• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu prosinec 2012 :-)

20. prosince 2012 
@babettaboo Toto jsem našla k tomu maliníku:
"List z maliníku je v bylinářství uznávaným prostředkem k usnadnění porodu. V knize Přírodní léčba pro ženy od Josefa Jonáše a Rosemary Gladstar je za nejlepší bylinu pro těhotné ženy považován maliníkový list. Autoři ho doporučují pít po celou dobu těhotenství, kdy dodává tělu cenné látky, zejména vápník, železo, fosfor, draslík a vitamíny B, C a E. Dále tonizuje a posiluje svaly pánve, extrakt z maliníku pravděpodobně obsahuje složku, která stimuluje stahy hladkých svalů děložní stěny. V době porodu podporuje správnou činnost hladkých svalů, tedy porodní stahy. S pitím této bylinky můžete dále pokračovat i v šestinedělí, podporuje dobré prokrvení dělohy a laktaci. Pozitivně ovlivňuje kvalitu a množství mléka. Časopis Vibrant Life dokonce zmiňuje studie, které poukazují na souvislost mezi užíváním tablet s extraktem z maliníku a zkrácením druhé doby porodní, tedy vypuzovací. Bohužel toto neplatí pro první dobu. Dále poukazuje na snížení rizika císařského řezu a užití kleští při porodu.
Někteří autoři doporučují užívání po celou dobu těhotenství, jiní radí začít mezi 34. až 38. týdnem. Doporučuje se pít jeden až dva šálky maliníkového čaje denně, jedna kávová lžička na šálek.
Za zmínku stojí ještě několik dalších bylin, vhodných k užívání v těhotenství:
Kopřiva - zvyšuje příjem železa, zejména pokud do čaje přidáte pár kapek citronu.
Přeslička - společně s kopřivou podporuje funkci ledvin.
Kontryhel - upravuje hladinu hormonů a pomáhá při nespavosti, kterou některé nastávající matky trpí.
Třezalka - proti předrážděnosti, neklidnému spánku, napomáhá činnosti vyměšovací soustavy. Sedací koupele se doporučují při hemeroidech, ty často vznikají právě v době těhotenství a při porodu.
Meduňka - uklidňuje, působí proti nespavosti a bušení srdce, zabraňuje nadýmání.
Řebříček - napomáhá čistění krve a uvolňuje od svalových křečí.
Heřmánek - je často doporučován při ranních nevolnostech, má uklidňující účinky.
Zázvor - při těhotenských nevolnostech můžete zkusit i zázvorový čaj, který připravíme z 1 lžičky nastrouhaného čerstvého zázvoru, ten povaříte ve vodě. Následně ochutíte medem popř. citronovou šťávou. Čaj by měl mít pokojovou teplotu.
Dubová kůra - působí hojivě na pokožku, při poporodních poraněních a hemeroidech. Lze zakoupit i mast - gel v lékárně.
Skořice - v aromaterapii se doporučuje použití skořice při vyvolávání porodních stahů a pomáhá při únavě a fyzickém vyčerpání."
1. lis 2012 v 19:49  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@tynkaz ahá ahá to si musím teda taky pořídit :slight_smile: kde to kupuješ? lekárna, zdravá výživa ? :slight_smile:
1. lis 2012 ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@etra zdravim Vas, proc pisete stara matka? vsimla jsem si, ze mate nekolik zakroku z reprodukcni kliniky... my tam byli taky..2pokusy IVF nebo jak je ta zkratka a nic...hrozny pocity z tama, uplna bezmoc..nakonec jsme to nechali osudu a maly bude za chvili na svete ;) mate termin na muj svatek :slight_smile: ja taky nevim, jak letos budu pect, sice nepecu 15 druhu, jen nejak do 10, ale i tak, uz ted mi poslicci davaji zabrat a dneska je to nejhorsi, uz od rana to trva, snad to prezijeme ;)

malinik se pije od 35tt pry a pry pomaha k porodu..ja vubec nevim, jestli ho mam pit, nad tim vaham..co kdyz si pak privodim porod moc brzo? to je otazka...
1. lis 2012 ve 21:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@babettaboo Mám ho z takové bylinkové lékárny od nás, značku Grešík. Je dobrej, chutná mi :grinning: . Určitě to mají jak v lékárně tak ve zdr. výživě, prodávají porcovaný i sypaný.
1. lis 2012 ve 21:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahooj.. tak ja mam pripraveno jak do porodnice, tak i z porodnice..malinik piju od tohoto tydne a vecer si davam lzici lneneho oleje. .delala jsem to i u prniho ( mimochodem je rozeny 15.12.2010) tak schvalne kdo bude slavit s nama :slight_smile: ted mam 7.12 jmena mame Martin nebo Natalka..jinak poslicci me ted dali par dnu pokoj, tak sna se tam ma miminko jeste dobre..ale bricho me pne skoro porad a kdyz se zvedam ze sedu do stoje,tak mam vzdy pocit, ze se tim tlakem nenarovnam..ale udelam tri kroky a jeto dobry..vahu mam zatim v cajku 12kg oproti prvnimu..to jsem sla do porodnice s 31kg byla jsem ooobrovska :astonished: ale nemejte strach do roka bylo skoro vsechno dole..cukrovi delam jen tak 5 druhu ale dvojty davky ale ted teda jako nevim no :confused: a jinak uz si vic nepatuju..
holky a co darky? jako ja nevim co kupovat a hlavne se me ani nechce :frowning2:
1. lis 2012 ve 22:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luscilla stará...hmmm tak starší...jak tak koukám asi o deset let :grinning: :grinning:
já mám sbaleno tak napolovic...nějak se mi do toho zrovna nechce :wink: taky nevím, dle čeho vybrat porodnici...mám pocit, že v každé byl někdo nespokojený, což je logické, ale mě to pak samozřejmě odrazuje. naštěstí manžel bude se mnou!
dárky už sháním, představu mám, teď jen nakoupit. letos to bude o poukázkách a maličkostech. taky nakupuju na fleru. jsou tam zajímavé věcičky.

holky, jak jste na tom s váhou, já přibrala už asi 14-15 kilo a mám strach, že to ještě poroste :angry: :angry:
2. lis 2012 v 07:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tynkaz Kolotoč mi mamča dala po mladším bráškovi, ale protože byl starý 15 let tak se mi nelíbila plastová zvířátka. Nejdřív jsem si chtěla ušít medvídky nebo sovičky, ale když jsem viděla kolotoč z Ikei tak jsem to využila a je to bez práce, držák je funkční, točí se i hraje :slight_smile: . Bohužel nevím, kde by se dalo sehnat funkční rameno samotné takže jsem Vám asi moc neporadila :frowning2:
2. lis 2012 v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klarajir Děkuji za info, já jsem si říkala, že to bude složitější:grinning:. Asi koupíme nějaký komplet. Mám zálusk na tento http://www.eshopbaby.cz/kolotoc-dzungle/
2. lis 2012 v 11:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja zatim pribrala 15 kg a ted mi prijde ze to nejak stagnuje.. nastesti... dneska v noci opet vstavani po hodine.. jsem uplne nevyspala... nejak nemam naladu resit vanocni darky ani cukrovi... asi se zacinaji dostavovat obavy jaky to vsechno bude... jinak vtipne mam nakoupeny caj z maliniku, lneny seminko i epi-no... a vzhledem k tomu ze mala je koncem panevnim tak nas asi ceka cisar tak nic z toho nevyuziju :frowning2: to je tak kdyz se nekdo pripravuje moc dopredu...
2. lis 2012 v 11:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@babettaboo Hale mě někdo někde říkal že by tenhle čajík měl nějakým způsobem urychlit porod :wink: ale nevím jestli mi nekecali :slight_smile:
@tynkaz A jak ti chutná čajík? Jo a jinak když čtu kolik jste přibrali jo,tak si vůbec nedělejte starosti,protože já už mám nahoře 24 kg,vy hubeňourky :grinning:
2. lis 2012 v 11:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tynkaz Ten vypadá super, veselé barvičky určitě miminko upoutají! :slight_smile:
2. lis 2012 v 11:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rosaleen Terezka má na otočku čas ještě 5 týdnů, tak třeba ještě překvapí. Budu držet pěsti!
@peetule84 Jj, možná je ten maliník jenom placebo, ale ač nejsem zrovna bylinkový typ, tak mě chutná a myslím, že zkazit se s ním určitě nic nedá.
@klarajir Díky, ještě to není definitivní rozhodnutí, ale je fajn, že je tam i ta černo-bílá kombinace, co je prej super na rozvoj zraku miminka. Hodně to teď dělá Lamaze, prý kontrasty jsou to první, co miminko vnímá, takže to hojně využívají na těch jejich krásných hračkách.
2. lis 2012 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@tynkaz kdyz ona se nijak moc nehybe je trosku lina... takze tomu moc neverim... ale diky nadeje umira posledni :slight_smile: pri mym stesti se na malinik a epi no vykaslu a ona se otoci a pak me schvalne rotrhne :grinning:
2. lis 2012 ve 12:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rosaleen :grinning: To zní docela horrorově. Hele, dopadne to jak má, ten císař má taky svoje výhody, vždyť je to dneska hit mezi celebritami:slight_smile:. http://www.novinky.cz/zena/deti/276269-hvezdy-si-stale-casteji-zkracuji-tehotenstvi.html
Ale je mi jasný, že Tvoje přání je rodit klasicky, to spíš jen tak pro odlehčení.
2. lis 2012 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tynkaz jasne budu jako celebrity... ale ty rodej driv tak to abych uz jela do porodnice :slight_smile: beru to tak, ze to bude jak to ma byt proste osud.. hlavne aby mimi bylo v poradku
2. lis 2012 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj holky,náhodou jsem tady po dlouhé době nahlédla,jsem ještě v práci,jak tak čtu,vy už si užíváte pohodičky doma-no,já příští týden taky...holky,na ten maliníkový čaj pozor-může vyvolat předčasný porod!!! http://www.emimino.cz/encyklopedie/malinikovy-caj/
Bohužel to znám,kamarádka takto porodila v 34tt-a úplně zbytečně,pak se bila do hlavy,že ho pila tak brzy...

Rosaleen-malá má ještě čas se otočit,neboj,ještě fakt klidně může,stává se to :wink:
2. lis 2012 ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
zdravím všechny :slight_smile: holky prosím pomoc včera večer mě chytly hrozně kyčle, půl hodiny chození po ložnici, půl hodiny hopsání na míči... nakonec trochu zabralo když mi přítel dloubal dole do zad tak jsem pak usnula zaplať panbůh ( ráno následovalo "vyhubování", že si vymýšlím aby mě musel masírovat a pak chrápu jak pařez :grinning:) tak se chci zeptat máte nějakou fintu na zmírnění? Maliník teda pořídím po úterní kontrole, když mi řekne že už jsme tak nějak dopečený a otočený tak to prubnu. Dnes jsme 36 týden tak to už by jsme snad zvládli bez komplikací :slight_smile: jinak teda už pomalu ani nevylezu z auta , navlíkání ponožek se stává noční můrou, schody nazývám zmetkem pekelným a přítel mě pomalu přejmenovává na EL Fůňo :slight_smile: požehnaný to stav fakt :grinning:
2. lis 2012 v 16:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@babettaboo Můj osobní tip:slight_smile: je plavání nebo cvičení ve vodě. Já měla bolení kyčle cca od 20. týdne a teď co chodím pravidelně do bazénu, se mi to dost zlepšilo. I když při delší chůzi taky trpím, ale při normálním pohybu a doma je to OK. Doktor mi říkal, že je to hormonama, tak nevím:grinning:. Ale určitě Ti řeknou víc v úterý na kontrole.

Holky, jak chodí mateřská, je to pravidelně k nějakému datu? A dostali jste ji hned v tom měsíci anebo se i u téhle dávky čeká x měsíců jako třeba u těch jiných, co o tom pořád mluvěj v telce?
2. lis 2012 v 17:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky jak tady řešíte ten císařák,tak jsem si vzpomněla na jednoho umělce od nás z práce.Jeho manželka rodila asi před půl rokem a když přišel do práce s tím,že už je malá na světě,tak se ho ptáme : A co manželka,co porod dobrý? A on povídá :měla plánovaný císař , a my : proč ? A on na to s ledovým klidem : No kdyby rodila klasicky,tak já jsem se bál abych jí tam pak nečvachtal,abych z toho pak taky něco měl ! No pako :wink:
@babettaboo soucítím s tebou,jsem na tom úplně stejně,schody jsou peklo :angry:
@tynkaz to plavání na kyčle je fajn,ale teďka už nechodím do bazénu,protože se pak nemůžu vyšplhat po schůdkách z bazénu ven :grinning: momentálně preferuji procházky :slight_smile:
2. lis 2012 v 17:22  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@peetule84 no ja vzhledem k poloze plodu KP si radsi ten cisar zvolim kdyz to pujde, a je treba to brat pozitivne.. budu vedet presne kdy to prijde a tam dole se mi nic nevytaha :grinning: vsechno je treba brat z ty lepsi strranky :slight_smile:
2. lis 2012 v 17:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rosaleen Přesně tak,na všem je potřeba hledat pozitivum :slight_smile: Hlavně když budete s maličkou v pořádku! Já to sem šupla jen pro pobavení,zrovna jsem ho dneska viděla,tak jsem si na tu jeho historku vzpoměla :grinning:
2. lis 2012 v 17:51  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@tynkaz To já bych chodila moc ráda, ale nejbližší plavací bazén je 30km v Hradci a to už tedkom u mě nehrozí :( tak budem hold trpět nebo doufat že to nebude tak častý :slight_smile:

@peetule84 tý vado tomu chlapovi bych ho strčila do úlu a zabouchala, aby teda nečvachtal :grinning:
2. lis 2012 ve 22:33  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
ahoooj,je fajn, ze to krasne obdobi jak se rika nas zmaha vsechny stejne..ja caj pila i u prvniho taky od 35tt a dobry takze si myslim ze to je jak u koho..vcera jsem zase trenovala s epinem a jsem zase o kousinek bliz k cili :wink:
Myslim, ze pokud neni cisar nutny tak je lepsi prirozeny porod. .ikdyz od kamaradek casem zjistuju co maji cisar zasebou,ze je mene bolestivy co se zotavovani tyce..ale zase byva obcas problem s kojenim,pac to telo nedostalo ten inpuls k rozjeti kojeni..
Rozhodne ten chlapek je s prominutim magor kdyz tohle rika,..
Rosalen,me se malej otacel sem a tam do 38tt ale byl teda divoch..a ja mela podle dr.velky bricho,tudiz nato mel prostor..ted teda ani nahodou,mam bricho maly a prijde me ze praskne jak je tam vsechno narvany... tak drzim palce at se mala umoudri.. :dizzy_face:
3. lis 2012 v 08:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@renaticickaka diky za nadeji, ale me mala sedi na zadku a moc se nehejbe uz od zacatku, obcas teda kopne do streva nebo do mocaku, ale hooodne zridka... takze necekam nejaky rodeo.. a pro prvorodicku je myslim lepsi cisar pri KP aby bylo mensi riziko pro mimi.. teda aspon myslim... jeste jsem nebyla v prodnici na kontrole uvidim co mi reknou tam... taky sem cetla diskuze ze se mimi otocilo klidne i tesne pred, ale prijde mi to malo pravdepodobny :frowning2:
3. lis 2012 ve 14:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, já si dneska už taky pořídila maliník a začnu ho pít. Buď pomůže nebo ne.:slight_smile: Jinak k váze, já už přibrala 14kg a to jsem doufala, že to víc jak 12 nebude :( Břicho nemám nijak velké, ale schody, nandávání ponožek nebo bot, do kterých nemůžu jen vklouznout, to je teda za trest :D
3. lis 2012 v 18:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@haniiicka jo jo ty ponozky jsou des :slight_smile:
3. lis 2012 v 18:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
No a holky, já nezapnu ani jedny kozačky, takže nosím pohorky, fakt sexy těhotná a když si k tomu z lenosti vezmu ještě legíny, tak vypadám, jak když jdu na běžky. No děs :grinning: .
@haniiicka Jj, měla jsem stejný plán, 12 kg max a mám už 13, takže jsme na tom stejně:slight_smile:. Budu nám držet pěsti, ať už to nejde moc nahoru.
3. lis 2012 ve 20:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tynkaz jééé tak kozačky jsem ještě nezkoušela,páč je mám na podpadku,ale koupila jsem si zateplené kotníčkové kecky.Ty jsou dobrý,ale to obouvání do toho,to je ta správná estráda :grinning:
3. lis 2012 ve 21:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja mam zimne zateplene su snurovacie ale len na okrasu, inak sa zapinaju zvnutra na zips a idu obut paradne. Kupovala som ich tehotna pri prvom tehu, tak boli schvalne vyberane aby som sa nezapotila pri tom :slight_smile: Ale do porodnice este nemam vychystane. Musim to vyriesit cim skor, aby neobolo neskoro.
4. lis 2012 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@renaticickaka ja delam taky dvojte davky cukrovi a mene druhu..prt muj ji jen neco a toho musi byt hromada :grinning: prt spousta se sni jeste pred vanocema :grinning: darky nemam jeste vubec..uz mam predstavu, co mojemu, ale to je asi tak vsechno..ale na 100% vim, co chci ja :grinning:
@etra to starsi s emi libi mnohem vic :wink: na mimco ,mate hezky vek :slight_smile: ja jdu za 2dny po 14 dnech na kontrolu, tak se bojim stoupnout tam na vahu, uz jen proto, ze budu navlecena jak balik ( v zime to nepodcenuju, jsem nachylna na zanety mocaku a to by se mi ted opravdu nehodilo :confounded: ), naposoedy to bylo 7kg nahore, vecar mi vseci rikali, ze zaberu mista za 3lidi, tak to bude uz aspon 10kg beztak :fearful:
@tynkaz ja mam doma taky stary plastovy kolotoc, ale mam i novy, kdybyste chtela to drzadlo, klidne zaslu, jinak ho asi vyhodim.....
4. lis 2012 v 15:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek