• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu prosinec 2012 :-)

20. prosince 2012 
@renaticickaka jj, byla natržená, říkala že se jí to zahojilo ale naštěstí dobře, právě doporučovala mi tu arnicu.... taky jsem se po dlouhé době do sytosti vyspala, právě jsem si říkala, že je dneska hezky :grinning:
14. lis 2012 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@velrybous já piju maliník ( a vůbec mi teda nechutná), lněné seminko budem papat od patku až mi ho doveze segra, hraz masíruje přítel a epino máme taky. ALE! nic není pravidelný :grinning: jak jsem byla posraná z porodu tak k tomu mám furt laxní přístup :slight_smile:
jinak strie furt nemám a nemažu ničím. tuk tuk tuk - musím zaťukat aby ještě nepřišli :slight_smile:
a taky jsem tu dneska měla opět mojí užasnou sestřičku z gynekologie na kurz tentokráte kojení a 6nedělí :slight_smile: zase to bylo super :slight_smile: jak už se od minule "nebojím" porodu tak teď si myslím že ze mě bude přímo dojná kráva jak nám to půjde od ruky :grinning:
14. lis 2012 v 11:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@velrybous ahoj, ja mam termin za 42dni, dnes zacinam 35tt podle konika, podle emimina 34tt, tak nevim, pockam jete asi tyden a zacnu pit ten malinik...lnene seminko tu mam taky, uz dlouho jsem si ho nedala, na masaz hraze jsem se vykasla, dr. rikal, ze nepamatuje pripad, ze by prvorodicku nenastrihly...jmena mame vypsana uz tak 2mesice a tasku zacnu prat a balit o vikendu...kdyby se chtelo malemu driv :slight_smile:

@belinduska o tasce na sestinedeli slysim prvne...k cemu je? kdyz budu dma, tak ji nepotrebuji, ne?

taky jsem se lepe dneska vyspala, az na ty 2krece v brisku v noci to bylo ok, dneska porusim lezeni a jdu chvili ven se sestrou, chci omrknout vibracni lehatko..tak snad to bude vse ok :wink:
14. lis 2012 v 11:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@belinduska Budeš rodit v Podolí? Kdy máš termín? Také se chystám do Podolí, cca na 8.12.
14. lis 2012 ve 12:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kirna jj, mám úplně stejné datum podle MS :slight_smile: do poradny jdu poprvé zítra...
14. lis 2012 ve 12:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luscilla myslím tím na oddělení šestinedělí, na porodní sál v podolí chtějí jen minimum věcí a malou tašku, takže plenky (dostaneme jen minimum a zbytek svůj), vložky, hygienické potřeby atd. tak to si balím vedle..
14. lis 2012 ve 12:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja mam teda pripravenou tasku jednu komplet..nehodlam na sale byt dyl nez je nutno :grinning: tuk,tuk,tuk..
jsem zvedava ktera tu bude mit prvni miminko..uz se tesim..doufam, ze si budem psat i nadale :wink:
14. lis 2012 ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj, jsem tu dnes poprvé, ale protože jsem dnes byla poprvé v poradně v porodnici, tak jsem teď hledala kde co.
Já mám termín 10.12. , jenže dnes mi Dr v porodnici oznámila že váhový odhad už teď tedy 36+2 je 3900g, takže aniž by se mě ptali mám naplánovaný rovnou CŘ na 23.11. to budu 37+4. Tak jsem z toho všeho nějak přepadlá. Už mám doma dvouletého syna kterýho jsem také rodila CŘ ale ve 42tt a měl 4,5kg.
Dr. mi ale řekla že do termínu čekat nebudou, že i když jizva vypadá dobře tak v termínu bude mít mimi už 5kg a to nechtěj.
Nemáte některá zkušenost s porodem v tomto období 37-38tt? chtěla jsem co nejdéle aby bylo mimi dopečené, i když je velké může se stejně chovat jako nedonošenec, tak se toho trošku bojim.
Na druhou stranu budu jenom ráda, už se sotva valim.
díky
díky
14. lis 2012 ve 12:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak to jsme na tom s tím spánkem stejně. Konečně jsem prospala skoro celou noc :slight_smile: Ale i tak jsem ještě unavená, i když momentálně to není žádná novinka :grinning:
Hráz sme zatím nemasírovali ani jednou, každý den si říkáme, že začneme a to mám do porodu 21 dní, takže kdo ví, jestli to vůbec stihneme :D Jestli to budu mít jak mamka se sestrou, tak bych to nemusela ani potřebovat, ale kdo ví... Strie mám malinko na stehnech, ale to se mi udělalo až teď, nějak se mi začla hodně zadržovat voda :-/
Papír se jmény a zbytek už máme z minula nachystány v porodnici, tak jsem ráda,že tohle už tam nebudeme muset znovu vypisovat. Taška taky zbalená - mám to jak na sál, tak na oddělení v jedné, takže klidně můžeme jet :D
14. lis 2012 ve 12:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkaattkk já si myslím že ve 38tt už to bude v cajku a miminko bude dopečené :slight_smile: a dle toho jakej je to cvalík je lepší rovnou CŘ než abys trpěla při porodu a byla třeba hodně potrhaná :slight_smile: hlavně at jste zdravoučcí :slight_smile:

No u nás je to s tou masáží hráze spíš přítelova " úchylka" než aby mi to asi pomohlo :grinning: ale tak když ho to baví :grinning:
Od včera už máme doma autosedačku takže poslední překážka překonána a tradá můžeme rodit :grinning: poslíčci už se ozývají častěji...nebo spíš teda bolesti zad ty jsou příšerný :/
14. lis 2012 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
za donošené se prý považuje už 37+0
14. lis 2012 ve 13:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@belinduska já jsem objednaná až na příští týden. Už se "těším" na ty fronty.
14. lis 2012 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jj, 37+0 je už donošenec, takže buď v klidu, bude už dopečený a budeš to mít už aspoň za sebou:slight_smile:.
Strie mám na obou bocích a kolem pupíku, a to mažu jak vzteklá od začátku těhotenství drahým olejem a ani mamka ani ségra strie neměly :angry: .
Olejíček na hráz mám, ale jsem líná se k jeho použití dokopat. A to si to každý den plánujeme, stejně tak jako ostříhání nehtů na nohou :grinning: , se mi začnou kroutit do spirálek za chvilku. Maliníkový čaj piju 2x denně od 34. týdne.
Tašku mám sbalenou taky v jednom kufříku, Jiříkovy propriety mám v tašce na kočár zvlášť (ponožtičky, rukavičky, čepičky, 5x plínka, vlhčené ubrousky, jedno balení pampersek), košile naštěstí došla ta správná růžovka, takže můžem jít na věc:slight_smile:.
Jsem taky děsně zvědavá, až se nám to tady rozrodí, a jak půjdeme po sobě, docela čučím, že všechny furt držíme, to je skvělý. Moc všem přeju, ať to skvěle zvládneme a máme zdravá miminka!

PS: Asi jsme na sebe nějaký napojený nebo co, protože já dnes také hlásím skvělý spánek a jen dvakrát procházka na toaletu:slight_smile:.
14. lis 2012 ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkaattkk Mimochodem, toho 23.11. bych brala všema deseti, sice bych byla ještě o dva dny méně než ty, 37+2, ale zato by to byl skvělý dárek pro mého manžela, který má ten den narozky:slight_smile:. No a už se valím taky jako hrošík, takže 19 dní dopředu by mi vůbec nevadilo:slight_smile:.
14. lis 2012 ve 14:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky moc díky za podporu
já bych brala 25.11 to mám svátek a nebo 28.11 to mám zase narozky ale i tak to budeme mít všechno pohromadě.
Strie při prvním dítku nebyli žádné ale teď už mám břicho naprosto šílené udělalo se to vše během jednoho týdne, jdou od pupíku ven ale hoodně, a ten týden jsem zrovna dost natejkala (celá). Takže jsem byla ještě na krvi jestli nemám špatné jaterky, ale vše bylo Ok po cca 3dnech to přešlo a místo "kopřivky" se vyklubali strie :frowning2:
14. lis 2012 v 15:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak ja vcera dodelala kos konecne...Sila jsem si na nej to povlecko.Jen ta masla je nejaka opila:slight_smile: tu musim opravit
14. lis 2012 v 15:43  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@kkaattkk ahooj,bud v klidu jak pisou holky mimi uz bude dopeceny, rozhodne lepsi nez pak rodit..to by snad ani neprolezlo..? a muzu se zeptat jak je mozne ze si mela a budes mit takovy velky miminka? jsem se stim jeste u nikoho nesetkala :astonished: akorad kamoska porodila 4.20g ale ta mela tehu cukrovku a tech je to pry normalni..
14. lis 2012 v 15:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@iv10 krásnej košík, závidím lidem co umí šít, háčkovat, plést a tak...já jsem manuálně na tyto věci naprostej blb :grinning:

jééé holky já bych to brala na 20.11 to mám svátek :grinning: už se moc těším kdo přijde první že už to má za sebou zatím teda planovaně vede kkaattkk :slight_smile: hlavně at jste všichni zdravý :slight_smile: kdy je nejbližší úplněk to by se to mohlo rozjet :grinning:
14. lis 2012 v 15:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@babettaboo je dekuji :slight_smile: ja teda umim jen sit,hackovat ne a moooc bych se prala naucit.Jenze neni cas.Podnikam,delam nehty a pri prvnim mimcu jsem musela se vratit do prace po 14 dnech.Tentokrat ale hooodne zvolnim a budu si uzivat mimco,prece jen uz bude posledni...
14. lis 2012 v 16:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
To netuším, proč si vypěstuju takové macíky :slight_smile: , také bych brala to hezké malé mimi a hlavně když ti po císaři řeknou že nemáš tahat nic kolem 5kg, tak pak nevím jak to dělat :slight_smile:
Cukrovku nemám, neměla jsem ji ani s prvním, dělali nám pak oboum znovu test a neměl ji ani malej po porodu, prostě to nějak moc vykrmím :slight_smile: . Jinak moje běžná váha (mimo těhu) je 55kg a 164cm výška, takže na mě vždy koukaj jak na exota, a to přítel také není žádnej obr
14. lis 2012 v 17:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@iv10 Jé,to je krásné :slight_smile:
@babettaboo Neboj,nejsi v tom sama, já jsem na tyhle práce taky úplně levá :grinning:
Já bych to holky brala včera, to měla narozeniny neteř nebo 24.11., to má narozeniny sestra. Ale ve finále je jedno,kdy se prďola narodí, hlavně ať to máme všechny rychlé a jsme v pořádku :wink:
14. lis 2012 v 17:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tynkaz neni to brzo pit ho 2x denne od 34tt? co jsem teda slysela....
Užívání maliníkového čaje před 36. týdnem je nevhodné, protože by mohlo vést k předčasnému porodu se všemi jeho neblahými komplikacemi. O vhodnosti užívání maliníkového čaje, případně jiných bylinných čajů by se měla těhotná žena vždy poradit s lékařem. Jen ten může zhodnotit, v jakém stavu se její těhotenství nalézá a jestli je vhodné ho obdobným způsobem ovlivňovat.

@renaticickaka kamoska prenasela par dni, porodila kluka 4800g a 53cm a to mela jen 3stehy :astonished: takze to jde prorodit i tak velke mimi :slight_smile: ja myslim, ze my budeme mit okolo 4kg, mozna i vic...radej bych byla pro drobka ale...

jinak hackovat jsem kdysi umela, sit umim, pleteni me nebere, ale rada delam vsechny rucni prace, treba ted si siju ( kdyz musim polehavat) na vanoce dekoracni sobiky a uz se tesim na peceni cukrovi...jeden druh budu delat uz 24.11., prt s nim chci soutezit v casopise, tak snad se zadari :slight_smile:
pridavam foto sobika pro pochlubeni :stuck_out_tongue_closed_eyes:
14. lis 2012 v 17:58  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@luscilla Od 34. do 36. jsem pila jeden ráno, od 36. dle doporučení dva, jeden ráno, jeden večer. A Dr. Jonáš, známý to bylinkář, který píše všechny ty knížky, dokonce doporučuje pít celé těhotenství. Včera jsem byla na kontrole a vůbec se to k porodu nechystá, i když já bych klidně ráda rodila třeba o týden dva dřív. No a na předporodním kurze říkala paní doktorka, že maliník stejně jako lněné semínko je placebo, které spíš jen maminkám dodává pocit odvahy a připravenosti, že to nemá dle výzkumů žádný vliv na průběh porodu.
14. lis 2012 v 19:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj :slight_smile: teď mě celkem často bolí v třísle, jako kdybych měla natažený sval, a jednou za čas mi tam projede silná bolest, až mám pocit, že mi ta noha upadne. :unamused: Znáte to některá?? Jinak je to na stejný straně, kde je malej, stejně jako mě do pravýho stehna chytá křeč, asi to mám hodně namáhaný, i když to tolik nevnímám. No nečekala jsem, že poslední týdny se budou od zbytku až tak lišit a že to nebude tak růžový jako doposud :rolling_eyes: :grinning:
14. lis 2012 v 19:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@inna_s já to měla taky a někde jsem četla že se jako miminko dere do toho třísla :/ myslela jsem že si vezmu pilku a pujdu si tu nohu odříznout ani chodit jsem nemohla :slight_smile:
ááá holky ještě že váš mám, jdu si uvařit fujtajbl maliník :grinning:
14. lis 2012 v 19:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky tak to vam teda musim řict.. ja si dělam takhle večer vždy ten malinik do velkyho hrnku a teda trochu sladim tak me chutna..a už po několikate se mě stalo ,že přijdu a najednou je dost upito..tak dnes už mě to nedalo.. a řikam manželoj ..jak je to možny.. a on no nevim proč tenhle nedělas do konvice ,ten me moc chutna.. a ja no dobry ale to je na porodni cesty.. tak se zacal smat :grinning: takže mužskej bude třeba vic protaženej než ja .. :sweat_smile:

inna-s taky to obcas znam.. bohužel je to připrava na porod,mimi se třeba tlači vic v určitěm mistě,taky nárust vahy..prostě všechno se všim.. ty posledni tydny jsou naprd..ale pak ta krasa potom za to stoji :slight_smile:
14. lis 2012 v 19:45  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@babettaboo jj, noha jakoby vůbec najednou neposlouchá :grinning: chjo.

Jinak jsem udělala jeden článek o maliníku a lněným semínku, čerpala jsem samo z netu, jak se užívá a tak, tak se kdyžtak můžete mrknout, ale sama se do toho nějak extra nehrnu, věřím ale, že psychicky to maminkám pomůže se míň bát, že třeba nejsou připraveny :slight_smile:
14. lis 2012 v 19:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@renaticickaka právě že aspoň ta bolest a všechno kolem stojí za to :slight_smile: co bych pro něj neudělala už teď, natož až bude venku :hearts:
14. lis 2012 v 19:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@renaticickaka a kolik si dáš do toho velkýho hrnka? ja mam pocit že si to dělám asi moc silný, protože mě jinak bylinkový čaje chutnaj ale tohle teda je "něco" :grinning:
14. lis 2012 v 19:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkaattkk ahoj, já jsem rodila prvního syna akutním cs ve 36+5 a dopečený byl až dost neboj, po tom 34tt je to ok..vážil 3040, tak nevím kolik by měl v termínu, teď odhad nevím ani se na něj nespoléhám v porodnici na příjmu jsem měla odhad 2500g, teď vůbec nevím ani se na to neptám, ale všichni mě straší, že mám velký břicho, tak bude velký mimi, ale nějak na to nedám..takže 37tti38tt je ok
14. lis 2012 ve 20:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek