• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu prosinec 2012 :-)

20. prosince 2012 
Tak já jsem dnes také po kontrole včetně třech monitorů :frowning2:
nejdřív se jim nezdálo že se tam malá moc mele - takže byl monitor rychlejší, potom zase chrněla - takže neviděli co by chtěli, no a do třetice jí teda vzbudili a pak už mi to podškrábli jako že OK.
Byla jsem už na prášky, v porodnici od 7hod do 11hod a to mě pořád posílali na procházku ať přijdu později, nebo ať jedu domu a zase se vrátím, tak jsem jim vysvětlila že dojíždím do porodnice přes 30km , tak potom dali pokoj.
Venku na mě čekali kluci (přítel se synem) a ty už toho měli taky dost - takže dneska poradna naprosto šílená - ještě že byla poslední.
Už semnou sepsali i přijímací papíry na páteční CŘ - takže už to máme spočítaný:slight_smile:
Tašku ještě nemám - jak se znám budu balit ve čtvrtek před odjezdem do porodnice :frowning2: to jsem celá já
19. lis 2012 v 17:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky sčítám stavy, nevíte někdo něco o tynkaz? už jsem jí tu dlouho neviděla :slight_smile:
19. lis 2012 v 18:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@babettaboo Máš pravdu, delší dobu nic. Tak třeba už to má za sebou :slight_smile:
19. lis 2012 v 18:27  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@haniiicka me bavi peceni a vubec takov rucni nimracky :wink: jak ted vyzehlim, jdu na adventni venec :grinning: ulky miluju, ale ltos nebudiou, za 1. malo orechu a nikdo je nechce loupat a za 2. je tam sirove vejce, to bych asi nejedla....i kdyz se necha uschnout

@iv10 cely dn licu a porad nevim, jestli mam vsechno, zatim mam velkou hromadu na posteli, jeste ji nejak dostat do te pidi tasky :grinning: i ja pocitam s variantou drivejsiho porodu, tak at ji mam radej nachystanou :slight_smile:

@mishule12 tak to vezmeme radej oba rodne listy..jen muj ho ma u tchyne..toz se musim prekonat ji napsat :grinning:
19. lis 2012 v 18:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@iv10 hmm, to je divný, já minule měla 3, předtím 4 a teď 1,5...a prý je to dobrý :confused: :confused: :confused:

dneska jsem koupila zase maliník a naordinuju si jej 2x denně. :slight_smile: :slight_smile:

taky jsem si udělala radost, na stole mi stojí první letošní vánoční hvězda. miluju ty pryšce!!!zítra se chystám do květinářství, potřebuju ještě nakoupit nějaké věci na adventní věnec. postupně jsem našila vánoční povlaky, ubrusy a prostírání, mám uháčkováno několik srdíček do oken a ještě chci ušít sobíky...na vánoce se těšííííííííím!!!
19. lis 2012 v 18:45  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@haniiicka jé třeba jo :slight_smile: budeme čekat na info :slight_smile:

Holky moje taška do porodnice za chvilku rupne ve švech, se mi tam budou smát že se tam stěhuju a to tam ještě nemám pyžamo na spaní nebo košily jsem si tedkom uvědomila...taška jak kráva, je pravda že skoro půlku zabírá župan, ale abych si nemusela vzít za chvilku místo cestovky můj obr kufr na kolečkách :grinning:
19. lis 2012 v 19:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@babettaboo Tak o kufru na kolečkách jsem už taky uvažovala :grinning: Nevím, kam pak nacpu župan a pantofle, v tom snad budu muset jet :grinning:
19. lis 2012 v 19:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@haniiicka a teda muzu se zeptat co vsechno berete? ja jsem dnes nakupila dle teho prukazky ruzny predmety na vytekajici tekutiny, hygiencike potreby....a oddaci list...a zatim tapu :slight_smile:
19. lis 2012 v 19:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@inna_s a když máme manžela , tak
•těhotenský průkaz, občanský průkaz
•průkaz pojištěnce
•oddací list /v originále či ověřené kopii/
a pak záleží asi na každé porodnici, já tam mám ještě
•prohlášeni o jménu dítěte
•kopie obou stran občanských průkazů obou rodičů
•jméno a adresu dětského lékaře, u něhož bude miminko registrováno
:sunglasses:
19. lis 2012 v 19:37  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
hmmm já mám tašku do porodnice podezřele prázdnou ... že by byla někde chyba :grinning:
19. lis 2012 v 19:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já tedy mám také tašku do porodnice poloprázdnou :slight_smile: Beru věci tak na dva dny a zbytek mi potom donese manžel, kdyby něco chybělo. Hlavně doklady :wink:
19. lis 2012 v 19:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte dievčatá :slight_smile: Chcem sa s vami poradiť... Tiež mám termín ako vy, v decembri... včera sa asi u mňa prvýkrát objavli poslíčky (nepríjemné stvrdnutie brucha asi na polminúty vkuse). Dnes však keď som sedela za stolom ma veľmi nepríjemne začalo pichať v podbrušku, bolo to celkom bolestivé :frowning2: tak ma to celkom vyľakalo, až som sa bála ísť pozrieť, či som nezačala krvácať... našťastie nie, ale teraz podvečer sa objavil taký hnedastý výtok, nie veľa, čiaročka, ale je tam... a malá sa dnes teda celkom statočne mrví ....
Tak neviem, či sa mám báť, nemám sa báť, mám stresovať, nemám stresovať.... :frowning2:
19. lis 2012 v 19:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tinka_21 : Podle toho hnědavého výtoku bych řekla, že ti odchází hlenová zátka. Někomu odejde i měsíc před porodem a někomu až v den porodu. Zatím bych se nestresovala, myslím si, že se jen tělo připravuje na blížící se porod. Nemusí to znamenat, že budeš hned rodit. Až to přijde doopravdy, tak to jistě poznáš - mluvím z vlastní zkušenosti :wink:
19. lis 2012 v 19:58  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@tinka_21 typla bych to na hlenovou zatku,ale kdyz pises ze to byl malej vytok tak ti nevim...A nebo nejsi nahodou po kontrole?Mohl te vic ,,prohrabnout" a muzes to mit z toho
19. lis 2012 ve 20:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@numerenka ďakujem za podporu, uf vydýchla som si :slight_smile: Takže sa nemusím báť že za x hodín/dní porodím.... je to individuálne...? Hlienový výtok mám skoro celé tehotenstvo, viacmenej stále, takže sa obávam že to ani nerozoznám teda pokiaľ to ozaj nebude vyzerať ako "zátka". A keby naozaj už viditeľne odišla, tak čo potom? To už mám stresovať? :grinning:
19. lis 2012 ve 20:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@iv10 Práveže nie, na kontrolu idem až v piatok :frowning2: ale mala som taký stresový víkend trochu (aj ked sa nemáme stresovať, ale viete že to niekedy ide ťažko :-/ ) ... može to byť nejaký dosledok stresu...? Hlavne aj malá je celý deň nejaká nepokojná, ale zas ak už sa objavujú poslíčky, tak ju to tam môže obmedzovať v pohybe, nie? Aj tým ako rastie a už sa tam zmestí čím dalej tým menej...
19. lis 2012 ve 20:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@babettaboo co tam vsechno mas??? :grinning: :grinning: :grinning:
Ja dnes vytahla kabelu a hodila jsem tam si myslim celkem vse krom bot,kosile a ted si vzpomnela na rucnik :slight_smile: mam ji prazdnou:slight_smile: a to mam v toaletnich potrebach krem telovej,sampon,masku na vlasy ale vse v malem baleni.Jeste si musim koupit teda cestovni baleni dprchacu...Ale urco asi mas humac zupanek vid?Ja si koupila ke kosilce kojici bavlnenej,byla to sada.V Trebicske porodnici je kruty vedro ze i v bavlnenym zupanku mi bude teplo.

Jinak jsem dneska UZ koupila caj z maliniku,vypila jeden salek, a krapet me prohnal...tak vam nevim.Ale chutnal mi.Dala jsem si do nej trochu rybiz.sirupu a mam znej ovocny :slight_smile:
19. lis 2012 ve 20:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mishule12 a prosim to prohlaseni dostanu v poradne? jeste chodim k memu gyn...
19. lis 2012 ve 20:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tinka_21 : Já jsem si ani u jednoho porodu nevšimla, že mi nějaká hlenová zátka odešla. Pokud máš stále obavu, tak navštiv gynekologa - alespoń budeš potom klidnější. Odchod hlenové zátky znamená, že se to chystá - můžeš porodit dnes nebo také v termínu. Je to opravdu individuální.
Kontrakce určitě poznáš - jsou pravidelné - a plodovou vodu také.
19. lis 2012 ve 20:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@radka8888 : Já jsem vždy prohlášení dostala v porodnici, kam mě předával můj Dr.
19. lis 2012 ve 20:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@numerenka Ďakujem :slight_smile:
19. lis 2012 ve 20:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@numerenka super. dekuju. ja jdu asi zitra naposled ke svemu ..jsem 36 plus nula..takze snad mi to pak vydaji v nemocnici :slight_smile: a pro mimino se ma neco balit?
19. lis 2012 ve 20:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@radka8888 : to záleží na porodnici - měly by to mít napsané na webu nebo se zeptat až půjdeš na první kontrolu. U nás nic - jen jsem měla kosmetiku ( jen mandlový olej), papírové plenky a ubrousky na přebalování. Věci na odjezd domů mi přivezl potom manžel i s autosedačkou. Vše bys měla zjistit na stránkách dané porodnice, někde dokonce dávají seznam, co můžeš potřebovat.
19. lis 2012 ve 20:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@radka8888 asi ano :slight_smile: já ho mám na stránkách porodnice, takže si ho můžu stáhnout ... ale jak říkám, třeba ho jinde nechtějí, to nevím :wink:
19. lis 2012 ve 20:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čau Ženy, nebojte, nerodím :grinning: , čtu tu vše poctivě, zítra jdu taky na kontrolu a poprvé na natáčky, tak jsem zvědavá. Já bych do toho šla hned, ale doma mi to všichni rozmlouvaj, tak držím. Přitom takovej malej štíreček by byl přeci rozkošnej :slight_smile:.
U nás v porodnici se oddací list bere jen k zápisu, pak už stačí přinést k samotný akci :sunglasses: jen těhotenskou průkazku, OP, ZP, informované souhlasy, prohlášení o jménu a toť vše.
Jinak holky, sice budu vypadat jako když jedu na dovču a ne na porod, ale já ten kolečkovej kufr prostě beru, už je nachystanej a taky praská ve švech. Přezůvky, narvaná taška na toaletní potřeby, teplé ponožky, kalhotky jednorázovky 5x a obyč 3x, 2 ručníky, porodnický vložky, 2 podprsenky, vložky do podprdy, Bepanthen, župan, kapesníčky, intim ubrousky + taška na kočár mimísovi - plínky 1 balení, vlhčené ubrousky 1 balení, ponožky, bavlněné tenké rukavičky, čepičky. No a pak mám zvlášť nachystaný věci na rychlé doplnění - foťák + nabíječka, mobil + nabíječka, peněženka, řasenka :confused:, brýle + čočky + roztok no a ještě vedle věci na návrat domů pro Jiříka i pro mě, aby to náš taťka nemusel pak hledat. Uf. No není toho málo...
19. lis 2012 ve 20:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tinka_21 Me odesla hlenova zatka az asi hodinu predporodem..takze je to strasne individualni..
19. lis 2012 ve 20:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tynkaz slušný náklad :grinning:
19. lis 2012 ve 20:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@radka8888 Mám tam plinky pro malého, vlhčené ubrousky, osušku, ručník, drogerku pro mě, boty do sprchy,oblečení pro manžela a oddací list. Je ale pravda, že ta taška není extra veliká. seznam určitě najdeš na stránkách porodnice :slight_smile:
19. lis 2012 ve 20:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
No jinak abych přidala taky něco o svých pocitech :grinning: , tak je to podobně den ode dne hnusnější a hnusnější jako u většiny z Vás. Spát mi nejde, vše mě bolí, když stojím, tak skoro rodím:slight_smile:, první masáž hráze proběhla včera tak, že jsem začala pochybovat o přítomnosti partnera u porodu :angry: a navíc mám nějaký depkoidní období a přicházej fakt dost šílený strachy. No a abych se uklidnila, tak jsem to dnes završila videy o porodu, který mě tak dostaly, že jsem je celý probulela a občas mi vstávaly vlasy na hlavě. Kdo má chuť na podobný zážitek, tak tu je odkaz http://www.naseporodnice.cz/video-sekce-porod-ditete/
Ať už je to holky šťastně za námi!!!
19. lis 2012 ve 20:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tynkaz Blázne, já nemám odvahu si pustit nějaké video z porodu :grinning: Kéžby už to bylo za námi, opravdu :slight_smile:

@radka8888 Jo, a ještě tam mám taky poporodní vložky, jednorázové kalhotky, podprsenky, vložky do podprsenky, kapesníky a rukavičky pro mimčo. Jinak asi už nic :slight_smile: A věci na cesu domů má manžel nachystané taky už v tašce, aby to pak nemusel hledat.
19. lis 2012 ve 21:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek