• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu říjen 2013

27. července 2014 
@markytanka to mi ani nepřipomínej to žehlení těch pidi věcicek,vubec to neubyva v tom koši ale zas na jednu stranu se na to hrozně už těšim,budu to opět dělat s láskou:o)mam v planu tak přiští víkend začít,mají přijet naši na pár dní tak mi mamka pomůže a bude to rychlejší...ja musim někde začit shanět už plýnky do zásoby,pak to zas bude padat raz dva pamatuju balík tak na 5 dní ani ne...my jsme kupovali novou skřín pro miminko a ještě chci přebalovací komodu na ty věci aby se mě to tam všechno vešlo:o))jediný s čim si nevim rady je co všechno přichystat na cestu z porodnice domu...jestli už i nějakou kombinezku... :grinning:
28. čer 2013 ve 12:51  •  2 děti - čeká miminko, termín má v říjnu 2013  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo, tak to taky nevim... klidně bych i teplejší kombinezku zabalila, nebo dečku... však ono se to neztratí... já čekám první, tak jdu do naprostýho neznáma :slight_smile: ale snad nebude ještě taková zima... rodit můžu už na konci září, takže uvidíme, kdy se prďole bude chtít na svět :grinning:
29. čer 2013 ve 14:00  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
to nikdy nevis muze to byt i driv kdy se mimisek yacne klubat na svet,ja sem bzla v nemocnici od 36+2 a meli me v 37+0 pustit domu a mala se royhodla ye chce jit domu uz nasvete tak jsme si to jeste o 5dni prodlouzili v nemocnici.o]a v tom dnesnim pocasi clovek asi musime pocitat se vsim,jeden den tropy a druhy den jaro...vsak se niceho neboj uvidis ze ti spoustu veci az se ti miminecko narodi prijde samo proste to prirozene vyplyne...ja sice cekam druhou prdelku ale porad se bojim stejne...jestli vsechno budu zvladat,ale silene moc se uz tesim,i kdzy ted si todle tehotenstvi uzivam vubec se necitim tehotne,brisko mam maly protoze jsme prcek a delohu mam normalne zatocenou dozadu tak se me jen narovnala a zatim se moc nevyklonila...tak delam vsechno co muzu, dneska jsem dokonce i rovnala derevo a nakladala na kolecko,ale nevozila jsme ho to zas takovej blazen nejsem :grinning: a manzilek by mne ani nenechal :slight_smile:
29. čer 2013 ve 22:29  •  2 děti - čeká miminko, termín má v říjnu 2013  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, tak já už jsem nějaké věci nakoupila starší po známých a zatím vůbec netuším kolik bych čeho měla mít...a co všechno bych měla mít.. Tento týden budu mít snad skříň a pak se do všeho pustím... Nemáte náhodou někdo nějaký seznam. co vše je třeba, jak pro mimi, tak pro mě po porodu? Díky.. :slight_smile:
30. čer 2013 v 09:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky tak pro mimino toho potrebujes hrozne moc,to zakladni najdes tady http://www.naseporodnice.cz/vybavicka-pro-miminko.php ale z vlastni zkusenosti cim vic toho mas tim lip,na doma je to starsi obleceni velice dobre,ja jsem u male pouzivala i vecicky po mne vetsina vypadal jako novy :slight_smile: a ted je znova budu pouzivat a nase mala hodne moc blinkala tak jsem ji prevlikala porad dokolecka tazye u nas to bylo obleceni v desitkach ks za den...a hlavne nevis jak miminko bude velky tak ty nejmensi vecicky jsme radsi moc nekupovala spis 56/62 dyl to i uzijes,a ty plynky jsme koupily projistotu uplne ty nejmensi myslim dva baliky 2-5kg jinak 3-6kg je to docel avelikostne rozdil a nase male ty nejmensi mela docela dlouho protoye mela 2950g kdzy se narodila po porodu kazdy mimi zhubne a mela 2700kdzy jsme sli domu.... a pro tebe do porodnice to je ruzny zalezi na porodnici ale ty zakladni veci najdes tady http://www.azrodina.cz/1805-co-si-zabalit-do-porodnice ale ty vloyky doporocuju vic...v nemocnici me rikali ze uz to neni jako driv ze skoro nikde je uz nedavaji mozna jsme jich dostala 5ks a to bylo behem porodu a po porodu tesne nez me dovedli na pokoj....a mela jsme sebou jeste dva baliky normalnich vlozek a ty kalhoty aspon 5 ks ja jsem si je i prala a pouzivala i doma dobu...a brzo jsme se zahojila,hlavne si musis pak to siti hodne sprchovat klidne i nekolikrat denne...jo a ten kruh ja sem vubec nemela ani brat nebudu,me to siti pak ani moc nebolelo,jen pri siti je to neprijemne jen to tak stipe...ale kazda to ma jine ale neni ceho se bat hlavne byt v klidu a myslet pozitivne :wink: jinak vsechno co potrebujes po porodu sezenes bud prez net nebo v lekarne,u nas to mivaji na obednavku,cekala jsme na to myslim tak tri tydny ale vyjde to levnejc nez prez net...vsak uz pomalu mame cas chystat :grinning: :grinning: ono to utece silene rychle,nez se vsechno vyzeli je snad nejhorsi ale kdyz vidis ty malickaty vecicky tak to je hrozne krasnej pocit... :grinning: :grinning: :grinning: tak jak se bojim tak se i tesim proste moooc :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: jo a jeste bych ti chtela doporucit urcite si kup odsavacku nudlicek pro miminko,nejlepsi je na vzsavac ale aspon nejakou nasi Pajince to zachranilo zivot... :frowning2: treti den co jsme byli doma z porodnice dostala akutni zanet dychacich cest a takovydle prtatko se zacne dusit...a to jsem pri propousteni rikala dr ze se mi zda ze divne dycha ...ale vsechno dobre dopadlo :grinning:diky bohu
30. čer 2013 v 15:31  •  2 děti - čeká miminko, termín má v říjnu 2013  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@cmuchacekoli Já mám pár kousků oblečení z FF a pak jsem objednala odsud z bazárku různý overálky trička atd. nějak sem si říkala že prostě není potřeba utrácet jen za nové oblečky.( nehledě na to že některý budem mít na chalupě) a jinak nic nemám:slight_smile: nějak jsem asi pověrčivá.počkám jakmile nastoupím 11.8. na dovču a následně na MD a začnu to víc řešit. Navíc jsme měli dost výdajů skrz svatbu a teĎ budem přestavovat byt,kupovat kuchyň atd..holt to nechám na poslední chvilku :grinning:
30. čer 2013 v 19:32  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
a do čeho hodláte oblíknout prďolku při odchodu z porodnice? v tom mám největší zmatek
30. čer 2013 v 19:35  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
to mate naprostou pravdu,taky musime dokupovat s rozumem,ja sem byla vdecna za obleceni po mne a po segre a brachovi a neco malo jsem koupila,neco dostala a je toho dost :slight_smile: ja osobne myslim ze vecicky z druhe ruky je v dnesni dobe to nejlepsi reseni...kor u tech nejmensich deticek..kor kdyz ty plynky budou mesicne stat hromadu penez hlavne zezacatku...ty se skoro nezniceji ty nejmensi vecicky...a ja spoustu vecicek urcite zas dostanu od babicek a teticek :slight_smile: ty uz sou nateseny snad vic nez ja :slight_smile: tak to jsem dve,taky nevim co vsechno sebou vzit,prvni holcicka se mi narodila 4.7 takze toho moc nepotrebovala ale mam v palnu vzit>bodycko s dlouhym rukavem,polodupacky,ponosticky,svetyrek kombinezku,a pripravim si fusak i deku a hlavne dve cepicky teplejsi a slabsi...nevim jak bude a kdy budu rodit...tak at mam pripraveny navsechny situace vecicky :sweat_smile:
30. čer 2013 ve 20:32  •  2 děti - čeká miminko, termín má v říjnu 2013  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo, tak plínky mám zatím jedno balení - měli v obchodě akci, a pak dostanu za super cenu od kamarádek, který plínky pro newborn nevypotřebovali... naštěstí jsou pořád někde akce, tak doufám, že to jen tak neskončí :slight_smile:
1. črc 2013 v 11:49  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
ahoj holky můžu se přidat?? termín mám 22.10...:D
1. črc 2013 v 11:58  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Prcková - jasně :grinning:
2. črc 2013 v 11:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@asineda já mám v plánu klasiku, dupačky, tričko, asi mikinku, čepičku, rukavičky a do zavinovačky... jinak nevím :slight_smile:
8. črc 2013 v 10:16  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@asineda a asi fusak do autosedačky vlastně... taky v tom mám bordel :slight_smile:
8. črc 2013 v 10:17  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@markytanka no to sme dvě :grinning: asi taky ,,klasiku".
8. črc 2013 v 10:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jee tak ja sa k vam pridam tiez :slight_smile:
25. črc 2013 v 15:40  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
tak jak jste na tom s pripravama?uz mate neco prichystane a prosim jaky si kupujete veci do porodnice(myslim vlozky,kalhotky atd,jestli se vzplateji ty balicky nebo zvlast) :grinning:
26. črc 2013 v 18:11  •  2 děti - čeká miminko, termín má v říjnu 2013  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, můžu se k Vám také přidat :slight_smile:? Koukám, že řešíte stejné otázky a problémy jako já :grinning:
29. črc 2013 v 15:39  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ja uz mam skoro vsetko na mimco ... samozrejme podla zoznamu, co som si davala dohromady sama podla asi 5 z netu + 20% veci naviac. Tak dufam, ze som na nic nezabudla:slight_smile: Problem mi robi lekarnicka, celkom neviem, co fakt kupit a co je zbytocnost. Takze to az pocas kurzu (na ktory sa este musim objednat).
Vy uz niektore chodite na predporodne kurzy?
29. črc 2013 v 18:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky můžu se k vám přidat? jsem 27. tt a nějak začínám šílet jak koukám jak jste všechny krásně připravené a co už všechno máte :frowning2: já ještě ani nekoukla na mimi věci po malé, navíc ještě nejsme ani přestěhovaní do nového, jsem nervozní :slight_smile:
29. črc 2013 ve 20:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
No ale ty si uz veteran, nie? Pozeram, ze jedno mrne uz mas:slight_smile: takze to zvladnes lavou zadnou ked vies na co sa pripravit ;)
29. črc 2013 ve 21:07  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
no veterán...malá má už pět, jsem to všechno zapoměla :unamused:, asi bych měla kuknout v jakém stavu je kočárek a postýlka jestli nebude potřeba nový i když si říkám že přez zimu by mi stačil po malé a na jaro stejně budou golfky, no nevím, začínám panikařit, ani pohlaví není ještě jisté, vy už to víte na 100%?
30. črc 2013 v 07:21  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@levaska určitě:o)
30. črc 2013 v 10:55  •  2 děti - čeká miminko, termín má v říjnu 2013  • Odpověz  •  To se mi líbí
marlen02 to se vám ani nedivim,kor když se budete ještě stěhovat,ale určitě ty věci po male ještě poslouží uvidíte :wink: no u nas mne to řekli už dva doktoři nezavysle na sobě jedn na urologii po 16tt a druhej gynekolog po 22tt ze to bude klučina i pytliček jsme viděli tak sem na 99%jista:o) že budem mit kluka tak uvidime co se nam opravdu vyklube:o)) ja už mam jinak věcičky připraveny,vyžehleny,i postylku opravenou,kočarek n adoma musi manžel ještě opravit pada tam boudička,ale jsme na vesnici a nikam nez po dvoře s tim nejezdim tak to stačí:o)nejhorší je že to rychle utíká a do porodnice nemám ještě vůbec nic připraveného co máte vy obědnáváte na netu nebo kupujete v lékárně?
30. črc 2013 v 10:56  •  2 děti - čeká miminko, termín má v říjnu 2013  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cmuchacekoli zdravím, jestli objednávám na netu nebo v lékárně? teď nevím co máte na mysli, kosmetiku? já měla při malé jeden sprcháč a jeden balzám na tělíčko od Johnsons baby a to mi stačilo, na opruzeniny a rozpraskané bradavky purelan a toť vše. nejhorší je že nejsem ještě ve svém, bydlíme na chatě a na stejném pozemku máme také novostavbu ve fázi dokončovacích prací, kdyby ne mojí mámy tak to snad nikdy neuklidím :frowning2: , navíc včera mi zjistili cukrovku těhu takže dneska si píchám do prstu, už mám za sebou na lačno :slight_smile: , fakt lahoda...nesu to těžce a slzička sem tam ukápne :frowning2:, jste na tom stejně někdo? při malé jsem si musela píchat inzulín dvakrát denně ale to mě doufám mine :slight_smile:
31. črc 2013 v 07:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cmuchacekoli mimochodem gratuluji k chlapečkovi, manžel si také přál pindíka, ale obligátní fráze... hlavně že to bude zdravé :wink:
31. črc 2013 v 07:17  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
me ceka krev az 12.8 doktr ma dovcu,tak uz taky mam z toho nervy abych nemela cukrovku,ale brali me ji v 16 tt a vse ok jedine jsem mela lehce zvysene protilatky tak me brali znova krev a tam uz byla nejaka nespecifikovana latka...a tim to prozatim skoncilo,tak doufam ze to bude ok,tak hlavne at se vam to nezhorsi ta cukrovka,ja se zas lecim s tlakem a hlidaji mne na urologii ledviny a mocový mechyr,nejak ve tretim mesici jsem mela ruzovou moc,hrozne jsem se vydesila...myslim poporodni veci,vlozky a kalhotky jestli kupujete v lekarne nebo na netu
31. črc 2013 v 08:21  •  2 děti - čeká miminko, termín má v říjnu 2013  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cmuchacekoli jejda tak já měla při malé klasické svoje bombarďáky a normální vložky, nic extra, dokonce ani podprsenku na kojení jsem nevyužila a to jsem kojila přez 9. měsíců :slight_smile: , ty nemoci jsou hrozný v těhu, ještě že to zkončí po porodu :slight_smile: , já stravila při malé ve špitálu tři měsíce, teď zatím jenom na začátku jen tři dny kvůli krvácení a tlak mám taky vysokej, hlavně vydržet a bude to dobrý :slight_smile:, takže už máš komplet všechno ju? teda závidím :wink:
31. črc 2013 ve 12:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja jsem u Pavlinky dostala preklempsii tak sem byla necelej tyden nez se narodila v nemocnici a ted pri druhym hned n azacatku dr me vypalsil uplne zbytecne tim ze jsme mela nepreavidelny mesicky tak me hnal do nemocnice ze muzu mit mimodelozni tehu nebo zamlky tehotenstvi...ale diky bohu se zacal malej rysovat v deloze a spravne rostl,s tlakem se lecim od Pavlinky mesic pred jejim narozenim se me zacal zvedat tlak,natykala jsem a od te doby beru prasky..joo jinak da se rict ze uz jsem pripravena,obleceni mam neutralni a nejaky dvoje nebo troje obleceni koupim novy aby byl malej fesak:o) mala pujde jeste od zari do skolky takze jsme rada ze budu moct se venovat ji,protoze ty zmeny hrozne moc vnima a je z toho furt protivna...ale na brasku se tesi porad libe brisko,hladi a pta se co dela:o)
31. črc 2013 ve 13:59  •  2 děti - čeká miminko, termín má v říjnu 2013  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cmuchacekoli jejda no taky jsis zažila :frowning2: , mě preeklampsie hrozila taky, sbírala jsem moč a taky ten tlak a tam mi nasadili inzilun.... s tím mimoděložním jsme na tom úplně stejně, já měla spoždění měsíc a pořád nebylo nic vidět tak tomu doktor nevěřil a jak jsi napsala za to může nepravidelnost cyklu, no my jsme holky silný a pro prcky uděláme vše viď :slight_smile: , mě čeká ještě poslední píchnutí do prstíku tak přemýšlím co si dám na večeři aby mi to moc nezvedlo :slight_smile:, malá si ve školce zvykne, taky jsme to měli krutý, hned do školky a hned jsem šla do práce takže moc změn najednou, ale pokud má ráda děti tak se jí tam bude líbit :slight_smile: taky záleží na učitelkách, tak držím pěsti aby to šlo v pohodě :slight_smile:
31. črc 2013 v 17:59  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
No to ste sikovne a teda nezavidim. Mne sa zatial vsetky nemoci vyhybaju (klop klop) akurat som si nejak odpravila chodidlo na jednej nohe blbymi zabkami tak ledva chodim a nejak to nechce prestat boliet :(
Nam dvaja doktori nezavisle potvrdili kluka, takze nakupujem vsetko modre a zelene, ak to nevyjde tak to bude sok :D
No a teraz som objavila super obchod kde maju zavinovacie body a dupacky, takze som este dokupila 56 a 62ky nech nemusime bojovat s hlavickou, uz ich mame doma a su faaakt nadherne, sa tu cely vecer vytesujem.

Tak nejak som si povedala, ze nebudeme zehlit, vy veci na male zehlite? Vacsina veteran mamin povedala, ze pre prve zehlili a pre druhe na to kaslali a mimco v pohode... A este na aku teplotu periete oblecko? Vsade na visackach pisu 40 a potom zas na forach 90 ze bavlna to znesie. Nechcem to znicit ale ani pripravit malo vycistene :| Takze neviem...
31. črc 2013 ve 20:11  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek