• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu listopad 2012

5. listopadu 2012 
Ahoj holky, tak jsem včera šla po půl roce na kafe se známou...Ona se snaží o dítě od února 2010 a nic, nyní byla objednaná na umělko, někdy za 14 dní. A manžel jí donutil si udělat test minulý víkend...A měla ll :slight_smile: je o týden méně než já. Ta příroda je fakt neuvěřitelná. A bylo strašně fajn pokecat s někým kdo má podobné pocity i stavy...

Holky, buďte na sebe opatrný, chci si tady s váma vyměňovat v průbehu listopadu fotečky miminek... Já měla víkend kdy jsem u rodičů pomáhala se dřevem (vím že blbost, ale složitá situace) a zakončila jsem ho hádkou s bráchou. A teď jen myslím na toho svýho pidižvíka, jestli jsem mu nějak nemohla ublížit a modlím se aby všechno bylo v pořádku...
19. bře 2012 ve 12:48  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@brindik Ahojky, to je hezký, koukám že příroda si s námi někdy pěkně hraje :slight_smile: Hlavně ať je vše v pohodě a věřím že dřevo nemělo na prďolku vliv a všechno bude tak jak má :slight_smile:
19. bře 2012 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, my byli o víkendu na chatě. Dneska jsem byla odevzdat přihlášku do školky, uvidím, jestli nás vezmou nebo ne. Jinak někdo se mě tu ptal, jestli budu chodit do práce. U mě je to složitější, bohužel. V únoru jsem volala šéfové, že se mi blíží termín nástupu do práce, tak jak to pak bude. Ona se mě zeptala, zda můžu nastoupit toho 21. dubna a já jsem se jí ptala, jestli by nebylo možné mít neplacené volno až do září než mi vezmou malou do školky. To by šlo, ale ona mi řekla, že si tam chtějí nechat paní, co přijali jako moji náhradu, tak jsem tam měla jít podepsat dohodu o ukončení pracovního poměru. To se mi nechtělo a nakonec den před podpisem jsem zjistila, že jsem těhotná, takže jsem to už tuplem nepodepsala a od 21. dubna půjdu na nemocenskou a budu na ní až do září. Vzhledem k tomu, jak to teď naši zákonodárci po......, tak ani jinou možnost nemám. Kdybych šla na pracák, nemám nárok na mateřskou a navíc si budu muset vzít jen čtyřletou variantu. Kterej píííííp tohle vymyslel, by mě opravdu zajímalo. Pak, že podporujou rodiny s dětmi. Tohle když slyším, mám sto chutí prohodit televizí šutrák o velikosti Drábkovy hlavy :frowning2: No, může být hůř.
19. bře 2012 ve 13:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zzaneta ahojky, děkuji, naštěstí zatím dobrý. Mám potvrzené těhotenství, ale zatím bez srdeční akce. Jsem cca na konce šestého týdne, takže to tak nějak odpovídá. Příčinu krvácení nezjistil, hematom tam není. Napsal mi na 14 dní neschopenku, musím odpočívat a 3xdenně zavádět utrogestan na podporu. Za 14 dní jdu na kontrolu a mělo by být už i srdíčko, takže uvidíme, zatím jsem si oddechla :slight_smile: akorát jsem to musela říct v práci šéfovi a kolegům, protože jsem musela předat práci, která by jinak stála, takže už to tam bohužel všichni vědí, i když to ještě může dopadnou jakkoliv, ale co se dá dělat.
19. bře 2012 ve 14:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eupha Ahoj,tak to jsi na tom podobně,já jsem taky doma a na Utrogestanu a v práci jsme to musela říct,protože jsem již měsíc doma a doktor mě do práce nepustí.Tak se taky modlím,aby se nic nestalo.Naštěstí je mi ale dobře,asi jako Fori :slight_smile: a mohu pracovat z domova.A je pravde,že pokud je člověk doma,tak má fakt větší klid.Já jsem po IVF a nevím,jestli kdybych byla v práci v tom stresu a "open space" kanceláři,jestli bych to ustála. Každopádně držím palečky!
19. bře 2012 v 15:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eupha Utrogestan urcite rychle zabere :slight_smile: Taky ho mam. A taky jsem to rekla v praci, zatim jen sefovi ale ostatnim uz je to divne tak budu muset s pravdou ven. No co se da delat.
19. bře 2012 v 15:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jejda Ahoj, a uz budu něco vidět?? na ultrazvuku?? kdy dělají ultrazvuk,, ja bych potrebovala az po praci... tak to musim vymyslet.
19. bře 2012 v 15:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzik24 ahoj, koukám že se orientuješ v právu a proto bych se chtěla zeptat...
mám pracovní smlouvu do konce toho roku a jsem těhotná,, tak bych měla rodit někdy v listopadu, to tedy budu ještě zaměstnaná, ale co pak po novém roce?? jak se to řeší.. to nastoupím na nemocenskou a pak na mateřskou, ale nedostanu smlouvu??? tak budu nezaměstnaná, ale na mateřské,, prosím, porad mi, jak to pak bude..
19. bře 2012 v 16:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@granda Já se v právu vůbec neorientuju, ale tohle jsem si byla nucena prostudovat. Ale podle toho, co píšeš, tak máš pracovní smlouvu do 31.12.2012. A pokud máš termín porodu v listopadu, tak nastoupíš osm až šest týdnů před termínem porodu na mateřskou dovolenou, která trvá půl roku a pak budeš na rodičovské dovolené. Až Ti skončí rodičovská dovolená a nebudeš zaměstnaná (což pravděpodobně nebudeš, když ti smlouva končí tento rok a nebudou Ti ji obnovovat, tak jsem to pochopila), zaregistruješ se na pracovním úřadě. Pokud by Ti pracovní smlouva neskončila, tak bys po skončení rodičovské dovolené nastoupila zpět na své pracovní místo. V průběhu mateřské a rodičovské dovolené Ti nemůžou dát výpověď. A pokud bys potřebovala poradit, tak doporučuju napsat na www.aperio.cz nebo tu na koníkovi je uživatelka j.a.n.i, která tomu taky hodně rozumí :wink:
19. bře 2012 v 16:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@granda ahojda :slight_smile: sem na tom stejně, smlouvu mám do konce roku, tzn. že mě ji prostě neprodlouží a dostaneš výpověď. Normálně budeš na PN, pak na mateřský,rodičáku, jen už budeš bez zaměstnání. Po rodičáku pokud neseženeš práci, tak pracák :slight_smile:
19. bře 2012 v 19:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@xsuzzi jak to tak je dlouho ja bych byla doma dva roky na materske a pak asi neaka prace,, abychom mohly splacet domecek,,,
19. bře 2012 v 19:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
co jaktože? :grinning:
@granda
19. bře 2012 v 19:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@xsuzzi co jak to??? no chtěla bych dvojletou mateřskou,, ten rodičak je co????
19. bře 2012 v 19:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, uz jsme asi otehotnela W5. března, tak termín porodu je kdy??
19. bře 2012 v 19:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@granda no na rodičáku budeš po mateřský, výběrem dvou,tří,čtyř let. To není mateřská ty dva roky,ale rodičák. mateřská je půl roku.
19. bře 2012 v 19:25  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
aha, jsme debil... to je pro me novinka,, musim nastudovat zakony,,
19. bře 2012 v 19:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky já jdu ve středu, na svoje narozeninky k dr. :grinning: se těšííím :dizzy_face: doufám,že pro mě bude mít pěknej dáreček v podobě miminka se srdíčkem :slight_smile:
19. bře 2012 v 19:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, když máte smlouvu do konce roku, tak se pro vás nic nemění. Pokud máte termín porodu do konce prosince než vám skončí pracovní poměr (a to určitě porodíte :slight_smile:) ), tak nemusíte chodit na žádnou pracovní neschopnot. Pro příklad. Dejme tomu, že termín porodu budete mít napsaný 15. listopadu 2012. Od tohoto očekávaného termínu porodu si odečtěte 8-6 týdnů, během kterých vás gynekolog pošle na mateřskou dovolenou, tzn. od 15. září až po 29. září. Osm týdnů je nejdřívější doba, kdy vás gyndař může poslat na mateřskou, nejpozději však šest týdnů před plánovaným termínem porodu máte nárok na mateřskou, která trvá tuším 28týdnů. Tzn, že až bude vašemu miminku půl roku, končí vám mateřská a navazujete přímo na rodičovskou dovolenou, která je buď ve variantě 2, 3 nebo 4 roky. Takže když porodíte pro příklad 15. listopadu 2012, tak vám rodičovská dovolená skončí přesně za 2, 3 nebo čtyři roky od tohoto datumu. A teprve až vám skončí a vy nebudete mít pracovní poměr, tak půjdete buď na úřad práce nebo si budete hledat práci na vlastní pěst. Samozřejmě si můžete hledat práci už v průběhu rodičovské dovolené a po jejím skončení (můžete snad i během ní, ale to teď přesně nevím) nastoupíte do nového zaměstnání. :sunglasses:
19. bře 2012 ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@granda Zadej si ve vyhledávači těhotenskou kalkulačku, těhotenství se počítá většinou podle poslední menstruace, a ta ti vypočítá termín porodu :slight_smile:
Jinak na ultrazvuku je vidět v 5tt dutinka s tečkou, srdíčko až tak kolem toho 7tt. Už ses objednávala k doktorce?
20. bře 2012 v 07:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno holky, je v pořádku, že mám tvrdý podbřišek? Nafouklé, tvrdé a včera večer jsem měla problém dopnout rifle....ale není to ještě brzo? jsem teprve 4 + 4tt.
20. bře 2012 v 09:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andrejkonellis to já měla taky takto brzo , byla jsem nafouklá jak balon... a měla jsem zácpu... to splaskne... :slight_smile:
20. bře 2012 v 09:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky myslíte si že v mým týdnu (8tt) je v pořádk když mě vůbec nebolí prsa.... když jsem byla těhu předtím tak jsem je měla hrozně citlivý a ted nic.....
20. bře 2012 v 09:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fori tak to jsem ráda, že je to ok...já mám bříško jak měla moje segra v 4-tem měsíci :grinning: ...Jinak si myslím , že má asi každá žena příznaky individuálně a i každé těhotenství je jiné, ale snad to bude ok :wink:
20. bře 2012 v 10:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fori Každé těhu je jiné, neboj se :slight_smile: Mně při prvním nebylo nic, nebolelo mě nic, byla jsem čiloučká a mohla jsem sníst úplně všechno a teď docela trpím :slight_smile: Prsa už mě teda bolet přestala, ale pořád bych spala a když sním hrušku nebo jablko, tak je mi hrozně zle :frowning2: Ale říkám si, že už jen sedm měsíců a budu mít "klid" :grinning:
20. bře 2012 v 10:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzik24
@andrejkonellis Máte pravdu, u každého to probíhá jinak. U mně teda u obou stejný, žaludek jak na vodě, každou chvilou čekám, že si půjdu popovídat s mísou :grinning: ještě čekám migrény a už to budu mít snad všechno jak s Kristýnkou :dizzy_face: Ale jak řekla Zuzka: :"Už jen sedm měsíců" :stuck_out_tongue_closed_eyes:
20. bře 2012 v 10:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mě řekla doktorka že můžu mít podobný pocity v břiše jako před menstruací, ale mě bolí břicho v podstatě pořád, nevím jestli je to normální :frowning2: prsa se mi zdají míň bolavá, ale zato horká a velká...

Včera jsem úplně šílená běhala po krámu, co k večeři, že na nic nemám chuť...Nakonec jsem se zaradovala nad Olomouckými syrečky....Doma jsem si dala a bylo mi dobře jak dlouho ne...A můj drahý muž, když jsem se mu pochlubila pronesl: "Kvůli tobě mu budou celej život smrdět nohy" :grinning: :grinning: :grinning:
20. bře 2012 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
To já řeším taky, co si vzít k jídlu, aby mi to nezvedlo žaludek vzhůru nohama. Ale moooc dobře mi dělá uzená makrela :slight_smile: Jinak prsa se mi taky zvětšila a jsou teplejší, tak snad je to normální, ale jestli to takhle půjde dál, tak kam se na mě hrabe Dolly Buster, už před těhu jsem měla velikost D :grinning:
20. bře 2012 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andrejkonellis Ahojky :slight_smile: já jsem takhle brzy taky byla nafouklá a mám problém s kalhotama, od začátku mne táhnou a když sedím, musím je rozepnout. Pak je sranda když třeba vyjdu z auta a zapomenu že se mám zapnout :grinning:
@fori Taky doufám že je to normální protože prsa už mne nebolí. Bolela tak okolo pátého týdne. Ale manžel tvrdí že je mám větší, mne to nepříjde, jen bradavky se mi zvětšují.
20. bře 2012 v 11:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zzaneta no tak snad je vše jak má být. na kontrolu jdu až 13.4. to je doba :slight_smile:
20. bře 2012 v 11:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zzaneta já jsem se taky včera zapomněla zapnout a chodila jsem večer po restauraci jako selka :grinning:
20. bře 2012 v 11:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek