• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu prosinec 2012 :-)

20. prosince 2012 
@haniiicka ty jo tak to si docela užíváš sexu to u nás se na to moc netváří prej aby se něco nestalo ale zase na druhou stranu jsem někdy ráda jelikož na to nemám ani pomyšlení docela často mě ted bolí břicho tak si nedokážu představit ještě toto :slight_smile: :slight_smile:
3. pro 2012 ve 13:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rosaleen Krásná zpráva, moc blahopřeji a přeji pevné zdraví!!!

@haniiicka Tak o tom teď už můžu leda snít :grinning:.

@kupinka Monitor máme Nanny-nky, moc jsem ho chtěla a už je taky nachystaný v postýlce. Já myslím, že jinak bych vůbec nespala a furt ho šmírovala, tak bude mít aspoň ode mě trošku klid:slight_smile:.

Chůvičky nemáme, u nás v pidibytě by se neuživily, ale koupíme je asi na jaře, až začneme jezdit na chalupu a různě cestovat.

Kamarádka je dneska od noci v porodnici, praskla jí voda, ale zatím žádná zpráva, tak ji moc držím pěsti, ať to má za sebou a vše v pohodě. Měla termín 8., což je v sobotu.

U mě dneska zase klid, přestože jsem včera x hodin lítala venku všude možně, tak Jířa se rozhodl prostě, že 12. bylo dáno, taková je domluva a že se nebude podřizovat mým manipulacím:slight_smile:. Btw, zítra jdeme na kurz "Správná stimulace a manipulace s miminky", tak třeba mě tam nějaký "manipulační" trik nauči:slight_smile:. I když to bude asi jiná manipulace... :wink: .

Ženy pěkný den Vám přeju a opatrujte se!
3. pro 2012 ve 13:56  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@velrybous já s epi cvičím, ale moc toho nevydržím tedy
3. pro 2012 ve 13:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kupinka jj, sak pak napis :wink: ja mam monitor uz dany v postylce :slight_smile:

me boli a tvrdne bricho uz treti den, ale to prikladam stresu, ve kterym ted jsem :frowning2: uvidim zitra....
3. pro 2012 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@belinduska a kolik jsi dala? já mám TP až 20. ale kdyby to bylo dřív, tak bych se nezlobila..už je to náročný...
@renaticickaka to jsi dobrá..a je normální, že to cítíš i na druhý den, myslím, že jsi cvičila? :slight_smile: jen to vytlačení balonku zatím moc neřeším, vyjede mi sám, protože používám gel a to dost rychle, to budu muset ještě nějak dopilovat..a spíš je lepší ho mít víc uvnitř nebo tak v cca polovině?
3. pro 2012 ve 14:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
no, dneska 28 cm obvod (9 cm průměr), ale s kapkou krve tedy a vydržela jsem to jen na 3 minuty, víc ne .. já mám termín už tuhle sobotu ... víc asi už nedám, je to drasťák i tak a řekla bych, že mi to zhoršuje problém s hem.. kvůli tlaku ... ale i tak jsem si myslela, že nedosáhnu ani na to ze začátku .. začínala jsem na 16 cm.. taky bych ráda, kdyby už se rozhodla jít ven, je to náročné, dneska v noci mi mravenčily a odkrvovaly se i ruce :frowning2:
3. pro 2012 ve 14:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to gratulujem k Terezke, moj drahy uz vyhlasil ze ma v utorok nejaku blbu poradu na ktoru sa mu nechce ist, tak uz vraj kludne mozem porodit :slight_smile: Tak sa tesim ze bude so mnou mesiac doma... Jupii uz nech je vecer a mozeme robit nezbednosti aby sme to trocha urychlili. Chut je nastastie na oboch stranach, ja sa teraz citim posledne dni fyzicky ako na zaciatku tehu, cize uplne fit, nic mi nie je, parada... Malinik pijem tak 2-3 krat denne ale ktovie ci to bude mat nejaky ucinok.
3. pro 2012 ve 14:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, to je až v posledních dnech:grinning: Chuť není pořád tak mega, ale kupodivu je, i když mi není zrovna nejlíp. a manžel říká, že už mu taky musíme nějak pomoct:grinning:
@kupinka My monitor nemáme a kupovat nebudeme. Kdyby byl nějaký problém, tak si ho půjčím u nás v porodnici.Ale sand nebude potřeba...
@rosaleen Moc gratuluji :slight_smile:

jinak kontrola nic nového. Hlavička je dost nízko, možná se to už prý rozjede a pokud ne, tak ve čtvrtek zase na kontrolu. :unamused:
3. pro 2012 v 15:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, tak bola som prvýkrát v porodnici a bolo mi povedané, že sa začínam otvárať, a že mi tvrdne brucho (čo cítim aj sama :wink: ) ale napriek tomu, sa nikto netvári, že by to malo byť skôr. Malá bola doteraz celkom nízko natlačená, asi tak posledný mesiac, mesiac a pol, a už vraj zase nie je. Je síce otočená dole, ale rozhodne nie natlačená, tak neviem. Každopádne, chceme vydržať až do konca, takže ak si to nerozmyslí ona sama skor, budem rodiť v termíne.
Akurát ma včera chytili priedušky a silný kašel... viete niektorá o tom, že by kašel mohol spustiť pôrod??? Pri každom zakašľaní mi stvrdne brucho, a malej to je asi tiež nepríjemné, tak sa snažím krotiť ťo, ale niekedy sa to nedá... :frowning2:
3. pro 2012 v 15:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky tak prvni den pracovniho maratonu je zdarne za mnou.Jeste 4 :(
Tak uz mame miminko dalsi,moooc gratuluju :slight_smile:))) hlavne zdravicko preju!
Jinak uz dva vecery trpim,vcera jsem si zase davala vanu horkou, aby se mi ulovilo.Chodit uz nemuzu,hned mam bolesti bricha a jde mi to do zad.
Tak jsem si dneska udelala radost kdyz jsem videla ty vase postylky, ze kdyz mi malej spinka vesele,tak jsem si uz nazdobila taky postylku.Treba ho to privola :slight_smile:
3. pro 2012 v 15:19  • Odpověz  •  To se mi líbí (9)
@renaticickaka Urcite to nekomu nech udelat,jinak skrachujete na baterkach.Fakt je to bozi na to trafo :slight_smile:
3. pro 2012 v 15:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@velrybous ja teda vždy balonek nafouknu spiš jen v ty polovine..pisou že tam nema byt zasunut cely.. no a nafouknu do těch 30cm a pak protlacim to udelam 3x a končim..ani se nesnažim to v sobe držet.. už takhle mě to pak celkem dole boli.. a hlavně porodni asistentka řikala že to bohatě stači tak ji věřim ..a pak teda ještě promastim hraz specialně k tomu určenou masti na pružnost kuže..
@Rosaleen strašně moc gratuluju, hlavně at jste obě zdrave obě a těšim se na fotečky :wink:
@haniiicka tak to jste dobry to u nas v posledni době skoro nic pač už jsem rada že jsem rada natož vydavat nějaky
vykon :grinning:
@kupinka ja ho mam taky od nany už od prvniho a určitě doporučuji těm ktere jsou nejiste jako jsem byla ja..

Kde pak mame @BabettaBoo ? že by na mě nepočkala :confused:
3. pro 2012 v 15:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@Rosaleen gratulace veliká k holčičce at jste hlavně zdravý a nic vás netrápí :slight_smile:

@renaticickaka nene neboj čekám :slight_smile:
Já jenom mam poslední dny teda den blbec...bud mě něco bolí nebo někde lítám :/ dneska u doktora jsme byly a vše je gut gut jak on s oblibou říká. Jen jsme prej malinký máme 3035 g, jinak CS furt 4. A opět prej když neporodím uvidíme se za týden :/ křivka ale už tak rovná nebyla jak bejvá tak já doufám, že už se s ním neuvidím ikdyž je super :grinning:
jestli mam kleslý břicho vůbec nevím protože někdo mi řekne že jo a někdo že ne a ja to nepoznám, jen se mi líp dýcha tak bych řekla že jako jo :/
3. pro 2012 v 15:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@babettaboo noo.. už jsem myslela.. tak holka CS 4 je fakt hodně u prvniho jsem stim večer jela rodit... ja před tydnem byla jen CS 2 tak jsem zvědava co řekne zitra :confused: tak dej fotku mě přijde že mě už taky kleslo :sweat_smile: co myslite?
3. pro 2012 v 16:00  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@iv10 strasne hezka postylka..me dneska nejak pali zaha ach jjj :slight_smile:
3. pro 2012 v 16:04  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jarzdra dekuji :slight_smile:
3. pro 2012 v 16:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@renaticickaka mame velmi podobne brisko :slight_smile: ja ho mam taky uz takhle 'dole'
3. pro 2012 v 16:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Včerejškem to holoky asi skončilo, manžel mi přijel domů z práce úplně hotový :angry: .Tak budu muset asi začít zase pořádně uklízet :slight_smile: :grinning:
Já bych taky chtěla vědět CS :(
3. pro 2012 v 16:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alinah tak mysliš že kleslo ? mužskej totiž řika že ne ale mě se zda že jo..

@haniiicka tak mrkni do prukazku tam to musi psat ne?
3. pro 2012 v 16:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alinah
@lenysekk
Holky nechci, aby to vyznelo nak blbe jo, ale muj nazor na monitor dechu je ten, ze ten syndrom existuje a je strasne mala pravdepodobnost, ze ho zrovna dite a,b,c dostane, ale je tu moznost jak treba zvysit sanci. A proto si myslim, ze je lepsi prezit treba plany poplach, nez si cely zivot rikal meli jsme ho koupit. Ono totiz, kdyz by k necemu takovemu nejdejboze doslo, tak uz potom neni treba filosofovat o tom zda ho koupit nebo ne. My jsme ho koupili, myslim, ze jsme za zivot utratili vic penez za kraviny, ktery jsme nepotrebovali, a pokud mam tedy volit tak hlasuju pro monitor.
3. pro 2012 v 17:14  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@iv10 jééé to je krásný moc pěkně jsi si to udělala už jí jen naplnit :slight_smile:
3. pro 2012 v 18:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@renaticickaka Covece ja ti nevim jestli ho mas dole....to musi posoudit nekdo kdo te nevidi kazdej den jak manza.Ja taky nevim vubec jestli mi kleslo...
3. pro 2012 v 18:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky já taky nevim to CS a ani to nemám nikde v průkazce napsaný nebo to aspon nemužu najít :frowning2: :frowning2:
3. pro 2012 v 18:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenysekk Ono je o asi jedno, protože já mám už minimálně týden cs 4 a nic :grinning:
3. pro 2012 v 18:17  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, mě to CS doktor taky psal, naposledy před 14 dny CS 2, minule už mě ani nevyšetřoval, takže nemám už nic zapsaného, ale když jsem o tom kdysi hledala nějaké info, tak jsem se dočetla, že už se to dneska nepoužívá, protože to o ničem nevypovídá prej...

Tady jsem našla to psaní o tom:

Dobrý den, tak vidím,že jste to popsala odborně a hezky, pravda je taková,že CS dle Bishopa, jak se přesně jmenuje, má stoupat ! Jenže, je to pouze orientační údaj a již tolik neplatí,že pokud CS překročí hranici stanovenou tabulkou pro určitý týden, je těhotná ohrožena předč. porodem .Jenže to vím jenom já a pár dalších kolegů, kteří se této problematice věnují Smiling)). Takže řada kolegů dost maminky děsí a ukládá je již při malé změně nálezu do nemocnice, nebo v lepším případě je nechá přibité doma k posteli. Klidový režim ale předč. porodu nezabrání, to je nejnovější poznatek, který také drtivá kolegů ještě nevstřebala …Smiling. CS má dne skutečně význam jen v situacích, kdy dojde k razantnímu – obřímu skoku v nálezu, např. v 26.týdnu z CS 0 na CS 6, nebo v potermínovém období stran časování a způsobu vyvolání porodu. Jinak je jeho hodnota popisná, vůbec neurčuje, kdy bude žena rodit…Řada těhotných začíná rodit , přestože má v termínu z CS O-1 !!!!!
3. pro 2012 v 18:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@iv10 Tak tady je před tydnem 38+4tt a dnes 39+3tt .. pokles tam bych řekla je.. ale asi to stejně nema žadny vliv

@lenysekk určitě ti to tam někde musi psat.. ten muj Dr.ma takovej škrabopis že to je těžky vyluštit ale naštěsti ja porovnavam z prukajdou u prvniho tak vim .. :slight_smile:

@makropulec fakt jo..hm tak to asi fak je jedno..zejtra se nato zeptam..

@tynkaz aha. .super :wink: ..tak aspon už vime jak to je :slight_smile:
3. pro 2012 v 18:26  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Mě už právě taky nevyšetřoval,tak právě nevím. No,necháme se překvapit:slight_smile:

@tynkaz Děkuji za povídání:slight_smile:Alespoň vím,že to není tak důležité.
3. pro 2012 v 18:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@renaticickaka no tak já bych řekla že kleslo
3. pro 2012 v 18:29  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@renaticickaka Buď kleslo nebo vyrostlo...manžel mi tvrdí, že mi vyrostlo. :sunglasses:
3. pro 2012 v 18:31  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@renaticickaka No podle mě teda dost kleslo... Paráda, už se to blíží! :grinning:
3. pro 2012 v 18:45  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek