• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu prosinec 2012 :-)

20. prosince 2012 
@peetule84 No čau čau, a jak se Vám to podařilo zažehnat? Ještě Ti dali něco na udržení? Tak to je fajn, že jste to zvládli!
@babettaboo Tlačení a vrtání mám taky minimálně týden, hlavně po vyčůrání, to mám pocit, že rodím :astonished: , tak jsem si myslela, jak se to chystá a doktor mě vyvedl z omylu, že je to teď normálka a že dřív než 12., kdy mám TP to asi nebude:slight_smile:. A odhad váhy mi dělali taky jen ve 31. týdnu - 1444 g a už ho prý dělat nebudou, prý je důležité, že se zvětšuje děloha, což mi měří. Taky mě to mrzí, protože bych chtěla mít přehled :sunglasses: . Hlavně aby nebyl moc mrňavej, protože těch 1444 mi přišlo oproti jiným málo, ale prý je to na mě akorát:slight_smile:.
16. lis 2012 ve 13:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nemorosis to vis ze pamatuju.. uteklo to jak voda..

@peetule84 tak drzim palce at se jeste mimi dopeka..

ja mam navecer taky dycky pocit ze uz ho musim nekde vytratit, ze to neni mozny ze se tam jeste udrzi :slight_smile: MUDr vcera taky rikala ze uz je dost nizko, ze by to mohlo byt driv nez toho 20teho. coz ja bych tedy opravdu brala.
16. lis 2012 ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila my se doma dohodli, že Vánoce budou spíš symbolické, pod stromečkem bude mimčo .... a naši to vidí také tak .... taky máme vítr v rozpočtu kvůli mimču a mě se nikde teď nechce lítat, jsem ráda, že se dohrabu k doktorovi a na tu jogu, bydlím mimo centrum ... proč to přehánět .... :slight_smile:
16. lis 2012 ve 14:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tynkaz my měli podobné míry v tomtéž týdnu, mojí gyn to divné nepřišlo, to domu dědouškovi ... ale tak sem tam vyšetření navíc neuškodí, nestěžuji si, horší by to bylo naopak, kdyby něco zanedbali ... :slight_smile:
16. lis 2012 ve 14:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peetule84 Ahoj, tak hlavně hodně odpočívej a jestli můžu doporučit, tak si sežeň ještě čistě hořčík nebo od doktora Magnisolv. Měla jsem to taky :wink: a od té doby se malému nějak ven nechce, i když už bych to brala :grinning:

@belinduska @ciernavila tak takhle to letos s vánocema bude i u nás - jako Vánoční dáreček mimčo. Naštěstí to všichni chápou :slight_smile:
16. lis 2012 ve 14:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peetule84 jee ahoj já si říkala kde vězíš, že už určitě rodíš :slight_smile: tak hlavně že jste v pořádku :slight_smile:

Holky u nás vánoce taky nebudou žádnej velkej vejvar :slight_smile: maličkosti blízké rodině a navzájem s přítelem si tam šoupnem Adinku a dáme si pusinku :slight_smile: Ale i tak věřím že budou ty nejkrásnější :slight_smile:
16. lis 2012 v 15:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tynkaz musela jsem celý týden jen ležet a dávali mi 6 tabletek magnesia denně.Každý den jsem chodila na monitor a ultrazvuk šmírovali jsme ho co tam dělá lupík jeden :wink:
@alinah díky díky,já mu pořád říkám ať se pořádně dopeče :slight_smile:
@haniiicka zase ho nechci úplně zapéct vevnitř,aby potom do vánoc vylezl,tak piju tu magnesii a uvidíme,když se zas bude pokoušet o útěk tak nasadim tabletky :wink: Ale 14 dní to snad vydrží a pak může,to už bude dopečenej :slight_smile:
Jinak ho tam i přeměřili a má 2800g !
16. lis 2012 v 15:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@babettaboo ahooj ,no skoro už to bylo,ale zatrhli mu to :wink:
16. lis 2012 v 15:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cuket78 noo ja už kupuju pravě čislo 6 ,malej je totiž po tatinkoj robusnějši ma už 15.5kg ale tlustej neni nikdo nechape kde to ma schovany.. tak ja je zkusim sehnat .. a uvidime..
a porod je nevyspitatelnej ..u prvniho jsem byla rano na křivce bylo to den před terminem a doktor ,že nic že zase za tyden.. a večer začli kontrakce.. a než jsme dojeli a než se malej narodil..bylo po pulnoci ..takže se narodil přesně na termin :slight_smile:

@peetule84 jejda tak to je ještě brzo ..hlavně se šetři at se ještě dopeče drobek malej :pensive: ale myslim že teda když už ma 2800g tak to je v klidu pač kamaradka porodila před 14dny tyden před terminem a malej měl 2750g..ale samozřejmě čim dyl tim lip..držim palce :-*

Jinak ja obědnala fotoknihy pro rodiče a babicky..a že to bude všechno a budem davat darky jen dětem a i oni aby to tak udělali..a všichni to uvitali pač mě přijde,že ted je natom s financema každej naprd :frowning2:
16. lis 2012 v 15:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte kočky, tak ja mám ešte nejaký ten časový náskok pred vami, no predsa len, ja chcem drobca udržať v brušku čo najdlhšie ako to pôjde :wink: Ešte sa totiž musím presunúť na Slovensko a tam chvíľu počkať, kým za mnou dorazí aj priateľ :slight_smile: Tak dúfam, že si to drobec nerozmyslí skor a že to vyjde podľa plánu. Máte nejaké tipy ako tomu pomôcť? :wink:
16. lis 2012 v 16:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda, vy jste toho za včerejšek probraly .-)
já jsem ještě včera lítala po krvy a dokupovala poslední věci - jsem na tohle trošku lenivá, a tak vše honím na poslední chvíli. Při synovi jsem ještě v den prvního termínu neměla postýlku ani koupenou :slight_smile: a v zhledem k tomu že se nic k porodu nechystalo byla jsem do teď v klidu a ten plánovaní CŘ mě nějak vykolejil

Já mám také RH- a když se narodil syn tak mu dělali test na krev a on je RH + tak mi dali dvě koňské dávky injekce (protilátky) abych si v druhém těhu nevylučovala plod z těla sama v případě že by mimi mělo opět RH+
Takže si hlavně po porodu pohlídej a pořád otravuj co má mimi za krev. Musejí ti dát ty injekce do 48hod nebo tak nějak. Pak musej holky co chtěli třeba druhé a nedostali ty protilátky v nemocnici, i na výměnu krve.

S plínama jsme na tom taky špatně, malej (2r+2m) sice ví co a kam ale ignoruje to. Takže to u nás vypadá tak že když běhá nahej tak si bez problému dojde kdy chce on (na čůrání) ale jak má něco na zadku - třeba jen trenky tak to prostě pustí tam a hlavu si s tím neláme. Ale bobek asi bude dělat ještě na střední do plíny :slight_smile: , to za boha na nočník nechce, kolikrát si tam i sedne - vidím na něm že se mu chce - on sám dobrovolně tam jde ale pak se zvedne někde se schová a pak mi jenom přijde říct kde to udělal - už si s ním nevím rady, přijde mi s tím čůráním že je to jenom chlapská lenost ale s kaděním má prostě nějaký blok sedět na nočníku, a to nezabírá ani záchod i když tam chodí s tátou - s tím že jsme si mysleli že ho to třeba zlomí - když uvidí že tam také chodíme.
Takže už mám doma hromady plen malé i velké a asi se z toho zbláznim.

Mateřskou jsem teď taky ještě nedostala, ale nepřišla mi ještě ani rodičovská na syna (cca půl měsíce, nebo jak se to lámalo), takže mi to ten náš stát také dělá pestré, musela jsem ještě dneska vkládat peníze na účet, aby mi prošly trvalé příkazy :frowning2:
v pondělí si zavolám na socku co se děje :frowning2:
16. lis 2012 v 17:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkaattkk N tak stim kadenim jsme meli uplne stejnej problem.Adamovi jsou 3 a od roku a 7mesicich chodi na nocnik.Ale kadeni mi od te doby zadrzoval.Dostavsl od MuDr. i prirodni projimadla a pod...prej si na to telo nezvikne,ale prislo mi ze po case to prestalo pusobit.On i tyden nekadil,pak lital po spickach a nemohl to za boha vytlacit.Porod!Pak mi doporucila doktorka olej zlicu polevkovou bud do mlika polevky nebo jogurtu.To zabira dodnes.Kdyz treba zkousi cele odpo hodit bobek a nejde mu to,vecer dostane zlicu oleje do mlika a ono mu to hned jde lip. A hlavne aby mi nekadil do slipu a podobne tak za odmenu kdyz udela bobana tak dostane kinder cokoladku malou.Jak mel tu zacpu tak vedel ze jinac tu cokoladku nedostane jen tak,jen za odmenu.Takze ho to motyvovalo a opravdu to funguje do dneska. Alebyl to boj a beh na dlouhou trat...ale prekonali jsme to.Hlavne je za to netrestat,jsou to kluci a oni stim mivaj problem... Chlapi ne? :sunglasses:
16. lis 2012 v 18:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinac mi vcera zacali poslicci,ale drsni...tekla mi jedna slza za druhou.To u prvniho tolik nebylo teda..Takze me to dneska odpo donutilo vyzehlit na mimco ty nejmensi vecicky alespon. :slight_smile: :slight_smile:
16. lis 2012 v 18:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky :slight_smile: tak tu pročítám, jak se k vám už miminko chystá, poslíčci a tak a přijde mi, že ke mně se mu moc nechce zatím :confounded: vím, mám ještě trochu času, ale vy taky přece :grinning: mně akorát tvrdne břicho a to je asi tak vše. A to jsem doufala, že by mohl přeci jen přijít mrňous dřív :slight_smile: Jediný co mi zjistili bylo, že mám míň plodový vody (ve 32.tt) a proto jdu ještě na jeden utz pro jistotu.
A s těmi Vánoci to máme stejně, letos jdou dárky absolutně mimo mě, sama nic nechci, jen svýho zdravýho chlapečka :slight_smile:
A ještě dotaz, připravujete se nějak na porod krom maliníku, semínka nebo epi-na??
16. lis 2012 v 19:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já třeba synátorovi dávám probiotika-laktobacílky-za prvé je to dobré na imunitu a za druhé chodí na velkou pravidelně-a je to přírodní,žádná chemie.. :slight_smile: a přesně tak,kluci jsou ve všem pomalejší,leniví oproti holčičkám-a každé dítko má své hodiny,všechno přijde,až bude ten správný čas,hlavně nic nehrotit :wink:
@iv10 tos měla až takové bolestivé poslíčky??? Jaj,tak to neznám,chudáku :unamused:

Dneska jsem si říkala,už aby byl aspoň leden,ať to nejhorší už mám za sebou,docela se porodu bojím,asi je to i tím,že teď,u druhého už vím,co mě čeká...chjó :frowning2:
16. lis 2012 v 19:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@inna_s Ahoj, mně se taky nic moc neděje ... občas v noci cítím tvrdnutí, jinak ticho po pěšině :slight_smile: Ale jak říkáš, je ještě čas ...
Piju jen maliník, úplně mu nevěřím, ale chutná mi :slight_smile:
16. lis 2012 v 19:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mishule12 jo slyšela jsem, že je to spíš jako placebo efekt, ale i to kolikrát pomůže :slight_smile: a taky že spoustě holek to nechutná, tak nevím, sama jsem ještě nezkusila...

Zajímalo by mě, jestli se dá nějak efektivně připravit na porod psychicky... chvíli mě přepadala panika, ale v tuto chvíli se celkem i těším (jen aby to nebylo hormonama, pořád to lítá sem tam).
16. lis 2012 v 19:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@inna_s mě na psychiku hodně pomohl ten předporodní kurz co jsem měla doma :slight_smile: dělala mi ho sestřička z gynekologie mojí, takže známá tvář a navíc to moc hezky vysvětlila, že se ají těším :slight_smile: navodila u mě pocit že to zvládnu raz dva :grinning:
16. lis 2012 v 19:25  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@inna_s já se občas těším a bojím, záleží jaký článek nebo názor si přečtu :slight_smile:, teď jsem náhodou narazila na diskuzi "Kdy jste začaly milovat své dítě?" takže dnes jsem se spíš začala obávat :grinning:
16. lis 2012 v 19:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky kolik množství toho lněného semínka se mí jíst ?
16. lis 2012 v 19:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@babettaboo já měla takový rychlokurz v porodnici a je fakt, že jsem odcházela s pocitem úlevy. Ale právě jak píše @mishule12 , někdy mě vyděsí nějaký ten příběh nebo článek, občas i fotky... ale snažím se to potlačit a těšit se, určitě to pak jde snadněji, věřím tomu :grinning:
16. lis 2012 v 19:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@babettaboo tady je pár tipů na konzumaci semínka, co jsem našla já:
Tipy na konzumaci - následující "recepty" můžete střídat podle chuti, 1-2lžíce semínek denně bohatě stačí - forma úpravy je na každé z Vás:

Denně sníte 1 – 2 lžíce lněných semínek jako oříšky (nutno rozkousat!). Dávku nejlépe nepřekračovat. Užívat spíš ke konci těhotenství (třetí trimestr) - pokud nechcete kousat, stačí namlít na prášek a posypat jím jakékoliv jídlo - obložený chléb, nasypat do jogurtu apod.

Pokud je „melete“ – nejlépe vždy těšně před upotřebením, rychle totiž podléhají zkáze (žluknou).

Odvar ze lněného semínka: 2 lžičky celého semínka se zaleje asi 2–3 dcl horké vody (nevaří se), nechá se asi 15 min louhovat a pak se scedí, vznikne čirá hustá tekutina, která se pije vlažná. Lze přidat malé množství sirupu, aby to mělo chuť.
Večer umlít 4 lžičky lněného semínka. Polovinu zamíchat do jogurtu nebo kefíru a ihned sníst. Druhou polovinu zalít 2 dcl horké vody a nechat odstát do rána. Ráno vypít na lačný žaludek.

Nasype se cca lžíce do sklenice a zalije studenou vodou. Nechá se pár hodin/do rána vyluhovat. A pak se ta voda vypije a ta semínka lžičkou sní – jsou změklá a měla by se také rozkousat.

Dají se rovněž namletá přidávat do různých pomazánek (rozhuda z tučného tvarohu, nebo rybičkových), do zeleninových placiček (např. květákové), do sekané, samozřejmě do zakysané smetany nebo jogurtu.

Zvlášť dobré zobání jsou opražená semínka jen tak nasucho na teflonové pánvi – aby se otevřela. Pánev přiklopte nejlépe skleněnou poklicí - až začnou semínka skákat - jsou hotová. Když je nepřiklopíte - budou skákat všude a obzvláš na obličeji pěkně pálí.
16. lis 2012 v 19:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@inna_s jeee díky už to drtím mezi zubama :slight_smile: zapíjím maliníkem, no lahodná to večeře :grinning:
16. lis 2012 v 19:56  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Holky asi me teda ceka planovany CR, co si myslite o tom, ze matky ktere takto rodily pak pry maji vetsi problem najit citovy vztah se svym ditetem? Mam strach ze ho treba nebudu mit rada, nebo nevim... Mozna resim kraviny, ale nejak me to zacalo trapit :frowning2:
16. lis 2012 ve 20:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja si davam každy večer před spani polevkovou lžici lněneho oleje ze zdravi viživy ..seminka mam taky ale nějak sem je šoupla do šupliku a zapoměla na ně..
Dneska se chystam po pauze zase roztahovat s epinem tak jsem zvědava snad jsem se nestahla o moc..

jinak zitra jedu k mamce,mame nadělany těsta a budem pict cukrovi.. aspon stim nebudu muset prasit doma a hlavně nato nebude čas.. ale letos udělam jen to zakladni a kašlu nato..už tak budu mit určitě nohy jak konve a jen ta cesta.. (mamka bydli 70km ode me)
Co vy ??
16. lis 2012 ve 20:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rosaleen moje kamaradku byla minuly tyden na planovanym cisaři kvuli kyčli a každy den mě vola jak je z malyho naměko ..takže si myslim že je to kravina..
16. lis 2012 ve 20:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Myslim si ze, na porod se neda pripravit.U prvniho kdyz nevi clovek do ceho jde obvzlast.Ja se teda v prvnim tehu priznam ze jsem se divala na porod na netu.Chtela jsem to videt.Sla jsem rodit stim,ze to bude neco uplne strasnyho.A to jsem posera si myslim.Prenasela jsem 12 dni.Nakonec mi porod vyvolavali.V 8 rano mi zavedli cipek a do pul hodky se to rozjelo.V pul 11jsem uz umirala a plakala chlapovi.Des! Voda mi praskla az v 10 vecer.Celej den stahy po minute ma minute 30 a celou dobu ty strasny silny bolesti.Sama jsem poznala ze uz rodim a posla chlapa pro asistentku.A to jsem na zadnym kurzu nebyla.Myslim si ze to baba pozna i prvorodicka. Jelikoz jsem nebyla na kurzu tak jsem nevedela co po me chcou kdyz rekli tlacte :slight_smile: a ja a jak??? A oni ze jak kdyz jdete na zachod kadit.A pak tri stahy a byl venku.
Musim rict ze jsem mela ten nejosklivejsi porod co jde zazit,ale radeji pujdu rodit nez si nechat trhat osmicku :grinning:
Druhej den jsem si vklidu sedela na posteli,nic me nebolelo.Samozrejme stehy obcas zatahaj,ale pohoda.
Takze nebojte se nic.Je to bolest,ale za to je ta nejkrasnejsi odmena.
Ted si preji zazit normalni spontani porod.Prej je to prochazka ruzovou zahradou o proti vyvolanemu porodu.Navic jak jsem prenasela,tak jsem se sama tesila az se neco zacne dit a nejlepe to mit za sebou :grinning:
16. lis 2012 ve 20:21  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Snad neusnete u meho romanu :slight_smile: a snad to nikoho nepohorsi
16. lis 2012 ve 20:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte holky, no rozepsaly jste se teda :slight_smile:
dneska uz vim, ze v nedeli az mi uschnou veci, tak opravdu balim tasku, prt me chytla takova bolest do bricha a asi za pul hodky jeste jednou, ze to jsem jeste nemela a uplne mi ztvrdlo bricho...a to jsem si dnes koupila malinik, tak nevim, jestli ho pit...jsem zvedava, co mi v utery rekne dr...dneska jsem taky moc neodpocivala, shanime jeste vib. lehatko...tak nevim, co cekat od vysetreni.....snad to bude ok vsechno...
16. lis 2012 ve 20:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luscilla ja si rikam kazdy den ze si ten malinik koupim a jeste jsem si ho nekoupila :slight_smile:
16. lis 2012 ve 20:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek