• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu prosinec 2012 :-)

20. prosince 2012 
@renaticickaka ja budu dneska myt okna (potrebuju prcka trosku popohnat ven :wink: ) a jestli zbyde energie tak budem navecer pect dalsi varku cukrovi.
zatim tedy sedim u pocitace a drazim lyze pro malyho tak snad to s tema oknama dopadne.. :sweat_smile:
21. lis 2012 v 08:55  • Odpověz  • To se mi líbí
@kkaattkk to máš jedno že neporodíš v prosinci přece :slight_smile: nikdo nemá zaručený že porodí v prosinci :slight_smile: třeba zejtra přijdou erupce na slunci a všichni porodíme stejně :slight_smile: jen tu s námi pěkně zůstaň :slight_smile:

@renaticickaka no já asi budu žehlit ikdyž v takovým hnusu počasí se mi ale beztak nebude chtít nic dělat :slight_smile:
21. lis 2012 v 09:30  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak já mám také práce až nad hlavu, ještě jedny okna - mám to na etapy - funim u toho jak lokomotiva :slight_smile:
no a o hromadě žehlení ani nemluvim - ale něco těm mejm klukům vyžehlit ještě budu muset, než se zítra odporoučím "na dovolenou" do porodnice . Teď jdu s malim ven, i když je hnus, naučila jsem si ho chodit pořád ven a teď musíme ať prší nebo svítí sluníčko, tak to jsem zvědavá jak to pak dáme dohromady i s mimísem - to bude asi ještě zajímavé - hlavně aby nějak extrémně nemrzlo, aby jsme vůbec mohli na chvilku jít
21. lis 2012 v 09:39  • Odpověz  • To se mi líbí
@kupinka Mě na sociálce v Praze řekla, že už vyrozumění neposílají a zatím mi ani nic nepřišlo.

@luscilla Luci, vyprdni se na ni. Je mi jasné, že to nejde hodit jen tak za hlavu, ale jak říkají holky, hlavní je, že se na Mikuláška těšíte vy a budete mu super rodiči a sestra, ta ať si trhne :wink:

@renaticickaka Já budu dneska asi jen ležet,ležet, ležet a něco pěkného si pustím :slight_smile:

Holky, já v noci zase naspala tak hodinku, strašně mě dneska píchalo a bolelo "dole". Nevím, asi se zase vrtal ven, ale já už nevěděla co dělat :frowning2: Máte to taky některá nebo se mám strachovat? :frowning2:
21. lis 2012 v 09:40  • Odpověz  • To se mi líbí
Jeee zavidim ze uz to mas za sebou....a ze je malej zdravej.To nebyl ani v ikubatoru, to je pekny.Co druhej porod?Delala jsi ten den neco namahaveho nebo neco jinak?
Ja ted cekam na pani ohledne drezu...drez stal 9litru a vypada po roce hrozne,tak jsem zvedava co mi k tomu rekne. A pak jedu do NC koupit malemu jeste par darecku a kez by sobe boticky....nutne potrebuju si udelat radost
21. lis 2012 v 09:41  • Odpověz  • To se mi líbí
Druhý porod byl mnohem rychlejší než první.Nechaly mě ležet 2 dny v porodnici,jestli se porod nerozjede sám po odtoku plodovky.A protože se nerozjel,tak mi dali vyvolávočku.Když nastoupily kontrakce,což bylo tak v 8 ráno,tak se pak začaly stupňovat a v 11 hod. mi řekli,že jsem na 2 prsty a že bych mohla být do 2 hodin na porodním sále.Tak jsem volala manžela a on přijel za hodinu a já už rodila.Během hodiny jsem byla na 8 prstů a přešla jsem na sál a už jsem měla tlak na konečník.Přišla první kontrakce a já vytlačila část hlavičky a na druhou kontrakci byl Pájík venku.Takže 2 zatlačení,celkový porod 7 minut a bylo po všem.Epidural ani přípravu jsem nestihla.Mažel porod prošvihl,volal akorát,když jsem tlačila malého.Ale byl už pak u měřění a vážení,tak aspoň tak :slight_smile: .Při prvním porodu jsem dceru tlačila 40 minut.Teď to byla fakt rychlovka.Přeji Vám totéž.
21. lis 2012 v 09:55  • Odpověz  • To se mi líbí (3)
Právě že v inkubátoru ani nebyl.Zvládl to nečekaně krásně.Musela jsem mu hlídat tělesnou teplotu a bylo mi řečeno,že když klesne pod 36 stupňů,tak ho mám přinést a do inkubátoru ho dají zahřát.Ale on to zvládl a teplota neklesla a tak jsem ho měla od prvního dne u sebe.Jinak nic náročného jsem nedělala.Ráno jsem vstala,sehla se pro nočník,abych dala dceru vyčůrat a najednou chrst.....pak za minuti znovu chrst a už mi byla jasné,že se něco děje....Voda odtékala při každém ohnutí,tak jsem si vzala vložku,dobalila tašku a jelo se.
21. lis 2012 v 10:00  • Odpověz  • To se mi líbí
@tynkaz Tak to si odvážna! :grinning: Ja mám hororové sny aj bez nejakých videí :grinning: Začína sa mi pravidelne snívať, že sa malá narodila skor, že mi ju nedali, alebo dokonca že som nepochopila, že je to MOJE dieťa... asi začína pracovať podvedomie.
21. lis 2012 v 10:07  • Odpověz  • To se mi líbí
@mmarcelinka ty jo zavidim ti ze to uz mas za sebou a ze vsechno dopadlo dobre!

@kkaattkk ja mam ty okna taky na etapy. dycky jedno umyju, jdu si sednout a tak :slight_smile: jesteze me nikdo nevidi..
21. lis 2012 v 10:29  • Odpověz  • To se mi líbí
@mmarcelinka Gratuluji k narození Pájíka a též závidím, že už to máš za sebou. Krásný a rychlý porod, to je moje přání! Tak ať je chlapec šťastný a hlavně zdravý!

Co budu dělat dneska? No asi jste mi holky přivolaly tchýni, protože se včera ohlásila na dvoudenní návštěvu :frowning2: . Já mám sice fajn tchýni, ale radši bych ležela s kopýtkama hore na gauči, než se jí teď věnovala. Ale je hodná, přiveze nám dárečky k narozkám :grinning: . Takže já jdu teď uklidit to, co je nejvíc vidět a pak se zjevím zřejmě až zítra tady, pokud nebudu mít oddechový čas v podobě zabavujícího manžela :sweat_smile: .
21. lis 2012 v 11:13  • Odpověz  • To se mi líbí
@mmarcelinka Gratuluji k chlapečkovi :slight_smile:
21. lis 2012 v 11:17  • Odpověz  • To se mi líbí
já se dneska válet nebudu, odpolko se chystám na jogu, už se těším :slight_smile: a nakonec doufám, že malá zůstane aspoň do příštího víkendu, zánět konečně ustoupil, takže jsem se odvážila začít cvičit s epinem až včera a jsem teprve v půlce - zvládnu průměr 5 cm a je třeba deset, takže potřebuji čas .....
21. lis 2012 v 11:23  • Odpověz  • To se mi líbí
@mmarcelinka ty jo tak to jsi mela pekny..a gzapomela jsem pogratulovat k malymu :dizzy_face: dalsi druhorodicka s rychlim porodem..holky co jste natom jako ja zacinate se taky bat... ?
jinak prevaz super, uz tam konecne nemusim..staci uz domaci pece,tak jsem rada..
ja teda peru jen ty zaclony..ja zavesy..elikoz mam na baraku 22 oken plus dva balkony. .taak se do toho pustim jedine, kdyz budu prenaset..
odpoledne mam vyreseny,chce se stavit kamoska na kafe..
21. lis 2012 ve 12:21  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj holky tak já mám dnes za sebou dopoledne strávené v nemocnici nejdřív sepsání porodopisu a konečně první natáčky za námi... :slight_smile: no jinak dneska to vidim tak na nic nedělání venku hnus počasí takže to ani není na to někam vyrazit a večer mě čeká žehlení už se nemohu dočkat :unamused: asi bych potřebovala nějakou paní která přijde a vyžehlí jelikož to je tak strašná domácí činnost až děs
21. lis 2012 ve 12:36  • Odpověz  • To se mi líbí
@mmarcelinka gratulace k mrnouskovi závidim že už to máš za sebou já už bych taky klidně jela :slight_smile: :slight_smile:
21. lis 2012 ve 12:37  • Odpověz  • To se mi líbí
@luscilla Luci to je mi líto že ti to takhle řekla a ještě k tomu v tuhle dobu když máš chvíli před porodem a člověk je takovej hormonální uzlíček...ale tak Mikulášek bude zahrnut láskou od vás a nepotřebujete se někomu doprošovat a vnucovat ho někomu však na ní taky jednou dojde
21. lis 2012 ve 12:40  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
:wink: u nás je dneska hnusně, mlha, chladno brrr, takže dopolední nákup vystřídalo vaření a teď si asi půjdeme lehnout :wink:
okna nemyju už z pověrčivosti...manžel se toho nepříjemného úkolu chytil :grinning:
a k mateřské - papír mi také neposlali, ale dneska konečně dorazila na účet a jsem maximálně spokojená! kdyby takový byl i rodičák, tak bych si výskala!!! :wink:
21. lis 2012 ve 12:43  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj holky, moc vsem dekuji za podporu, pri cteni vasich zprav se mi zase objevil usmev na tvari, jsem za to -za vas- rada :slight_smile: hned je mi lip a jak jste nektera z vas napsala, je fakt, ze s cizimi jsou kolikrat lepsi vztahy a tady ta skupina je nazornym prikladem :slight_smile: kaslu na ni, ona je trochu pomala v hlave, tak to z casti pripisuji tomu...jinak nevim, co by mohla zavidet... ale obecela jsem to dost vcera, to vam reknu, v noci jsem vubec nemohla spat, tak jsem malymu rikala, ze nikoho nepotrebujeme, ze si vystacime sami ve trech :slight_smile: nejhorsi je, ze neco v tom smyslu mi nenapsala poprve a ja jsem pokazde tak hloupa, ze ji hned "odpustim" a delam jakoze nic a za par dni je to to same....ale KASLU NA NI!!!! na maleho se tesime hlavne my rodice, takze ona mi muze polibit... :grinning:
jinak budu dneska pect, chtela jsem az v sobotu, ale jelikoz mam ted lepsi naladu, zacnu uz dnes :wink:
21. lis 2012 ve 13:19  • Odpověz  • To se mi líbí (3)
@mmarcelinka gratuluju k miminku! já už chci taky! :grinning:

Jinak ahoj a hlášení z poradny :slight_smile: Opět jsme museli se sestřičkou toho mýho broučka budit na monitor, hlavně že v čekárně dováděl jak rodeo, ale v pořádku :slight_smile: Měla jsem dnes ještě kontrolní utz kvůli menšímu množství plodové vody z minula, takže mám ji pořád stejně tudíž neodtéká, takže i to menší množství je vpohodě. Mrňous se mi přetočil nalevo, ale je pořád hlavou dolů a přibral půl kila za 3 týdny - dnešní odhad 2300g. Odpovídá spíš TP podle MS, tudíž je asi tak o týden menší, tak uvidíme... a ještě mi brali stěr na streptokoka, výsledky za 2 týdny. Další poradna až 6.12. a zůstávám už v poradně v porodnici :slight_smile: Uf :grinning:
21. lis 2012 ve 14:04  • Odpověz  • To se mi líbí
@inna_s jejda 2300g jsem mela na maleho odhad pred 3tydny...to jsem zveda kolik bude mit malej obrik ted :grinning: jdu v pondeli na natacky a uz.A to ma muj MuDr dobrej uz,ze nemusim vubec nikam litat.Aj kdyz jsem si priplacela v tom 12tydnu za to vysetreni postizeni vonehradi pojistovna tak to taky delal vse on. Uplne se bojim toho pondeli kolik mi zase rekne.Je vetsi celou dobu...
Tak holky uz nektera zacnete rodit!!! Se tak tesim :slight_smile:
mmarcelinka dej fotecku malinkyho broucka... :slight_smile:
21. lis 2012 v 16:11  • Odpověz  • To se mi líbí
Aktualizace tabulky :slight_smile:
kkaattkk - katka - 10.12. - Adéla -23.11.plánovaný CŘ (určitě)
Rosaleen - Alice -3.12. Terezie - plan. CR
Haniiicka - Hanka - 5.12. - Tadeášek
Ciernavila - 6.12 - Ninka

Renaticickaka - Renca - 7.12. prekvapeni
BabettaBoo - Nikola - 7.12. Adina
Belinduska - Lenka - 8.12. - Danielka
etra - Petra - 10.12. - Jakub Jiří
tynkaz - Týnka - 12.12. - Jiříček
lenysekk - Lenka-12.12.-Patrik
mishule12 - Míša - 18.12. - Adélka
kupinka - Simona - 20.12.- Nikolka
alinah - Alena - 20.12. - Jenda
inna_s - Inna - 24. 12. - Maximek
Iv10 - Denis - 24.12
Luscilla - Lucie - 26.12. Mikulášek

Dali mi vybrat jestli 30.11. nebo 3.12. tak sem si rekla ze 3. abych mohla zustat ve foru :slight_smile:
21. lis 2012 v 16:17  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@iv10 to my měli tenkrát právě nějakých 1720g, podle tabulek to bylo ok, ale co jsem tak pozorovala tak kolem děti měli stejně víc jak my. Uvidíme s čím budeme finišovat, mohlo by se mi splnit malý miminko :grinning: já jsem ráda, že už jsem v tý porodnici, protože můj dr. 1) není skoro vybavenej a 2) je teď i dlouho nemocnej, tak jsem neměla ani kam chodit na kontroly, normálně tady porodnice přebírá až v termínu porodu nebo rizikovky, mám tak štěstí a jsem klidná :slight_smile:
21. lis 2012 v 16:18  • Odpověz  • To se mi líbí
@rosaleen jé, to budeš mít skoro přesně jako TP :slight_smile: a neboj, stejně bys tu zůstala! :wink: dneska sem taky přibilo miminko, kterému se chtělo ven dřív :slight_smile:
21. lis 2012 v 16:19  • Odpověz  • To se mi líbí
@inna_s :slight_smile: mymu mimcu se asi zatim ven nechce.. nalez pri vysetreni tomu nasvedcoval... tak jsem si prave myslela ze bude lepsi kdyz tam zustane co nejdyl... ale uz je to dlouhy.. ale uz budu na vanoce doma.. vsem vam tady bych to prala, na vanoce v nemocnici je smutny....
21. lis 2012 v 16:22  • Odpověz  • To se mi líbí (3)
@mmarcelinka také gratuluju k miminku. A udělala jsi mi velkou radost, já totiž zítra nastupuju na plánovaný CŘ a to budu 37+4tt a tak jsem se pořád trošku bála aby byla malá donošená, a bez problému, takže teď jsem zase o trošku klidnější, i když každé mimčo je jiné, ale to naše bude nejspíš i velké tak snad problém nebude :slight_smile:
21. lis 2012 v 17:26  • Odpověz  • To se mi líbí
@kkaattkk drzim palce, at to dobre dopadne...
21. lis 2012 v 17:30  • Odpověz  • To se mi líbí
@inna_s 2300g v tu dobu jsem ani na ultrazvuku nebyla, a cca před týdnem (36+2tt) jsem měla odhad už 3900g :frowning2:
taky jsem chtěla to malinké zcvrklé mimčo :frowning2: a né obříka. Opět ty nachystané mini věcičky sklidim do krabice a vezmu rovnou o číslo větší :unamused: , no zas se toho člověk tolik nebojí ale upřímně tahat rovnou něco tak velkého také není žádná sranda, po měsíci mě brali křeče do rukou a měla jsem náběh na zánět žil - malej měl 4,5kg když se narodil :slight_smile:
21. lis 2012 v 17:32  • Odpověz  • To se mi líbí
@kkaattkk Děkuji a buď v klidu.Já jem rodila v 35+5 tt.Ajak jsem už psala,inkubátor nebyl nakonec ani potřeba.Dokonce byl i vzorovej co se týká kojení,šel příkladen všem miminkám na oddělení.
21. lis 2012 v 17:33  • Odpověz  • To se mi líbí
@rosaleen díky, pak podám hlášení jak to proběhlo :slight_smile: , to se snad zvládnem vrátit dom, než vy dva půjdete :slight_smile:
21. lis 2012 v 17:33  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@mmarcelinka tak to je super, malej byl od začátku strašně žravej ale narodil se ve 42tt takže i toho se teď trošku bojim, jestli vše bude OK, a ty jsi s mlíkem problém neměla?
21. lis 2012 v 17:34  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek