• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu prosinec 2012 :-)

20. prosince 2012 
Zdravím vás tady i já jsem ze "soukromých prosincovek" uznávám že věci nejsou jen černé a bílé, ale "letní čistka" byla nutná, protože v ní byl člověk který tam nepatřil a jedné z nás velice znepříjemňoval život což se dít některé z vás tak by se vám to asi taky nelíbilo, ale na druhou stranu holky, kterým byl omezen přístup měly možnost napsat Lucce že chtějí dál být ve skupině dát si profilovku a bylo vše o.k. A kdyby měl někdo problém co sem lezu když jsem v soukromé tak tuhle diskuzi zakládala opět Lucka a byla jsem v ní od začátku a kdo jí četl tak ví a kdo ne no tak.................. Nikdo o vás neříká nic špatného tak by jste se tak mohly chovat i vy. Jinak všem přeji hezký zbytek těhu.
15. lis 2012 v 11:06  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@wecurka nikdo tady nic spatneho o nikom nerika... a za me, myslim ze je jedno jestli jsme tady nebo v soukrome diskuzi.. ja tuto diskuzi sleduju od zacatku, ale spis nepravidelne a nikam sem se nechtela cpat.. myslim ze cilem je probrat problemy a starosti, ktere proste mame podobne.. nekdo je tu kazdy den, nekdo jen obcas... Cely MK je plny napadani se navzajem, prece s tim nebudeme zacinat i my...
15. lis 2012 v 11:12  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@rosaleen naprosto s tebou souhlasím :slight_smile:
15. lis 2012 v 11:17  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Takze z humornejsiho soudku : taky si tak pri jidle spinite bricho? :slight_smile: byli jsme vcera s manzelem na slavnostni veceri a ja jsem cely slavnostni dojem zkazila protoze jsem si nevim jak pokecala bricho, sla na zachod si to zaprat a tam zjistila ze to mam i na prsou:slight_smile: proste pohled pro bohy.. zpatky pres celou restauraci.. vsichni koukali:slight_smile: tvarila jsem se ze ty skvrny jsou na tricku schvalne :slight_smile:
15. lis 2012 v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@rosaleen Taky máme doma mačičáka a stejný problém, vyhazujeme ho snad 30x za den, moc dobře ví, že nesmí, ale stejně mu to nedá. Nejdřív jsem tam měla igeliťák, ale ten vždycky rozhryzal a teď jsem na tu postýlku hodila deku, ale to pomohlo jen tomu, že se mu tam líp leží:slight_smile:. Takže to vidím podobně, sic mám povlíknuto, abych se mohla kochat a snít si, ale poprosím o převlíknutí těsně před návratem z porodky. No a teď jsem se zrovna ohlídla a kde myslíte, že teď chrápe kocour? Je to grázl :grinning: !
Jj, břicho mám taky furt zapatlaný.
@babettaboo Ten maliník mám taky sypaný, ale dávám si čajovou lžičku na 250 ml na 15 minut, ne polívkovou.
15. lis 2012 v 11:34  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@tynkaz ted jsem vymenila igelit za alobal prej to kocky nemaj rady.. tak uvidime... no ja to prave mam povliknuty jako uz definitivne, pochybuju ze by to manzel zvladnul sam potom a me se asi po porodu nebude chtit, nejak se mi blbe s tou malou matraci a prosteradlem manipuluje.. Jeste mam zavinovacku, ale ta je ve skrini, hned jak ji kocka zmercila sla ji ocuchat tak jsem ji musela uklidit, ty kocky jsou proste mrchy ale mame je rady co :slight_smile:
15. lis 2012 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@rosaleen No to víš, že jo, jsou to miláčci. Já si k ní teda musela najít cestu, než jsem ji manželovi dovolila :grinning: , ale teď bych bez něj být nechtěla. Alobal je dobrý nápad, to bude manžel koukat, až přijde domů, to bude vypadat, jako že jsem se během mateřský stala ortodoxním fanouškem Star Wars nebo nějaký podobný vesmírný ságy:slight_smile:.
Když už tady píšeš o tý matračce, tak mně se normálně stalo, že jsem vyprala ten vrchní obal a teď se mi nedaří ho tam narvat tak,aniž by ta výplň neudělala vlnobití. Na druhý pokus při největší snaze je to podél už dobrý, ale konec matrace je zvednutý jak skateboard. Nevíte co s tím? Mám pocit, že tady gravitace nepomůže a když jsem se po ní zkoušela válet, tak to bylo ještě horší:slight_smile:.
15. lis 2012 v 11:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tynkaz tezko rict, ja potah na matraci neprala, i kdyz je praci.. mam na tom chranic matrace a jeste prosteradlo, takze jsem prala jen to prosteradlo... ale tchyne prala nedavno potah na matraci a nejak to slo zpatky, myslim, ze pomuze pri natahovani na matraci hodne vytahovat.. pripadne to dat tim obloukem nahoru aby byla spis jako v pulce zvednuta a to se myslim olezi.. pokud to neni nejak moc, aby miminko nelezelo do kopce :slight_smile:
15. lis 2012 v 11:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, ráda bych se k vám přidala. Už jsem tu pár příspěvků napsala, ale čekáme třetí mimi, takže času moc není :slight_smile:
Pro miminko už mám vše nachystané a věci do porodnice pomalu chystám - zatím jen na přebalovák :unamused:
15. lis 2012 ve 12:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@numerenka Ahoj! To je krása třetí dítě! Přesně takhle jak to máte doma po sobě bychom si to taky moc přáli :slight_smile:!
15. lis 2012 ve 12:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tynkaz : Někdy je to náročné, ale holky můžou už spoustu věcí dělat společně - viz.fotoblog, takže já si děti narozené takto po sobě moc pochvaluji. Hlavně je to o organizaci a plánování, ale to je všude :slight_smile:
15. lis 2012 ve 12:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@numerenka jee ahooj..tak to rada slysim..protoze ja mam termin na 7.12 a synovy 15.12 budou teprve dva roky..a cim vic se to blizi,zjistuju, ze jsem blazen jak to budu zvladat..syn je dost divokej a k tomu ted to maly... :confused:
ale kdyz ty budes mit takhle rychle tri..tak to to snad taky zvladnu..hlavne se modlim, aby to ted byla holcicka, hodna a nejlepe spici..pac u prvniho jsem si to vyzrala snad dost..mel 3.mesice koliku. .furt jen plakal a jediny co pomahalo..bylo chovani..ve dne, v noci.. hele mam dotaz..jak takhle maly dite vnima ze bude miminko a jak ho nejlepe pripravit,aby nezarlil?
15. lis 2012 ve 13:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@renaticickaka : Naše nejstarší měla také první čtyři měsíce koliky - křik od 19 - 22hod., ale jinak celý den vzorné a klidné miminko. Barunka byla takový smíšek, zato teď je to třeštidlo :slight_smile:
Když se měla narodit Berunka, tak nejstarší měla 1,5roku - říkali jsme jí, že mám v bříšku miminko a jelikož miminka toho moc ,,neumí,, tak budu mít s miminkem více práce. Nakonec to dopadlo tak, že Terka u kojení Barunce zpívala a hlídala jí při přebalování. Takže adaptace na Barču byla úžasná, i když místy to bylo náročné. v této době si spolu hrají, malují apod., zároveň hádkám se občas nevyhneme :unamused:
Teď holky ví, že čekáme miminko a těší se na něj. Tak uvidíme :wink:
Vůbec nemusíš mít strach, ono to nějak půjde - musí ( my ženy to máme v genech :grinning: )
15. lis 2012 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, mám dotaz - je u mateřské po celou dobu stejný vyměřovací základ na den nebo se s tím v průběhu nějak hýbe?
JInak si taky občas přijdu jak čuník, kolikrát ani nevím, z čeho ty fleky na tričku jsou :grinning:
15. lis 2012 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tynkaz
@rosaleen jee holky zavidím že máte kočičky, ja je miluju, ale přítel je silnej alergik na ně :slight_smile: tak tedkom vypadne na víkend na tenis a přijede mi segra a ta jich má 5 :grinning: devon rexe :slight_smile: tak se těším až si je pušušnám :slight_smile: a na postýlku teda taky vyvěsím alobal :slight_smile:
Jinak já jsem taky jako čuně a kdybych si pokydala jenom tričko, ale já to mám i ve vlasech a nejlepší když mi to padne do klína kam si přes pupek nevidím a chodím jako kdyby se nechumelilo :grinning:
15. lis 2012 v 15:58  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Tak to jsme asi vsechny stejny...ja jsem zvykla pri cisteni zubu litat jeste po byte a kolem maleho a vecne mam pastu na pupku :grinning: a jak pisete,kdyz si to kydnu nekam do klina a pak si to vhodim jak frajerka tak to je vubec nejlepsi :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
15. lis 2012 v 16:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
touhle dobou jsem si říkala ať je malej už venku :slight_smile: t.p byl 7,12,2011 a nakonec 10,12,2011 :slight_smile: tak všem budoucím maminkám držíme palečky s Luboškem stejne je to to nejkrásnější období :slight_smile:
15. lis 2012 v 16:28  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Ahoj holky :slight_smile:
Tak jak se dneska máte? Já jsem dnes byla poprvé na monitoru, takže už tradičně tu sedím a zkoumám všechny zkratky a hodnoty ze zprávy :grinning: k mému údivu, jsem za poslední měsíc přibrala jen kilo :confounded: ale připadá mi, že to jsou min. kila 3 jak už sotva chodim do schodů a všechno mě bolí :slight_smile:
15. lis 2012 v 16:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak mám za sebou první den v poradně, strávila jsem v Podolí celé dopoledne .... vyšetřoval mě dědoušek asi 80tiletý ... prtě má podle tabulek asi třítýdenní váhový skluz, takže mě hnali hned na měřící ultrazvuk radši, ale vzhledem k tomu, že jsem sama prcek, tak to snad bude spíš genetikou :slight_smile:
15. lis 2012 v 16:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@haniiicka já netrpělivě čekám na mateřskou, teda její půlku, do půlky října jsem měla ještě nemocenskou a teda jsem zvědavá, kolik mi přijde...mám pocit, že v průběhu celé mateřské by měl být zaklad stejný!jense částka bude lišit podle počtu dnů v měsíci...
Je tu některá zvás, co už mateřskou dostala????
15. lis 2012 v 16:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vvvecna i muj nazor je, ze podle me neni podstatne se znovu predstavovat, kdyz uz nekde jednou jsem...a pokud to vase skupina vyzaduje, tak si to dejte do pravidel nebo tak neco....ja treba vidim od tebe dnes prvni prispevek, projela jsem par stranek dozadu a od tebe nic a nechci po tobe, aby ses nam tady predstavovala...
ja se sem dostala pres sestru, hledala jsem "prosincovky" a sestra mi poslala tuto stranku a vubec jsem se nepredstavovala, hned jsem se pripojila do diskuze a zadny problem v tom nebyl :wink:
vsechno je to o lidech :wink:
15. lis 2012 v 17:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@babettaboo kocicky jsou super, jenom se desim, ze mimi bude alergik ( tchyne je tak je to trochu v rodine ) a budu to muset resit... nechtela bych ji dat pryc, i kdyz samozrejme je mimi dulezitejsi...
15. lis 2012 v 17:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@inna_s uz monitor? ja byla v porodnici poprvy a nedelali mi ho, a tesila sem se ze to poznam... ale chapu.. taky bych zkkoumala zkratky.. nastesti to tady nekde bude vysvetleno :slight_smile:
15. lis 2012 v 17:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak mi prijde ze v poslednmi dobe pribiram rychleji, ale snad to bude tou vodou, protoze mi zacaly otejkat nohy... pomalu se loucim s kotniky.. jeste ze jsme nebyly tak moc tehotny v lete :slight_smile:
15. lis 2012 v 17:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@etra poradila bych ale jsem osvc tak na materskou nemam narok a budu resit az rodicak ale to az po porodu.. takze jsem doma zadarmo :-/ jeste ze manzel chape a zivi :slight_smile:
15. lis 2012 v 17:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@haniiicka ahojky, materska se vyplaci myslim jen pul roku a pak si musis zazadat o rodicak a ten je uz mensi...takto to aspon resila sestra, ja musim jit na rodicak rovnou, takze u me to bude jine...ale zaklad tech 220 tisic dostane kazda mamina, jen kazde je to vyplaceno v jine vysi a po jinou dobu ( ale tu materskou ti plati myslim socka nebo zamestnavatel) a pak az prijde na radu tech 220tis.
jinak ja mam vyprane veci az skoro do roku, povleceni v postylce uz mam druhe, to prvni mi rpislo nevyrazne :sweat_smile: zitra bude monitor dechu a jeste vib. lehatko sehnat, kapicky na prdiky a mame vsechno pro maloska :grinning:
vcera jsem zakrikla, jak se mi dobre spalo posdleni 2 dny...vcera vecer se zase ozvala bolest briska a jeste zada a dneska je to to same....k tomu me priserne boli zaludek :confounded: :confounded:
Holky, chci se predcasne zeptat, jak se pocitaji poslicci? jako az to bude pravidelne pred porodem? ted kdyz mam to jakoby mns boleni, tak to pak bude stejna bolest ? a jak zacne, tak zacnu merit cas, dokud neprijde dalsi bolest? at mam zavcasu prehled ... i kdyz mam jeste cas :wink: diky moc za odpovedi :slight_smile:
15. lis 2012 v 17:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luscilla já do této skupiny ani nepatřím,jen jsem to chtěla uvést na pravou míru
15. lis 2012 v 17:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rosaleen taky jsem prave doma zadarmo..byla jsem se ptat i na socce, jestli mam narok na nejaky prispevek, ale jak chlap vydelava dost, tak nemam narok ani na kacku.... :confounded: :angry:
15. lis 2012 v 17:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vvvecna v poradku :slight_smile: taky rikam jen svuj nazor a respektuju kazdy jiny nazor, ktery tady zaznel :wink:
15. lis 2012 v 17:43  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@vvvecna tato skupina neni uzavrena patri sem kazdy kdo chce poradit nebo pokecat a ma podobne jako my termin:slight_smile:
15. lis 2012 v 17:47  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek