• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu prosinec 2012 :-)

20. prosince 2012 
@renaticickaka už piješ jo?...no sakryš tak zejtra už taky jdu do toho :grinning: myslíš že to dáme přesně na termín? :grinning:
5. lis 2012 ve 22:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
mrknu na to děkuji
5. lis 2012 ve 22:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
peetule84 snad jo:slight_smile: ať se těší, ale zatím v bříšku :slight_smile:
Holky, poraďte, nevím, jestli pít nebo nepít ten maliník, když se dral prcek na svět už teď. Co myslíte?
6. lis 2012 v 10:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@babettaboo joo piju uz tyden..a dnesni kontrola ukazala ze se porod zatim nechysta..krivka v poradku,hrdlo zavreny a mimiko stale hlavou dolu..delali me ster na toho skreptokoka cico..tak snad bude taky cajk..
no nevim no..uvidime ale kdyby to na nas prislo stejne bylo byto husty :slight_smile:
a co tvoje kontrola?

Haniicka asi se porad s doktorem..
6. lis 2012 ve 12:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@renaticickaka my jsme v pořádku, hlavou dolů, cs 3, zkrácení 1 - vůbec nevím co to znamená, ale asi v cajku, nic neříkal :grinning: stěr na streptokoka mi dělaly dneska taky tak jsem zvědava snad to dobře dopadne :slight_smile: navíc mám zejtra kurz předporodní přípravy - sestřička v ordinaci ( učiněnej anděl :slight_smile: ) a zároveň vlastně manželka mého doktora je dělá tak jsem se objednala a zejtra za mnou přijede :slight_smile: jsem zvědava co mě čeká :slight_smile: neabsolvoval jste to někdo? :slight_smile:jo a máme nahoře teda 13 kilo :/
6. lis 2012 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky já vám závidím ten stěr na streptokoka u vašeho doktora, protože já na něj musím do nemocnice v pátek, kde budou úplně cizí lidi a mám z toho noční můru:frowning2:.
@babettaboo Kurz předporodní přípravy u nás probíhá v nemocnici v rámci 4 lekcí, včera jsem byla na třetí a zítra mám poslední. První dvě jsou s porodní asistentkou, u té druhé jsou i taťkové a je to spojené s prohlídkou porodních sálů, třetí je s lékařkou a čtvrtý s dětskou sestrou z novorozeneckého. Stálo to 800, ale jsem s obsahem moc spokojená, kromě těch sálů, který mě vyděsily, to na mě má fakt uklidňující účinek.
@haniiicka O tom maliníku včera ta doktorka říkala, že je to placebo, stejně jako lněné semínko, takže to rozhodně nemůže ublížit, má v sobě dost vitamínů a minerálů, takže je prospěšný, ale rozhodně nemůže vyvolat dřívější porod.
6. lis 2012 v 15:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, rada bych se k vam pridala - uz k vam nakukuju nejakej den.. kontrola me ceka v patek a jsem zvedava co se dozvim.. Poslicci me trapi uplne maximalne, z prvniho tehotenstvi to vubec neznam, v nedeli jsem myslela ze uz pojedem do porodnice, nezabiralo vubec nic..
6. lis 2012 v 16:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tynkaz přesně,taky mě na předporodním kurzu vyděsila prohlídka porodních sálů,pak se mi v noci zdálo,že rodím :slight_smile:

Byla jsem na kurzech v porodce kde chci rodit a bylo to fajn,bylo to na 2 části,jedna s porodníkem a druhá s porodní asistentkou. Na porodním sále je pro tatínka gauč,lednička a televize a pro maminky ta šílená postel,lano od stropu,míče a vířivá masážní vana ,tam bych se chtěla vykoupat :grinning: Jinak streptokoka mě nikdo nedělal,se musím příští týden na kontrole pozeptat,akorát vím,že jdu příští týden na EKG. Maliník si dneska uvařím poprvé,tak doufám,že nám bude chutnat .
6. lis 2012 v 17:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peetule84 Viď, ta postel je otřesná a ty kohoutky a budíky a hadice za ní taky nic moc :sweat_smile: . Já od tý doby rodím každou noc :grinning:. Ale vysnívám si to v růžových barvách :dizzy_face: , tak uvidíme.
Jinak včera se ještě dost mluvilo o tom nástřihu. Říkala, že u prvorodiček se stříhá tak v 80%, ale že se to dělá v čase kontrakce a není to cítit. Že je lepší střihnout - šikmý střih do tkáně, kde je jen tuk, než ty následky po roztrhnutí. Prý se může stát, že se pak na základě toho potrhání znecitliví ty svěračové svaly či co a pak mají ty ženy potíže odhadnout, kdy je správný čas odejít na toaletu... :zipper_mouth: . Ségra říkala, že se jí nástřih hojil asi 3 dny, pravidelně po každým čůrání sprchovala, nosila ty obyč vložky a síťovky. A prý je na to pak super odvar ze zlatobýlu na doma, říkala ta doktorka, snad lepší než gel z dubové kůry.
No holky, mě už to zas chytá :confused: , už aby to bylo za námi, co?
6. lis 2012 v 17:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, tak dneska jsme byli na kontrole, za 14dni jsem pribrala 3kg :fearful: :zipper_mouth: to je teda hruza!!! jinak maly ma necela 2kg, coz odpovida tt :slight_smile: akorad je zase o neco niz, jak pred temi 14dny, tak ted uz musim lezet a odpocivat..a to je pro me hruza, to vubec neumim, jsem zvykla porad neco delat :sweat_smile: dr. mi rekl, ze lezet musim aspon 2-3tydny a pak, ze uz bude maly pripraveny jit na svet, tak pak uz nemusim a kdyz by se rozjel porod, tak uz by se to dalo..Ale je to divny, prt nemam ani zkraceny cipek ani se neotviram...ale radej uz jsem si dnes nechala dovizt cestovni tasku a byla jsem v lekarne dokoupit vsechno do porodky a zitra uz tasku balim...kdyby prece jenom..ale snad ne, jeste je fakt brzo!!! :frowning2: :frowning2: :frowning2:
6. lis 2012 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luscilla jen si to odpočívání ještě užij,pak už tolik času nebude :wink: Ikdyž tě chápu,taky furt něco dělám a někde poletuju :slight_smile: To dáš,budem ti držet palečky,všechno dobře dopadne !
7. lis 2012 v 10:06  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@babettaboo
Dneska zaciname odpocitavat 30 dni do terminu porodu :grinning:
7. lis 2012 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@renaticickaka jajajaj :slight_smile: ono už to klepe na pupek :grinning:

@luscilla hezky odpočívej at se tam ještě chvilinku peče :slight_smile: ono by jste to určitě zvládli i tedkom, tak se nestresuj hlavně :slight_smile:

holky tak dneska po kurzu na porod :slight_smile: sestřička opravdu anděl a dala mi pár užitečnejch rad :slight_smile: jdu si zkoušet jak správně funět , musím to naučit i přítele aby pak radil a byl chytrej když já budu plašit a zapomenu to :grinning: co jsem třeba nevěděla je, že si nemám hladit břicho, že to zesiluje kontrakce :slight_smile: všechno mi lopatě řekla co se bude dít a co a proč nemám dělat :slight_smile: jsem o malinko klidnější :slight_smile: a navíc bylo to zadáčo :grinning:
7. lis 2012 v 11:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@babettaboo a nemohla bys dát pár rad k dobru? :wink:
7. lis 2012 ve 12:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tynkaz Tak to jsem ráda, hned si jdu jeden hrníček uděat. vitamínů není nikdy dost :slight_smile:

@luscilla S tím odpočíváním jsem na tom stejně :confounded: Po propuštění z nemocnice mi kolidový režim vydrží jeden den a pak mám ty ruce zase nenechavé :grinning: U mě už by byl předčasný porod defakto v pohodě, ale taky nechci, aby šel malý na svět tak brzo :confounded: musíme se držet, odpočívat a vše bude v pohodě :wink:
7. lis 2012 ve 12:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja dneska zacinam 9. mesic, takze uz taky pomalu odpocitavam, zacinam chystat tasku a tak :slight_smile: uz se tesim na porod, snad bude vse ok :sweat_smile:
7. lis 2012 ve 12:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@haniiicka to jo, musime to vydrzet, ale uz dneska me lakaji na navstevu k tatoi...nevim, jestli jit..asi na to kaslu..zajdu jen do obchodu a fakt budu odpocivat..vcera jsem si po roce koupila casopis Prekvapeni, tak budu lustit a treba jeste neco vyhraju :grinning: ale zehleni pradla se nevzdam, to se musi udelat ;)
7. lis 2012 ve 12:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@etra je toho moc :slight_smile: napíšu to co jsem vůbec třeba nevěděla, nebo se nedočetla na internetu :slight_smile: na rozpoznání poslíčků je prej dobrý když si dáš malýho panáka něčeho, že poslíčci přejdou kdežto kontrakce zesílí. nedoporučovala mi vůbec lézt do vany max sprcha no :/ já lezu třeba tedkom do vany tak přestanu :slight_smile:
pak mi radila že nejšetrnější "průplach" střev neboli klyzma je z YAL - micro clyzma - 60 ml roztok že to je a že je to k tělu nejšetrnější, jelikož já ho chci abych se tam pak při porodu nepotento :slight_smile: že je to ale na předpis tak musím říct doktorovi at mi předepíše :slight_smile: pak mi radila že když budu mít hlad že nejlepší je jíst po troškách banán, ale že jíst většinou zakazujou :/ co jsem nevěděla je taky, že když už máš tu první dobu porodní a sedíš tak nechat chodidla celý na zemi a ne na špičkách, protože se ti napnou nějaky svaly který brání jakoby miminku jít ven...nehladit to břicho ale (ikdyž říkala že spousta maminek to dělá automaticky ikdyž to neví) je prej dobrý masírovat třísla že to pomáhá na bolest...pak mi vysvětlovala to dýchání kdy jak dýchat kdyby jste měl holky někdo zájem mám takovou tabulku tak jí naskenuju :slight_smile: popíše ti vlastně všechno co tě čeká a co budou dělat miminku...mě se to sezení moc libilo :slight_smile: jsem taková klidnější a vím co mě čeká :slight_smile:
7. lis 2012 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luscilla Připojuji se k držení pěstí-štěstí, ať to vydržíte co nejdýl, pěkně odpočívej a no stress, ale kdyby bylo nejhůř, tak ve 34. týdnu už bývají většinou dopečený, kamarádka takhle rodila a protože byl ok, tak šli normálka domů.
7. lis 2012 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@babettaboo ja do vany teda nechodim, co jsem tehu...jen sprchu ( z horke vody jsem mela strach, aby se neco nepokazilo) a co se tyce jidla, u nas se nesmi jist nic, jen muzes cucat hroznovy cukr a zapijet vodou...takze ja si ho uz koupila s prichuti bananu :slight_smile: a klystyr bych chtela taky, ale co mi rikaly kamosky a sestry, tak jen jedne z nich ho stihli udelat, vsechny ostatni se poto...mely hold rychly prubeh porodu..tak jsem zvedava, jak to bude u me :wink:
7. lis 2012 ve 12:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tynkaz dekuji :slight_smile: to je jako hned tak brzo pustili? mam prave strach, ze by mi ho odvezli do zlina nebo brna do inkubatoru..to bych pak musela denne dojizdet, beztak bych prisla o mliko atd...radej na to fakt nemyslet..
7. lis 2012 ve 12:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luscilla Rodila ve 33+6 před 17 lety a protože měl už skoro 3 kila, dýchal bez problémů a všechny výsledky měl v pořádku, tak šli domů po 5 dnech. Záleží prostě na stavu mimíse, no. Ale když jsem byla minulý týden na kontrole, což jsem končila 34. týden, tam mi doktor taky říkal, že teď už můžu bez problémů rodit. No ale ta doktorka na předporodním kurze říkala, že za donošenost se považuje ofiko 37+0. Ale neboj, žádný strach, Mikulášek určitě ještě vydrží, hlavně nic nedělej a odpočívej.
7. lis 2012 ve 13:07  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@tynkaz aha, tak ono pred tolika lety bylo vsechno jinak :slight_smile: urcite jeste vydrzi, udelam proto vsechno, takze si jdu zrovna lehnout :D
7. lis 2012 v 17:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@babettaboo super! díky za info!!!!Tabulka by se taky hodila :slight_smile: :wink:
7. lis 2012 ve 20:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@babettaboo Já bych tabulku taky brala :slight_smile:
8. lis 2012 v 11:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@etra
@haniiicka snad vám to půjde přečíst :slight_smile:
8. lis 2012 v 11:46  • Odpověz  •  To se mi líbí (5)
jo tak to jde přečíst :grinning:
8. lis 2012 v 11:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky kladla mi na srdce že mimo tu kontrakci jak je tam ta relaxace musíš přejít do normálního dýchaní jak jsem zvyklá, že by se mi mohlo udělat špatně, že bych měla moc kyslíku nebo co :slight_smile: že se to pozná že začnou brnět prsty třeba :slight_smile: ale že si tak v prdeli, že je dobrý aby ti to přípomínal manžel nebo přítel nebo ten kdo je z tebou u porodu :grinning:
8. lis 2012 v 11:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@babettaboo Děkuji za tabulku i info :wink:
8. lis 2012 ve 12:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
super uplne jsem si to ozivila :slight_smile: nebojte holky jeto sice hrozny ale kazda to zvladnem :wink:
dneska moje kamaradka odjela do porodnice a zitra rano ji ceka cisar..tak uz se nemuzu dockat na zpravicku. ..
jinak uz me zbylo jen vyprani bavlnenych plynek, tak jsem se do toho dnes pustila,pak jen vyzehlit a snad budu uz kompletni a muzu se soustredit jen na prevanocni uklid :angry: nejaky to cukrovi a darky..no jsem zvedava kolik toho zvladnu..ted se citim dobre tak snad me to jeste chvilku vydrzi..akorad v noci ta panev je protivna jak se roztahuje..porad hledam jinou a jinou polohu..jak si ulevit jenze s tim pupkem jich moc neni :unamused:
CO VY?
8. lis 2012 ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek