. prosince 2016 
@chris_n aha já právě myslela, že když jsou z pasterizovanýho mlíka že to nevadí, ach jo :frowning2: ta plíseň mi nedošla...
30. zář 2013 v 11:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@linda79 hele to máš, to bys neměla věcí. různý šunky, parmskou šunku, atd...
30. zář 2013 ve 12:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,prave jsem prisla z kontroly,uz jsem videla i slysela srdicko,vse vypada v poradku.16tyho si jdu pro prukazku,tak snad se mrnousek udrzi )))
Ja si vcera sunku dala..mela jsem na ni silenou chut...snad neublizi
@noonni Drzim moc moc pesti!!!
30. zář 2013 ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucies25 Vadi sunky, které nejsou tepelne zpracovane ale jen susene, tedy parmska, schwarzwaldska a podobne. Obyc sunka je ok. :slight_smile:
30. zář 2013 ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lucies25 ja jim šunku normálně, nemohla bych jíst nic jinak.
30. zář 2013 ve 13:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cabalkova To jo,ale nekde jsem cetla,ze listerie muze byt i na normalni sunce,ze nevis,kde to valeli a jakej bordel maj na pulte...ale to bysme nemohly fakt skoro nic
30. zář 2013 ve 13:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucies25 Ja vazenou sunku nekupuju ani netehu, nevis, jaky je tam obsah masa a tak. Ty balene by mey byt ok.
30. zář 2013 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pokud bychom to vzali opravdu do detailu ( v naší realitě s potravinama v ČR) nemohli bychom nikdo ani netěhotný, ani těhotný jíst nic jinýho, než produkty, který si uděláme doma sami....takže zpátky k trojpolnímu hospodaření :D nidky nevíme, co s tim jídlem kde kdo dělá, kdo na to šahá, kde a jak dlouho se to válí, kolikrát přelepí datum spotřeby.....
30. zář 2013 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cabalkova To ja kupuju vazenou i balenou,zalezi,kde zrovna nakupuju,s tim obsahem masa mas pravdu,ale bakterie muze byt i v baleny,ono si dnes nevyberes
30. zář 2013 ve 13:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarinka_nevesta tak to pozor, to bysme zase posli na botulismus....takova domaci sunka treba:slight_smile: jsem v cekarne a podelana strachy...
30. zář 2013 ve 13:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucies25 Myslim, ze u te vazene je podstatne vyssi riziko, ze tam něco bude, když vidim, jak to mnohdy skladuji vedle syroveho masa, tak to moi duveru teda moc nebudi.
30. zář 2013 ve 13:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nonnni Neboj, to bude ok. A jak dneska se spinenim-krvacenim, ještě to trva?
30. zář 2013 ve 13:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nonnni bylo to spíš myšleno obrazně...a v čekárně buď v klidu ;)
30. zář 2013 ve 13:16  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lucies25 balena, pokud ji nemas delsi dobu rozbalenou v lednici, je fakt bezpecnejsi. Nevis jak dlouho a za jakych podminek ta pultova tam, ci jinde sedela. Tvrdy salam...no dejme tomu, ale sunka se kazi rychle.
30. zář 2013 ve 13:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, klid, jíst lze skoro všechno, důležitý je dobrý zdroj. Kdybyste to braly do důsledků, nikdy nikdo by se nenarodil :slight_smile:) Opravdu bych se vyhýbala snad jen syrovému masu, sushi, plodům moře, a plísňovým sýrům, zejména těm modrým. Neuškodí jako takové, ale škodí bakterie, které v nich můžou být, zárodky, které jinak tepelná úprava odbourá, a případní paraziti. Vyhýbat se alkoholu samozřejmě (v pozdějším stádiu tehotenství sklenka červeného občas nevadí, ale pochopitelně vůbec ji nepotřebujeme), cigaretám, nedoporučuje se hodně silná káva, ale to spíš kvůli tlaku, než kvůli dítěti. V pozdějších fázích těhotenství od dítěte prakticky všechno odfiltruje placenta (nemluvím o drogách a dalších nebezpečných látkách, ale o jídle), nebojte se. Dobrá čerstvá šunka z dobrého zdroje samozřejmě nevadí, to je kvalitní bílkovina. Mluvím ale o šunce, tj libovému masu ze svaloviny od kosti, nikoliv různým uzeninám a la šunkový nářez.
30. zář 2013 ve 13:17  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@cabalkova trva....I bolesti....a to jsem totalne zfetla na utrosi, ascorutinu a magnezku....
30. zář 2013 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nonnni Tak drzim palce, aby byl mimous zakousnuty tam, kde ma byt... v utrosi tu jedeme skoro všechny, tak s tebou drzime basu. :slight_smile: Dej hned vedet, jo?
30. zář 2013 ve 13:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarinka_nevesta ja vim, jen jsem se ted vzdelavala o botulismu a salam se silnicni soli z polska ma nizsi riziko, nez nektere domaci zavareniny, kompoty..o sunkach ani nemluve...coz mi pripomina, ze mi bylo kladeno na srdce, at nejim zadne darovane kompoty ci marmelady....jak neni znam zdroj a postup tak nejist. Jak se tozmohla takova moda treba zavarovani v mycce atd....
30. zář 2013 ve 13:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cabalkova jj...prudim tady, abych na to nemusela myslet...jsou tu lidi predemnou...
30. zář 2013 ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
To je fakt,bysme pak nemohli ani rohlik,buh vi,kde se valel ))) Urcite je balena lepsi,jen jsem chtela rict,ze tam muze byt taky,protoze nevis,kde lezela,nez ji zabalili a jestli ji v kramu maj fakt celou dobu v chladu.Ale to bysme umrely hlady za chvili.
@nonnni Myslim na tebe,drz se
30. zář 2013 ve 13:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nonnni V cekarne je to vždycky nejhorsi, to se o me vždycky pokousi kombinace infarktu a strevni chripky, ještě ze uz ted mivaji všude wc. :slight_smile:
30. zář 2013 ve 13:25  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Holky, dik...jste hodne...
30. zář 2013 ve 13:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mon79 to až pak chtějí v porodnici dle mého;)alespon já jsem pak vypisovala formulář s anamnezou;)
30. zář 2013 ve 13:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nonnni taky držím palce!!
30. zář 2013 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jsem doma, nakonec jsem jeste sla do laborky a nabrali mi krev na HCG, aby me mohla monitorovat...

Kazdopadne plod odpovida 7+0...od vcerejska vyrostl o 1.01mm...jenze se ji nezda amnio vak, je maly, vicemene naplacly kolem plodu, zadny moc prostor....

Byla moc hodna, snazila se byt citliva, ale to, ze to vypada blbe se moc okecat neda...rekla, ze se to jeste muze vzpamatovat, ale ze mi nemuze davat planne nadeje. Na dalsi KO jdu ve stredu, ted jsem zacala krvacet docela fest a zase mam krece. Litaji ze me srazeniny...uz jsem nejak smirena s osudem...i kdyz srdicko bije, to zase jo.
30. zář 2013 ve 14:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, chtěla jsem se k vám přidat(1. pozitivní test 19.9.), ale po dnešním dni už asi nemůžu... špinila jsem a lehce krvácela už 2 týdny a ikdyž jsme dostala prášky, dnes jsem začala krvácet víc a jde ze mě sražená krev, takže asi mimčo odešlo... nemáte s tím někdo zkušenost? děkuji
30. zář 2013 ve 14:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janetoty ježiš, to snad ne :-/ běž na pohotovost!
30. zář 2013 ve 14:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janetoty taky bych sjela na pohotovost.
30. zář 2013 ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nonnni a kdyz takhle krvacis,nechtěla te poslat do nemocnice?
30. zář 2013 ve 14:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marcet ne, protoze co tam se mnou? Klidovy rezim mam doma, leky beru doma...nemohli by se mnou delat nic nad ramec toho, co mohu doma..nezbyva nez cekat. Uvidime ve stredu na UTZ...
30. zář 2013 ve 14:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek