• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu prosinec 2012 :-)

20. prosince 2012 
@luscilla njn co bysme pro ty miminka neudelaly a penize nejsou vsechno :slight_smile:
15. lis 2012 v 17:48  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
ahoj holky vy jste toho dneska napovidaly! :slight_smile:

bricho mam taky furt spinavy, hlavne od pasty na zuby. pripadam si jak takovy ty stary babky, prsa bricho samej flek :wink:

me dneska volali ze mam pozitvni protilatky (jsem Rh-), jdu na kontrolni odbery a jsem trosku v nervu aby to bylo v poradku a Pupik se stihl dopect. ach jo.

my mame doma 2 psy a taky mam strach aby mimi nebylo alergik. no, snad budeme mit stesti i tentokrat. a nasi maji kocoura a zasadne chrape s detma v postylce, pripadne leze do kocarku. vsechny kocky jsou stejny.. :slight_smile:
15. lis 2012 v 17:55  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@alinah sestra ma rh- a pry je to vetsi riziko az u druheho mimi, ze si telo dela jakoby protilatky proti plodu..ale dr. dneska umi vsechno uhlidat :wink: neves hlavu...akorat budes casteji chodit na krev i po porodu...sestra byla ted pul roku po porodu, je to jen pro jistotu

jinak mam brisko akorat vzdy od drobecku, jak do sebe porad neco cpu :grinning:

nas maly muze byt podle genetiky po me alergik nebo astmatik...ale kocku bych teda k nemu nepustila kvuli mozne nakaze toxoplazmozou..pry je to dost nebezpecne pro male deti...ja se ji treba nakazila u tchyne ani jsem o tom nevedela, az v tehu mi delali testy...nastesti jak uz ji jednou mas, tak mimi neni tebou ozhozene...
15. lis 2012 v 18:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luscilla, ale my uz prave jednoho raubire doma mame :slight_smile: tohle je druhe tehotenstvi.. nejaky injekce jsem dostala. jak po porodu tak ted v tehotenstvi.. no uvidime.
15. lis 2012 v 18:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luscilla tuhle jsem měla nepravidelny poslíčky tak, že mě začlo bolet břicho tak jsem koukla na hodinky v kolik, pak jsem to nějak nevnímala a za chvilku si uvědomila že mě bolí znova tak jsem zase koukla na hodinky a tak furt dokola a bylo to nepravidelný, tak tak nějak si to představuji já :grinning: ale stejně se modlím at mi praskne ve velkým voda abych to poznala :grinning:

@rosaleen no to by bylo s prominutím nahovno :( nedovedu si představit, že bych musela dát pryč našeho pejska :( ten příteli nevadí, pokud se mu neválí po polštáři :slight_smile: já jsem hroznej zvířecomil, bych chtěla všechno domů :slight_smile: máme teda ale už jenom rybičky :grinning:

@haniiicka já mám teda furt neschopenku, ale mateřská by měla být furt stejná a mělo by to bejt 70% z platu :slight_smile: a pkan atup na rodičak a to je oněch 220 tisíc...nebo teda takle to aspon chápu já :grinning:
15. lis 2012 v 18:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alinah aha :slight_smile: tak to maji dr. urcite podchycene :slight_smile:

@babettaboo aha :slight_smile: ono totiz to boli jak kdy, jeden den nekolikrat po sobe, dalsi den zase treba jen arkrat po nekolik hodinach..ale to bude tim, ze mam jeste cas :wink: ale taky doufam, ze mi praskne voda :grinning:
15. lis 2012 v 18:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@babettaboo ja si vubec nedokazu predstavit ze bych kocicku dala pryc proste verim ze kdyz ji nepoleze do postylky ze alergii mit nebude :slight_smile:
Jinak me to bricho boli tak nejak kontinualne nekdy bricho nekdy zada, ale spis delsi dobu... takze to asi poslicci nejsou...
15. lis 2012 v 18:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rosaleen jo byla jsem na prohlídce v porodnici, protože můj dr. teď neordinuje, takže to bylo se vším všudy. Ale i na předporodním kurzu před 10 dny nám říkali, že už bychom ho měly mít za sebou, taky jsem se divila. Asi je to všude jinak.
15. lis 2012 v 18:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@etra Já právě dostala taky jen za část měsíce a tak by mě zajímalo, na kolik si to podle toho den. základu můžu spočítat :slight_smile:
@luscilla Jojo,to vím, jen právě nemám tucha, kolik pak dostanu mateřskou za celý měsíc, protože teď mi přišla jen za část, předtím jsem byla na neschopence. Na sociálce mi řekli, že vyrozumění už neposílají a po telefonu mi nikdo nic neřekne :-/ No,uvidíme teda další měsíc :slight_smile:
15. lis 2012 v 18:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luscilla pokud je kocka jenom doma a ockovana toxoplazmozu nemuze dostat... a ta moje je proste kocka gaucova a parapetova :slight_smile:
15. lis 2012 v 18:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@babettaboo
@rosaleen holky, my právě že taky máme pejska (jezevčíka) a trochu se bojim, aby malej neměl pak alergii kvůli chlupům :confounded: pryč ho nedáme, to ne, ale nedaří se mi ho odnaučit nelízt k nám do postele, protože i když je to krátkosrstej, pelichá pěkně :frowning2: a s malým budu často na posteli. zatím si to neumím představit teda jak to bude :rolling_eyes:
15. lis 2012 v 18:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@inna_s proste poridit spoustu tech lepicich valecku na chlupy co maji treba v Ikee. :sunglasses: nam taky kocka leze vsude a vsude pousti chlupy... takze porad valeckuju :grinning:
15. lis 2012 v 18:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, já jsem hodně silný alergik, mimo jiné i na psy a kočk,y a už sem si na psa vytvořila nějaké protilátky. Nemůžu se s ním muchlovat nebo tak něco, ale snesu se s ním v jednom baráku. Takže nevěšte hlavu :wink:
15. lis 2012 v 18:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rosaleen já mám někdy pocit že ten váleček mi snad přirostl už k ruce :grinning: pořád válečkuju a jsem zoufalá, když mi dojde rulička :grinning: máme velkou spotřebu
15. lis 2012 v 19:07  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jee,vy taky máte doma kočku? Já má ragdolla,taky líná-a taky válečky z ikei používám denodenně :slight_smile: a jsem zvědavá,jak bude reagovat na malou,to se teprve uvidí....
15. lis 2012 v 19:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Také mám dvě kočky, bytové, toxoplasmosu už jsem prodělala... většinou to mají jako koťata a infekční jsou jen chvíli ... spíš než alergie se bojím jejich reakce na mimčo, jedna naše potvora je čůrací - když Lolka něco rozhodí, načůrá na věci... případně aby si nelehl na mimčo .... holt budu muset hlídat, pokud to nepůjde, budou kluci muset pryč :frowning2:
15. lis 2012 v 19:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mi kocour taky čůral :angry: ale dali jsme ho vykastrovat a od té doby klid,ani jednou už se to nestalo...
a přesně tohle já řeším,aby prcka třeba nezalehl nechtěně...
kamarádka měla 6 let briťáka-a jak její malá začla po čtyřech po bytě,začal ji škrábat a ubližovat jí-tak musel jít z domu,nedalo se nic dělat... :unamused:
15. lis 2012 v 19:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojik, :slight_smile: tak když to tak čtu, tak jsem docela ráda, že už nemám toho svýho perskýho kocourka, protože si nedokážu představit, že bych měla kromě běžnýho úklidu a úklidu všech Samínkových hraček uklízet ještě doma chlupy. Sice jsem ho nechala jednou za 3 měsíce ostříhat, ale i tak. Navíc byl zvyklej mi škrábat gauč, zavřený dveře a tak, i když měl na to takovej ten pelech s tím škrábadlem na drápky. Co mě ale nejvíc děsí je, že by do prcka mohl zaseknout drápky, když se po něm malej ožene,...obzvlášť, když z toho ještě nemá rozum. I tak pořád doma několikrát denně zametám a denně umývám zem (když jsme se v červenci přestěhovali do většího-nového, tak jsem lítala s mopem i 3x 4x denně, ale vzdala jsem to, protože Samča pořád lítá s jídle a někde drobí. Teď za ním pro změnu lítám s mopem, protože se ho snažím odnaučit na plenečky, když nám v prosinci přibude bráška, ale občas to hold nevychytáme a hodí mi čuryho oblouk i na plovoučku :confounded: :grinning:
15. lis 2012 v 19:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cuket78 - tak pokud už malý v necelých dvou letech skoro vydrží bez plíny,tak to je teda fakt šikula,mi Kuba skoro do tří let plínkoval :frowning2:
15. lis 2012 v 19:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
:grinning: :grinning: koukám, že nás spojuje i láska ke zvířatům :grinning: doma mám britku, má dva a půl, je krásná a mazlivá. okolí mě strašilo i manžel se zabýval myšlenkou toxoplazmózy a co bude, až se malý narodí...ale neřeším to. uvidíme. veterinářka sama říkala, že pokud má základní lékařskou péči a je už starší, tak je to s kočkou v pohodě. jetsli ovšem bude na malýho žárlit a dělat neplechu...hmmm...to nevím, jak budu řešit...neuměla bych ji dát pryč...
barák hlídá náš pes, taky očkovaný a odčervený, ale je to poděs plašan :grinning: poslouchá, ale občas je bezohledný...a neuvědomuje si to...hold pes...
15. lis 2012 ve 20:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
K té mateřské... já jsem pracovala do 16.10. a od 17.10. jsem na MD (PPM) a je důležité znát ten denní výměr, kterým se pak znásobí počet kalendářních dní (tzn. i včetně víkendů). Takže u mě to bylo 15 dní krát ta částka. Tento měsíc to bude 30 krát ta částka. Je to přesně těch 70% z hrubý mzdy, takže je to docela fajn, rozdíl cca 1500 od výplaty. Po tom půl roce je pak ten rodičák a tam jde o těch 220 000 a můžeš si je rozhodit od 2 do 4 let, s tím, že klidně můžeš jít i na 2 roky a tři měsíce když by se ti to z nějakého důvodu více hodilo, např. nástup do MŠ apod. S tím časem se dá hýbat každé tři měsíce, což je taky skvělý, např. kvůli plánování dalšího děťátka.
Jo a musím OSSZ pochválit, protože mi ty penízky za půlku října posílali už 2.11. a došly 8.11., takže žádná prodleva, přišly dřív než ta půlka platu ze zaměstnání:slight_smile:.
15. lis 2012 ve 20:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rosaleen toz toto nevim, az tak dalece se nezajimam, ja kocky nesnasim....ale kdyz mi brala sestricka tenkrat krev, tak rikala, ze kazda kocka je prenasec, prt maji ta vajicka v sobe, ale jim samotnym to neublizi....ale nevim :slight_smile:
15. lis 2012 ve 21:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak me je dneska nejak divne.Celej den super,mela jsem volno a uzivala si.Dopo jsem mela navstevu a k veceru jsme byli my na navsteve.Ted mam krece obcas az zatlacuju slzu a malej se mrska jak ryba na suchu.A to jsem se dneska tak dobre cejtila jak uz dlouho ne :(
15. lis 2012 ve 21:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tynkaz Tak to jsi mě potěšila, moc děkuji za informaci :slight_smile:
15. lis 2012 ve 21:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
K té toxoplazmóze-já to řešila docela dost,vygůglila jsem o tom co se dalo-pokud je kočka doma a řádně očkovaná atd,neměla by to mít,ale může to dostat třeba z mých bot,že já to donesu z venku...spousta žen tu toxo má prý v sobě,že to dostane ze syrového masa-a tím pádem je imunní,už ji znovu dostat nemůže-mi Dr dělal testy a já ji nemám...
@etra myslím si,že pokud Ti kočka začne nějak ubližovat prckovi,nebudeš váhat,dáš ji pryč,nejde srovnávat lásku k dítěti s láskou ke kočce,ať ji máš sebevíc dlouho a je členem rodiny..
@tynkaz to jsem nevěděla,že se s tím časem dá co 3 měsíce hýbat,díky za info...
já půjdu na 3 roky,ikdyž po pravdě těch 7600,- mě děsí,bude to kruté :confused: do toho malý půjde v září do školy,takže to bude dost výdajů,no uvidíme,při nejhorším se budeme pást:slight_smile:
15. lis 2012 ve 22:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tady je to holky obojí krásně popsaný včetně kalkulačky: http://socialnireforma.mpsv.cz/cs/4 Dobrou noc!
15. lis 2012 ve 22:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
15. lis 2012 ve 23:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@numerenka dekuju za povzbuzeni :wink:
@cuket78 ty jo jak si to dokazala? nam budou v prosinci dva a teda nocnik i wc prkynko je nas tezky nepritel :frowning2:

my bydlime v baraku a mame jen obycejnyho kocoura, kterej spi a zere v kotelne a jinak lita venku..a labradora na zahrade a v kotci..tak i kdyby mimnko nedej boze bylo alergicky tak to snad nebude vadit..no nikdo z rodiny neni tak snad neee..
15. lis 2012 ve 23:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@renaticickaka No, zatím jsem to nedokázala, ale zkoušíme :slight_smile: Musím Samínka posadit k televizi, pustit mu Mickeyho klubík nebo Hledá se Nemo, to on rád, dostane flašku s teplým čajíkem (ráno ho u toho navíc láduju snídaní) a on čučí a sedí. Jinak bych ho na něm neudržela. Prkýnko na záchodě má to červený Cars, to se mu líbí a navíc akčně po ránu chodí geglat na záchod s tatínkem, kterej je z toho evidentně nadšenej :confounded: :grinning:, tak se ho snaží možná napodobit. Ještě mu k tomu musím dát do ruky nějakej časák a nebo knížku a on u toho listuje, ale jak ho to přestane bavit, tak začne zdrhat. Většinou na prkýnku nečurá, ale poslední 2 dny jsme docela úspěšní :grinning: . Včera mi sice, potvůrka naše malá, udělal doma asi 4 loužičky a než jsem stačila přiběhnout s mopem, tak mi to ještě pěkně rozjezdil autíčkama, nebo v tom vymáchal ručičky, ale podařilo se mu i 3x na nočník a 1x na záchod, což je velikánskej úspěch :slight_smile: . Do nočníku mi bobek hodil snad jen jednou. :frowning2: Nesmíš to vzdávat, hold zezačátku budeš muset častěji prát a vytírat, ale oni na to příjdou. Držím palečky, protože udržet je sedět, je někdy docela kumšt (náš malej jinak na prdeli neposedí, nezmárek :grinning: )
16. lis 2012 v 07:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cuket78 Neboj,Samik na to prijde a stavat se mu zo muze jeste klidne do 4let.Nas Adam zacal chodi na nocnik v roce a 7mesicich.Sice se mu nestavalo ze by treba zapomel u hrani se dojit vycurat,ale od zari je ve skolce pro deti od 2let a zacal se mi pres spanek najednou pocuravat... A to mu jsou ted v nedeli 3 :unamused:
Jeste jsem zvedava co udela zmena narozeni brasky,oni na to deti muzou reagovat ruzne...
Ale chce to s nema trpelivost... :slight_smile:
16. lis 2012 v 08:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek