• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu na přelomu února a března 2013

15. listopadu 2012 
autor
@kristynas já u prvního měla problém s parfémem manžela a s jeho obličejovou drogerií - má svou oblíbenou značku krému a nemění ji za žádných okolností, jenže když se ke mě měl přiblížit, tak se mi chtělo zvracet, tak ji musel na těch několik měsíců omezit - ta vůně mi vadila ještě v šestinedělí - měla jsem totiž zažitý ty blicí návaly :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
@sovice tak třeba to bude holčička :dizzy_face: :grinning:
@sarkar my už jsme to na tchyni vybalili...co máte v plánu vy, že to nesmí vědět zrovna do toho 28.7? má narozky a vy ji chcete dát dáreček? :wink:
@genevieve mi povídej - já jeden den nemohla maso cítit, tak jsem si uvařila k obědu čočkovou polívku a druhý den bych vraždila za maso, tak jsem hnala do coopu pro kuřecí a udělala si ho s broskvema a hranolkama :grinning: jinak mě by manža nic moc neuvařil - to se holt on musí spokojit s tím, co uvařím já dle svých momentálních chutí :grinning:
@kett to musí být zápřah...já mám jen dvouletáka a děkuji stačí mi to :grinning: i když oni dva si spolu možná zase vyhrajou ne? Išek ten prudí a nenechá mě oráchnout...jen když spinká poo, tak já můžnu vypnout u PC :dizzy_face: :slight_smile:
@vilibalda přesně u toho prvního těšhu se to snášelo dobře, když jsme si mohli zalézt do pelíšku a chrnět kdy se nám zachtělo :grinning: ted je to sado....jinak s průkazkou si nic nedělej - stejně ta o ničem nerozhoduje - hlavně, že ty jsi v pořádku a miminko taky :wink: průkazku Ti vystaví, tak se máš aspoň na co těšit :wink:

já jdu na ko tento čtvrtek - takže doufám, že bude tlouct srdíčko a jinak nevím...myslím si, že si mě pak brzy zase pozve - minule mi říkala, že už mě zahrne do těhotenské poradny, takže si myslím, že už mi pak dá i žádanku na prvotrimestrální utz - ten bývá od 10 do 12tt...Jediný minus je, že gyndu mám hodinu cesty vlakem a pěšky a s Fanouškem s kočárkem to není ono....

Holky, co už máte děti - jak řešíte na gyndě ty svoje potomky? necháváte je na sesterně nebo je berete sebou dovnitř???
16. črc 2012 ve 13:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@crawler Malou hlídal manžel, dovezl mě tam a když viděl, že tam nikdo není, tak počkali v čekárně. Já mám výhodu, že m. nemá problém si malou vzít do práce, případně přijít dřív, náš doktor neobjednává na čas a ve středu tam je do 18 h, takže budu chodit tak nějak v podvečer. No a v nejhorším bych ji vzala s sebou, alespon by mě třeba vzali přednostně :sweat_smile: ale to bych musela požádat sestřičku, aby ji podržela..
16. črc 2012 ve 14:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@aemmi můj manžel má právě pevnou pracovní dobu a tak to bude většinou na mě - ted bude mít dovču, tak malého pohlídá, ale jinak ho budu brát sebou - minule se mnou byla kamarádka...no ale nechci pokaždé někoho otravovat -to by ani nešlo, takže ho musím vzít sebou...ono zase výhoda u nás je, že když se objednám na 10,15, tak mě na minutu přesně vezme...
16. črc 2012 ve 14:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@crawler jinak u nás to je tak, že je čekárna, pak taková předordinace, kde se měří tlak a váží a sestřička přebíhá mezi touhle přeordinací a ordinací, ale víc je vevnitř u doktora, ale myslím, že kdybych ji požádala, tak malou pochová, ona je celkem milá, jinak co jsem viděla, tak maminky si děti berou normálně dovnitř :wink:
16. črc 2012 ve 14:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@genevieve Mám to samý...maso teď skoro vůbec nejím, hlavně při přípravě mi smrdí :frowning2: Včera tchyně pekla maso a mě to rozdráždilo že jsem potom zvracela :confounded: Snad se to spraví.
16. črc 2012 ve 14:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@crawler 28. se berem, rádi bychom to všem oznámili až tam :slight_smile: Ale asi by mi dost ulevilo, kdyby to věděla dřív...hlavně bych nemusela vysvětlovat proč nejím (hlavně maso) a proč jsem pořád taková přichcíplá, když předtím jsem pořád někde lítala.
Jinak to s tou kosmetikou manžela, že ti nevoní, mám i já - stačí, když se ráno umyje (asi mýdlem nebo čím) a mě se z toho dělá špatně. Nikdy mě to nevyprovokovalo k zvracení, ale není to příjemný. Doufám, že tyhle stavy přejdou brzo...
16. črc 2012 ve 14:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@sarkar no jo, vřdyt jsi tu řešila ty šaty, aby ti byly:slight_smile: já zapomela...k těm vůním...stavy nevolností asi většinou během 1.trimu přejdou, ale třeba ty vůne mě trápily až do konce a ještě po porordu, protože jsem to prostě měla moc zažité... :pensive:

no dneska je mi celkově líp, tak už možná nastal obrat k lepšímu :grinning: přeju to i vám!!!
16. črc 2012 ve 14:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@crawler Kamarádka zas prý zvracela až do 6.měsíce, i v noci :frowning2: Tak se trochu bojím co bude. Mě je dneska zase ok, přijde mi, že se mi střídají dny, kdy je mi špatně, nejím vůbec nic a pak vždycky následuje den, kdy jsem asi vyhladovělá, takže jím relativně normálně. Dneska jsem toho snědla už min. 1,5x víc jak včera za celý den...A to jsou teprve 3.
16. črc 2012 ve 14:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak jsem dneska byla poprvé u doktorky a podle UTZ jsem 7+5, což je o týden míň než dle MS, takže jsem taky ještě průkazku nedostala, jdu na další kontrolu 6.8. a to už mi i budou brát krev (mimochodem, doktorka říkala, že nemusím na lačno). Slyšela jsem srdíčko a byl to fakt zážitek :sunglasses:
16. črc 2012 v 15:06  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@genevieve obrovitánská gratulace!!! :dizzy_face: já u prvního taky otěhotněla dýl, takže miminko bylo pořád jakoby o týden menší a tentokrát to bude také tak, protože na prvním utz jsme odpovídali 5+2 místo 6+0...měřila jsem si bazálku, takže také vím, že jsem opět otěhotněla až ke konci druhé půlky cyklu...takže z toho si nic nedělej...mě jediné, co na tom vadí je, že pak když se blíží porod a hrozí vyvolávání, tak je nezajímá, že je miminko vlastně o týden mladší a zbytečně to ženou místo, aby počkali :pensive:
@sarkar to jo, takové jsou, moje sestra taky u dvojky zvracela až do konce druhýho trimestru, ale přeci jen v drtivé většině to fakt odezní během toho 4. měsíce, tak tomu věř :wink: zbytečné se tím trápit:wink:...snad nic takového žádná z nás neprožije, je mi líto těch maminek, co takhle protrpí půlku těhotenství :frowning2:...jinak by mě zajímalo - ta tvoje kamarádka díky tomu asi hodně zhubla, co? jak to s její váhou vypadalo pak? měla jojo efekt?
16. črc 2012 v 17:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@crawler no, ti nasi dva se spis porad dohaduji, pretahuji, perou, jsou to spis vzacne chvile, kdy s spolu v klidu hraji. A to jsem si myslela, ze kdyz k sobe maji tak blizko, bude to uplne v pohode:wink:. Ted se ale na to malinke oba moc tesi, pusinkuji mi bricho, hladi mi ho a ptaji se na nej:slight_smile:

Jo a kontrola na gynde, my jsme sli do ordinace vsichni ctyri:wink:, takova super vyprava. Ale u nas na gynde je to uplne v pohode.

Ja jdu 1.8. na krev a dostala jsem pruvodku na ten privotrimestralni screening.

Kamaradka byla presne ten pripad - bylo ji spatne vic nez polovinu tehotenstvi, zhubla dost, takze kdyz se vratila z porodnice byla snad na sve vaze:slight_smile:
16. črc 2012 v 18:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@crawler Zhubla, ale ona je přirozeně štíhlá, teď co jsem jí viděla vypadá stejně jako předtím (myslím stejně dobře :slight_smile:). Prý v tom posledním trimestru přibrala 20 kg.
17. črc 2012 v 07:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsme 8+1tt, vše ok, na UTZ bylo vidět i srdíčko. Už je to slušně velká fazolka, na to, že 29.6. to byla jen taková tečka...je to fakt fofr :slight_smile: Do ordinace mohl i taťka, tak snad se mu mrně líbilo.
17. črc 2012 v 08:00  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
autor
@sarkar velká gratulace!!!!je to fofr....a když si vezmeš, že ve 20tt, což je za pár - bude miminko naposled na utz vidět celé - pak už je to takovej velikán, že je ho vidět vždy jen kousek :grinning: ...no prostě celé to těhotenství šíleně uteče...někdy je to sice náročné, ale každá vzpomíná na to období ráda...:dizzy_face:
@kett no jo...bohužel se nedá zaručit, že si děti vyhrajou, ale pořád jsem chtěla radši malý věkový rozdíl, než aby jsem doma měla druháka a mimino a pak puberťáka a prvňáčka...vražedné kombinace :zipper_mouth: tak uvidíme..taky si nedělám žádné velké iluze... :grinning:
17. črc 2012 ve 13:46  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@crawler To jsem ani nevěděla, že po 20tt nebude vidět celé :frowning2: Škoda...Já si zatím říkám, že do druhýho mimča asi nepůjdu, ale kdoví.
17. črc 2012 ve 14:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@crawler ono to s nimi neni tak hrozne, dokazi si spolu hrat,Matej na Emminku vubec nezarlil, od zacatku to bylo uplne v pohode. To jen ted si kazdy haji to svoje:slight_smile:.

Ale dneska je Matej naprosto uzasny, porad chodi miminko hladit a pusinkovat ho. Ted odjizdeli s manzelem pro nejake dortiky a prisel se s miminekm rozloucit:wink:. To je fakt sladky. Tohle mam poprve, jak maji maly rozdil mezi sebou, otehotnela jsem v Matejove roce, tak predtim to prakticky neresil. Ale ted si to uzivame:slight_smile:

@sarkar gratulace velika!

Delala jsem si jen tak pro srandu srovnani UTZ :grinning:
17. črc 2012 v 18:59  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@sarkar tak jasný, že ted si to říkáš - je ti zle, unavená a tak, ale počkej až budeš mít ten uzlíček v náručí :dizzy_face: Já hned po císaři, když jsem už přicházela k sobě, měla bolesti, tak už v tu dobu jsem říkala, že stopro pořídíme sourozence :wink: Jinak jojo - nejlépe dělat 3/4D utz kolem toho 20tt - to je všechno nejlíp vidět...v tom 30tt je to už tak, že vidíš bud nohu, nebo hlavu, atd. Prostě miminko už je moc velké na to, aby se vešlo celé do záběru :wink: to lze prostě jen kolem toho 20tt:wink:
@kett jé to je pěkný srovnání :dizzy_face: koukám, jak u prvního jsi měla obrovský ten gestační váček - oproti těm dvěma dalším těhu :wink: Jinak FAnoušek je taky miloučkej, když se "stará" o miminko:slight_smile: jsou to rozoumci :grinning:

jinak u nás včera na ko všechno v pořádku :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: odpovídáme na den přesně - srdíčko mlátilo jak zběsilé až házelo s celým hrudníčkem :dizzy_face: navíc je mi znatelně líp - tolik mě nenavaluje, takže asi nastal obrat k lepšímu :dizzy_face:
20. črc 2012 v 09:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@crawler tak gratuluju k srdíčku :slight_smile: my si musíme ještě počkat...
Jinak mně je posledních pár dní děs běs, nonstop je mi blbě a jsem šíleně unavená, ten první trimestr je na tom všem podle mě to nejhorší :unamused:
20. črc 2012 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak já (musím zaklepat) jsem tenhle týden fakt v pohodě, břicho mě nebolí, po ránu už mi není v metru zle (je fakt, že ráno před cestou sním aspoň 3 piškoty a dojím se pak v práci), akorát včera večer mě tak půl hodiny bolely prsa jak blázen, ale jinak to jde. Jo a už jsem přibrala něco přes kilo. Teď spíš řeším, kdy to řeknu šéfovi v práci, protože za 14dní odchází na mateřskou moje kolegyně, po který budu přebírat práci, tak mám pořád morální pnutí, že bych to měla říct ještě předtím...ach jo :unamused:
20. črc 2012 ve 12:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@aemmi neboj, určitě brzy nastane obrat - první trim už máš skoro za sebou :wink: ta únava je taky nepříjemná, mohla bych spát pořád, vleču se jako sopel...nedokážu si představit chodit do práce třeba jako @genevieve - přeci jen - doma můžu uklízet hlemýždím tempem, při nejhorším nemusím uvařit apod. ale v práci být jako mátoha - to musí být děs :stuck_out_tongue_closed_eyes: jinak na tvým místě Genev - bych to šéfovi oznámila vzhledem k odchodu kolegyně se to myslím hodí...Jinak je moc fajn, že už Ti je líp :wink: A neboj druhý trimestr je paráda - ten jsem si U Fanouška fakt moc užila - cítila jsem se skvěle, bříško ještě neomezuje v pohybu...:grinning: paráda...že jsi přibrala? jak to, když Ti bývá špatně? Já jsem teda taky určo přibrala (nevážím se) - ale je mi jasný, že jo - důvody jsou takové, že když mi bylo zle, tak jsem do sebe zvládla nasoukat třebas tatranku nebo ledové kaštany:grinning: a to mi zvedlo náladu i přidalo energii:grinning:
20. črc 2012 ve 13:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@crawler no, minule mi bylo blbě asi do 14. týdne :stuck_out_tongue_closed_eyes: kéž by to ted přešlo dřív, ale zase pořád mi není tak zle jako při prvním, jinak mám chut na úplně stejný jídla, ale jsem schopná jíst trochu pestřeji, myslím, že i druhé bude holka :slight_smile: jj, taky bych pořád spala, jsem jak mátoha, šedá pleť, kruhy pod očima, rozcuchaná :grinning: no cuchta hadr :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: ale máš recht, ještě, že nemusím do práce, to bych asi nedávala, včera jsem sotva zvládla nakoupit v Tescu. Dnes to bylo trochu lepší, tak jsem malé navařila do zásoby příkrmy, ta zelenina mi ted šíleně smrdí :unamused: jinak já jsem určitě taky přibrala, protože mám problém se vlézt do kalhot, ou ou, to zas bude, ta váha na konci :unamused:

@genevieve já bych to v práci taky asi vybalila a super, že je ti lépe!!!
20. črc 2012 ve 13:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@crawler No když mě bývalo špatně tak týden a jen po ránu, zbytek dne už jsem měla svou obvyklou chuť k jídlu (takže velkou a hlavně na samý nezdravý věci:wink: ) a to hlavně večer.Unavená bývám nejvíc kolem páté, když přijdu z práce nebo když někam jedu služebně, tak i když se vrátím domů třeba ve tři odpoledne, tak si musím chvíli schrupnout. Když to tady čtu, tak jsem na tom ještě dobře, protože mě to zas nijak zvlášť z běžného režimu nevyřazuje.
6.8. jdu na tu další kontrolu a na krev, tak to asi řeknu šéfovi po tý kontrole, na 8.8. máme domluvenou schůzku, kde si máme říct, jak to bude s tim předánim práce a tak. Já se toho hrozně bojim, jak bude reagovat, protože mi asi před měsícem řekl, že by chtěl, abychom se na tý mateřský postupně vystřídaly a jestli bych dítě zatím nemohla neplánovat a já to teď na něj vybalim...myslim, že mě zabije! :confounded:
20. črc 2012 ve 13:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@aemmi a kolik jsi přibrala tenkrát? já 20kil, v porodce zůstalo 13 a zbytek lezl dolů rok a přes zimu jsem se úspěšně vyžrala a dalších asi 7 kil mám zpátky :frowning2:(( ted bych chtěla jít rodit opět maximálně s 80kily, což znamená přibrat maximálně 15...snad se zadaří....zkouším to trošku kočírovat, ale nedokážu se přinutit jíst např. rajčata když se mi z nich navaluje :stuck_out_tongue_closed_eyes:
@genevieve šéfa se neboj :wink: však on se s tím nějak popere :wink: ber to s nadhledem :wink: jinak samozřejmě - nezdravý věci jsou u mě momentálně taky top - normálně mívám hranolky 2x za rok a nyní je mám během těhu v sobě už 6x :sweat_smile: :grinning: snad se ty chutě trochu upraví :sweat_smile:

Jinak jsem si včera koupila Listovku, protože nejsem schopná jíst listovou zeleninu - dělá se mi z ní zle :zipper_mouth: a pak taky olej od weledy na bříško - nemám strie z prvního, tak snad nebudou ani z druhýho...aspoň pro to něco udělám teda...
20. črc 2012 ve 13:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@crawler asi 16 kg :unamused: jenže já jsem malá, mám 158 cm, takže jsem byla jak koule. V porodnici jsme nechala 6 kg a zbytek jsem shodila do konce 6ti nedělí :slight_smile: jenže přesně jak píšeš, přes zimu jsme se vyžrala, vánoce, cukroví, málo pohybu, večer, když malá usnula, tak nějaký oříšky, čokoláda...a nabrala jsem asi 5 kg. Takže ted mám mnohem víc, než před prvním těhu, kolik přesně, to nevím, protože nemáme váhu. Jé, já ted jedu na rajčatech. Ráno chleba s ramou a posolený rajče, přes den nakrájený a posolený rajče :grinning: ale listovou zeleninu taky nedávám a nějakou vařenou, dušenou to už vůbec. Jinak mám šílenou chut na pizzu, pro tu bych vraždila :grinning:

Jo a strie mám příííšerný :unamused:
20. črc 2012 ve 14:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@aemmi :grinning: :grinning: :grinning: já mám 159cm, takže na tom nejsem o moc líp:slight_smile: váha před otěhu 60, v den porodu 80:grinning: nyní hádám nějakých 67 :sweat_smile: právě díky tomu cukroví, vánočkám (mimochodem mám právě na jednu vánočku zaděláno:grinning:) a málo pohybu, protože ten kolem dítěte a velkýho baráku se asi bohužel nepočítá :stuck_out_tongue_closed_eyes: - moje snídaně - jáhlová kaše oslazená lžičkou medu, svačina většinou rohlík se šunkou, oběd jak kdy - většinou polévka na těch ted ujíždím a odpo zase šunka a večer zase šunka :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: pizza??? nóóó...taky bych se za ni nezlobila :grinning: :sweat_smile: :zipper_mouth:

Jinak taky jsem byla prostě jak koule - na takovou výšku to asi ani jinak nejde :frowning2: ale ty strie kupodivu ne - přitom mamka i obě sestry mají strie po dětech značný a já ani jednu - mazala jsem se hlavně obyč krémama od avonu...a přitom břicho fakt velký...PA to tipovala na dvojčata -D
20. črc 2012 ve 14:27  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@crawler :grinning: já jsem šla rodit asi se 72 kg, jenže já jsem fakt takovej drobnej typ, na kterým je vidět každý kilo navíc, znám spoustu holek, co jsou stejně velký a váží třeba stejně, ale vypadají mnohem hubenější, tak to máme jiný chutě, jáhlovou kaši bych nedala, vánočku taky ne, polévku jsme nevařila asi týden, ale šunku bych taky mohla :slight_smile: jo a na hranolky mám megy chut, jen se mi s nima nechce dělat :sweat_smile:

Já jsem se teda moc nemazala, jsem na to líná no a ted už to je jedno, poněvadž horší to už bejt snad ani nemůže :confounded: břicho jsme taky měla obří, ikdyž zpočátku moc nerostlo, ted to asi bude jinak :slight_smile:
20. črc 2012 ve 14:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
je, ja bych si vanocku fakt dala:slight_smile:.
ja jsem se v obou tehotenstvich mazala poctive, strie se mi neudelaly, ale ted jsem na to zatim ani nevzdechla. Musim se do toho uz konecne dokopat:wink:
22. črc 2012 ve 14:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky :slight_smile: vrátily jsme se z mini dovolenééé ze Slovenka tak vás musím dočís :slight_smile: Zítra jdu na poradnu začínám 13tt tak snad už dostanu konečně těhu průkazku!!! Ve středu jdu na screening a manža mě přemluvil at se poptám na pohlaví :slight_smile: Jinak hormony u mě řádííííí moje plet je na odpis a ten mega opar co mam na rtu ani nemluvím!!Ale mám na vás holky dotaz od 11tt když ujdu větší kus okamžitě mě bolí šíleně stydká kost na levé straně :unamused: máte to taky někdo?????
13. srp 2012 ve 22:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, nějak to tu usnulo :frowning2: Jak se máte holky? Mně konečně přestávají nevolnosti a tak doufám, že místo hubnutí začnu přibírat! Váha mi jde nějak moc dolů a to není dobře :angry:
@dan.ka Mě zatím nic nebolí, jen jsem dost unavená.
19. srp 2012 v 10:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, můžu se k vám přidat? Já mám termín 28.2. :o)
19. srp 2012 v 19:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek