• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu prosinec 2012 :-)

20. prosince 2012 
@cuket78 no pres leto jak lital hodne nahej,tak to slo..vzdycky mel nocnik pri ruce a parkrat se tam vycural sam a nebo kdyz sem videla, ze si nanej saha tak frk na nocnik a vycural se,hrozna radost, tleskani a takovy to divadlo..jenze jak se ochladilo tak uz se to neda. .tak to zkousim aspon vzdy po vyspani. . a povede se to fakt minimalne..no a tak doktor rekl at to nehrotim..ze nato prijde sam.. no tak holt budu zatim furt jen prebalovat..

jinak vcera me vecer chytalo bricho. jako silna menzes..ale nastesti to pak ustalo..a nakonec jsem se i celkem vyspala :slight_smile:
16. lis 2012 v 09:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojda, chtela jsem se zeptat co delate pri bolestech zad - mam je asymetricke bodove u páteře. Kdyz chvili sedim tak to zacne pak uz mi nezbyva jen si mackat dane misto a povoli to az kdyz si lehnu...ma nekdo prosim podobny problem?
16. lis 2012 v 09:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@radka8888 zkoušela jsi sedět na míči? páteř je rovně, v bedrech se pak tolik neprohýbá
16. lis 2012 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
bre rano holky - k tem nocnikum, ja musim rict ze jsem to u Pepiska nehrotila a prisel na to sam (sice az ve 2,5, ale zase to bylo proste hned a pak par mesicu na to i bez pliny na noc). i kdyz chapu vas ze byste chtely mit o pliny min, kdyz ted bude miminko.. vypozorovala jsem i u kamaradek, ze kazdy dite to ma proste jinak. a ty co decka cepovaly, tak ve finale to bylo s vetsima nervama nez u nas.. kazdy si na to musi prijit sam. ale vyslechla jsem si toho hodne u mamy, u tchyne atd..
vcera jsem byla vecer u sve doktorky, delala mi utz, tak nas Pupik uz ma 2,5kg a bude to jistojiste dalsi kluk :slight_smile:

tak hezky den vsem, my mame dneska tatinka doma s rymickou, tak mam o zabavu postarano.. :confused:
16. lis 2012 v 09:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@belinduska zkousela vecer, ale druhy den jsem zae nekde sedela a....sem dost neprijemna spolecnice vrtim se kazdy dve vteriny...mozna kdybych cvicila pravidelne na tom mici mohlo by se to zlepsit...?
16. lis 2012 v 09:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky tak já včera byla u doktora a jsem z toho nějak špatná řekl mi at už se nikam nevzdaluju zabalim si tašku nachystám vše pro mrnouse a čekám jelikož už je pěkně nízko takže abych nebyla zaskočená až to na mě přijde....a to mi přijde že bych měla rodit až tak za pul roku jelikož břuch mám relativně malý necejtim se unavená furt mám spousty energie sem tam mě zabolí břicho někdy vubec nespim ale jinak nic tak nevim no uvidíme a to mám termín až 12.12
16. lis 2012 v 10:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@radka8888 já to mám to samí, jen u mě pomáhá jenom to "dloubání" do zad :/ na nic jinýho jsem zatím nepřišla, v posteli, na míči i na židli se kroutím furt jak žížala :(

@lenysekk aspon budeš mít energii i na ten porod :slight_smile: já si poslední dobou říkám kde tu energii na to ty ženský berou když já nevyjdu ani schody :grinning: možná ti to trochu i závidím, ale tohle mi možná říct doktor tak taky plaším :slight_smile: hlavně aby jste oba dva byly zdravý :slight_smile:
16. lis 2012 v 10:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@radka8888 myslím si, že ano. Nebo doporučuji zkusit gravdijogu, mě je po tom docela líp, taky se mi blokovala záda .... sice jsem neměla možnost chodit tam často, ale aspoň pár cviků na uvolnění a protažení jsem se naučila... chodím v Dejvicích do Arhy, mám to sice přes celou Prahu, bydlím na východě, ale myslím, že to stojí za to: http://www.arha.cz/ - lektorka Lada ve středu (je to tedy už od čtyř, nikoliv od čtvrt na pět) je výborná ... dobře naladí i psychicky, uklidní ... je to fajn
16. lis 2012 v 10:44  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
babettaboo no jsem z toho byla přepadlá jak hrom protože jsem říkala že při mojim štěstí budu přenášet a Vánoce strávim v nemocnici takže jsem ani nepočítala že by se něco už připravovalo k porodu :D se mi kvuli němu na dnešek zdálo že mě to chytlo a jeli jsme už rodit to bylo hrozný takový dost skutečný ještě že jsem se vzbudila na záchod to bylo asi prvně co jsem byla ráda že jsem potřebovala :D :D :D
16. lis 2012 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenysekk Máš 26 dní do porodu (máme stejný TP), tak už se není čeho bát a znám několik maminek, které strašili, že předčasně porodí a nakonec přenášely. Tak hoď doma nožky nahoru, dej si něco dobrýho a neboj se nic, dobře to dopadne!
16. lis 2012 v 10:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tynkaz no však mi taky říkal že už je to velký a připravený tak se nemusim bát třeba si to nakonec rozmyslí a pak se mu ani nebue chtít já si dnes naordinovala válení tak uvidíme jak mě to bude bavit
16. lis 2012 v 11:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj všem, koukám, že se to tu příjemně rozjelo. Já mám termín 1.12., byla jsem tu na začátku diskuze a pak taky chvíli v soukromé, než se mě také zbavili. Přišlo mi, že tam bylo hodně holek, nestíhala jsem číst a zaplácávat další stránky, tak jsem na to doplatila. Ale není proč litovat, rozebíraly se tam pěkné nesmysly. :grinning: Snad vám nebude vadit, když občas přispěju sem, ráda vás čtu a chytám inspiraci. :wink:

@alinah Ahojky, pamatuješ si mě ještě z diskuze o ivf? :slight_smile: Už se nám to blíží, co? Líbí se mi, že se necháte překvapit druhým miminkem. To naše už by si mohlo pospíšit, v 35tt byl váhový odhad už 3 kg a teď bude mít nejspíš o kilo víc. bojím se, že se doktoři odhadem nesekli, protože i náš první měl takový odhad a narodil se v 37+1 s 3600g. Achjo, hlavně, abysme to oba zvládli.
16. lis 2012 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@nemorosis neboj, zvládnete to .... zvládneme to všechny, teď už máme kritické období za sebou, ať už se mimča rozhodnou jít ven dřív nebo později, tak je to jedno, vyspělá jsou dost .. a jsme pod dohledem, kdyby se něco dělo, tak nás ohlídají .. takže žádné stresy, tu chvilku bolesti přežijeme a odměna bude sladká :slight_smile:
16. lis 2012 v 11:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenysekk Ničeho se neboj:wink: Jak říkají holky, mimčo je dopečené, tak bude určitě vše v pořádku. Mě doktor před 14dny řekl, že to bude za chvilku a zatím nic, i když už bych to brala :slight_smile:
@radka8888 Mě taky krom toho dloubání nic nepomáhá, asi to budeme muset vydržet...
@nemorosis Určitě to tady nebude nikomu vadit :wink:
16. lis 2012 v 11:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@haniiicka no jako rada bych byla kdyby nekdo poradil konkretne, ale to ze nejsem jediny dloubaci blazen me trochu uklidnilo. :slight_smile: dneska jdeme na slavnostni veceri tak snad nebudu poburovat :slight_smile:
Joga me taky napadla, ale rikala jsem si jetsli neni pozde...kdp na to mrknu. dekuju
16. lis 2012 v 11:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já vám zavidím že víte váhový odhad já mam poslední ve 30tt 1300g :( ale jdu v pondělí na kontrolu tak třeba mi řeknou :slight_smile: jdu poprvý i na ty pasy nevíte jak dlouho tam budu muset ležet? :slight_smile: jinak mi břicho asi taky klesa protože už se mi líp dýchá :slight_smile: navíc včera jsem měla pocit, jakoby se rvala nebo boxovala přímo hmm jak to slušně napsat jakoby už "ven" :grinning: nemate to taky někdo?
16. lis 2012 v 11:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@babettaboo jestli těmi pasy myslíš monitor, tak cca 20-30 min, dělá se to buď v polosedu nebo v sedu, vezmi si něco na čtení a něco k jídlu a pití, mimčo by nemělo spát ..
16. lis 2012 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@babettaboo já na monitoru pololežím,většinou relaxuju,mám zavřené oči,pohodička-a taky tak,kolem půl hodinky,záleží na tom,jestli se malá schovává,záznam by měl být dlouhý,aby viděl Dr dobře to srdíčko...
a jj,taky mi přijde,že tam boxuje-a to docela často :slight_smile:
mi už břicho kleslo,teda každý mi to říká a i já sama to vidím :sunglasses:
16. lis 2012 v 11:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@babettaboo Tak já třeba na křivce ležím, a je to tak těch 20-30min, jak píše belinduska. A to vrtání mám taky,už asi týden. Jako by se mi chtěl provrtat ven :grinning:
a váhový odhad v 36+6 jsem měla 29630g. a to jsem si říkala, že při mé a manželově váze po narození by mohl mít ma 3200g ...
16. lis 2012 v 11:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@radka8888 pozdě není, taky jsem tam mockrát nebyla, nevycházelo mi to, ale i tak ti to pomůže aspoň s dýcháním a s psychikou. Dá se platit i po hodině, klidně se tam můžeš přijít podívat i jen jednou a pak se rozhodnout, jestli chceš příště..
16. lis 2012 v 11:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda 2930 g :D
16. lis 2012 v 11:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@haniiicka téda to by byl macík :grinning: a nevíš kolik jste měly kolem 30 tt ? :slight_smile:
16. lis 2012 ve 12:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@belinduska ok. to zni fajn. ja to mam docela kousek, tak tam vyrazim a kdybych pri tom zacla rodit do motola je to taky coby kamenem..:slight_smile:
16. lis 2012 ve 12:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@babettaboo Sem se až lekla, když sem si všimla kolik sem napsala :grinning: Tak to bohužel nevím :frowning2:
16. lis 2012 ve 12:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@belinduska Děkuju :slight_smile: No bolesti se nebojím, jednou jsem to zvládla, zvládnu to podruhé taky. Spíš bych nerada, abych se celá potrhala a miminko si ještě k tomu třeba zlomilo klíční kost. S tím dohledem se to nepřehání, co si budeme povídat. Mě doktor za celý 14h porod neviděl ani jednou, ani na konci. Jen mě pak přišel někdo zašít. Ale abych tu všechny neděsila a uvedla to na pravou míru, on fyziologický porod přece proběhne prakticky sám (a že jich je většina), stačí porodní asistentka a ty jsou naprosto skvělé. :wink:
16. lis 2012 ve 12:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@renaticickaka Samča právě v létě lítal na zahrádce taky nahatej a vyčůral se, kde ho napadlo, takže zezačátku my doma třeba vyběhl z vaničky (máme jen sprcháč, takže v něm má danou malou vaničku a koupe se v ní) a vyběhl do obýváku, kde se mi vyhrčel hrdě vedle lampy. Teď se ho snažím pořád ptát. Ráno, když mě viděl, že jdu na záchod, tak začal taky "kaka kapa", tak jsem ho posadila s tím, že nejspíš šidí, ale krásně se vyčůral (sice trošičku i bokem, ale vyčůral:slight_smile: ), takže pomaličku, ale jistě, děláme pokroky:slight_smile: Však co, my jsme se to naučili taky, tak to zvládnou i naše děti. Ono jim to začne pomalu, ale jistě, vadit, čím víc z toho budou mít rozum. Možná by to chtělo nějaký fakt dost hrozný pleny (aspoň na doma, aby se venku nenachladili), co špatně sají vlhkost, aby jim to začalo vadit a třeba se to odnaučí raz dva.:grinning: Teď zrovna přiběhl z postýlky a volá "kaka kaka", tak jsem ho dala na nočník a hned se vyčural. Sice mu trošku uteklo ven- to mi nahlásil se slovy "prší", ale i tak je to obrovskej pokrok:slight_smile:
Ty už to máš za pár, co?:slight_smile: Já mám sice termín 17-23. prosinec, ale počítám s tím, že to bude do Mikuláše, tak snad to klapne:grinning: Já teda v noci spím jak miminko, jen minimálně 1x za noc vstávám a letím na záchod. Naštěstí mi nevadí spát na zádech a na pravým boku, takže aspoň že tak:slight_smile: Já jela se Samčou do porodnice s tím, že mi odešla hlenová zátka a měla jsem večer stahy (pak jsem zjistila, že to jsou poslíčci- měla jsem to poprvé), tak jsem je tam ukecala, ať si mě tam nechaj, že u toho neusnu, tak mi dali ve 12 v noci prášek na spaní s tím, abych si odpočinula do druhýho dne, kdyby to náááhodou přišlo, o půl třetí zjistili, že už to začalo a o čtvrt na 7 byl Samča na světě, tak doufám, že to bude probíhat tentokrát obdobně:slight_smile:
16. lis 2012 ve 12:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cuket78 no ja mu prave davam pemprsky stale takze i financne to je narocny,kdyz ted uz nas stoji jedna 7kc a ze jich spotrebujem..tak to zkusim pac tahle i kdyz je nacucana, tak stejne povrch je suchy..takze proc by se namahal ze..jo mame to za par ale ja si teda myslim, ze driv nez v terminu neli dyl to neprijde..aspon teda nic tomu nenasvedcuje..

@babettaboo nam taky delaj posledni odhad ve 32tt a pak uz ne..a to jsme meli cca 1753g prej.. tak tezko rict kolik bude porodni..prvni mel 3670g a porodila jsem ho na 4 zatlaceni..tak snad druhy taky nebude moc velky. ..

@lenysekk neboj..ted uz je miminko dopeceny tak aspon to budes mit uz za sebou..

jsem zvedava na prvni porodni denicek a miminko :slight_smile:
16. lis 2012 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@renaticickaka Mě těď právě přišel z Drogerie teta slevovej poukaz 20% na dětský pleny a protože je měli zrovna v akci (taky kupuju Pampersky ) za 349,-, tak to s tou slevou vycházelo na 280,- za 84ks (nekupuju ty 4+, tam jich je míň- myslím 74) na kus to pak vycházelo cca 3,42, takže super cena. Jinak teď jsem poslední měsíc začala na doma používat ty plenky Albert, co jich tam je za 149,- asi 52ks nebo kolik, tak se to taky dá, ale dávám je jen na doma, aby se mi malej venku neprohrčel:slight_smile:.
Víš jak to s tím porodem je, kolikrát nic nic a pak je to sešup. Ono to většinou příjde, když to člověk nečeká, tak aby jsi se nedivila:slight_smile:. Já měla u Samču nachystanou tašku od 7. měsíce, a teď se k tomu ne a ne ukecat:slight_smile:
16. lis 2012 ve 13:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky zdravím po týdenní odmlce ! Byla jsem v nemocnici,maličkému se chtělo už minulý pátek na svět :unamused: Bolelo to jako čert,ale ještě se nám ho tam podařilo udržet.Teď piju magnesii s nohama nahoře :sweat_smile:
16. lis 2012 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja idem tasku balit asi az dnes alebo zajtra, tiez som vcera vyrabovala drogeriu a lekaren. Horsie ze uz nemam na darceky, lebo mi ostalo minimum a to mam mesiac pred sebou.
16. lis 2012 ve 13:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek