• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu listopad 2012

5. listopadu 2012 
S tím rodičákem je to tak, není to jedna paní povídala, vím ze své zkušenosti :slight_smile:
měla jsem automaticky čtyřletou variantu, ptotožr z brigád na Vš jsem mateřskou dohromady nedala.....
teď jsem přestoupila na novou právní úpravu (sice v lednu, ale není to tak, že se muselo jen v lednu)možná tam nějaké časové omazení je, ale to by chtělo zjistit na stránkách mpsv.cz, mohla jsem přestoupit za podmínky, že manžel byl v době porodu účasten nemocenského pojištění a od tohoto data rok zpětně mu v práci vydali potvrzení o výši příjmu. To se odneslo na OSSZ, tam stanovili manželův vyměřovací základ. Vyměřovací základ jsem odnesla na úřad práce a vyplnila papír na změnu, mohla jsem si zvolit jakoukoli částku do výše 11.5 tis. s tím, že až vyčerpám 220 tis. už pak nic nedostanu a rodičák mi končí :slight_smile:
1. bře 2012 v 07:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@romik84 taky jsem koukala že tam ta doba omezující přechod není. Tak nevím co jí to nakecala... takže si to taky změním na těch 11500
1. bře 2012 v 07:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@snazilkabara to máš teda pěkně brzo :slight_smile: A to jste tak chtěli?

@romik84 určitě to vyjde!
1. bře 2012 v 07:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobré ráno, vítám nově příchozí a všem přeji bezproblémové těhu..
1. bře 2012 v 07:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
1. bře 2012 v 10:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@snazilkabara tak to je dobře :slight_smile: I když si to takhle ani nedovedu představit Ale mám kámošku co má děti 13 měsíců od sebe a zvládla to myslím dobře :grinning:
1. bře 2012 ve 13:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
taky jsem chtěla mít děti tak max. rok a půl od sebe, ale příroda to zařídila jinak.. tak teď to máme 3,5 roku..
1. bře 2012 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahpj holky, tak co, je stále vše ok?
Na kdy jstese objednaly na gyndu?
4. bře 2012 v 06:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@scai ahoj holky :slight_smile: zatím se cítím dobře, jen musím pořád něco jíst, abych trošku nabrala a taky prevence nevolností......na gyndu se u nás neobjednává, půjdu tam v osmém týdnu...nechci tam chodit zbytečně brzy, jen kdyby se něco dělo, tak bych šla dřív.......ten osmý týden je takový jasný, srdíčko musí být stoprocentně vidět, takže hned budu vědět na čem jsem a doufám, že se mi trochu uleví...v podvědomí mám pořád obavu, jak to dopadne........navíc jsem otěhotněla dva měsíce po revizi, tak čekám, že dr nebude moc nadšená
4. bře 2012 v 07:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky muzu se k vam pridat?
4. bře 2012 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@barusatko ahoj, jasně :slight_smile:
5. bře 2012 v 07:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, tak jak se daří? já jdu zítra na ko, tak se těšim, až tu naší tečku uvidím..
vítám nově příchozí..
5. bře 2012 v 08:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@scai
@angeela ahojky holky dekuji ze jste me vzali mezi vas ja mam jit na kontrolu 12 tak se taky tesim a zaroven i bojim :slight_smile:
5. bře 2012 v 08:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@barusatko já se snažím nepřipouštět si nic špatného a věřím, že tohle těhu dopadne dobře.. strach budu mít asi před každou kontrolou, tomu se asi neubráním, ale snažím se myslet pozitivně..
5. bře 2012 v 09:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@angeela jj take se snazim nato nemyslet a verim ze bude miminko v poradku :slight_smile: kdyz mi dava tak pekne zabrat
5. bře 2012 v 09:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@barusatko co to znamená, že Ti dává zabrat? to jako nevolnosti? to Ti nezávidím.. já jako tradičně na sobě nepozoruji, že jsem těhotná..
5. bře 2012 v 10:36  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@angeela je to se mas to ja nesnesu autobusy auto to je mi hned na zvraceni a nevolnosti mam celych24h nezvracim ale je mi tak blbe az je mi na zvraceni mota se mi hlava slaba jsem ani nikam sama moc nechodim protoze se hned trepu az je mi na vyvraceni ale co bych pro prcka neudelala radeji at je mi spatne a mimco je zdrave
5. bře 2012 ve 12:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Já jdu na kontrolu 13tého. Chtěla jsem spíš později, ale my pak jedem na lyže a sestra mi dala tenhle termín, tak tam půjdu takhle dřív :frowning2:
Stejně to zase chci vědět kvůli té změně rodičáku.

@barusatko jéjda, to už ti je tak blbě? To je nemilé... ale za pár týdnů to přejde

Mě je zle jen občas, i když včera večer jsem zvracela. No ale dopoledne mi je většinou dobře a až odpo je to horší
S Barunkou (moje první) mi nebylo špatně vůbec. To jsem byla fakt ráda, protože jsem mohla pracovat až do mateřské a tak nějak to hezky utíkalo. A taky by byl problém, kdybych pracovat nemohla, za mě tak rychle by náhrada nebyla. Takže zase dobře, že prvně to bylo ok.
5. bře 2012 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@scai no me to drzi uz od zacatku ja ani nevedela ze jto jsou tehotensky priznaky a tak me doktorka lecila uplne na neco jinyho dala mi prasky cypralex a poslala me na rentgen ale jsem rada ze jsem ji ani v jednom neposlechla objednala jsem se na yndu tak mne to potvrdila ze tehu jsem a den predtim nez jsem sla k dr tak mne vysel i test
5. bře 2012 ve 13:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
cipralex? to je přece antidepresivum. Ale nebralas ho teda?
5. bře 2012 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@barusatko tyjo, a zkoušela jsi zázvorový lízátka? prý pomáhají.. a přeju, ať nevolnosti brzo přejdou a můžeš si užívat těhu..
5. bře 2012 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@scai no doktorka je uplna krava prijdu k ni s tim ze je mi spatne az na zvraceni se mi mota hlava a ona mi napise tohle a jeste se me pta jestli nejsem tehotna jsem rikala ze nevim a ze miminko planujem a po tydnu me poslala teprve na odbery krve a na rtg dokonce jsem ho i podepsala ale nastesti tam dela od pritele kamarad a ptal se me s cim tam jdu tak jsem mu to rekla a on ze jsem urcite tehotna at si zajdu na gyndu
5. bře 2012 ve 14:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@angeela nene nezkousela mne dr napsala cipky a zazvorovej caj ale u nas jsem ho nesehnala tak jsem ho jeste nekoupila pomahaji ty lizatka ?
5. bře 2012 ve 14:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@barusatko já nevím, jestli pomáhají, mě špatně nikdy nebylo, ale slyšela jsem na ně chválu, tak za zkoušku nic nedáš..
5. bře 2012 v 15:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@angeela jj tak to vyzkousim a to sezenu v lekerne
5. bře 2012 v 17:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@barusatko mas moznost sehnat cerstvy zazvor? Maji ho treba v Kauflandu... odkroj si par tenkych kolecek, zalij cajem, pridej citron a med... MNAM je to balzan na zaludek, dusi a navic chutna vyborne. jen se to nesmi prehanet, dokaze byt pene stiplavy a pri "predavkovani" te muze palit zaha.

Jinak preji at te tehu nevolnosti brzy prejdou. Me trapily u syna a byla to sila!!! A sotva skoncily nevolnost, tak me zacala palit prave ta zaha - v te dobe jsem bohuzel nevedela o zadnem zazvoru aspon na ty nevolnost. Na zahu je zarucene Rennie :slight_smile:
5. bře 2012 v 19:22  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@katunka82 jj dekuji neco urcite vyzkousim :wink:
5. bře 2012 ve 21:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky :slight_smile:
@barusatko vim o čem mluvíš, já u dcery problila dny a noci do konce pátého měsíce, pořád mě každý utěšoval, že to určitě přejde do konce třetího a ono furt nic....... :unamused: já měla v pátém měsíci těsně pod padesát kg :astonished: , pak jsem se rozjedla a přibrala 12, ale do té doby to byla nekonečná beznaděj :frowning2: jsem navíc alergická na Torecan, v prvním těhu jsem po něm měla centrální křeče :unamused: nic jiného mi nepomáhalo, zázvor ani nápad.....
teď musím zaťukat, ještě nebliju, sice už mi není tak perfektně, ale nebliju....doufám, že jsem to nezakřikla.....na druhou stranu, když je člověku blbě, tak aspoň ví, že se to ubírá správným směrem :wink:
7. bře 2012 v 08:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky
můžu se k vám přidat ?? od 29 unora máme na testíkách krásné neuvěřitelné // :dizzy_face:
je to náš neskutečně vytoužený první brouček :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
na první utz jdeme příští středu :slight_smile:)) moc se těšíme že uvidme naší malou tečku =)
7. bře 2012 v 08:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romik84 ahojky take jsem slysela ze kdyz je cloveku spatne ze se to ubiram spravnym smerem myslis ze je na tom trosku pravdy ja se uplne bojim i tesim jak pujdu 12 k dr to uz by melo jit videt srdicko tk aby bylo v poradku protoze miminko jsme si moc prali
7. bře 2012 v 08:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek