• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu květen 2014

6. prosince 2016 
@terezafaltysova Tvá myšlenka mě zaujala,před dvěmi týdny byl můj chlapeček ještě koncem pánevním a pohyby byly hodně intenzivní, myslím,že vím i kdy přesně se otočil a nyní je to již jiné. Největší aktivity vyvíjí večer - prý je dobré vypozorovat režim,jaký má v bříšku kdy je aktivní a kdy spí až se narodí bývá to stejné.
Nemám žádné potíže a tak magnezium neberu.
4. bře 2014 v 17:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte holky, tak včerejší poradna dopadla báječně, málý se moc nevrtí, protože nemá místečko, jak tady bylo včera řečeno :slight_smile: Stále jsme hlavičkou dolů. Ve 30+2 váží malý 1642g a už víme, co to bude. Bude to kluk :slight_smile: Nějak se mě ta radost furt drží :slight_smile: Doufám, že Vám všem také poradny dopadly dle vašich představ.
Hezký den přeji :slight_smile:
5. bře 2014 v 10:38  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@ivetapo Mám radost z toho,že máš radost a že je vše v pořádku :slight_smile: U mě je to také chlapeček. Už máte vybrané jméno ? Hezký den Tobě a všem :slight_smile:
5. bře 2014 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@chrysantena Děkuji, opravdu ten úsměv z tváře nejde dolů :slight_smile: Jména máme vybrané už dlouho, jen jsme nevěděli pohlaví. Chlapeček Filip a holčička by byla Eliška. Vy máte jméno vybrané? Také Ti přeji krásný slunný den a ostatní samozřejmě také :slight_smile:
5. bře 2014 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
My budeme mít Adámka :slight_smile:
5. bře 2014 ve 12:39  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezafaltysova Adámek je moc krásné jméno, tak se jmenuje synovec :slight_smile:
5. bře 2014 ve 12:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Květnovky 2014 :wink:
5. bře 2014 ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak naše princezna je aktivní až dost....naštěstí. Přes den je to jen pár hodin, kdy je v klidu. V noci spí, ale jakmile ráno otevřu oči, už mě vítá. Břícho mi lítá ze strany na stranu :grinning: je celkem směšné pozorovat to. No snad si to teď vyřádí a až se narodí, bude to klidná holčičika. Jinak takové množství pohybu si u kluků nepamatuju.... :sunglasses: :sunglasses: . Před pár dny mi začalo tvrdnou břicho, ale magnesko zatím neberu. Spíš jsem dnes přemýšlela, jestli mám volat doktorovi. V poradně jsem byla před týdnem a to to bylo ještě v pořádku. vzhledem k tomu, že je malá stále hodně dole, bych tam asi volat měla. Jinak za 14 dní jdu do nemocnice na ultrazvuk, tak jsem taky zvědavá, co tam zjistí za hmotnost. Když jsem čekala druhého syna, byla jeho předpokládaná hmotnost podle ultr. 2700g. Narodil se a měl 4200g. :grinning: :grinning: Snad se tentokrát trefí!!!
5. bře 2014 ve 14:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezafaltysova Já to magnezko beru když cítím, že tvrdne břicho, nebo když vím, že někam jdu a vím, že to bude na dýl. Doktor říkal 3x denně, když budu cítit tvrdnutí nebo bolesti a i preventivně, ale tak často to nepotřebuji brát. Koupila jsem si i magnezii, tak tu sem tam taky popíjím. Ale když jsme se stěhovali, dala jsem si i 4 tabletky za den a doktor pak říkal, že jsem udělala dobře, že když je námaha, že je to potřeba.
5. bře 2014 ve 14:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzi.111 :grinning: :grinning: :grinning: díky. U kluků jsem ničím takovým netrpěla...naštěstí.
5. bře 2014 v 17:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivetapo Jméno není jěště úplně jasné - ve finále je Matyáš,Erik a vlastně to taky může nakonec být úplně jiné,holčička by byla Justýna. Neb na 100% je pohlaví jasné až po porodu :slight_smile: Už se moc těším na porod a až si s miminkem poprvé pohlédneme do očí.
Pro větší podporu a pocit bezpečí jsem se rozhodla oslovit dulu jako druhý doprovod k porodu. Příští týden s ní mám schůzku,tak uvidím :slight_smile:
S miminkem máme ranní a večerní rituál,kde se vítáme a přejeme si dobrou noc - to je vždy pohybů a ždůchanců :slight_smile: Inu je to nádhera nosit v sobě další život.
5. bře 2014 ve 21:22  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Tak jsme po UZ, jsem 32.týden, Adámek asi bude cvalík, má 2,2 - 2,3kg. Doktor mi řekl, abych omezila uhlohydráty (cukr ve formě ovoce, sladkého atd....), aby to nebyl obrřík, že rodit budu já. Pořád ještě je hlavičkou nahoru a placenta mi zasahuje do porodních cest. Nemáte s tím někdo zkušenosti? Doktor řekl, že se mimi otočit do porodu musí a to bylo asi tak vše. Už mám dva kluky, oba měli při porodu 3 kila a touhle dobou už byli "vzhůru nohama".
11. bře 2014 v 15:46  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to abych se taky bála :slight_smile: ,ovoce jím ve velkém a hlavně večer.Já jdu na kontrolu příští týden,to jsem teda zvědavá co mi poví paní doktorka....první dcera měla 3700kg :slight_smile:
Jinak jsem se chtěla zeptat,jestli tady někdo nemá zkušenosti s Epin-nem?
Přeji krásný den všem :slight_smile:
12. bře 2014 v 09:01  •  čeká miminko, termín má v květnu 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
@valinka44 Ahoj, na epino je tu zvlast diskuze. Po jejim precteni bylo rozhodnuto. Jen jsem objednala levnejsi alternativu - Aniball. Chtela jsem novy a nechtelo se mi davat 2,5 tis. Tak jsem zvedava, co to bude za zazrak :slight_smile:.
12. bře 2014 v 09:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@valinka44 S Epi-nem ne, ale taky mám ten Aniball. Ještě jsem tedy nezkoušela, doporučují 3-4 týdny před planovaným termínem porodu, tak uvidíme :slight_smile:
12. bře 2014 v 09:27  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@terezafaltysova Ahoj, před 3 týdny si můj chalpeček také seděl koncem pánevním, doktorka mi radila začít cvičit kočičí hřbety - jak určitě najdeš někde na netu. Já jsem se rozhodla,že to jestli se otočí nebo ne záleží jen na něm a slovně ho naváděla jestli si už v bříšku nechce vyzkoušet kotrmelec :slight_smile: Kdy se otočil vím přesně neb břicho změnilo svůj tvar a pohyby jsou cítit jinde. Říkala jsem si,že jestli sedí jak sedí tak k tomu má důvod a nebudu mu do toho zasahovat. Mnoho kamarádak mi říkalo,že se jim miminko otočilo až pár dní před porodem,kdy již měli v plánu císařský řez. Ohledně placenty v porodních cestách záleží,jak moc tam je - což nejlépe posoudí lékař - tak ho zaval svými dotazy.
Měj se prima :slight_smile:
12. bře 2014 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dnes je nádherně - holky hurá za sluníčkem. Včera jsem byla v poradně a vše je v pořádku,tak jak má být. Na sluníčku jsem se pak nahřívala v parku na lavičce přes dvě hodiny. Pohoda a klídek...další nádherný den,kdy jsem s miminkem vzájemně propojeni.
Pondělní setkání s dulou Ivanou bylo příjemné a doprovodí mě krom manžela k porodu. Jsem za to ráda a těším se. O víkendu začnu pít čaj z maliníku a pak pomalu začnu připravovat věci pro miminko a do porodnice.
Utíká to čím dál rychleji :slight_smile:
Hezký den plný slunce a lásky přeji ze srdce všem :slight_smile:
12. bře 2014 v 10:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@chrysantena Úplná škoda být doma, ale do 13hodiny to musím vydržet :slight_smile: a pak hurá na sluníčko. To je super, že je vše v pořádku, tak to má být. Mohu otázku na ten čaj z maliníku, ten se pije od 34.týdne?
Utíká to hodně rychle, ale už se nemohu dočkat, prcka našeho :slight_smile:
Tobě také krásný den, užij si sluníčka, dokud je :slight_smile: a samozřejmě i ostatním to přeji :slight_smile:
12. bře 2014 v 10:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@chrysantena Taky pomalu prichazim k tomu, ze s sebu vezmu dulu, uvazovala jsem o tom jeste pred tehu, pak me to na chvili pustilo a ted, jak se to blizi, jsem tomu naklonena cim dal vic. Chodim k jedne cvicit, i mame u ni s manzelem domluveny rychlokurz pripravy k porodu, no a jde z ni takovy klid a jistota, ze si riikam, ze by v jeji pritomnosti moh byt porod krasny zazitek a hlavne by me to uklidnilo, ani na muze by to nebyl takovy pres, protoze pres "technicke zalezitosti" by tam byl proste nekdo jiny... tak se vlastne na ten porod zacinam tesit, jen to s ni jeste musim domluvit, doufam, ze bude mit volno. Muzu se zeptat, odkud ta tvoje je?
12. bře 2014 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivetapo Čaj z maliníku doporučují bylinkáři a různé knihy o porodu a těhotenství cca 4-6 týdnů před porodem. Tak cca od 34 tt. Maliník stimuluje dělohu,čistí krev a harmonizuje :slight_smile: Já jsem přes bylinky a věřím v jejich účinky a tak se od víkendu budu těšit z čajových dýchánků a tu tam ještě slupnu lněné semínko :slight_smile:
Hezkou každou chvilku :slight_smile:
12. bře 2014 v 16:02  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@cabalkova Vnímám porod jako posílení ženství a tak jsem se rozhodla pro přítomnost duly,která mi bude oporou v dnešním přetechnizovaném světě a bude to moje spřízněná osoba v porodnici,která ač se snaží působit jakkoliv - stále je zdravotnickým zařízením ... Na porod se těším a každou kontrakci,která před příchodem miminka přijde beru jako proces jeho uvítání na svět plný lásky a radosti.
Dulu jsem našla na webových stránkách asociace dul. O výběru rozhodla intuice a osobní setkání s ní bylo,tak jak jsem si myslela velmi přijemné plné lásky a pochopení. Je z Prahy a je to paní Ivana Weissová.
Nyní chodím na předporodní kurz,kterým nás provází Marie Vnoučková ( porodní asistentka) a je úplně úžasná :slight_smile: :slight_smile: Držím palce v Tvém rozhodování.
12. bře 2014 v 16:11  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@chrysantena Tak jsem hned ten večer před spaním zkusila kočičí hřbety, v noci jsem pak cítila zvláštní pohyb v břiše, no a ráno na kontrole u dr. už mi doktor sdělil, že je hlavičkou dolů :slight_smile: Asi jsem mu domluvila :slight_smile: Ted už jen ta placenta aby byla v pohodě, asi za 3 týdny mi jí doktor zase na UZ zkontroluje, tak se budu modlit :slight_smile:
15. bře 2014 v 19:59  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@terezafaltysova Ahoj mám radost za Vás oba jací jste společně šikulové :slight_smile: Myslím na Tě a drřím palce ať je vše tak jak si přeješ tudíž v pořádku :slight_smile: Hezký den :slight_smile: Tobě a všem ostatním samozřejmě také :slight_smile:
17. bře 2014 ve 12:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,tak se musíme pochlubit :slight_smile: ,dneska jsme byly na kontrole ve 32 týdnu a malá Valinka už má dvě kila,to nám to hezky roste :slight_smile:
Jinak jdeme zase až za čtyři týdny,no zdá se mi to docela za dlouho.Jak je to u vás?
Krásný den všem :slight_smile:
18. bře 2014 v 15:57  •  čeká miminko, termín má v květnu 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravím, najdu tady někoho, kdo má TP v květnu a bude rodit v Brně? Zajímalo by mě, dle čeho si zvolit porodnici a dulu... Máte některá z Vás nějaká doporučení. Předem díky.
19. bře 2014 v 10:09  •  čeká miminko, termín má v květnu 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
@valinka44 ahoj :slight_smile: do poradny jdu také po měsíci a to ve 36tt a pak mě obvodní gynekoložka předá již porodnici,kam se dochází po týdnu na kontrolu a monitor. Jsem ráda,že tam nemusím chodit častěji.
Měj se prima ty i miminko a všichni Tvoji blízcí :slight_smile:
19. bře 2014 v 10:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tamaraanna Ahoj z Brna nejsem a doporučuji Ti pokud nemáš doporučení někoho blízkého zajet se do porodnic podívat a s dulou se sejít a dej na svůj instinkt a pocity podle kterých si vyber. Rodit budeš ty a tak jde nejvíce o Tebe nikoliv o to,jak to kdo měl :slight_smile: Hezké dny :slight_smile:
19. bře 2014 v 10:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj maminky, taky mám termín v květnu (25. - den po svém svátku :slight_smile: ), a tak bych se k vám ráda přidala a podělila se o své radosti a starosti. Snad těch radostí bude přece jen více :wink:
Chtěla bych se hned na úvod zeptat, jestli vás kolem 30tt také píchalo v bříšku. Nejsem si úplně jistá, jestli je to normální. Nerada bych zbytečně plašila. Děkuji.
20. bře 2014 v 07:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@valinka44 Jůů, to je krásná váha :slight_smile: Jen tak dál :slight_smile:

Já chodím do poradny po 3 týdnech, ale přijde mi to jak věčnost :slight_smile: Jdu příští týden. Už se těším, nastoupím na mateřskou a až budu mít konečně volno dle své libosti a né jak teď, řídit se vycházkama.
Jak se cítíte maminky? Už se nám pomaličky krátí doba do porodu... Máte už vše komplet nachystané?
Přeji Všem krásný den :slight_smile:
20. bře 2014 v 08:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tamaraanna ahoj, ja splnuju brno i kveten, dulu nechci a na reference porodnic jsem se ptala kamosek, maminek tady a pak i v cekarnach, kdyz je tam nejaka tehotna, napr. Na cukrovce, na gynde... No a podle toho jsem si vybrala kdyz to nebude vypadat na komplikace milosrdne bratry a kdyby to na komplikace vypadalo, tak bohunice. Jo a taky jsem byla na par vysetrenich na obylnaku a na zaklade zkusenosti z nich jsem ho zavrhla.
20. bře 2014 v 08:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek