• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu květen 2014

6. prosince 2016 
@ivetapo taky už mě ty vycházky nebaví :stuck_out_tongue_closed_eyes: . No, do poradny jdu příští týden. Teď v pondělí jsem byla na ultrazvuku v nemocnici. Emmička by měla mít podle mudr 1690g. Moc těm jejich odhadům nevěřím, tak se necháme překvapit. Už mám téměř všechno připraveno, vypráno a vyžehleno. Kočárek máme u tety. O víkendu už snad konečně přijde malíř a potom už budu úplně klidná a potom staň se, co má se stát. Budu rodit v Sokolově a právě jsem zjistila, že nemají nadstandartní pokoje...škoda!!!
Krásně nám všem svítí sluníčko, tak doufám, že to vydrží co nejdéle a nečekají nás žádný pohromy...pa mamči :grinning:
20. bře 2014 ve 13:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hhhanicka
Ahoj, já přemýšlela o Vyškově, Bohunicích a Milosrdných. V poslední době se i dle reakcí na chatu přikláním spíš k Milosrdným. Kamarádka říká, že Bohunice jsou velkovýrobna na děti, takže mi do nich má představa o intimním aktivním porodu s manželem a dulou nějak nezapadá. U M. prý ale zase nejsou spokojené s jedním doktorem... Asi budu muset doufat, "že si zasloužím jen to nejlepší" a vše vyjde dle představ :slight_smile:
Třeba se tam potkáme :slight_smile:
21. bře 2014 ve 14:21  •  čeká miminko, termín má v květnu 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
@chrysantena Ahoj, díky za radu :slight_smile: Tak nějak se snažím i zařídit - dle intuice. Porodnice se chystám obejít až tak za měsíc :slight_smile: Snad nebude pozdě.
21. bře 2014 ve 14:24  •  čeká miminko, termín má v květnu 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tamaraanna já zas na Bohunice už 3x slyšela, že tam měli hodně porodů najednou a že se ty maminky cítily tak nějak zanedbávané, že je přišli zkontrolovat jednou za 3 hodiny a u dvou z nich se kvůli tomu, že je nehlídali něco zkomplikovalo a nakonec musely po x hodinách trápení stejně na císaře. Ale když bys měla sebou dulu, tak ta si tě snad ohlídá. Na Milosrdné jsem taky slyšela o tom doktorovi a taky o nějaké porodní asistentce, co prý přivazuje k posteli, nebo co.
21. bře 2014 ve 14:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hhhanicka
To jsou nějaké předpotopní metody, ne? Omezování osobní svobody jí asi nic neříká... Já slyšela chválu na primáře...prý je nakloněn alternativním porodům, tak uvidíme. Třeba to bude tak rychlé, že odrodím ještě doma :slight_smile: Neustále se mi zdá sen, že rodím večer po cvičení jogy a mimčo je během tří hodin venku :slight_smile: Je to úžasný sen o bezbolestném porodu, kdy jsem klidná, vyrovnaná a vím, co kdy dělat a jakou polohu zaujmout. V jednom snu jsem dojela do nemocnice s hlavičkou už na cestě... Kéž by to tak vyšlo.
21. bře 2014 ve 14:35  •  čeká miminko, termín má v květnu 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hhhanicka
Nejvíc se obávám toho, že mi malého nebudou chtít nechat u mě (budou chtít měřit, vážit atd) a přestřihnou mu hned pupeční šňůru. Dala jsem si vše sice do porodního plánu, i to, že beze mě nebo mého manžela nesmí malého nikam nosit, že vždy u toho jeden z nás musí být. Otázkou ale je, zda porodní plán vůbec čtou...
21. bře 2014 ve 14:38  •  čeká miminko, termín má v květnu 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tamaraanna myslím,že máme hodně společného :slight_smile:Ohledně porodního plánu zdravotnickým zařízením nezbývá nic jiného než je číst a respektovat neb je to předem vyslovené přání a má právní váhu a důsledky. Samozřejmě Tě můžou manipulativním způsobem dostat tam kam chtějí, proto si myslím,je důležitá podpora doprovodu ať už partnera,kamarádky či duly. Já vše sepsala a tomu,jak to bude nechávám volný průběh tam uvnitř naladěná na své miminko vím,že nejlépe pro nás oba a v tom nás podpoří manžel a dula :slight_smile: Přej a bude Ti přáno :slight_smile: Opatruj se ty i miminko a všichni ostatní taktéž :slight_smile:
21. bře 2014 v 19:49  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj těhulky,
přidávám se k vám, sice až teď, ale přeci jenom :slight_smile:..Koukala jsem, že je hodně maminek, které rodí teď v květnu ( což je paráda )..já mám termín 26.5. 2014, tak jsem na to zvědavá :slight_smile:, jelikož rodím poprvé :slight_smile:

@libara
Ahoj,
koukala jsem, že jsme si vybrali stejnou porodnici v Sokolově :slight_smile:..Už jsi se tam byla podívat? :slight_smile:
24. bře 2014 v 10:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@chrysantena ahoj,k čemu je ten čaj z maliniku? Půjdeš na masáž panevniho dna?
25. bře 2014 v 08:34  •  čeká miminko, termín má v květnu 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tamaraanna Ahoj, omlouvám se, že se vkládám do Tvé otázky na chrysantenu, na minulé stránce to vysvětlovala mě :slight_smile: tak to najdeš tam :slight_smile:
25. bře 2014 v 08:48  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@tamaraanna myslím,že odpověď na maliník si díky ivetapo již našla :slight_smile: Na masáž pánevního dna se nechystám a ty ano ? Ani nedělám masáž hráze. Nyní doma připravuji vše pro miminko,ať ví,že může na svět kdykoliv přijít...myslím a vím,že v bříšku ještě nějakou chvilku pobude.
Hezký den a já vyrážím ven mezi kapky deště :slight_smile:
25. bře 2014 ve 12:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@chrysantena Ahoj, přečetla jsem si Tvůj komentář a souhlasím. Představ si, že u nás při setkání s dulou malý řádil jak pominutý. Dnes máme ještě jedno setkání s druhou, tak jsem zvědavá, zda to bude stejné. Pokud ne, tak bereme tu první :slight_smile: Pro mě byla perfektní :slight_smile:
26. bře 2014 v 10:06  •  čeká miminko, termín má v květnu 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@chrysantena Myslím, že si ho dnes koupím. :slight_smile: Já beru ještě rybí tuk a přemýšlela jsem o homeopatikách, ale nevyznám se v tom, tak to asi nebudu riskovat.
26. bře 2014 v 10:10  •  čeká miminko, termín má v květnu 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
@chrysantena Ahoj, já o masáži přemýšlím, ale ještě si zjistím víc informací. Po pádu z koně mám totiž asi nějak tuhou jednu stranu a nechci, aby to komplikovalo porod. Tak doufám, že tohačale pomůže. S masáží hráze jsem začala včera, ale asi špatně...dnes chci najít přesný postup a budu to dělat aspoň než vypoužívám ten olejíček ,) No, já doufám, že ten náš raubíř ještě chvíli v bříšku vydrží. Sice už peru a žehlím, ale čeká nás malování a stěhování, tak by to nebylo ideální :slight_smile: Budeš používat nějakou aromaterapii? Pěkn den. :slight_smile:
26. bře 2014 v 10:14  •  čeká miminko, termín má v květnu 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misiasekm já už jsem v Sokolově rodila. Sice před 12 lety, ale doufám, že budu stejně spokojená jako tenkrát. Do Chebu mě nedostanou ani heverem a do Varů se mi moc nechce. Kolikátého máš termín...třeba se potkáme.... Já byla dnes v poradně a zase mi pan doktor řekl úplně něco jiného než posledně.....ohledně termínu a hospitalizace Už to neřeším. Jen doufám, že mě nenechají moc dlouho a Emmča nebude mít 5kg :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
26. bře 2014 ve 12:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tamaraanna Tak jsem zvědavá jak dopadlo Tvé setkání s druhou dulou a pro jakou se ty a miminko rozhodnete :slight_smile: Jestli není již rozhodnuto :slight_smile: Je sranda jak miminko vycítí,že se jedná o něm a dává o sobě patřičně vědět. Je to milé :slight_smile:
26. bře 2014 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tamaraanna Ahoj - o homeopatikách nic moc nevím a myslím,že platí ve zdravém těle zdravý duch a naopak a tak žádné používat neplánuji. Pokud masáž hráze dělat chceš a baví Tě to - tak jí dělěj vše co děláš pro sebe a s láskou je ku prospěchu. Masáž pánev.dna by měl dělat někdo,kdo je v tom třída a věřím,že někoho takového Tvá intuice jestli to je třeba najde.
Aromaterapii jsem používala před těhotenstvím a pak najednou ta potřeba přešla. Miminko zřejmě vůně neoslovily. Trochu jsem to poslední dny přehnala s aktivitami a tak jsem si pořídila rýmu,abych byla v klídku a odpočívala a tak je nyní mým společníkem vincentka a pohoda klídek doma u čaje :slight_smile:
Fíhhá to Tě čeká ještě věcí malování a stěhování. Hlavně až se bude doba příchodu miminka na svět blížit dej mu prostor a čas,aby mohlo přijít a nic mu v příchodu na svět nebránilo. Myslím,že jemu bude fuk jestli je již vše vybaleno atak... My jsme chtěli také rekonstruovat část bytu a nakonec jsme vše odložily na srpen/září. :slight_smile: zatím se měj prima
26. bře 2014 ve 12:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravím všechny maminky, tak jak se daří? U nás je vše v pořádku, jen druhý den jsem zahleněná a trápí mě kašel, doufám, že se toho brzy zbavím :frowning2: Nemáte nějaké rady, jak se toho zbavit? Prcek se vrtí, že tomu ani nechci věřit :slight_smile: teda dnes to je bída :slight_smile: Ještě jsem se chtěla optat, zkušených maminek, jak to bude teď s měřením a vážením miminka, když už žádný UZ v těhotenské průkazce není. Snad jsem to napsala srozumitelně :slight_smile: Přeji Vám krásný den :slight_smile:
26. bře 2014 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravím maminky, dnešní poradna teda nic moc :frowning2: čípek je zkrácený a dost :frowning2: mám 14 dnů opravdu přísný klidový režim a ta snížená nehybnost mimča se opravdu prokázala. Tak mě dr. poslala do porodnice na UZ a monitor, tam se ukázalo, že je vše s mimčem v pořádku, ale opravdu pohyby minimální. Omlouvám se, musela jsem se vypovídat. Doufám, že u Vás probíhá vše v pořádku. Krásný den
28. bře 2014 v 15:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivetapo Ahoj - čípek se může zkracovat,důležité je zda se i neotvírá. Snad Ti dr. vše pořádně vysvětlila :slight_smile: Důležité je,že je miminko v pořádku a hold má spací náladu :slight_smile: Já jdu do poradny příští týden a pak už každý týden na kontroly do porodnice. Poslední tři dny mě i miminko testuje nachlazení -nějaká potvora vir se mi usídlil na hlasivkách a tak odpočívám a prolévám se horkým čajem. Opatruj se a hezký slunečný víkend :slight_smile:
a vypovídat se je třeba :slight_smile: hned je člověku lépe:slight_smile:
28. bře 2014 v 17:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@chrysantena Jsem z toho taková nesvá :frowning2: Přeci jen je to první mimčo, už jsme skoro na konci a nerada bych, aby se něco stalo. Otvírat se zatím neotvírám, "jen" ten čípek, že je zkrácený a dost se na tom zkracování podílí ten můj kašel. Taky jsem si říkala, že má asi jarní únavu :slight_smile: Tak Ti závidím, že už budeš chodit po týdnu, taky už bych chtěla :slight_smile: Přeji Ti, aby jste se s miminkem toho viru zbavili co nejdříve. Také přeji krásný víkend :slight_smile:
28. bře 2014 v 17:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivetapo U mě je to také první miminko a že si dalo na čas než k nám přišlo :slight_smile: Od začátku vím,že vše bude v pořádku a radši poslouchám pouze sama sebe. Neb lékaři dovedou pěkně vystrašit. Důležitý je Tvůj klid a víra,že je a bude vše v pořádku.
Na kašel a zahlenění zkus jitrocelový sirup,omezit mléčné výrobky neb zahleňují a čaj z : nakrájená větší cibule,lžička majoránky a vše svařit a nechat cca 15 minut louhovat - chuť nic moc avšak pomáhá a hodně pít. Případně nos zvlhčovat vincentkou sprejem - může Ti do krku stékat zadní rýma a ta pak dráždí ke kašli...
Jé je to je nevyžádaných rad - a tak je čas vykašlat se na kašel :slight_smile:
28. bře 2014 v 17:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@chrysantena Přesně, vystrašit, to jim jde. Já věřím, že prcek ještě zůstane v teplíčku, v klídečku, kde mu nic nechybí a netrápí, ale sama cítím, že co mám ten kašel, tak se necítím úplně v pohodě (břicho víc tvrdne, prcek se nevrtí tolik jako předtím, víc mě večer bolí břicho) Jitrocelový sirup nepomáhal, tak mi dnes byl doporučen Stopkašel sirup pro děti :slight_smile: Piju dost, mám chronickou zadní rýmu, takže dráždí :slight_smile: tak vincentku až v pondělí :slight_smile: Děkuji Ti moc za rady, jsi zlatá, zkusím ten čaj a určitě bude brzy lépe :slight_smile:
28. bře 2014 v 18:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@libara
Tak to já jdu rodit poprvé, tak jsem na to zvědavá.. čekáme holčičku ( jméno zatím stále nevíme :grinning: )..termín nám byl potvrzený 26.5., tak jsem na ni zvědavá, měla by podle odhadu vážit 3,5 kg :grinning:.. Taky do Varů a ani do Ostrova nepojedu, je to z ruky a asi ve finále to bude jedno, kde se rodí, ne :slight_smile:? A ty máš termín kdy?
29. bře 2014 v 19:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misiasekm já mám termín 23.5, ale protože to bude plánovaná sekce, čekám na začátek května a potom mi prý řeknou víc. Na psdledním ultrazvuku io řekli, že je malá cca o dva týdny větší, než očekávali. Tak uvidím co dál.
Jinak držím palce všem čekatelkám, ať nám to holky dopadne co nejlíp :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
31. bře 2014 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj holky, minulý týden mě trápila viróza a během včerejška mi na dolním i horním rtu vyrazily opary. DĚS!!!! Jsem jak havajská tanečnice. Předěláváme koupelnu (teda začalo to malováním a nějak se to zvrhlo), klukům pokoj a drobet předsíň......nevím jestli je to z té virózy nebo z toho chaosu. :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: No musela jsem se z toho vypovídat....zdravím
2. dub 2014 v 09:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky :slight_smile: tak ve čtvrtek mi v poradně v porodnici díky vysokému krevnímu tlaku vzaly vítr z plachet a nechaly si mě na sledování v nemocnici. Což bylo trochu nečekané...Pochopila jsem,že je třeba vše hodit za hlavu a odpočívat hlavně v tom teplém počasí a ničemu jinému jsem se dva dny na lůžku nevěnovala. Miminko se má k světu a váží již cca 2700g čipera náš. A dnes jsem zpět doma. Hurrá :slight_smile: člověk teprve když se nečekaně ocitne mimo domov pochopí,co vše doma má a jak moc si toho má vážit a být za to vděčný :slight_smile:
Hezký víkend všem
5. dub 2014 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@chrysantena Ahoj, to je mi moc líto, že jsi musela být v nemocnici, ale hlavně, že jste oba v pořádku! :slight_smile: Většinou člověku dojde až zpětně, když se něco stane, jak se měl, co měl, kde je mu nejlépe apod. a začne si toho více vážit.

Také přeji všem maminkám, budoucím maminkám hezký víkend :slight_smile:
5. dub 2014 ve 20:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivetapo Ahoj,díky za Tvá milá slova a podporu. Je mi již dobře a věřím,že to do konce těhotenství tak zůstane.
Na další kontrolu a monitor jdu v pátek. Jak se tak blíží každým dnem den narození miminka - začínají se čím dál více zdát sny o porodu a o tom,jak mi pak chlapeček náš leží na břiše a usmíváme se na sebe. Těším se moc :slight_smile: Je to zázrak. Který den se asi rozhodne na svět přijít ?
A jak se daří Tobě - už Tě kašel a zahlenění přešel ?
7. dub 2014 v 09:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@chrysantena Ahoj :slight_smile: kašel už je o 99% lepší :slight_smile: Ale zahlenění se celkem drží :frowning2: Moc bych ti přála, aby jste si do porodu užívali s miminkem doma. Taky mám v poslední době sny o porodu, o prckovi. Minulý týden jsem musela k mudr. (né k mojí, měla volno) dva večery mě bolel podbřišek, břicho tvrdlo jak divý a bylo mi sděleno, že to jsou poslíčci, čípek je pořád zkrácený, měkký, v průkazce mám napsáno že jsem na špičku prstu otevřená, ale mě řekla, že ne, tak nevím, čemu mám věřit. V pátek mám taky poradnu a to u své doktorky, tak uvidím, co mi poví ona. Máš už taky poslíčky? Myslela jsem si, že ty přicházejí až později a né ve 34.týdnu.
To je teda román :slight_smile: omlouvám se :slight_smile:
Krásný den Ti přeji i ostatním maminkám samozřejmě :slight_smile:
7. dub 2014 v 09:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek