• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu prosinec 2012 :-)

20. prosince 2012 
@inna_s tezko rict.. me se mimi zase skoro nehejbe :slight_smile: ale dr. mi rikal ze hlavne kdyz je to furt stejny nebo podobny.. asi bych byla nervozni kdyby nastala nejaka nahla zmena v pohybech, to by treba mohlo neco znamenat...
13. lis 2012 ve 12:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luscilla Tak mě zatím naštěstí trápí jen ty prsty na rukou, jinak s mi otoky vyhýbají. No, taky jsme s manželem teď 2noci nespali, chudák jakmile se pohnu nebo něco tak je vzhůru, jestli už nejedem :slight_smile: Snad Tě ty bolesti brzy přejdou :wink:

U nás si na mimčo nic brát nemusím, vše tam mají. Ale i kdyby po mě chtěli sádlo, tak bych si ho nevzala :grinning:
Jinak dnešní kontrola taky dopadla dobře, křivka byla pěkná, tak uvidíme zase za týden. :slight_smile:
13. lis 2012 ve 12:44  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@rosaleen nevím jestli je to úplně náhlá změna, spíš jak kopance sílily, tak teď když řádí tak pořádně, stává se mi to průběžně tak nějak. Ještě se na to poptám ve čt na kontrole raději :slight_smile:
13. lis 2012 ve 14:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@inna_s ahoj, tak to me dela maly casto...pres den byva vetsinou v klidu, ale rano kdyz spim nebo vecer sebou tak haze a skube, kolikrat jsou to pravidelne tiky, takze si myslim, ze mam skytavku :slight_smile: ale nenapadlo me, ze by to mohlo byt spatne, tak teda nevim :frowning2:

jsem se ted uplne zasekla a vubec nevim, na co to sadlo nebo olej? :astonished: jinak dudlik si beru taky tajne a kapicky na boleni briska..i kdyz je to u nas zakazane, tak prece nenecham maleho trapit :wink:
13. lis 2012 v 15:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@inna_s jeste me napadlo, jestli to nebude tim, ze ma cim dal min mista, tak ty pohyby citite intenzivneji treba....vcera se mi stalo, ze maly nozkou nebo kolinkem kopal do boku tak, ze jse myslela, ze se chce provrtat ven...toho mista je prece jenom min...
13. lis 2012 v 15:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luscilla Ten olej nebo sádlo je na mazání miminka místo dětského olejíčku :slight_smile:
Jinak malý mi sebou taky občas pravidelně škube a opravdu to znamená, že si uvnitř škytá, takže se nemusíš bát :wink:
13. lis 2012 v 15:14  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@haniiicka tak to u nas nastesti nic takoveho nechteji, uff...sadlem bych maleh ikdy nepotrela! ja zkusim pro zacatek olejicek Aviril a pak se uvidi...
13. lis 2012 v 15:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luscilla u mě je škytavka často, ale to je spíš jemný pulzování, tohle je kolikrát jako kdyby klepal na dvěře nebo se snažil prokopat ven :grinning: ale co jsem tak pátrala zatím, co se neděje nějak dlouhou dobu v kuse, je normální :slight_smile: doufám, že nebude hyperaktivní už po porodu :grinning:
13. lis 2012 v 16:17  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@inna_s Uplne presne vimo cem mluvis.Jak kdyby si tukala na bubinek...Me to malej udelal v takovy rychlosti a sile je to tak mesic a hrozne jsem se lekla.Myslim si ze jeto normalni.Treba spinkal a neco se mu zdalo nebo se lekl a skubal sebou.Ale myslim ze je to v naprostem poradku teda...
13. lis 2012 v 16:27  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@inna_s ja si taky myslim, ze bude hyperaktivni :grinning: prt co vim, tak v rodine nikdy nikdo takto nekopal, jestli to nebude tim, ze mam same netere a cekam prvniho chlapecka v rodine, asi se uz hlasi o slovo samce :grinning:
13. lis 2012 v 16:30  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@inna_s Náš malý Jiřík taky takhle cvičí, asi týden hlavně před spaním a prý je to tím již omezeným prostorem. Sice teď víc spí než dřív, ale když je vzhůru, tak děla mexický vlny:slight_smile:.
13. lis 2012 v 18:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
krásný večer :slight_smile: holkýýýs tyjo stopnu na váhu a kilo víc než před tejdnem :/, neli o kilo a pul... asi za to muže trochu můj žrací víkend, ale už jsem fakt jak tank :/ jinak nám se ta naše dcerka chce asi taky procpat přes břicho, občas nechápu jak stihne zatlačit ja jedný straně a za půlku vteřiny už divoce buší někde úplně jinde :grinning: ted se mi cpe asi občas do třísla protože mě jedno strašně bolí :/ jinak dneska super poslíčci jako, už sem začla i počítat chodily ale nepravidelně a nějak jsem je potom zaspala takže dobrý, jen přítel na mě čuměl jako cože snad nechceš tedkom rodit :grinning: jí přemlouval at ještě zůstane v bříšku že chce o víkendu na davis cup :grinning:
13. lis 2012 v 19:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@babettaboo Tak to trislo mam taky...sotva chodim:(
13. lis 2012 v 19:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
mě zase nechtějí spolupracovat kyčle :grinning:
13. lis 2012 v 19:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
a mně je blbě...asi nízký tlak, nálada na bodu mrazu, únava i přes odpolední spánek...nad ránem jsem se vzbudila od bolesti žaludku, zřejmě jsem dlouho ležela na zádech...jenže spát celou noc na levém boku, to se fakt nedá...auuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu :cry: :cry: :cry:
13. lis 2012 v 19:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@etra asi je to normální, mě je blbě, jakmile chvíli chodím nebo stojím a unavená jsem neuvěřtitelně, ač vlastně nic nedělám ... usnula jsem dneska kolem šesté hodiny ráno, celou noc jsem se převalovala, ať si lehnu jak si lehnu, tak se mi špatně dýchá .. myslím, že to už lepší nebude do porodu ...... ale příroda to dobře zařídila, čím hůř mi je, tím víc se na ten porod těším, i když se ho bojím jak čert kříže :grinning:
13. lis 2012 v 19:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
S tou únavou jsem na tom teď úplně stejně, bych jen spala kdyby to šlo. Mě se zase teď celkem často stává, jako bych měla skříplej nerv v hýždi, najednou sotva jdu jak to bolí :confounded: pak to rozchodim a zase na chvíli klid. A začala mě pěkně pálit žáha, tchýně prohlásila, že teda budeme mít vlasatý miminko, tak uvidíme :grinning:
13. lis 2012 v 19:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
potěšující je, že za chvíli ta svoje prťata uvidíme na vlastní oči, to už nějak překlepeme :slight_smile: .. teď je to sice takové malé soukromé peklíčko, ale určitě to za to stojí....
13. lis 2012 ve 20:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
udělala jsem si aspoň zatím radost, koupila jsem si šátek od Storchenwiege, doufám, že se to naučím vázat :slight_smile:
13. lis 2012 ve 20:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky a co strie? Ja se poctive mazu a i tak me zase neco pribylo.U prvniho jsem se mazala necim z lekarny a ted kosmetikou weleda.Ale pokud ma clovek asi spatnou pokozku suchou tak mu nepomuze nic :(
13. lis 2012 ve 20:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
já se mažu olejíčky od saloosu a od alnatury a stejně mám strie kolem pupíku :frowning2: a včera jsem zjistila nemilou věc, ač to mají být přírodní olejíčky, tak mi to rozežralo lak na liště v koupelně, bylo toho trochu rozmatlané na poličce z dlaždiček a v tom vlhku se to nějak rozpilo, to jsem fakt nečekala, vypadá to hrozně a nepůjde to opravit, leda bych vybourala celou poličku i s dlaždicemi :frowning2: ať žije "přírodní kosmetika" .... :frowning2:
13. lis 2012 ve 21:11  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
ja se mazu olejem Babylove, cim jsem vic tehu, tim vetsi vrstvu a hodne masiruju...zatim se mi objevila jedna tenka dlouha strie na levem boku, ale je videt jen kdyz napnu kuzi..ale pocitam s tim, ze jeste popraskam..prece jen to brisko poroste :sweat_smile: jinak dneska jsem umyvala nadobi a udelalo se mi tak zle, ze jsem myslela, ze se pozvracim..nastesti to po chvili prestalo...uff ale taky pocitam s tim, ze cim vic se bude blizit knec, tim horsi to bude, nenadelame nic, devcata :grinning:
13. lis 2012 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
tedy nikoliv od alnatury ale od alverde, já si ty značky pletu :slight_smile:
13. lis 2012 ve 22:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj..tak mame dalsi poradnu zasebou.. Babettaboo taky mam o 1kg vic než minuuly utery ale prej už to taky muže byt zadržena vody..křivka v pořadku ,hrdlo zavřeny takže to na porod jestě nevypada..tak parada..
Kycle mě taky celkem bolej jak se to všechno roztahuje..a nejvic samo v noci..ale tak to k tomu bohužel patři :frowning2:
Hyperaktivniho už syna mam a bohužel manžel byl taky takže to ma byt po kom..ale ted si namlouvam že druhy bude nejhodnějši miminko .. se budu divit až se narodi :astonished:
Pohyby mam zatim pořad tak nejak stejne intenvzivni .. ale pokud se už schyluje k porodu..kdy mimčo sestupuje dolu k porodnim cestam tak pohyby zeslabuji pac jak někdo zminoval..mimco už nema jak se tam kroutit..aspon tak to bylo u prvniho a i doktor to řikal..
Strie.. ehm tak prvni těhu jsem mazala snad 3x za den a zkoušela ruzne značky.. a prdlacky ..stejně jsem popraskala..ted se namažu jen obcas..proste když k tomu mate sklony nepomuže nic..
A holky vic si už nepamatuju .. :unamused:
13. lis 2012 ve 22:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojda, nemůžu se dostat do uzavřené diskuze, tak to zkusím tady, pijete někdo maliník list, lněné semínko a budete zkoušet epino nebo masáž hráze? Nebo nějaké jiné praktiky k usnadnění a lepšímu porodu..budete si brát homeo? Začínám se pomalu bát a to mám 37 dní do porodu, s prvním mimčem mi praskla voda ve 36tt což je za necelé dva týdny..a byl to nakonec akutní císař..ještě nemám ani pořádně sbalenou tašku, natož vypsaná jména, nemůžem se pořád shodnout..
13. lis 2012 ve 23:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@velrybous ahooj ja piju malinik od 34tt kazdy den,vecer si davam lzici lneneho oleje a masiruju hraz,od 35tt cvicim s epinem obden..a homeo neznam?? co to je?
13. lis 2012 ve 23:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@velrybous tašku (resp. obě - k porodu i na šestinedělí) mám skoro sbalené asi tak týden až na nějaké maličkosti, epi jsem kupovala, ale zatím jsem ho neměla možnost začít používat kvůli gyn zánětu, který mám už delší dobu, nevím jestli se k tomu vůbec dostanu... uvidím, jestli mi v poradně v Podolí ve čtvrtek něco poradí, jinak mám smůlu, při zánětu se ani masáž ani epi používat nemá, tak to radši nebudu riskovat, pokud se ho nezbavím :frowning2: strach mám taky, ale snažím se ho zbavit, řekla bych, že pokud člověk čeká to nejhorší, tak se to stane .... průběh porodu stejně ovlivnit moc nemůžeme, tak je zbytečné se tím stresovat předem ... ale tu tašku bych řekla, že je lepší mít pro jistou sbalenou nějaký týden dopředu, ať to pak nemusí shánět manžel...
13. lis 2012 ve 23:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@renaticickaka patrně je myšlena například arnica montana, homeopatikum, mám dojem, že by to mělo usnadňovat hojení poporodních zranění.... doporučovala mi to švagrová, ale zatím jsem k tomu postoj nezaujala
13. lis 2012 ve 23:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
bré ranko...jste se večer rozkecaly :slight_smile: a to počkejme, až budeme co dvě hoďky kojit :grinning: :grinning:
...strie zatím nemám, mažu se různými krémy, ale spíš z důvodu vysušené pokožky, kterou mám odjakživa...se nenamažu a připadám si jako vysušená švestka.
...piju jen maliník, nic jiného pro snadnější porod nedělám, alespoň to pak všechno porovnáme jestli je lepší něco dělat nebo ne :slight_smile:
dneska jedeme omrknout porodku, tak jsem zvědavá :wink:
14. lis 2012 v 07:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@belinduska ahaaa..o tom jsem neslysela? a mamstim ta svagrova dobrou zkusenost?

holky ja jsem se dnes po dlouhe dobe super vyspala a hned vidim den lip :grinning:
14. lis 2012 v 09:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek