• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu na přelomu února a března 2013

15. listopadu 2012 
@sarkar Já jsem taky v 8 týdnu a taky mám pocit, že už to na mně musí být vidět, ale každej den se měřim přes břicho a mám pořád stejně, takže je to jen můj subjektivní pocit, okolí to nevnímá :wink:
10. črc 2012 v 09:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@genevieve ale zase ty znáš svoje tělo nejlíp, tak poznáš, když je něco jinak...U mě to taky nebude nic významnýho, ale prostě si myslím, že mám to břícho takový nafouklejší. Doufala jsem, že to ještě chvíli vydrží, za necelý tři týdny se vdávám a máma mi šije šaty, tak bych nerada, aby to na mě poznala :unamused:
10. črc 2012 v 09:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aemmi Ty už jedno mimčo máš viď? Tak to už asi víš co a jak...
10. črc 2012 v 09:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkar nafouklejší, to je ten správnej výraz :slight_smile: ikdyž mně zůstal po prvním šílenej špek, takže bych z fleku mohla tvrdit, že jsem v 16 tt :unamused: za tři týdny může vyrůst a nemusí...
10. črc 2012 v 09:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkar To jo, já právě taky cítim, že mám bříško větší, ale objektivně je pořád stejný :grinning:
10. črc 2012 v 09:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@vilibalda průkazku stejně dávají většinou až kolem 10.-12.tt, kdy je už nižší riziko potratu. Takhle na prvním utz ti jen řekne, zda už buší srdíčko (většinou je 6+něco) a pozve si tě znovu za nějaký ten týden :wink:
@sarkar to si piš, že jo...já už mám bříško vypouklý pořádně... večer už mi je těsný oblečení, co nosím tak akorát... :zipper_mouth:
10. črc 2012 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@aemmi nápodobně a navíc jsem po sekci a ta jizva mi drží takový převis, takže ted vypadám tak jako u FAnouška ve 4.měsíci :stuck_out_tongue_closed_eyes: jinak moc gratuluju k nečekanému těhu :dizzy_face:
@sarkar no tak těžko říct, jak to bude za 3 týdny...pokud máš šaty fakt tip top, tak se může stát, že tě budou škrtit, což by nebylo zrovna moc příjemné...ono každá to má jinak, ale kdybys byla jak já, tak už šaty neoblíkneš (jukni do alba s mým 1.těhu - tam je vidět, jak mi bříško rychle vyskočilo...)

a holky, jde vám bříško ještě zatáhnout??? mě už nejde...
10. črc 2012 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@crawler
@genevieve
@aemmi
Holky a taky je vám tak blbě? Já už skoro nic nejím, buď na to nemám chuť (na hodně velkou část věcí, včetně masa, těstovin atd.) anebo sním trochu a jsem strašně přejedená a bolí mě břicho, případně to vyzvracím. Dneska jsem měla tak 50g slaných krekrů, půlka už je venku a druhá mě tlačí v břiše, že se bojím i pít, aby mi nebylo ještě hůř :cry:
10. črc 2012 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@crawler Břicho mi zatáhnout jde, ale zdá se mi, že jsem ho dokázala zatáhnout víc....to je taky tím jo? :confused:
10. črc 2012 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkar Mě bývá trochu blbě jen ráno, když jedu do práce, ale možná je to tím, že snídám až v práci a jedu nalačno. jinak přes den jim normálně...bohužel, zrovna před chvíli jsem spořádala obrovskou porci zeleninovýho salátu a to jsem ještě předtim měla cestou z pochůzek zmrzku.Byla bych snad radši, kdybych chuť k jídlu neměla :grinning: :grinning: Jinak břicho mi zatáhnout jde, ale taky míň. tančim orientální tance, takže ho mám normálně docela pohyblivý, ale teď jakoby tuhne...budu se muset v pondělí zeptat doktorky, jestli miminku tancování nevadí :stuck_out_tongue_closed_eyes:
10. črc 2012 ve 13:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@genevieve To ti závidím, že můžeš jíst...já neustále hubnu, což by mi za normálních okolností až tak nevadilo, ale tohle je fakt otrava :frowning2: Orientální tance snad nevadí, bych řekla...to spíš aerobic se asi nehodí, kvůli poskokům. Ale nemám žádný zkušenosti, tak na mě nedej :slight_smile:
10. črc 2012 ve 13:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@sarkar jojo, jak se zvětšuje děloha, tak bříško jde zatáhnout mín a mín až nejde vůbec :wink: a blbě mi je---a například nejsem schopná do sebe dostat zeleninu :frowning2: normálně ji jím, ale ted se mi navaluje jen ji vidím...a pak v chutích výkyvy - v jednu chvíli maso néé a druhý den jen maso...:stuck_out_tongue_closed_eyes:
@genevieve kdysi jsem taky tančila břišní tance a sama instruktorka nám říkala, že břišní tance jsou vhodná, ale jen ty pomalé vláčné pohyby - ne ta různá třesení apod. - obecně v těhotenství se máme vyvarovat všem prudkým pohybům a nárazům - je to logické - prostě máš v sobě nový život, tak aby tam nelítal nahoru dolů a nedráždil moc čípek :wink: takže se doporučuje pozvolnější pohyb...
10. črc 2012 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@crawler U prvního dítěte jsem dostala průkazku v 8tt, tak předpokládám, že to bude stejné. :slight_smile: Moje Dr. nemá ultrazvuk a slyšet, že jsem v 5-6tt nepotřebuju :slight_smile: Navíc miminko může být mladší než podle MS a pak se stresovat, že ještě není srdíčko, když by náhodou bylo brzy... to nechci. Věřím, že je vše, jak má a proto půjdu buď teď v pátek (což budu teoreticky 6+něco) nebo až příští týden, protože dovolená kvůli mým nevolnostem asi nebude :frowning2:
10. črc 2012 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@vilibalda aha...no a jak stanovuje mudr třeba zamlklé těhu?...to těhulka žije v domnění, že je vše v pořádku třeba do 12tt a pak teprve zjistí, že se miminko přestalo vyvíjet třeba v 7tt? nebo posílá pacientky na utz jinam? Resp. jak kontroluje těhotnou, když pohmatem ještě nezjistí nic? Většina mudr. začátek těhu hlídá jen prostřednictvím utz...Promin za možná blbý dotaz, ale koukám na to, jak puk, že gynekolog nemá utz... :sweat_smile: :confused: Jinak přeju ať nevolnosti přejdou...my asi naplánujem dovču na srpen či případně až září, abych z toho taky aspoň něco měla--- :grinning:
10. črc 2012 ve 13:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@crawler děkuju, zatím to pořád rozdýcháváme :sweat_smile:
Já teda břicho moc nezatáhnu.

@sarkar mně zatím špatně není, u prvního mi začalo být blbě v 8. týdnu, ted jsem myslím v 7. tt. Kéž by se mi to tentokrát vyhlo, u prvního to bylo strašný, bylo mi blbě celé dny, jak na kolotoči :unamused:

Průkazku jsem dostala až někdy po 10 týdnu. A po dovolené už naštestí máme :grinning:
10. črc 2012 ve 13:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aemmi Jo tak to jsi na tom byla asi jako já...je to fakt hrozný, doufám, že to přejde, v zájmu mých dalších dětí :grinning: Jinak už žádný další nebude, tohle fakt není nejkrásnější období mýho života :unamused:
Když jsi dostala průkazku, brali ti přitom i krev? Nebo se bere až později?
10. črc 2012 ve 13:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@crawler já jsem byla v prvním těhotenství taky překvapená, že mě nikam na utz v tom 6tt neposlala. O tom, že ten přístroj nemá jsem věděla, ale myslela jsem, že mě pošle jinam. Tak jsem hledala a dle doporučení vzp se za normální péči bere jen utz ve 20tt a 30tt. Minule mě doktorka vyšetřila a dle velikosti dělohy odhadla na 5-6tt (opravdu jsem byla dle MS 6tt, ale pak dle utz ve 12tt bylo miminko o týden mladší). Navíc mi říkala, že je miminko v děloze a ne jinde. Musím říct, že jsem se bála, aby to nebylo mimoděložní zejména, když mi začalo být v 8tt špatně, ale měla pravdu. Doktorka je stará škola, tak jí věřím, že pozná pohmatem, jak děloha roste. Až je větší bříško, měří ho metrem (od stydké spony po konec dělohy, který nahmatá přes břicho). tak pozná, že roste a že je či není v normě. A od 2. trimestru kontroluje srdíčko přístrojem, takže na chvilku slyším, jak bije.
Je pravda, že se může stát, že na utz v tom 11-13tt zjistím, že není srdíčko a miminko se třeba 2 týdny už nevyvýjí. Ale ono se může stát, že srdíčko v 7tt je a pak to z nějakého důvodu přestane bít. Pak je člověku tak mizerně, že je jedno, zda bilo a přestalo nebo zda nebilo vůbec. Prostě první trimestr je rizikový. ale doufám, že nic takového žádná z nás řešit nebude! :slight_smile:
10. črc 2012 ve 14:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkar tak ted jsem se musela podívat, průkajdu jsme dostala, když jsem byla 13+0, takže docela pozdě, krev mi brali asi 3 týdny předtím, zjištovala se moje krevní skupina a ještě nějaký věci, co už si nepamatuju... já myslím, že záleží čistě na doktorovi, kdy tu průkazku vydá. Minule mě ty nevolnosti přešly až s koncem prvního trimestru.

@vilibalda Mně zase dr. za celý těhu nevyšetřoval vaginálně, žádný měření nebo poslech, jen utz.
10. črc 2012 ve 14:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aemmi Ono je právě na dnešní době fajn, že si člověk může vybrat doktora, co mu vyhovuje :slight_smile: Jsou maminky, které bez utz minimálně každých 14 dní nevydrží a pak jsou takové, které odmítají během těhotenství nejen utz a nechtějí do sebe ani nechat šáhnout... Naštěstí si dnes každá může vybrat, co jí vyhovuje :slight_smile:
10. črc 2012 ve 21:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vilibalda já jsem šla k tomuhle, že je tady ve městě, jinak bych musela dojíždět dost daleko :wink: mně vyhovuje, že se ve mně vůbec nehrabal, ale máš pravdu, říká se, že ten utz možná pro mimino není úplně zdravý...
11. črc 2012 v 07:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,
muzu se k vam pridat?
Mam termin uplny konec unora, obe deti sly ukazkove na termin, tak pocitam, ze tohle pujde taky:wink:. Jeste ze pristi rok neni prestupny:wink:
13. črc 2012 ve 21:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj maminky, můžu se též přidat? TP 22.2.2013 :slight_smile:
14. črc 2012 ve 14:48  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@kett ahojky:slight_smile: s tím přestupem jsem si to taky říkala :grinning: jak se cítíš? taky tě trápí nevolnosti jak nás ostatní?
@adelkaurso ahojky:slight_smile: mám TP termín den po tobě, ale prvního jsem přenášela 11 dní, tak i ted počítám, že to bude na začátku března :grinning: (František se měl narodit 22.4. a narodil se 2.5.) :grinning:

jinak holky u mě pořád nevolno a strašnááá únava a prcek nezná soucit - chce maminku plně výkonnou:grinning: závidím bezdětným, že si můžou hodit nožky na stůl :grinning:
14. črc 2012 v 15:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja jsem taky silene ospala, jen se rano vzbudim, sla bych hned zase spat :grinning: v 10 vecer sem schopna uvarit a snist litr polivky a dat si ji druhej den, tak se pozvracim, kazdej den mam jiny chute :D dostala jsem vytouzenej parfem, kterej miluju a ted mi silene smrdi :grinning:
14. črc 2012 ve 23:29  •  čeká miminko, termín má v březnu 2012  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
jo holky já ani nemluvím....i když rodiče vzali kluky v pátek na chatu a relativně jsem si měla odpočinout,tak je mi celou dobu blbě s malými přestávkami,kdy je mi dobře.Ted jsem došla z obchodu a ani jsem málem neustála frontu na salámy....boooože,jak mi to tam všechno smrdělo...i lidi :D.No doufám,že to už brzy přejde....tak blbě mi ani u kluků nebylo.
15. črc 2012 v 11:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky...právě obědvám extra kyselou rybízovou marmeládu co mám na vánoční cukroví. Přitom máme navařeno pečené maso, brambory, polévku s kapáním a zelný salát. Doufám, že co nejdřív začnu zas normálně jíst, tchyně už začíná něco tušit a potřebuju, aby do 28.7. na nic nepřišla.
15. črc 2012 ve 13:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, já dneska vařila k obědu lasagne a málem jsem se u toho pozvracela, jak mi to maso smrdělo. Už jsem to maso chtěla vyhodit, že je zkažený a přišel manžel a říká, jak to krásně voní...takže masu očividně nic nebylo, spíš mně :wink: Asi teď bude muset chvíli vařit on, než mě to přejde :sunglasses:
15. črc 2012 v 15:15  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
mne je tohle tehotenstvi asi zatim nejhur. Blbe jen co se rano probudim, uzeniny nemuzu ani citit, vecer, kdy je mi trochu lepe se najim a za chvili to jdu vsechno vyzvracet. A unava, o te ani nemluvim, spala bych porad:wink:. Vecer si chodim lehnout s detmi:slight_smile:
15. črc 2012 ve 22:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kett @adelkaurso Holky, vítejte! :slight_smile: taky strašně bojuju s jídlem. Zatím nezvracím, ale je mi stále zle a odmítám jíst. Minule jsem to měla taky tak, ale to kolem nepobíhala ta moje princezna a mohla jsem si zalézt do postele! :slight_smile:
@crawler Tak jsem dnes byla u Dr. a s průkazkou jsi měla pravdu, až po 10tt :frowning2: Tak jsem dnes zbytečně hladověla, protože mi ani krev nevzala, prý vše až příště. Ale minule jsem fakt měla průkazku v 8tt :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Jinak je mi týden už pěkně blbě. Manžel má od zítra dovolenou, kterou nemůže přesunout a je z toho pěkně rozladěný, že zvládám jen ležet a netroufnu si nic podnikat. Navíc Míša jen ječí, chce si hrát se mnou a jeho ignoruje :confounded:
16. črc 2012 v 10:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, já jsem byla u Dr. ve středu no a bylo to brzy, srdíčko ještě není, zatím byl vidět jen váček, tak ted čekat do 1.8. Jinak já musím zaťukat, že je mi nedobře jen trochu, oproti prvnímu je tohle nic, jako žaludek na vodě trochu mám, ale dá se to většinou.
16. črc 2012 ve 13:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek