• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu listopad 2012

5. listopadu 2012 
@zuzik24 tohle jsem věděla,že to tak je,ale myslela jsem,že Ti jde o tu dobu,než porodíš a o finance,protože nemocenská je o dost větší než podpora...a do září-října daleko..
2. dub 2012 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zlababa07 no nás je tam taky víc..jediný kdo má klíče jsem já, šéf a kolega který je asi 100km od kanceláře..takže supoer náhodička..teda až na to, že mě čeká moc práce :unamused:
2. dub 2012 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kate013 mne koncila smlouva a jak jsem rekla ze jsem tehu tak my ji neprodlouzili a byl konec nastesti jsem v te dobe byla na neschopence a s neschopenkou dale pokracuju tak my chodi penizky dale :grinning:
2. dub 2012 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisek35 hele v těhu je možný úplně všechno:wink: :grinning:
2. dub 2012 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisek35 no asi jo trenuje na horsi casy :grinning: :grinning:
2. dub 2012 ve 13:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@barusatko jéé no tak to dobrý...takže hezky odpočíváš to se ale máš:slight_smile:
2. dub 2012 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kate013 moje je to už 4 těhu ,mám 9letou holčičku a dvě dopadly špatně. :frowning2:
2. dub 2012 ve 13:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kate013 jj akorat nekdy se az moc nudim byla jsem zvykla porad neco kutit na baraku a ted uz musim byt opatrnejsi
2. dub 2012 ve 13:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@barusatko ani nemluv,já se nudím příšerně,byla jsem pořád v pohybu a teď můžu sotva uvařit čaj a musím zpět. :frowning2: do postele,už ať je ten 12 týden,to už snad budu moct z postele...
2. dub 2012 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@barusatko ja už se taky těšim až se budu tahle nudit :slight_smile:
2. dub 2012 ve 13:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisek35 tak to je mi líto..taky jsem (naštěstí jen jednou) měla takovou událost :frowning2: ale tak tohle nám určitě dopadne dobře:wink: musíme si porád říkat, že je vše ok :slight_smile:
2. dub 2012 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisek35 @kate013 no ja se nudim taky silene ale tak co bych pro prcka nevydrzela hlavne at je v poradku a budu klidne lezet :grinning:
2. dub 2012 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@barusatko přesně tak..to samé si říkám já..pro miminko cokoli:slight_smile:
2. dub 2012 ve 13:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kate013 holky ja si jdu na chvili lehnout jsem naka unavena
2. dub 2012 ve 13:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@barusatko jen jdi :wink: mějj se ahoj :slight_smile:
2. dub 2012 ve 13:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kate013 zatim pa ja se pak ozvu :slight_smile:
2. dub 2012 ve 13:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisek35 No, ale já od zaměstnavatele dostanu tři odstupné platy, takže o peníze mi nešlo. Šlo mi hlavně o tu mateřskou a pak taky o to, abych si mohla volit varianty, ale to prý teď už jde. Ale hlavně mi šlo o tu mateřskou a na tu mám nárok, takže jsem šťastná jak blecha :slight_smile:
@kate013 Tak to je super, že máš takhle neplánovaný volno, to potěší :slight_smile: S tou únavou jsem na tom stejně, chodím spát mezi devátou a desátou a stejně jsem v půl osmý (to vstává malá) totálně nedospaná :grinning:
Já jdu dělat čínu, abychom měli dobrou večeři :grinning:
2. dub 2012 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@zuzik24 ahojky, já dneska narazila na podobný problém. zaměstnavatel mě chtěl s dalšími dvěma kolegy propustit. teď tedy zjistil, že nemůže, tak slečna z HR začala s nápadem na dohodu. což se dost bojím. takže podle paní ze socialky ji můžu podepsat v době, kdy budu mít méně než 180 dní do porodu nebo do plánovaného nástupu na mateřskou... sem hrozná... mám strach, abych něco nespletla a pak nebyl problém... já ještě nemám průkajdu a už musím řešit takovéhle problémy... :frowning2:
2. dub 2012 ve 14:07  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pe_t_ka123 To je mi líto, že máš takovéhle stresy taky :frowning2: Paní na sociálce mi řekla, že těch 180dní je ochranná lhůta po skončení pracovního poměru do začátku mateřské dovolené. Něco jsem našla i na netu:

Maminka má ale nárok nastoupit na mateřskou dovolenou, pokud v blízké době maximálně 180 dnů skončila pracovní poměr. V takovém případě má žena nárok na peněžitou pomoc v mateřství, pokud od doby skončení pracovního poměru a nástupem a nárokem na peněžitou pomoc v mateřství uplynulo maximálně tolik dnů, kolik činilo její poslední zaměstnání, nejdéle však oněch 180 dnů.
2. dub 2012 ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jen jsem se paní zapoměla zeptat, jak to bude s placením zdravotního a sociálního, jestli se mám přihlásit na pracák nebo jak. Tak jí zkouším volat, ale asi má pauzu, nebere to. Tak až budu vědět i tohle, dám ti info :slight_smile:
2. dub 2012 ve 14:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzik24 musíš na pracák,hned jak ukončíš..tedy nejpozději kdysi bylo do 8 dnů,teď přesně nevím,pořád se to mění.. :slight_smile: udou za tebe platit vše..
2. dub 2012 ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzik24 to zní jako částečně možné řešení... protože jinak mi vymýšlí, že půjdu obvolávat klienty, nebo do administrativy... :-/ a mám dodat potvrzení od doktora,... :frowning2: člověk by si tohle snad nevymyslel... :angry:
jsem hrozně unavená a tohle mi moc nepřidává... ještě, že mi není vůbec špatně... jsem jen strašně unavená... :frowning2:
2. dub 2012 ve 14:19  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisek35 Taky si to myslím, ale bojím se, aby se to netlouklo s tím, že když jsem na pracáku, tak zase na mateřskou nárok nemám, víš? Prase aby se v tom vyznalo :frowning2:
2. dub 2012 ve 14:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzik24 strašně se to mění,ale od minule,co jsem to zjišťovala na mateřskou neměl ÚP vliv...Pokud splňuješ 180 dní,jen nemůžeš jít na nemocenskou..
2. dub 2012 ve 14:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andrejkonellis Ahojky, tak to jsme přibližně ve stejném týdnu, taky se bojím, že ve čtvrtek ještě nebude nic vidět a budu muset dál čekat. Zatím jsem klidná, teda snažím se být, ale nemůžu se na nic soustředit a mám pocit, že tohle jsou nejdelší dva týdny, ach jo...
2. dub 2012 ve 14:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzik24 no ak by si bola na UP, tak napriklad nemas narok na preplatenie dovolenky. co ak by ti trval pracovny pomer, tak by si mala, ak si si ju nevycerpala pre rok 2012.
v roku 2011 urcite platilo, ze ked si bola na UP, tak si nemala narok na matersku. neviem ci sa od 2012 v tomto smere nieco nezmenilo.

myslim si ze najlepsie riesenie je zmenit dr. a ist na neschopenku.
2. dub 2012 ve 14:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kate013 Co je to mikropotrat? :confused:
2. dub 2012 ve 14:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pe_t_ka123 ja by som na dohodu nesla. ako prepustit ta ako tehulu nemoze. ked nebude ina moznost tiez skusit marodit.
2. dub 2012 ve 14:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzik24 Tak to je moc fajn :slight_smile: a užij si špunty :grinning:
2. dub 2012 ve 14:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek