• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu listopad 2012

5. listopadu 2012 
Teda holky musím říct, že se máte, když máte tahle na výáběr porodnici...to já to mám tady na prd..a ještě ke všemu nejsou zrovna moc hezký řeči o chomutovský nemocnici:frowning2:
2. dub 2012 v 19:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky,vy řádíte,nestíhám...

@prdecek na UT jsem viděla už malilinkatý náznaky na ručičky a nožičky (teda já moc ne,spíš doktorka mi říkala,že tam jsou) mně to přišlo jako mrskající se šmouha.. :grinning: a hlavně srdíčko..
2. dub 2012 ve 20:01  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@aaa fakt super ta soutěž,jsem se pobavila
Jinak jak jsem říkala,že jsem teď opravdu při těle,právě odešel můj tatínek se slovy,to máš tak tlustý nohy,nebo pod tím ještě něco máš....Ježíš,vraždila bych a to jsem byla extra hubeňour :stuck_out_tongue_closed_eyes:
2. dub 2012 ve 20:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@prdecek já jsem třeba při prvním těhu vůbec žádné nevolnosti neměla, ani jsem o tom nevěděla, zatímco teď mám pořád hlad, ale špatně mi zatím nebývá, pořád jsem jakoby nafouklá... tak třeba tě nevolnosti ani nepotkají...
2. dub 2012 ve 20:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@maximka33 jinak,jestli je Ti špatně po utrogestanu,tak Ti může doktor napsat duphaston,není po tom tak špatně...
2. dub 2012 ve 20:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

prosím mohla by jste mi nějaká vysvětlit co je a jak probíhá 1.screening??? :confused:
2. dub 2012 ve 20:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slunecko123 k tomu motolu, tím myslí návštěvy přímo na pokoji. Tam opravdu víc jak 2 lidi nemůžou, ale hned na začátku oddělení je místnost, kde se jí nebo kouká na telku a tam můžeš být klidně s celou famílií :wink:
2. dub 2012 ve 20:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kate013 je to první ze tří důležitých ultrazvuků, kde se odhalují vývojové vady nebo postižení plodu. Většinou tak 2 týdny dopředu (cca kolem 10.tt) ti vezmou krev a pak jdeš ve 12.-13.tt na ultrazvuk (už přes bříško) a pan doktor hledá u mimča nosní kůstku a měří mu tloušťku kůže v záhlaví (NT). Výsledky pak spojí a vyhodnotí riziko ještě vzhledem k tvému věku (obecně čím starší rodička, tím větší pravděpodobnost nějaké vady).
2. dub 2012 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zlababa07 děkuji :wink: :slight_smile: ve čtvrtek jdu na kontrolu, takže mám počítat, že mi vezmnou krev?? ve čtvrtek budu asi 5+6tt..
2. dub 2012 ve 20:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kate013 to asi eště néé, to by bylo moc brzy. Navíc na tenhle screening se většinou chodí buď někam do nemocnice nebo ke speciálnímu doktorovi, co má na to atest, takže tě tam asi objednají. Ale bacha, nedělá se to všude a není to povinné, někde se to i platí, tak kdyby se nic nedělo, radši se zeptej svého gyndr. Teď na kontrole ti asi udělají jen vnitřní utz, aby se mrkli, kde a kolik těch miminek máš
2. dub 2012 ve 20:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zlababa07 aha, aha..tak to jsem zvědavá..doufám, že bude vše ok..no doufám, že tam bude jen jedno :grinning: a záleží hodně jako kde je mimi? jestli v levo nebo v pravo? :confused:
2. dub 2012 ve 20:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kate013 to ne, spíš jestli je v děloze a nezaseklo se někde po cestě. To by byl pak problém, mimoděložní těhotenství se pak řeší operací, ale tím se prosímtě vůbec nenech vyvádět z míry :wink:
2. dub 2012 ve 20:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zlababa07 jo aha, no tak naštěstí už vím, že je v děloze..uf :slight_smile: ve čtvrtek jsem měla křeče a bála jsem se, tak jsem šla na kontrolu a bylo vše ok :slight_smile:
2. dub 2012 ve 20:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kate013 tak držím palečky :wink:
2. dub 2012 ve 21:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
2. dub 2012 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slunecko123 ja som podoli vylucila preto ze maju sprchy na chodbe. po porode sa fakt sprchujes kazdu chvilu, ja trebars aj 15krat za den. chodit na chodbu mi neprislo najlepsie.
2. dub 2012 ve 21:13  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kate013 je to vysetrenie hlavne na downov syndrom, ale aj niektorych dalsich vrodenych vad. ultrazvuk sa robi medzi 11-14tt. + sa vysetruje krv. Vesinou sa podla tohot ultrazvuku urci aj termin porodu (mne sedel na 2 dni presne).
2. dub 2012 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eustoma Přesně tak, sprcha na pokoji je k nezaplacení :sweat_smile: Já byla ve sprše taky skoro pořád, byla jsem hodně šitá :frowning2: Ale uvažuju o nadstandartu. Minule jsem tam měla na pokoji takovou "jednoduchou" slečnu, která ani nevěděla, že je těhotná :unamused: Ale taková asociálka, šílený, tohle vyfasovat ještě jednou, tak mě odvezou z porodky rovnou na psychinu :frowning2:
2. dub 2012 ve 21:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzik24 ja dufam ze tentokrat mi nedaju ziadnu zensku s poporodnou depresiou, ak ano tak tiez skusim nadstanard, pripadne aspon prelozenie inam. no uvidime.
2. dub 2012 ve 21:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
a uvažujete některá o bulovce? Jelikož jsem před rokem byla na hospitalizována na bulovce a neměla s ní dobrou zkušenost, tak jsem o ni ani neuvažovala (bylo to ale jiné oddělení), teď když koukám na porodnici, tak to taky nevypadá špatně a mám to hlavně blízko...

jinak k Apolinari: moje kamaradka má každým dnem porodit, chodí 1* týdně na monitory do porodnice a je neštastna, ceká tam hodinový fronty......
2. dub 2012 ve 21:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slunecko123 tie hodinove fronty su aj v motole. neviem ako v podoli, ale tez to nebude moc lepsie.

ja mam vybrany motol. ale na bulovke rodili 4 moje kamosky, vybrali si ju na zaklade referencii. myslilm, ze sa tam da aj priplatit za lepsiu stravu. co neni na skodu. to cim krmili v motole... hroza. ja som mala specialnu dietu, ale tie holky chudaci. den po porode, ked fakt boli cely spodok pri prdnuti, im dali sosovicu.
2. dub 2012 ve 21:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eustoma To je dobrý nápad čočku po porodu. Chápu, že to tam asi moc nerozlišujou, ale přeci jen trocha selského rozumu by neuškodila. O těch čekacích dobách jsem taky slyšela, kamarádka v Motole čekala jednou jen hodinu a půl a byla šťastná jak blecha. Jinak tam strávila i tři hodiny v devátým měsíci v srpnových vedrech. Navíc právě pak říkala, že si tam připadala jak v babytovárně, žádný soukromí a po porodu neměli volný pokoj, tak ležela tři hodiny na chodbě :frowning2:
2. dub 2012 ve 22:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eupha tak zatím tam byla na utz jen tečka... asi se tam opravdu vydám, nezdá se mi to.. aspoň se potvrdí srdíčko :slight_smile:
@aaa 7. týden až zítra? a já dneska :slight_smile:
@eustoma ta krev, nebo co to je, spíš růžová, slaboučká, ne jako čerstvá krev. ale předtím to bylo fakt jen špinění..
@qacula gratuluji, vítej u nás.
@slunecko123 teda, v neratovicích mě přišlo navštívit najednou tolik lidí, kolik jsem chtěla a když mohli :slight_smile: přišli na velikonoční pondělí, mně se to moc líbilo. a hodiny návštěvní tam byly taky skoro neomezené. prostě vše na domluvě. chápu, že u velkých nemocnic toto nehrozí.
2. dub 2012 ve 22:09  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
tak jen tak náhodou pročítám, taky k Vám lechce patřím :sweat_smile: a možná se tedy i k vám přidám :grinning: a přečetla jsme si příspěvek od
@kate013 Chomutovské porodnice se fakt neboj, kdysi byla špatná, ale to bylo za starého primáře, teď je to o nečem jiném, poslední roky.... Já ho znám osobně a vděčím mu za hrozně moc a to, že mi porodil KP přirozně, to si nikdo ve všech těch rádoby skvělých porodnicích v Praze netroufl :stuck_out_tongue_closed_eyes: A celkově jsem tam byla fakt moc spokojená, bez jediného problému :wink:
2. dub 2012 ve 22:09  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@maximka33 Já přesně nevím, jak se to počítá. Vím přesně den, kdy jsem otěhotněla, ale podle těhotenských kalkulaček na netu se to počítá podle prvního dne poslední menstruace a ta byla 14.2. Takže 7. týden bych měla začít zítra.
2. dub 2012 ve 22:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak pokud si chcete přečíst i nějaké reference na porodky, tak se můžete podívat i tu na koníkovi :slight_smile: Dozvíte se tam spoooustu informací :slight_smile:
2. dub 2012 ve 22:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisek35 tak špatně mi po tom není, duphaston jsem brala na cyklus a dobrý, asi žádné negativní příznaky. ale spíš nevím, jestli ten utragestan zabírá.
@kate013 myslím, že krev se bere kolem 10.-12, týdne, jednou na nemoci a jednou na screening. a hlavně někde je to zdarma a někde se to platí.. není to totiž povinný screening
@zuzik24 taky bych tentokrát chtěla nadstandard, protože za mnou bude chodit manžel se synem, tak ať někoho nerušíme :slight_smile:
@slunecko123 jo taky jsem uvažovala o bulovce, a ani to nemáme daleko.
@eustoma příplatek za lepší stravu? to je supr. to je jediné, co mi v Nerátkách nejelo :slight_smile: jenže jsem měla po císaři dietu, takže by mi možná ani příplatek nepomohl :grinning:
2. dub 2012 ve 22:15  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aaa jo tak. záleží taky, kdy máš ovulaci, pokud to není 14. den cyklu, tak to berou podle velikosti plodu na utz. to je můj případ, protože ovuluji až po 20. dnu cyklu.
2. dub 2012 ve 22:16  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slunecko123 Mám teda výhodu, že můj gynekolog má monitor v ordinaci, takže bych kvůli tomu do porodnice dojíždět a čekat tam nemusela. S Apolinářem má hroznou zkušenost moje kolegyně, rodila tam koncem října, od začátku jim hlásila, že malá má omotanou šňůru kolem krku a přesto ji nechali 12 hodin a nutili do přirozeného porodu, nakonec akutní císař, malá ztrácela ozvy a poslední tři minuty byla bez kyslíku :angry: . Naštěstí už i poslední testy ukázaly, že je a bude v pořádku. Kolegyně ztratila tolik krve, že jí museli dát transfuzi. Podala na ně žalobu, protože prý jde prokazatelně o chybu doktora :unamused: .
Ale zase druhá kamarádka tam byla spokojená, jenže ta je vyhlášená turbo porody, cestou do porodnice už sedí dítěti na hlavě :grinning:
2. dub 2012 ve 22:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@maximka33 Bulovka by měla být fajn. Ségra tam rodila 3x a pohoda. Až tedy na ty čekací doby na kontrolách před porodem, objednaná byla na ráno na 8 a když přišla na řadu ve 12, bylo to jako výhra ve sportce :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
Jinak utrogestan "zabírá" lépe než duphastom, protože je to čistý progesteron, což duphaston není.. Při problémech v těhu je lepší utroš, ale zavádět, ne polykat
2. dub 2012 ve 22:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek