• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu prosinec 2012 :-)

20. prosince 2012 
@babettaboo Tak to se doma alespoň nenudíš :grinning: A s tím jídlem sem na tom stejně - pořád bych něco vyloženě žrala. Manžel si jde něco vzít a ejhle, ono to tam není, protože sem to zase spasila já :grinning:
@luscilla Nám vždycky zabral čaj ze zázvoru - 1litr vody povaříš s asi 20g nastrouhaného zázvoru, přidáš tam trochu skořice, hřebíček, pomeranč a jak to trochu vychladne tak med. Není to žádná extra lahoda, ale zabírá to :slight_smile:

Holky, začínám pěkně plašit - 13 dní do TP. Já chci,ať už to přijde, abych se nemohla tak nervovat :confounded:
22. lis 2012 ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@haniiicka já mám 15 dnů a plaším úplně stejně :slight_smile: všichni jsou úplně v klidu jak kdyby to mělo bejt za půl roku a já pozoruju každý píchnutí, ale pomalu začínám rezignovat a myslet si že budu přenášet :grinning:
@luscilla mě babí taky dělávala zázvor, ale mám takovýho tucha že ten zázvor pro těhotný taky není vhodnej, ale proč to nevím :/ jinak mám už jenom "alkoholový" pomocníky :/
22. lis 2012 ve 13:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@babettaboo Taky se smiřuji s přenášením, i když nerada :grinning:
O zázvoru každý říká něco jiného - někdo,že ho klidně můžem, někdo že ani náhodou. Pak se v tom má člověk vyznat :unamused:
22. lis 2012 ve 13:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobré odpoledne :slight_smile: já už teda sedím, pak se přesunu do polohy ležmo a zřejmě už dneska nic dělat nebudu :grinning: dopo jsem zvládla udělat 4 vánoční truhlíky, manža umyje okna a pak je šoupnu na parapety. ovšem jak jsem svlíkla ponožky, tak jsem se zděsila. mám totálně sloní nohy!!!kotníky nevidět!!!fuj, hnus. taky mě ze stání bolí v zádech...takže dneska se už pracovat nebude. ještě peru prádlo a ráno jsem přebalila obr tašku do porodky a naskládala všechny věci do kufříku na kolečkách. vše se vlezlo, ale fakt je, že župík a košilky neberu.
s tím jídlem v porodce nevím. taky beru hroznový cukr, vodu a určitě nějaký tyčinky a hodně. jsem děsně mslná :grinning:
holky, máte nějaký seznam potravin, které při kojení nejíst? luštěniny, zelí, to je klasika , ale třeba to jablko mě vůbec nenapadlo :cry: :cry:
chlap si během týdne taky stěžoval na počáteční nachlazení, lupla jsem mu čaj s půlkou citronu a s medem. nakazil mě už v září, a to jsem si myslela, že umřu...chytit něco před porodem bych nechtěla...
22. lis 2012 ve 13:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@babettaboo @haniiicka holky tak to se vam vubec nedivim.To bych uz bejt vama myla schody v baraku po 4,doma to same,okna bych delala a sla si poskakovat te svhodu a do schodu a nakonec ten sex....to uz v tu dobu musim rodit,abych mohla nejt na vanoce doma.Malymu ted byli 3 a ta rost z tech darecku.....vanoce budou jeste krasnejsi.Tak se moooc tesim a doufam ze uz budem vsichni spolu
22. lis 2012 ve 13:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@etra můj seznam od asistentky :
NEMUŽU:
zelenina - zelí, brokolice, květák, kapusta, ředkvičky, paprika rajče, cibule - syrová, česnek, všechny luštěniny
Ovoce - hrušky, víno, citrusi, kiwi, ananas - prakticky všechno ovoce co se dováží , jahody, kyselý jablka
ostatní - čerstvý pečivo, knedlíky, vše co je z kynutýho těsta, nepít džusy silný, hodně kořeněný slaný, tataráky a podobně :/ čokoláda, a cizí ryby

no a kdybych prej něco snědla takovýho tak to mám zapít mlíkem :slight_smile: jinak já jsem taky otekloň velkej :slight_smile: nevejdu se do bot :slight_smile:
22. lis 2012 ve 13:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@babettaboo za seznam děkuju!!!ale vůbec mě nepotěšil, všechno to, co mám tuze ráda musím oželet.... :frowning2: snad to zvládnu. no musím. přece nemůžu trápit malýho :grinning: :grinning: :grinning:
22. lis 2012 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@babettaboo ja zazvor pila na zacatku tehu proti nevolnosti a kdyz pijes vetsi mnozstvi, tak pry vyvolava porod....

jinak hlavne nejist exoticke ovoce kvuli alegrii, cerstve pecivo dela hodne zle, smazene jidlo a ta cokolada...
22. lis 2012 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luscilla honééém do obchodu pro zázvor :grinning:
22. lis 2012 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@etra no já jsem taky nasratá, bez česneku prakticky skoro nevařím :slight_smile: zelího se můžu užrat, lososa zbožnuju no a ono prd :grinning: můžou se těstoviny a mléčný výrobky tak budu živa na špagetách se sejrovou omáčkou asi :grinning:
22. lis 2012 ve 13:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luscilla vse co uz psaly holky a na boleni v krku muzes mulerovy pastylky a na kasel jitrocelovy sirup..jsou to oboji jen bylinky..a ten paralen klido,me kdyz chytne hlava tak si ho beru porod ne porod..musim fungovat a s migrenou to nejde..
22. lis 2012 ve 14:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@babettaboo :confused: a co jako budu jíst? většinu z toho mám hrozně ráda :-/ A jelikož mlíko nepiju, tak si to budu muset teda asi odpustit. Ach jo :unamused:
Mě otíkaly jen prsty na rukou a poslední dny už i nohy, to je fakt děs, sem jak balvan :grinning:
@iv10 No, taky začínám uvažovat, že začnu pořádně gruntovat :grinning: Na Vánoce se po několika letech opravdu moc těším, už budeme rodina, i když z toho prďolín ještě nebude mít vůbec rozum. Ale ten pocit, moc se na to těším, bude to úplně jiné :slight_smile:
@luscilla Fakt? Tak to si asi udělám limonádu nebo něco, mám ho v lednici :grinning:
22. lis 2012 ve 14:04  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
ja u prvniho od 38tt delala snad vsechno co me kdo poradil,nebo co jsem vycetla k vyvolani porodu..a marne, malej se narodil presne na termin..takze tentokrat nato kaslu az to prijde, tak to prijde..
22. lis 2012 ve 14:05  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@renaticickaka jeee jitrocelový sirup :slight_smile: když jsem byla malá přála jsem si mít takovou nemoc abych musela každej den pít celou lahvičku jitrocelovýho sirupu :grinning: tajně jsem upíjela i ségře abych ho měla víc :grinning:
22. lis 2012 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@babettaboo vidis a ja kdyz ho potrebuju narvat do malyho, tak protestuje..pritom je taak dobrej :wink:
22. lis 2012 ve 14:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Našla jsem na netu, kdyby už se některá nemohla dočkat
:grinning:

Převzato z knížky Zdravé těhotenství a přirozený porod od Ingeborg Stadelmann
Předpoklady: U všech následujících rad je důležité vědět, že mohou napomoci tělu jen tehdy, pokud je skutečně připraveno k porodu, tedy děložní hrdlo i poloha dítěte jsou zralé na porod.

1. Stimulace prsních bradavek

Tato metoda je používána i na některých porodnických odděleních ke zkoušce zátěže při kontrakcích. Minutu až dvě si silně třete bradavky, následuje dvě až tři minuty přestávka a pak se postup opakuje. Toto dráždění může vyvolat děložní kontrakce. Jestliže tímto způsobem nastanou kontrakce během půl hodiny, znamená to, že děloha je zralá na porod.

2. Klystýr, půst
Představuje neškodnou, ale účinnou metodu. Udělejte si klystýr a pak musíte celý den dostatečně pít. U mnoha žen poté spontánně nastanou kontrakce. Klystýr s teplou vodou povzbudí pohyby střev, na což děložní svaly reagují silnějšími stahy.

3. Přirozené prostaglandiny
Tyto jsou obsaženy v mužském spermatu. Pokud je tělo ženy připraveno na porod, stimulují tyto hormony kontrakce. Při použití této metody pomáhá, když je žena silně vzrušena a stimulována, neboť pak i ona vylučuje dost prostaglandinů potřebných k vyvolání porodu. Prostě jakým způsobem jste si broučka udělali, takovým způsobem mu ukažte cestu ven

4. Kořeněné nápoje
Výsledek nepocítíte hned, většinou se dostaví během jednoho až dvou dnů. Je třeba připravit čajový nálev z jednoho kusu skořice, deseti hřebíčků, malého zázvoru a jedné polévkové lžíce sporýše lékařského v jednom litru vody. Tento nápoj pak popíjejte během celého dne po doušcích.
Zmíněná koření lze také použít i ve formě éterických olejů ze skořice, hřebíčku, zázvoru a verbeny v základním oleji (olivový, slunečnicový, mandlový) na masáž břicha nebo do teplé koupele. Zvýšení účinku dosáhnete, pokud si před masáží břicho zvlhčíte horkou vodou, čímž urychlíte vstřebání oleje.

5. Homeopatické prostředky
Tady je důležité upozornit, abyste je užívala jen na základě doporučení zkušeného homeopata. Nejčastěji se používají tyto: Caulophyllum, Cimicifuga, Kalium carbonicum, Nux vomica, Pulsatilla, Sepia.

6. Ricinový koktejl
Připravte si směs z ricinového oleje (ke koupi v lékárnách) s meruňkovým džusem a hltem čiré kořalky. Tuto vypijte. Během tří až šesti hodin se dostaví silné porodní bolesti. Pokud tomu tak není, musíte vycházet z toho, že se zatím dítě prostě narodit nechce.
22. lis 2012 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
čaute holky moje-poradna ok,streptokok negativní,malá je menší,ale že to nemám řešit,že hlavně dojet 36tt do konce a mít aspoň 2500g,pak se děťátko může v klidu narodit...

jinak k tomu jídlu-dobré jsou sušené švestky kvůli chození na záchod-na jablka pozor,šlupka dělá prdíky!!!! džusy spíš jenom jablečný,hodně ředěný,jinak pomerančový apod ani náhodou...

potom na prdíky jsem si dneska vzpomněla,Dr vám pak napíše na předpis(název si už nepamatuju-ale jsou na prd,může se jenom určité množství),v lékárně koupíte BABY CALM,fakt to zabírá,je to přírodní,čili to můžete dát prckům neomezeně-a každému,komu jsem to kdysi poradila,tak si to chválil-takže doporučuju koupit!!!! Hlavně pro kluky,ti jsou prdíkoví...
no,já skočím do školky pro to moje rádio ukecané a jdu si lehnout asi,jsem k.o.:frowning2:

Mi každý radí k vyvolání porodu spermie-ale nevím,jestli to budu zkoušet :grinning:

s rýmečkou lituju,oni jsou všichni stejní ti chlapi:slight_smile:
22. lis 2012 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luscilla mne vzdy nachladnutie a ryma prejde do kaslania, ja som vtedy robila toto:
-Sterimar do nosa
-obcas detsky Nasivin do nosa
-naparovanie nad hrncom s hermankom /casto, viac krat denne/
-pitie cajov bylinnych
-denne liter zazvoroveho caju s citronom a medom
plus na kasel som mala Stodal a potom jitrcelovy s tymianom
-trcala som doma az po tyzdni som sla von

Zazvor sa moze, ale tak 4g denne, doktorka povedala ze mozem s kludom, ja osm si z korena nastruhala tak asi 2 cm na liter.
22. lis 2012 ve 14:22  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@renaticickaka ja ked poviem zas malemu ze nech si da medvedikovy sirup /Mullerov jitrocel s materidouskou/ tak si vzdy pyta - "este"
22. lis 2012 ve 14:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@etra tak z vlastní zkušenosti mohu říct že na mne nic z toho nezabralo. Všechno co se dalo jsem vyzkoušela a syna stejně nosila až do 42tt, a u mne nezabrali ani vyvolávačky v porodce, a že toho do mě nalili hafo. Po 30hod jsem se sotva otevřela na 1prst, tak to pak vzdali a řízli mě.
Takže když se tělu nechce,nic nezabere :slight_smile:
Já na rýmu jenom vyplachovala vincentkou, a na kašel jsem si nakrájela na drobno cibuli zasypala jí moučkovým cukrem a dala do lednice, za pár hod. krásně pustí šťávu a tu užívala (ale pak je lepší nechodit mezi lidi)
Jinak se tu mějte krásne, já už mám tašku u dveří a za chviličku mě Petr veze, takže zítra ráno na mě myslete až mě budou kuchat :frowning2:
22. lis 2012 ve 14:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkaattkk Budeme na tebe moc myslet :wink:
22. lis 2012 ve 14:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkaattkk držím moc moc palečky :slight_smile: a neboj se on ti to ten uzlíček vynahradí :slight_smile:
22. lis 2012 ve 14:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkaattkk Držím pěsti - štěstí, ať to je bez problémů za Tebou a mimínek šťastně s Tebou!
22. lis 2012 ve 14:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@babettaboo pri kojeni se nesmi cokolada?? to jsem nevedela.. a proc???
22. lis 2012 v 15:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rosaleen no já mám zato že kvůli alergii, ale nejsem si jistá :/ vím že třeba kakao si dát můžu, ale čokoládu už mi říkala že nedoporučuje :/
22. lis 2012 v 15:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkaattkk taky se pridavam a moc drzim palce....
22. lis 2012 v 15:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@babettaboo aha.. kamaradka ma mimco 4 mesicni a rikala ze na cokolade ujizdi a ji ji denne... tak mozna spis pro jistotu ji nejist.. ne ze bych na ni nejak byla, ale je to dobrej zdroj energie kdyz je nejhur...
22. lis 2012 v 15:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rosaleen naprosto chápu, momentálně mám rozdělanou 300g milku s karamelem a oříškem, pak tam mam ještě 300g milku jak tam jsou bila mlečna hořka a kdyby bylo málo ještě tu maličkou 100g obyč :grinning: zažírám haribo medvídkama :grinning: kojení bude utrpení :grinning: teď jsem si udělala bramboračku teda pro změnu :grinning: výborny i na kojení nenašla jsem tam nic co by se nesmělo :grinning: asi si začnu psát knihu recepty při kojení :grinning:
22. lis 2012 v 15:17  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@babettaboo ja myslim, ze se to musi vyzkouset, co mimco potom zvladne a co ne.. nase matky to asi neresily jako my a prezily jsme :slight_smile:
22. lis 2012 v 15:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkaattkk drzim palecky :slight_smile: a hned jak to pujde, tak se nam ozvy..

holky mam navrh..pomalu se to tady bude rodit..tak bych zvolila jednu z nas..klido si to vemu na sebe.. ze nebo koho chcete..taby dala cislo a vy jste si ho ulozily a pak pisly sms..pac se na net asi jen tak hned nedostanete.. az tak po propusteni doma..ta co rikate?
22. lis 2012 v 15:29  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek