• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu prosinec 2012 :-)

20. prosince 2012 
teda u mna poslicky nikdy neboli a myslim ze ani nebudu. Ale co sa tyka tlacenia v leze, tak to sa mi zdalo uplne v pohode. Keby bol cely porod len o tlaceni to by som mohla rodit aj kazdy den, mne skor prislo utrpenie to predtym, ked som este tlacit nemohla. To bol pre mna horor.
29. říj 2012 ve 13:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peetule84 prave jsem taky zvedava....snad se vlezeme do 4kg...i kdyz 3kg by bohate stacily :D uvidime...stejne se rika, ze kluci co nenaberou v tehu, tak naberou rychle po porodu...tak se pomalu smiruju s tim, ze tak jako tak bude buclicek :sweat_smile: :grinning:
29. říj 2012 ve 13:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
me dneska hrozne boli zada a i brisko me poboliva, sestra mi rekla, ze to jsou urcite poslicci...na to brisko jsem uz zvykla, ze se obcas ozve, ale ty zada se dneska nedaji vydrzet..nevim jak sedet, lezet me nebavi...snad to rychle prejde..i kdyz to trva uz dobry 2hodiny v kuse!
Jinak snezi u vas? tady jo a ja nevim proc, ale jsem neskutecne rada :D asi to bude tim, ze se prdola narodi na Vanoce, no uz se tesim ven, az dojde muj, snad neumrznu :grinning:
29. říj 2012 ve 14:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já mám teda dneska den blbec, bud se mi chce zvracet, nebo spát, nebo mě bolí břicho a nebo záda :/ chcíple ležím celej den a to jsem chtěla uklízet :ú no snad zejtra bude líp :slight_smile: u nás jenom tak posněhuje, nebo jak to mám nazvat :slight_smile: sníh mám ráda jen doufám že až to přijde nebude moc na silnicích mám porodnici celkem daleko :slight_smile: :slight_smile:
29. říj 2012 v 16:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahooj..tak holky vcera me posliccidali pokoj tak jsem zase neco stihla podelat..jinak vecer jsem trenovala a snazila se i vypuzovat. .a zjistila ze jeto mnohem tezssi takze jsem zmackla mximalne 10x tudiz jsem na necelych 7 podle obrazku..no ale snad se za ctyri tydny dostanu na tech 10.. jak jsi natom ty Babettaboo? jo a ja u prvniho rodila v noci a jelikoz taky prosinec takze byly neprotazeny silnice. .no zazitek nastesti to mame jen 12km..tak jsme to nejak zvladli..

dneska rano moji kamaradce praskla voda a to mela termin za 8 dni planovany cisar..tak cekam netrpelive na zpravy..
30. říj 2012 v 08:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hoolky tak mě poslíčci chytli v noci a k tomu záda a kyčle,takže supér noc :angry: Malej se pořád vrtí a převrací,asi už se tam taky nudí chudáček. Kamarádka mě včera řekla : Tak polkni chrastítko ať si má s čím hrát :grinning:
30. říj 2012 v 11:53  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj!
Tak dneska jsem byla v poradně a už Jiříka pan doktor neměřil, říkal, že je pro něho směrodatné, že roste děloha - to mi měří pokaždé břicho. Jinak říkal, že teď už můžu rodit v podstatě kdykoliv, že miminko už je dokonale připravené na venkovní svět. Příští poradnu mám za 14 dní a pak už začnou kontroly v nemocnici, ve 36. týdnu si mám zajít na bakteriologii, aby vyloučili streptokoka.
Jinak vše ok, jak jsem doma, tak mě nic nebolí, akorát jsem děsně spavá, spím v součtu tak 15 hodin denně, fakt síla...a vůbec se nemůžu dokopat k nějakým domácím úklidům, je to ostuda:slight_smile:. No a jak vyjdu ven, tak jsem úplně vyřízená, funím jak hroch, bolí mě kyčel. Dneska jsem se při cestě do poradny taky málem pozvracela. Radši ven nechodit:slight_smile:.
Včera jsem byla na první lekci předporodního kurzu, bylo to fajn, jsem zase o trošku klidnější, co se týče porodu. Zítra jdeme s Manželem na druhou lekci, tak jsem zvědavá, jak to bude vydejchávat, on na tyhle věci moc není:grinning:, měli by nám ukázat i porodní sály, tak se těším.
30. říj 2012 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@renaticickaka Achoj tak já to měřím na obvod a protlačím 24 cm zatím. Dneska ještě nic až mi slehne večeře tak na to asi vlítnu :grinning: ja jeden den cvičím druhej ne :slight_smile:
Holky taky se vám místo bříška jako vlní boky, nebo jako boky toho břicha, já nevím jak to popsat? mě dřív jenom boky, teď už udělá i bouličky vepředu na břichu ale beztak jí cejtím víc na těch bokách.
A jinak jsme změnily jméno pro malou, tak dlouho chodila mamka za mnou že jí to jméno co jsme měly irituje a je moc k přijmení dlouhý až jsem podlehla a máme nový :slight_smile: už máte na pevno vybraný, nebo taky ještě bojujete? :slight_smile:
30. říj 2012 v 19:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@babettaboo Tak ja si vemu metr a taky to změřim.. tak mysliš že stači obden cvičit?
jo to mě se dělaji boule snad všude..a často to je teda i dost nepřijemny..zvlaste když se nejspis mimi v brichu propina..že to boli jak u močaku tak u žeber..:frowning2:
a na jaky jmeno jste to teda změnili? u nas to je totiž taky pořad takovy navažkach.. prej že se rozhodnem až na porodnim sale :grinning:

Tynkaz to ja bych nejradsi přes den furt spala..ale jelikož mam ani ne dvoleteho syna tak bohužel..akorad v poledne si snim chodim aspon natu chvilku lehnout..
30. říj 2012 ve 21:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@babettaboo No to jsem taky zvědavá, jaké máte nové jméno:slight_smile:! My máme od začátku jasno, tatínkovi na přání - Jiříček. Holčička při příštím kole bude Emička:slight_smile:. Jinak co se týče těch vlnek na břiše, tak taky nejvíc cítím bok - levý a tam má nohy, občas se zavlní i pupík, to když zrovna cvičí ručkama:slight_smile:.
@renaticickaka @ciernavila No holky často si vzpomenu, jak to musíte mít náročný s takovými drobečky doma, taky máme takový plán, tak si to teď ještě užívám to spaní, máte můj obdiv.
31. říj 2012 v 11:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
budeme mít malou mandličku jak říká přítel :slight_smile: Adinu :slight_smile: u nás je to ale těžký:grinning: moje ségra jí neřekne jinak než pepíku, protože chtěla Josefínu :grinning: mamka to vyslovuje ádyna, přítel ji říká mandličko a já Adinko nebo miláčku a když moc kope a už to bolí tak Adiňáku :grinning: tedkom teda začla velká frekvence kopů, hmatů a chvatu co tam v tom pupíčku vytváří. Dneska mě dokonce vzbudila tím jak si tam pořádala noční párty :grinning: navíc nemůžu furt dejchat, vyjdu jedny schody a jsem zralá na inhalátor :slight_smile: tak jsem zvědava kdy se jí bude chtít ven :slight_smile: příští tejden kontrola tak uvidíme co nám řeknou :slight_smile:
31. říj 2012 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@babettaboo my sme aj u Daniela vybrali meno hned a teraz sme sa na zaciatku tehu okamzite zhodli na Nine, takze my sme vybrali vzdy rychlo a na pevno a nemenime.

@renaticickaka teda ja sa k tomu neviem dokopat aby som si sla lahnut poobede. Ja totiz este pracujem z domu, tak som bud na koniku alebo pracujem, ak cez den nestihnem tak to dokoncim vecer ked. Manzel ma tiez cez den posiela spat, ale ked ja ani teraz v noci neviem dobre spat, budim sa kazde dve hodiny a potom sa mi neda zaspat od kaslania. Cez den uz vobec, len sa dam na lezato a uz sa dusim. A to som si nastolila rezim ze sa s malym pravidelne kazde 2 hodiny naparujeme hermankom nad hrncom, striekame si do nosa Sterimar a NAsivin, pijeme sirupy na kasel, nalievame sa cajom. Teraz denne vypijem 5-6 litrov. Dokonca druhy den pijem aj zazvorovy z cerstveho zavoru. Zatial efekt nulovy, mame to od piatku.
31. říj 2012 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte dámy! :slight_smile: Tak sa po dlhej dobe znovu ozývam a pripájam do diskusie :slight_smile: Ako sa cítite? Ja začínam mať problémy so spaním, v noci sa budím na to že potrebujem ísť na WC ;) alebo na to, že sa potrebujem otočiť z jedného boku na druhý. Pritom ma totiž rozbolí chrbát, alebo najnovšie "spodok" :frowning2: Máte s tým niektorá skúsenosť? Je to pocit, ako by ma bolela panvová kosť, nie priamo podbruško. Malá je vraj dole celkom natlačená, ale na opačnej strane ako ma to občas bolí.
31. říj 2012 v 19:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tinka_21 tak to moc dobre znam, budila jsem se doted po 2 hodinach a dnes v noci po hodine... Musime to proste vydrzet :slight_smile:
31. říj 2012 v 19:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rosaleen To budenie mi nevadí, skor tie sprievodné javy ;)... ešte aj ten chrbát vydržím, na to som zvyknutá už z čias predošlých :grinning: ale tá bolesť spodku ma trochu straší... potom sa mi snívajú desivé sny o tom, ako už už idem do porodnice totálne nepripravená :grinning:
31. říj 2012 v 19:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tinka_21 tak to me vadi to buzeni :slight_smile: s bolesti se radeji porad s MUDr. aby bylo vse ok, snad bude, me obcas taky neco poboliva ale jen malo...
31. říj 2012 v 19:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@babettaboo jee to bude originalni jmeno :slight_smile: ja teda zadnou neznam..hlavne kdyz uz tito nebude lezet v hlave :wink:
Co se zachodu tyce tak jelikoz mam tohle mimi hodne posazeny dole, tak jsem na wc imrvere ato jak v noci tak ve dne..ale uz to neresim..a spani me dela proble vzdy kolem 4h rano..delam, ze spim. ale jsem pri vedomi :angry: no jak rika Rossalen musime to nejak vydrzet..zato krasny potom to stoji :-*

jinak uz mam pripraveno do porodnice..sice jen na hromadce pac me treba jeste casem neco napadne,ale mam to hlavni a muzu byt klidna kdyby to nahodou prislo driv..
31. říj 2012 ve 21:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Uz teda holky balite do porodnice? :slight_smile: chystam se dnes zacit delat hromadky... jestli to tedy neni brzy...
1. lis 2012 v 09:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já chodím čůrat v noci tak 3x, nejhorší na tom je vylézt z postele. Dneska v noci jsem skoro vůbec nespala, a když jsem se nějak pohnula, tak mi normálně lupaly kosti, to je síla, to jsem ještě nezažila.
@tinka_21Taky mě už pěkně pobolívá pánev a po toaletě, jak se uvolní močák, tak mám pocit, že snad porodím. Znáte to někdo taky? Takový tlak hlavičky na rodidla, po pár minutkách to zase opadne.
@babettaboo To je krásné jméno!
Co se týče tašky, tak já jsem taky dost pozadu, mám nachystaný akorát obleček z porodnice včetně zavinovačky a dečky a fusaku. Kosmetiku a lékárnu ještě nemám ani koupenou, to chci nechat na půlku měsíce.
Včera jsme byli na druhé lekci předporodního kurzu, na tuhle smějí i tatínkové a do té doby než jsme šli na prohlídku sálů dobrý, ale tam se mě zmocnila panika a ač je to moc pěkné prostředí, tak ta postel a ty přístroje a světla...no měla jsem takovej pocit bezmoci. Já jen doufám, že až to přijde, tak mi to bude fuk:grinning:.
1. lis 2012 v 10:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
je holky to jsem ráda že se vám jméno líbí :slight_smile: děkuju :slight_smile:
Jinak já si připadám že chodím čurat tak 3x za 10 minut, to bude spotřeba vody za splachování :grinning: v noci jdu tak dvakrát..nasrána že musím vstávat a ještě vzbudím psa a ten pak otravuje :slight_smile: tašku mám zbalenou tu první, ale ještě ne tu druhou na dojezd domů :ú to furt nevím co všechno tam mám mít :slight_smile: poslíčci už taky přichází, nebo prostě mě furt něco bolí, břicho jako při menstruaci, záda jak mě někdo přetáhl tyčí :slight_smile: občas jakoby boky ale to málo :slight_smile: a myslím že břicho má tak 100 kilo :slight_smile: zatím mám nahoře 13 kilo tak jsem zvědava kde se mi ručička zastaví :/
1. lis 2012 v 10:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, hlásím se k vám do diskuze, čekáme vánoční dáreček v podobě chlapečka týden před Vánocemi :slight_smile: Taky vám přijde, že už to máme za pár? :slight_smile:
1. lis 2012 v 11:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
my mame pro naseho prdolu jmeno Mikulas...driv jsem si rikala, jak nekdo takove jmen muze dat a ted ho mame uz i zapsane na matrice :grinning: pro holku mame Sofii. jinak se mi libi Emma, ale se dvema MM, tu ma moje sestra :slight_smile: vlnky na brisku mam ted porad, co je prdola otoceny hlavou dule, halven vubec nemuzu spat v noci na boku, to se mu nelibi, jakobych mu snad spala na nozkach :grinning: takze se ted v noci vubec nevyspim....dneska jsem sla do mesta a poslicci me tak potrapili, ze jsem myslela, ze opravdu cestou porodim..dr. mi rikal, ze uz nemam delat vylety a vic odpocivat, ale kdyz je potreba jit neco koupit nebo pouklizet, uvarit atd...tak to hold musim udelat..jeste dopiram obleceni pro maleho, pak si uz nachystam tasku do porodnice...a pak uz jen cukrovi na Vanoce, adventni venec a muzu rodit :grinning:
1. lis 2012 v 11:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@babettaboo j amela minuly tyden 7kg nahore, v utery jdu po 14dnech, tak jsem zvedava, jestli vaha pode mnou vydrzi...kazdy gram navic uz na sobe hodne vidim :slight_smile: jinak je normalni, ze uz mi trochu spadlo brisko? neni na to brzo?? ze by to bylo tema poslickama?
1. lis 2012 v 11:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luscilla jeee Mikuláš to se mi moc líbí to jsem chtěla, kdyby to byl kluk, ale jak mam termín 7 tak jsem si říkala že mu to přece nemůžu udělat :slight_smile: tak máme napsaného Vojtu kterého chtěl přítel :slight_smile:

@klarajir Ahoj :slight_smile: každým dnem si uvědomuju že je to čím dál tím blíž a že už to vlastně muže přijít kdykoliv, tak se bojím že začnu být hysterická u každýho lupnutí :grinning: momentálně trpím akorát nočníma "můrama" že mi praskla voda :grinning:
1. lis 2012 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@babettaboo Opravdu to může přijít kdykoliv, dneska jsem se musela usmívat, když jsem viděla, že už je listopad :slight_smile:, ale říkám si, že ještě musím minimálně 3 týdny vydržet, u nás v porodinici by mi nechali miminko až od ukončeného 36.tt, kdyby to bylo dřív tak by ho museli převézt do Kladna a nebyli bysme spolu :frowning2:, takže každý den přemlouvám bříško ať ještě drží na svém místě :slight_smile:. Histerie mě chytila minulý týden po předporodním kurzu, pak jsem se uklidnila a teď to jde ve vlnách tak jsem zvědavá jak to bude postupovat s blížícím se termínem :slight_smile: Jinak máte vybrané krásné jméno pro princeznu, je to krásné a originální!
1. lis 2012 v 11:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@babettaboo muj chtel nejdriv po nem, Ondrej..ale ja nejsem pro jmena po rodicich, tak navrhl Mikyho a ted musim kupovat veskere obleceni s Mickey Mausem :grinning: :grinning: :grinning: jinak jsem rada, ze se ti to jmeno libi, v nasem okoli a vlastne i v rodine moc uspechu nepobralo :/ ale zvyknou si casem :sweat_smile: ja mam termin az 26.12., ale tusim, ze to prijde driv, tak snad ne primo na jeh svatek, to by me taky mrzelo...

klarajir ahojky, ja se uz taky modlim, at mi maly jeste zustane v brisku, prt posledni dny se tak ozyva a ti poslicci..do toho spadnute bricho...rikam mu, jeste musis nekolik tydnu vydrzet...bojim se, ze bych mohla porodit moc brzo a to by mi ho odvezli do Zlina, to bych za nim musela kazdy dojizdet a to by bylo hodne narocne :fearful: radej nemyslet na tu horsi variantu....
1. lis 2012 ve 12:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hooolky,žádný strachy to přece zvládneme ne? Jsme silný ženský :wink: Já se ale taky bojim,čím dál víc,v noci se budim a bloumám po bytě,pořád lítam na záchod,pak mám zase žízeň,do toho poslíčci nejlépe někde venku :dizzy_face: Když jedu v autě a řídím,tak musím Jiříkovi pustit Hledá se žena od Mandrage,aby se přestal vrtět a nechal mě se soustředit na řízení :grinning: Jinak jméno vybíral tatínek a samozřejmě po sobě,akorát doufám,že nebude ráčkovat protože celé jméno bude mít JIRKA TRNKA :grinning: Jinak holky,budete nebo už pijete čaj z maliníku ?
1. lis 2012 ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
ahoj holky, to jsem ráda, že jsem našla někoho. kdo je na tom podobně jako já! Po přečtení vašich příspěvků si myslím, že to máme jako přes kopírák:slight_smile:Bolesti, nespavost, balení do porodky:slight_smile:))
na předporodní kurz nechodím, mám pocit, že pak budu mít z porodu strach, ten teda zatím fkat nemám...z porodu ne. Obavy mám akorát o malého. Vše je během těhotenství bez problémů, ale znám pár holek, které se vrátuly z porodky bez miminka.......děsné...nepředstavitelné...bolestivé...

Jaké máte pro mimi oblečení z porodnice? Budu sice stará matka, k tomu nezkušená, ale snažím se připravit maximálně!!!Oblečky mám vypraná a nažehlené, kočár, fusak, postýlku i koš...Vše připraveno...termín máme 13. prosince, ale doufám, že to bude dříve. i když nic tomu zatím nenasvědčuje:slight_smile:))
...ale jak letos napeču těch 15 druhů cukroví :confused:
1. lis 2012 v 17:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@babettaboo Jj, taky mám 13 a to jsem si myslela, že 12 bude maximum, takhle to vidím minimálně na 15 a to budu ráda:slight_smile:. A ač mažu bříško od začátku začínám praskat, nejdřív to začalo ve švech:slight_smile: (boky) a teď už i v okolí pupíku. To mě fakt štve:frowning2:.
@klarajir Klárko, kde jste prosím Vás sehnala to rameno ke kolotočíku nad postýlku z Ikea, mně se moc líbí, jenom mě odrazovalo to, že ho prodávají bez toho závěsu.
@peetule84 Péťo, já piju čaj z listů maliníku už týden, jednu lžičku na šálek, jednou denně, příští týden si budu vařit dva.
1. lis 2012 v 18:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky zachovejme paniku :grinning: jsme krásné, úspěšné a sebevědomé ženy a neznáme bolest :grinning: to mi furt cpe kamarádka :grinning: a propo na co je čaj z maliníku ? :grinning: já furt čtu že to někdo pije, ale na co to se mi nepodařilo zjistit :slight_smile: holky já mám porodnici 50km tak se jenom modlím at poznám porod od poslíčku ( čti - ty mrchy co mě tedkom trápí každy den:slight_smile:) at si neděláme takovej dlouhej výlet často :slight_smile: a nebo at neporodím někde vejpůl cesty :slight_smile: strie se mi zatím teda ("tukám jako blázen o stůl") vyhly obloukem, ale to asi děkuju mamince za geny průžné pokožky :slight_smile: zato pod tou pokožkou se nám to teda pěkně vypolstrovává :grinning: snad skončíme taky tak na 15 kilech :grinning:
1. lis 2012 v 19:31  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek