• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu listopad 2012

5. listopadu 2012 
@andrejkonellis zato miminko to stoji udelala bych pro nej cokoliv :slight_smile:
29. bře 2012 v 10:21  • Odpověz  • To se mi líbí
@katkaela já chci vědět pohlaví co nejdřív :slight_smile: v mé rodině jsou samé holky a v manželově samí kluci ....takže už teď se nevím dočkat :grinning:
29. bře 2012 v 10:22  • Odpověz  • To se mi líbí
@barusatko no právě :wink: a to je opravdu poprvé co jsem šťastná, že mi je špatně :grinning: už jen aby byla za mnou návštěva lékaře a bylo vše ok, to budu spokojená ještě víc :grinning:
29. bře 2012 v 10:24  • Odpověz  • To se mi líbí
@andrejkonellis bylo to neco nadhernyho kdyz jsem videla tu nasi prdolku a jak mu tluce srdicko ted nas ceka screening tak se bojim aby bylo vsechno v poradku
29. bře 2012 v 10:26  • Odpověz  • To se mi líbí
@pejtho jj, chce to hodně trpělivosti a ono to půjde.. můj manža je takovej, že i když mu hystericky řvala (teď už to nedělá), tak s ní trpělivě mluvil a dokázal jí sám uklidnit.. on to bere tak, že je její táta a musí si s ní umět poradit i v krizových situacích.. taky to nešlo hned, ale jak jsem psala, tak za pár dní se to podařilo.. ale zase N. nebyla na prsu moc velkej závislák.. přeju hodně úspěchů..
29. bře 2012 v 10:42  • Odpověz  • To se mi líbí
@aaa Já se aly taky na chocholouška cítím :slight_smile:
29. bře 2012 v 11:21  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@evka2011 gratuluju :dizzy_face:
29. bře 2012 v 11:22  • Odpověz  • To se mi líbí
@andrejkonellis Taky si asi nechám říct, co to bude... Nevydržela bych to, když je tu ta možnost, jsem strašně zvědavá :grinning:
29. bře 2012 v 11:25  • Odpověz  • To se mi líbí
@eupha A půjdeš od příštího týdne do práce nebo si necháš prodloužit neschopenku? Já bych v páci s nevolnostma nemohla fungovat, pracuju s lidma a celou směnu s nima musím komunikovat.
29. bře 2012 v 11:26  • Odpověz  • To se mi líbí
@pejtho No, já jsem to udělala tak, že co řvala v noci tak jsem nenakojila, prostě jsem si řekla že nejdřív nakojim ve 4 ráno. Takže třeba ve 12, ve 2 jsem nosila a nakojila až ve 4 a pak třeba v 6. To trvalo tak 2 týdny než si na to zvykla a pak jakoby pila míň a míň až jsem se rozhodla, že nebudu kojit ani v ty 4 a dávala jsem jí čaj, teď už jí dávám jen dudlíka beru jí k sobě do postele. Emičce jsem ale dávala od 1. měsíce fenyklový čaj protože jí bolelo dost bříško a tak je na lahev zvyklá. Ty jí tedy nedáváš k příkrmům pít čaj? Vždycky jí i přes den dokojuješ? Začala bych teda trénovat lahev. Já používám difrax- jsou suprový, mam spoustu od aventu to nechtěla. no a až naučíš lahev tak bych začala trénovat ten čaj v noci. Jakoby myslim že nejdůležitější je odnaučit pokaždý když se vzbudí chtít usnout u prsa a takovej ten naučenej hlad v noci. Prostě nosit a cpát dudlíka. Emička dudla nechtěla asi až do 9. měsíce a ted už to měsíc v noci bere. Dám dudla otočí se na bok a spí dál. Je to ale na trpělivosti a vůli vytrvat. Jinak asi 3 gynekologové mi řekli, že kojení způsobuje stahy dělohy a může způsobit potrat a vysiluje mamku tak nevím.
29. bře 2012 v 11:28  • Odpověz  • To se mi líbí
@evka2011 Asi budeme muset počkat, jak dopadnou ostatní testy a podle toho se rozhodnout, zda plodovka ano nebo ne... Pokud by to byla jediná možnost potvrdit, že je malé v pořádku, neváhala bych, i když bych měla pěkně sevřené půlky strachy :slight_smile:.
29. bře 2012 v 11:31  • Odpověz  • To se mi líbí
@maximka33 Taky držím palce, dej vědět :slight_smile:
29. bře 2012 v 11:35  • Odpověz  • To se mi líbí
mám takový hloupý dotaz: jak to děláte s "manželskými povinnostmi"? :slight_smile: jak je mi celý den blbě, nemám na to ani pomyšlení, ale začínám mít strach, aby si manžel neulevil jinde, už je to přece jen dost dlouho :frowning2:
29. bře 2012 v 11:42  • Odpověz  • To se mi líbí
@aaa ne nepůjdu do práce, taky pracuji s lidmi, mám několik schůzek denně, nedokázala bych fungovat. Navíc si u nás můžu o osmihodinové pracovní době nechat zdát a to bych v tomhle stavu nedala. Nechám si neschopenku dokud to nepřejde. Ale musím říct, že mě to už doma v posteli zabíjí, ale co se dá dělat.
29. bře 2012 v 11:45  • Odpověz  • To se mi líbí
@evka2011 Čekala jsem, kdo to tady vytáhne :slight_smile: . Já žiju sama, s tatínkem se vídáme jen když je to možné, takže tohle řešit nemusím. Nicméně jsem si včera tyhle "povinnosti" splnila bez problémů, jen zkraje jsem měla strach. Jenže mě nic není, není mi blbě, dokonce bych řekla, že jsem do toho měla větší chuť než chlap :slight_smile: .

Tvůj partner už něco naznačoval? Asi by bylo nejlepší si v klidu promluvit, oni nechápou, co se v ženě odehrává.
29. bře 2012 v 11:46  • Odpověz  • To se mi líbí
@eupha Nedivím se ti... Já bych doma asi zešílela, jsem zvyklá pořád na nějakou akci a adrenalin. Ale kdyby mi bylo blbě, neměla bych na výběr, těžko bych mohla uprostřed hovoru utíkat na záchod :grinning: .
29. bře 2012 v 11:48  • Odpověz  • To se mi líbí
@aaa zatím naštěstí nic neříkal, i když při objímání je to znát :wink: ale on je vůbec zlatej, já jsem s tím měla vždycky problémy, takže je zvyklý na menší frekvenci:slight_smile: a nikdy mě nenutil, ale nechci, aby se cítil odstrčený. Ale asi je mu to jasné, když mě vidí, jak i večer úpím a zelenám :grinning:
29. bře 2012 v 11:48  • Odpověz  • To se mi líbí
@aaa a ještě blbější otázka: předpokládám, že těhotenství je samo o sobě antikoncepce, že asi nevyrobíme mimču kamaráda, že ne? :sweat_smile:
29. bře 2012 v 11:50  • Odpověz  • To se mi líbí
@evka2011 Vidíš, tak buď v klidu :wink: . Až ti bude líp, doženete to. A nemusí to být přímo sex :wink: .
@evka2011 já taky v tomhle ohledu taky moc nefunguju. Nicméně ani manželovi se moc nechce, protože se bojí jak jsem hodně špinila a navíc po tom prvním potratu, takže se do toho taky moc nemá :slight_smile: Ale snad jsou chlapi rozumný a tohle chápou ne? Až mi bude lépe tak mu to vynahradím :slight_smile:
@evka2011 :grinning: :grinning: :grinning: No... Co já vím, tak bylo pár případů, kdy se takhle povedlo vyrobit dvojčátka s rozdílným datem početí. Ale to je asi spíš extrém, než pravidlo. Osobně neznám nikoho, komu se to stalo. Kamarádka má dvojčátka po IVF. Vlastně znám jen tři páry, kterým se dvojčata povedla přirozeně.
29. bře 2012 v 11:53  • Odpověz  • To se mi líbí
@eupha Jo, to je přesný, někdy se chlap bojí víc :wink:. Ty jsi z Prahy, uvažovala jsi už o porodnici? Vím, že je to brzo, ale co vím od kamarádky, musela se registrovat už v nějakém 12. týdnu.
29. bře 2012 v 11:56  • Odpověz  • To se mi líbí
@aaa ještě k té akčnosti, to už je příprava na rodičovskou, tam si moc akce neužijeme :slight_smile: Já mám nejblíž bulovku, ale tam se mi moc nechce. Byla jsem už 2x v Motole, jednou na operaci se štítnou žlázou a také jsem tam byla na revizi po potratu a tam byla v obou případech spokojenost, tak bych asi zkusila Motol. Jinak termíny kdy, kde a co ještě vůbec nevím, neorientuji se v tom :slight_smile:
29. bře 2012 ve 12:04  • Odpověz  • To se mi líbí
@snazilkabara K příkrmům jí pít dávám. Jen tedy vodu-čajíky plive. Ale mám flašku od aventu a na to právě takové měkké gumové pítko. Z toho mi to pije krásně. Z dudlíka ani kapku. To jen žmoulá v puse a plive to.
Zkoušela jsem jí dát UM i do té flašky s pítkem, ale prostě jí to nejede, kření se u toho a plive :frowning2:
Já mám doma několik dudlíků, protože jsme zkoušeli snad všechno. Canapol. dilfax, MaM i takové ty klasické staré pryžové. Jediné co, že si ho vezme do ruky a hraje si s ním - tzn. že ho kouše, trhá, cinká s ním. Ale dudat-to ani náhodou :slight_smile:
Ale dneska v noci jsem se právě také zařekla, že jí prostě nakojím až nad ránem. Budila se tedy často, ale naštěstí jí pomohlo jen pochování. Zařvala si, ale uklidnila se nakonec i bez kojení.
Tak uvidíme. Jak píšeš, budu to takhle opakovat a snad si zvykne.
Jinak jsem i četla, že některé maminky mlíčko dětem nedávají, když ho nechtějí a dohání to jogurty apod. Jenže mi to na Emička ještě přijde malá, aby neměla ani ráno mlíčko. Proto zase nechci úplně odstavit, když mi to UM prostě nepije :frowning2:
29. bře 2012 ve 12:04  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj holky, docitam asi 5 stran!:grinning:

@maximka33 s tim rozcilenim se to mam stejny, jsem na malyho chvilkama desne hnusna, ach joooo:frowning2:((((

muz se mnou byl na NT screaningu a pak na velkym UTZ kolem 20tt, na velkym utz kolem 30tt se mnou byla mamka, moc to chtela videt:grinning:
a ted prave nevim s tim NT, nevite jestli tam muze i dite?

@eupha tak to jestli je matka tlustoucka dle mych zkusenosti nema na mliko vlviv:grinning: ja jsem fakt kojenim shubla na 41kg a malej NIKDY nemel UM a byl temer plne kojenej do roka, pac nic jinyho nechtel a je kojenej i ted ve 20m :grinning:
(a jsem teda zvedava, co rekne dr. na kojeni me, kdyz vas ostatni kojici tak ctu....)
a meli jsme to vzdycky jako @pejtha , Z. nemel nikdy dudlik ani flasku...a spi s nama, tak pro me bylo vzdycky nejjednodussi jen vyhrnout triko a spat dal, kdyz zamrcel....az to teda vygradovalo na milion kojeni za noc :sweat_smile: ale to uz jsme nastesti prekonali (aniz bych ja nekam odchazela nebo jsme stehovali malyho, stale spi s nama...meli jsme to opet:grinning: stejne jako @pejtha , kdyz hrozilo, ze si ho vezme tatinek, radsi byl u me potichu i bez mlika :sweat_smile:)

Ad. jmena....nejaky favority mam, ale manzel na me vyrukoval s tim, ze prvni jsem vybrala ja, tak ted je na rade on a vybalil takovy jmena jako napr Amáta :grinning: teda ne ze bysme meli v planu nejaky obvykly jmeno, prece jen se to musi hodit k nasemu Zachariaskovi:grinning: ale Amata neeee:grinning:
a pohlavi si rict nechame, pokud bude videt, chci na drobka neco usit:slight_smile: ale jinak bych se k tomu nedostavala, proste bud se ukaze, nebo ne

rostouci brisko pocituju, u Z. jsem nosila normalni gate hooodne dlouho, ted budu muset za chvilku menit satnik :-/

k plodovce, kdyby vysel slusne NT scr., asi bych odmitla...ale kdo vi, byt na vasem miste:frowning2: ja jsem treba chtela odmitnout tripply, ale jsem desna macka:sweat_smile: tak jsem jen rekla, ze na plodovku bych stejne nesla, tak at si vysledky klidne nechaji pro sebe

@evka2011 s temi manzelskymi povinnostmi, co je to dost dlouho?:sweat_smile: my mame od prvniho porodu frekvenci tak mizivou, ze to ani nebudu rozvadet:sweat_smile: a teda uprimne me zatim ani nenapadlo, ze by sel za jinou :confused:
no kazdopadne, nevim jestli to pomuze, ale za sebe ti muzu rict, ze u minulyho tehu jsme cely druhy a treti trimestr az do porodu radili neskutecne a nikdy jsem si to neuzivala vic, hehe :grinning:

tak, to uz by stacilo a jdu delat neco uzitecnyho :sweat_smile:
29. bře 2012 ve 12:24  • Odpověz  • To se mi líbí
@aerin když to nejde jinak, tak se mnou malá chodí na všechna vyšetření.. někdy si jí nechají sestřičky a hrajou si s ní a na UZ byla se mnou..
29. bře 2012 ve 12:32  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@aerin Ty jsi teda hubeňour :slight_smile:, 41kg jsem měla asi naposledy na základce :grinning:
29. bře 2012 ve 13:09  • Odpověz  • To se mi líbí
@eupha Tak zrovna Motol vím, tam musíš naběhnout ve 14. týdnu, zrovna minulý týden se tam registrovala moje nej kamarádka. S tou akčností máš pravdu, pak bude největší akce venčení kočárku :grinning: . Ty jsi potratila loni na podzim, viď? Zjistili ti důvod nebo to bylo zamlklé těhotenství? Já se dost hrozím příštího čtvrtka, že mě čeká právě tahle zpráva...
29. bře 2012 ve 13:12  • Odpověz  • To se mi líbí
@aaa no ted mam uz zhruba 47:wink: :grinning:
29. bře 2012 ve 13:18  • Odpověz  • To se mi líbí (2)
venceni kocarku...hele kolky nekamenujte me, ale ja tuhle kultuuuru nejak furt nechapu :grinning: ja jsem snad nebyla ani ejdnou jen tak bezcilne bloumat s kocarkem:grinning: (ja jsem teda celkove kocarek temer nepouzivala, ale to uz je jina)
29. bře 2012 ve 13:19  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek