• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu květen 2014

6. prosince 2016 
ahojte holky, mám jednu známou TP konec května, včera prodělala klasický akutní císař. Má holčičku, jméno si teď neczpomenu co dali asi valerie nebo valentýnka, nebo tak podobně. jak se narodila má je něco málo přes 600 g. co myslíte jak tohle dopadne :frowning2: máte termíny jak ona, tak se prám jak to cítíte , vy? Už přes měsíc ležela v nemocnici, a včera ve 13 hodin bylo ještě vše v pořádku a v 15 hodin začla náhle krvácet a mimi muselo ven. Zajímá mě jaké miminko má šance na normální život zda má vůbec šanci! Jinak leží ve FN olomouc.
19. únor 2014 ve 13:16  • Odpověz  • To se mi líbí
@valinka44 Držím Ti palce a mám radost,že na kontrole bylo vše tak jak má být a malá se má k světu. No křečáky,kdo je dnes nemá. Pokud máš čas tak nohy nohy hezky vzhůru a ideálně sprchovat na střídačku teplou a studenou vodou či nosit elastické punčochy...a pokud se cítíš dobře a cítí se tak i Tvé nohy tak nad nimi moc nedumat...
Trombofilie inu více se mi sráží krev - což se děje normálně v těhotenství a tato genetická mutace to ještě zvětšuje - riziko trombózy atd. Kdyby medicína nebyla na takové úrovni - nebyla by možnost to zjistit a pak by člověk nebyl postaven před tím,co s tím. Dnešní doba a informační masáž ze všech stran to je mazec :slight_smile: Dej člověku možnost volby a zblázní se. Třeba vlhčené ubrousky na utírání zadečku - jedna firma masíruje druhou,které jsou ty nej a myslím,že jim ani tak nejde o blaho miminka,ale o jejich zisky...Čím nám utíraly zadek maminky ? Obyčejná voda udělá také svou službu. Avšak není to tak pohodlné.. Měj se prima nějak jsem se rozepsala :slight_smile:
19. únor 2014 ve 13:34  • Odpověz  • To se mi líbí
@libara Ahoj o odběru pupečníkové krve nemám žádné informace a tak to neřeším :slight_smile:
19. únor 2014 ve 13:36  • Odpověz  • To se mi líbí
@faflina není důležité jak to cítím nebo necítím já. Já cítím,že já a moje miminko je v pohodě a na příchod na svět si ještě počká v bříšku.
Osud Tvé kamarádky a jejího miminka žádné moje kdyby coby nezmění, každopádně to není jednoduché a moc jim oboum držím pěstičky a přeji,aby vše dopadlo ku spokojenosti jich obou. Všechno ukáže čas nikoliv naše debatování :slight_smile:
19. únor 2014 ve 13:40  • Odpověz  • To se mi líbí
Díky moc,jj nejlépe bychom udělaly kdybychom tolik nedumaly :slight_smile: Ale z vlastní zkušenosti vím,že člověk míní a život mění :slight_smile: Je fakt,že křečáky má skoro každá a ještě k tomu v těhotenství,ale já je mám dost škaredé a bojím se at se mi ještě nezhorší, abych mohla rodit normálně.Punčochy nosím celý den,jinak bych to nevydžela bolestmi.
Možná by jsme to těhotenství prožívaly lépe,kdyby ta medicína nebyla až na takové úrovni :slight_smile:Hold každá doba má svoje plusy a mínusy.
Já Ti taky držím palečky a klidně se rozepisuj častěji :slight_smile:Krásný den přeji všem
:slight_smile:
20. únor 2014 v 08:59  •  čeká miminko, termín má v květnu 2014  • Odpověz  • To se mi líbí
Krásný den Vám přeji Všem. :slight_smile: Úplně náhodou jsem na tuto diskuzi narazila. Netušila jsem, že jste i tady. :slight_smile:
Jak Vám je, jak prožíváte těhotenské dny? Pro @valinka44 ...jsem z Ostravy a okolí. :slight_smile: spíš z okolí.
20. únor 2014 v 09:21  • Odpověz  • To se mi líbí
Krásný den i Tobě :slight_smile: Tak to jsem ráda,že je tady někdo také z okolí Ostravy.A ty jsi tady jen náhodou nebo jsi taky těhulka?
:slight_smile:
20. únor 2014 ve 14:07  •  čeká miminko, termín má v květnu 2014  • Odpověz  • To se mi líbí
@valinka44 jsem těhulka a termín mám v květnu. :slight_smile:
20. únor 2014 v 17:21  • Odpověz  • To se mi líbí
@sasetkap Vítej mezi námi :slight_smile: Začíná být trochu hůř, pár schodů a člověk dýcha jak po vylezení kdoví kam :grinning: Ale to k tomu patří :slight_smile: Jak to prožíváš Ty?
20. únor 2014 ve 20:10  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj, ráda se taky mezi vás přidám. Termín mám 21.5. a čekám druhé.
@sasetkap
@valinka44 A jsem taky z Ostravy :wink: .
20. únor 2014 ve 20:42  • Odpověz  • To se mi líbí
@ivetapo děkuji. :slight_smile: zítra jdu po měsíci na poradnu a nemůžu se dočkat. Ten měsíc je dlouhá doba. Tak hlavně, že už se mi mimísek ozývá pořádnými kopanečky. Ale někdy už začínají být nepříjemné....přesně...taky si připadám už někdy jak funící lokomotiva. :grinning: Stačí kratší procházka a už nemůžu. A to jsou před náma ještě tři měsíce...nevím, nevím, kam to břicho ještě chce růst :grinning:
@eva118 to je super, tak nakonec se nás tady najde víc. :slight_smile: jsi přímo z OV?
20. únor 2014 ve 20:59  • Odpověz  • To se mi líbí
Byli jsme na procházce s malým dneska a vzdala jsem to, vrátila jsem se domů totálně zpocená a udýchaná, jak si vzpomenu, co mě čeká poslední měsíc tak nevím, jak to s malým budu zvládat, když bude manžel v práci, teď je to ještě v pohodě. Jenom mě od začátku těhu trápí pálení žáhy.
@sasetkap Jsem z Hrabůvky.
20. únor 2014 ve 21:10  • Odpověz  • To se mi líbí
@sasetkap Ty měsíční prodlevy mezi poradnami jsou hrozné, jsem vždy nedočkavá :slight_smile: Taky bych chtěla pořádné kopance, klidně i bolestivé. Úplně trefné "funící lokomotiva" :grinning: Mohu se optat v jakým jsi týdnu?
20. únor 2014 ve 21:10  • Odpověz  • To se mi líbí
@eva118 Vítej, takže se máme ještě na co těšit jo? :slight_smile: No, už se těším na poslední týdny :slight_smile:
20. únor 2014 ve 21:13  • Odpověz  • To se mi líbí
@ivetapo Jo jo, pamatuju, že jsem měla problém se nadechnout i když jsem seděla, břicho už tlačilo hodně nahoru, však se mi během těhotenství pěkně roztáhl hrudník, mám větší obvod.
20. únor 2014 ve 21:17  • Odpověz  • To se mi líbí
@eva118
@ivetapo
ani jednou po celou dobu těhu jsem neměla nevolnosti, ale od cca 4. měsíce taky bojuju s pálením žáhy. V poslední době je to tak hrozně bolestivé, že už jsem se vydala k doktorce, všechny možnosti (babské rady) jsem vyzkoušela, tak mi napsala nějaké prášky. Zítra si je jdu vyzvednout, tak snad budu mít klid. Jsem 26+4 tt.
Jo, do listopadu jsem pracovala na Dubině. Teď jsem na nemocenské. Ale jezdívám tam každý měsíc. :slight_smile:
20. únor 2014 ve 21:30  • Odpověz  • To se mi líbí
@sasetkap Na tu žáhu beru rennie, celkem pomáhají, vždycky mě začne hodně pálit v době, kdy bych se měla najíst, takže je to pro mě znamení, že mám vlastně asi hlad. Jinak mi taky pomáhá acidofilní mléko bez příchutě. Ty to máš asi horší, když už máš i nějaké prášky na předpis, prý na to něco je, ale zatím se to dá vydržet.
Dubinu mám za rohem, ale teda je to pro mě bludiště.
20. únor 2014 ve 21:38  • Odpověz  • To se mi líbí
@eva118 to bych mohla cucat pořád. Zabere mi taky, ale jen na chvilku, v noci se budím a pak už bolestí nemůžu spát. Tak to už fakt chtělo něco "silnějšího". Uvidím no....jj, pro mě to taky je bludiště, ale naštěstí tam chodím jen do práce, teď už s lístkem. :slight_smile:
20. únor 2014 ve 21:43  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak to jsem ráda,že je nás tady z Ov více,mohly by jsme někdy dát srazík a povykládat osobně :slight_smile: Už víte kde chcete rodit?Třeba se sejdeme i ve stejné porodnici :slight_smile: Já mám termín od 17.5 do 25.5,sama nevím proč to pořád mění.Jinak s tím spaním to už asi lepší nebude,já se budím co půl hodiny bolestmi kyčlí,přemýšlím,že si objednám paměťovou matraci,nemáte některá s ní zkušenosti?
21. únor 2014 v 07:33  •  čeká miminko, termín má v květnu 2014  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky :slight_smile: fíhhá vy jste to tu pěkně rozjely :slight_smile: Já od začátku těhu žádné potíže nemám - únava první tři měsíce a vlčí hlad k tomu patří a nyní spíše nastávají rostoucím bříškem vtipné situace jako,že si napustím vanu a pohoda klídek relaxace a pak se nemohu zvednout, zavázat boty ještě jde uvidím jak dlouho. Jinak jak se mi zrychlil metabolismis a v těle běhá více krve je mi stále vedro a tu tam nějaký nával. Byla bych ráda za krutou zimu,ale to již nehrozí.... Příští týden jedu na UZ a na kontrolu a omrknout porodnici - jsem ze středních Čech - tudíž Hořovice. Čím dál více zvažuju, že využuji služeb nějaké porodní asistentky nebo duly,aby mě krom manžela doprovodila k porodu a dohlédla na vše,tak jak chci já - bez léků,miminko ihned po porodu u sebe....co vy jak se chystáte ?
Pravdou je,že porod je jeden den a být matkou a pečovat o dítko je na celý život tudíž by se člověk měl připravovat i na to :slight_smile:
Hezký den všem a já dnes mířím směr jížní Čechy na sraz se spolužačkami ze střední a nechat se rozmazlovat rodiči :slight_smile:
21. únor 2014 v 09:26  • Odpověz  • To se mi líbí
Koukám, že jsme na tom všechny podobně. Bez Renie ani ránu. Doufám, že zafungují babské pověry a budeme mít vlasaté dětičky. Kyčle mě bolí taky. Teda jen levá a hlavně v noci. Do poradny chodím co 14 dní, takže mám o naší princezně celkem přehled. Když jsem chodila u kluků po měsíci, bylo to nekonečné :stuck_out_tongue_closed_eyes: .Jinak se mi zdá, že čas letí jako voda. Do poradny jdu zase příští týden a vždycky se tam hrozně těším. Dneska jsem to psychicky nevydržela a dala jsem se do praní výbavičky. Pořád se mi zdálo, že toho máme málo a teď doufám, že všechno nakoupené vynosíme :grinning: :grinning: :grinning: .
@chrysantena přeju ti, ať porod proběhne jak si představuješ a hlavně bez komplikací. Po dvou neočekávaných císařích a zřejmě třetím na obzoru se na tohle dívám jinak. Díky bohu za doktory, kteří ví, co dělají. Pravda je, že mi prvního syna přinesli na kojení tak pozdě, že jsme skončili na umělé výživě, ale naštěstí to ani na jednoho z nás nemělo žádný vliv. Hlavně klid a pohodu, to je to, co maminky i mimi potřebují. :grinning: :grinning: :grinning:
21. únor 2014 ve 14:45  • Odpověz  • To se mi líbí
@chrysantena Vida, taky se chystam do Horovic, tak se tam treba jeste potkame. :slight_smile:
21. únor 2014 v 15:23  • Odpověz  • To se mi líbí
@valinka44 Třeba se v té porodnici fakt sejdeme, já budu rodit na Fifejdách, rodila jsem tam Ondráška a byla jsem moc spokojená, s lidmi, péčí, takže pojedu tam, mají tam teď nové porodní sály a prý i nově vybavené pokoje, tak jsem zvědavá. Myslím, že ve čtvrtky tam jsou prohlídky, možná se zajdu podívat.
Když jsem byla poprvé těhotná, tak kyčle byly šílené. Pak jsem si koupila na matraci ještě jednu tenkou měkkou a konečně jsem se vyspala. Před otěhotněním jsem říkala manžovi, že ale koupíme nové matrace, že nechci trpět, tak máme nové a o kyčlích vůbec nevím, tak si myslím, že matrace hodně pomůže.
Jinak se mi zdá, že tady máme všechny ty potíže jako přes kopírák. Hlavně , že nás netrápí nic vážného a miminka jsou v pořádku. Tohle všechno se dá vydržet a po porodu bude po problémech.
21. únor 2014 v 19:31  • Odpověz  • To se mi líbí
No já spíše uvažuji o Porubě nebo Vítkovicích,nemáte některá zkušenost?První dceru jsem rodila v Uherském hradištia to ještě před patnácti lety,takže jsem sama zvědavá co mě čeká. :slight_smile:
Jinak díky za radu,dneska asi vyrazíme koupit ty matrace,už bych ty noci ráda prožila trošku klidněji.
Ještě se vás musím zeptat jestli některá uvažujete o epidurálu,já ho u prvního porodu neměla a uvažuji nad ním :slight_smile:
22. únor 2014 v 09:17  •  čeká miminko, termín má v květnu 2014  • Odpověz  • To se mi líbí
@valinka44
@eva118 chtěla bych rodit na Fifejdách. Od známých, které tam rodily v posledních dvou letech jsem slyšela, že se tam hodně vylepšili, jak prostředím, tak i přístupem k porodu. A že já mám v plánu být hooodně náročná :grinning: ...no uvidíme. Jdeme se tam v březnu podívat a pozjišťovat, zda moje "nároky" jsou schopni splnit a vyjít vstříc. Mě termín vychází podle ms i podle utz 23-25.5.
No, holky, kyčle. To je čím taky "paráda". Čím dál víc o sobě dávají vědět, taky hlavně ta levá. V noci bez kojícího polštáře už ani neusnu. :slight_smile:
@valinka44 epidurál nechci. Zatím si říkám a jsem přesvědčená, že do toho nepůjdu, vydržím hodně a když to zvládly jiné, zvládnu to taky.
A co ten srazík? Že bychom ho "spáchaly" ještě před porodem? Takový pupkatý sraz nastávajících maminek? :slight_smile:
22. únor 2014 v 09:48  • Odpověz  • To se mi líbí
No já zatím na Fifejdy moc dobrého neslyšela a nejblíže mám tu Porubu,takže asi zvítězí. :slight_smile:
O epidurálu budu uvažovat,když už půjde do tuhého. Nechám se překvapit,každý porod je jiný :slight_smile:
Ten srazík by byl fajn,tak doufám,že ho stihneme uskutečnit :slight_smile:
22. únor 2014 v 10:50  •  čeká miminko, termín má v květnu 2014  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky, nejste tu nektera z Brna ze stare Lisne? Ja se sem prestehovala, tak budu rada za nejakou partacku na vychazky a taj :wink:.
22. únor 2014 v 10:56  • Odpověz  • To se mi líbí
@sasetkap Na Fifejdy si fakt vůbec nemůžu stěžovat, já mám termín 21.5., tak se tam fakt možná sejdeme, i když na nás to až tak nezáleží, uvidíme, jak si to zařídí mimča.
Mě kojící polštář v posteli vadil, budila jsem se kvůli němu, ale hodně holek si ho chválí.

@valinka44 Já jak jsem si pročítala diskuze, tak právě Poruba nic moc, ale Vítkovice a Fifejdy jsou chválené, však se do všech porodnic můžeš jít podívat. Ta Poruba je zaměřena na nedonošené miminka a v šestinedělí ta péče prý není taková, sestřičky nemají čas, ale osobní zkušenost nemám. Kamarádka tam rodila a říkala, že se strašně těšila domů, na svoji postel, že byla celá rozlámaná.
22. únor 2014 v 19:40  • Odpověz  • To se mi líbí
@cabalkova Uvidíme třeba ano :slight_smile: a kdy máš termín ?
24. únor 2014 v 19:44  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky všichni, mám termín 22.5., ale mám ze zdravotních důvodů v TP indikovaného císaře, takže počítám, že mimi přijde na svět tak o týden dříve...Rodit budu u apolináře...Jak často chodíte už na kontroly? Já čekala, že začnu chodit po 14-ti dnech a doktor si mě pozval zase až za měsíc...Jinak jsem z Kosmonos u Mladé Boleslavi...:slight_smile:
24. únor 2014 v 19:49  •  1 dítě - snaží se  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek