• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu říjen 2013

27. července 2014 
Jo a keby ste chceli kupit plienky dnes konci na mall.cz akcia na pampersy 150ks active baby a 120 premium care za 600 :slight_smile: uz mame na ceste, akurat neviem ako dlho to vydrzi :D
31. črc 2013 ve 20:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky kdy začnete řešit tašku do porodnice?je na to dost brzo ale co když, že? já už málem minulej týden balila
1. srp 2013 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@yavvie to teda zavidim ze jste bez nemoci:o)) ja muzu rict ze se sice citim ted v tom druhym tehotenstvi o 100%lip nekdy si nepripadam ani jako tehotna:o) ale uz se mi stava ze to na sobe vsechno citim,dneska me zas zlobeji i dasne tak jsem byla u zubarky a prej to je tema hormonama tak sem si nijak nepomohla... ja mam prave ty nejmensi vecicky vel 56,62 neutralni barvy prevazen tak chci koupit jen neco malicko modryho aby byl malej fesak :sunglasses: .. ja jsme vsechny vecicky zehlila,a tak do roku zas budu vsechno zehlit ale ve spousta vecech uz nejspis nebudu tak citliva hlavne v uspavani a td...tim ze mala byla driv,nechtela papat a nemela jsem mliko tak jsem ji musela krmit strikackou kazdy dve az tri hodiny i vnoci a tim neumi poradne spat tak si uzivame a taky hodne ublinkavela mela reflux takjsme ji musela dlouho drzet po jidle aby se mi neudusila,tak s emodlim aby druhy mimi bylo v tomdle lepsi aby jsem nemela tolik stresu...ty zabinovaci body jsou fajn ja jsem taky davala uplne na nejmensi takovy veci co se dobre navlikaji protoze sem se bala ze Pavlince neco udelam byla malickata kdyz jsme sli z porodnice mela 2750g a to bylo znat :grinning:
1. srp 2013 v 15:32  •  2 děti - čeká miminko, termín má v říjnu 2013  • Odpověz  •  To se mi líbí
@yavvie cim vic tech plinek je tim lip,my jsme v porodnici spotrebovali tak balik a pul tak prez 100ks za 4 dny,proto ted mam doma uz 13baliku a mam 1 a 2protoze 2jsou 3-6kg a sedeli lip a jsou levnejsi :slight_smile:
1. srp 2013 v 15:42  •  2 děti - čeká miminko, termín má v říjnu 2013  • Odpověz  •  To se mi líbí
@asineda taky jsem mela minuly tyden takove dva dny,ze jsme myslely ze pojedem... no jeste nemam ale do 14 dnu to zacnu chystat,nikdy nevite kdy se to bude hodit,lepsi je byt vcas pripravena nez vubec :sweat_smile:
1. srp 2013 v 15:45  •  2 děti - čeká miminko, termín má v říjnu 2013  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@marlen02 jj zazila ja nikdy nic nemuzu mit bezproblemu:o) ale aspon ze ten porod jsme mela u Pavlinky rychlej a skoro bezbolestnej...tak se bojim ze dvakrat stejne stesti mit nebudu :cry: to doufam ze tu skolku zvladnem,ja sem tam chodila ted v cervenci aby si zvykla tak doufam ze se ji tam bude dal libit jako se libilo jako kdyz tam byla semnou,ona ma moc rada deti ale tady u nas si nema s kym hrat tak jem rada ze berou od dvou let protoze ona vzdycky uplne ozije kdyz ma deti :slight_smile:
1. srp 2013 v 15:53  •  2 děti - čeká miminko, termín má v říjnu 2013  • Odpověz  •  To se mi líbí
@asineda ja vobec neviem co si zbalit sebou :D mam teda kupene uz tie poporodne kalhotky (vlozky este nie) pretoze som objednavala z eshopu kde ich mali a tam asi koncim. Oblecenie na maleho zacnem prat ked mi dojdu vsetky balicky, takze tak za 2-3 tyzdne. Ale ved zatial este casu dost, clovek by sa takto iba zbytocne vystresoval. A ak aj naaahodou nedajboze porodis v 7-8 mesiaci tak vybavu nepotrebujes, pretoze ta z porodnice tak skoro nepustia a vsetko ti snad daju lokalne.
Myslim, ze doporucuju na zaciatku alebo do polky 9. mes mat zbalene.

Mas nejaky zoznam podla ktoreho budes balit? :slight_smile:
1. srp 2013 v 15:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cmuchacekoli Jej tak to bola teda fakt malinka, ale tak hlavne ze bola a je v poriadku :slight_smile: By som sa aj bala s takym malym mimcom vobec nieco skusat (obliekat, kupat), by som mala hruzu ze mu ublizim, takze skusenost vobec nezavidim. My skorej predpokladame slona, manzel mal 4 kila, ja nieco cez 3, obaja sme vysoki a uz teraz mam brucho ako na porod :slight_smile:
Jo s tymi plienkami to je skrt cez rozpocet, ja mam 156ks velkosti Newborn (2-5kg) takze asi na ten prvy necely tyzden? :slight_smile: a 300 velkosti 3 (4-9kg). No asi este dokupim velkost 2 vo vacsom mnozstve, ale pockam zas na nejaku akciu :slight_smile: Akurat som vobec nevedela, kolko sa toho denne minie, niekde som citala, ze prvy mesiac ich da tak 10/den a potom sa to nejak ukludni a potrebujes ich uz okolo 5/den. V porodnici nedavaju plienky, to musim mat vlastne?
1. srp 2013 v 16:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@yavvie nemám :slight_smile: začnu to řešit nějak v průběhu srpna.a asi podle seznamu co je na netu..třeba kojící podprsenku budu mít jen jednu -jakože opravdu kojící, jinak my kamarádky doporučily klasickou sportovní kterou využiju třeba i později:slight_smile: Jediné co mám tak jsou vložky do podprsenky- od kamarádky které nevyhovují.
1. srp 2013 v 16:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky sportovní je stejně nej:slight_smile: to mají holky pravdu;)
@asineda
1. srp 2013 v 16:35  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@asineda ja som zas kupila kojaciu podprsenku s tym, ze ju potom vyuzijem ako sportovu, je celkom prijemna :slight_smile: ale zas po roku nosenia pri tomto a eventuelne dalsom roku (+ na konci tehotenstva asi) pri druhom sa akurat vyuziju. Mam teda 2 a jednu kosielku. A este tricko niekde na ceste ak som ho nezabudla objednat, tehotenska demencia sa uz dostavuje vo velkom ;)
Vlozky do podprdy som tiez mala niekde vybrane ale netusim ci som ich objednavala alebo len mala v kosiku, musim doma skontrolovat. Zacina toho byt moc co clovek musi drzat v hlave a v mojom mudrom exceli (God bless google) som si to nezapisala.
Inac co tie poporodne vlozky, je medzi nimi nejaky rozdiel? Videla som 2 znacky a od jednej znacky 2 verzie ale to bolo asi iba rozlisenie velkosti balenia... netusim no...
1. srp 2013 v 16:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@yavvie já byla teĎ ty 4dny na obilňáku a na záchodech měli prostě ty klasický poporodní vložky, měla sem strach z nich ale vypadaly v poho..takže asi zjistím co to bylo zač a bude :slight_smile:
1. srp 2013 v 16:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@yavvie ja taky kupuju jen v akci a nebo na netu prolizam ruzny stranky a kupuju si je prez net,malo kdy koupim kus v obchode pod 3kc spis pod4kc ale prez net jsme sehnala i s postovnyma kolem 2.50kc za kus,musime setrit kazdej clen navic je znat a tak mesicne to bude tak 2000-3000 za mimco navic,plinky a td..hlavne doufam ze budu mit aspon nejake mliko ze nebudu muset prikrmovat od zacatku to by zas tisice jen litali musela jsem davat Nutrilon HA1 a ten je drahej:o(
1. srp 2013 v 16:39  •  2 děti - čeká miminko, termín má v říjnu 2013  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky tak dneska jsem se byla podívat na půdu k našim v jakým stavu jsou všechny věci po malé a začínám tak trochu stresovat co všechno mě čeká :frowning2: , já při malé neměla žádnou tašku páč jse ležela dlouho v nemocnici...v 36.tt mě pustili a za týden jsem tam byla znova a už jsme rodili, takže jsem nic nestihla, všechno mi manžel nabalil, napsala jsem mu seznam věcí a všechno mi dovez, chudák musel aji vložky a tak takže ze mě měl radost :slight_smile: , jak zvládáte ta horka? mě lehce natíkaj nohy a funím když něco dělám na baráku jinak dobrý :slight_smile:
1. srp 2013 v 16:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@yavvie ja toho budu balit dost,u nas ve Svitavech v porodnici nic moc nedavali,porodni vlozky jsem dostala snad 4 a plynky taky tak 3-4 jinak si musis obstarat sama.Ja si zabalim porodni kalhotky jseste je musim koupit ,premyslim jestli 3nebo 5 ks ja jsme je hodne vyuzivala i pak doma jen sem je premachla a krasne se me ten nastrih hojil,pak si koupim urcite dvoje porodnicke vlozky a dva baliky obycejnych vlozek ty hodne silny velky obycejny,pak vezmu jednu starou a novou kojici podprsenku,beru si i chranice prsnich bradavek,protoze po porode me bradavky zalezly a nechteli spolupracovat,tak at me tam zas sestra nenadava...pak si chci koupit aspon jednu kojici kosili protoze jsem byla hrozne porad propocena a nechteli mi kazdy den davat kosili...aspon jedno baleni prsnich tamponu,nejake pantofler nejlepsi jsou ty gumovy muzes v nich io do sprchy,hlavne nejake piti(obycejnou vodu) aspon do tasky dam jednu 2l,mela jsme u porodu hroznou zizen a popijela jsme,pak mam dva rucniky,neco na myti malo parfemovanyho,a pro miminko jsem si brala dva baliky plinek,neco malo obleceni,v nemocnici vetsinou maji erarni,miminku zbalim uz kremy na zadecek a td,to beru podle seznamu co prp mimi do porodnice...urcite jsem toho moc zapomela ale jeste to zkontroluju podle seznamu:o)hlavne ty vsechny doklady jsou dulezity nezapomenout.o)
1. srp 2013 v 16:56  •  2 děti - čeká miminko, termín má v říjnu 2013  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marlen02 tak to musiste tedka chystat radsi driv,rika se ze druhy porody jsou jeste rychlejsi:o) ja uz jsem mela tak tri mesice pred terminem porodu nabalenou tasku takze jsem to mela bez stresu kdyz jsem tam byla driv:o) proto se snazim nachystat co nejvic veci co nejdriv pak nemam takovej stres a mam vetsi klidek,ja to snasim jak kdy ty tepla,nekdy je mi blbe ze jen odpocivam a nekdy normalne jsme celej den v jednom kole ja jediny co me dela teplo je hrozny vytoky jak jsem hodne prokrvena...jinak zatim diky bohu nenatykam ale stava se mi ze me hrozne boli pod krizem a nemuzu udelat ani krok ale prej to je jak se ta panev uvolnuje...ale jinak do 14 dnu se pokusim prichystat tu tasku at mam klid uplne:o) jen si furt nevim rady co za oblecenmi prichystat na cestu domu pro miminko... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
1. srp 2013 v 17:17  •  2 děti - čeká miminko, termín má v říjnu 2013  • Odpověz  •  To se mi líbí
ježinkote já se zblázním, tolik věcí a že půjde ještě dřív? to snad ne, to jsi mě moc nepotěšila (teda jestli můžu tykat :slight_smile: ), nám mají až příští týden dělat kuchyň v domečku takže stěhování je až až, přemýšlela jsem že bych aspon už všechno poprala, koukala co mi chybí a žehlení bych spáchala posléze už v novém, musím poprosit mužíčka aby mi s těmi věcmi pomohl a budu prát, mám aji kočárek? není brzo? ohledně výtoků jsme na tom stejně, teda jestli obě myslíme vaginální.... já to vždycky když jsem byla těhu tak jsem to měla, takže už to neřeším, jen doktor koukal jestli to není zánět ale prý ne :slight_smile: dneska jsem byla v dia poradně a nesmím sladké, takže to vypadá že opět zhubnu, kolik jste holky už nabrali? já mám asi 5 kilo nahoře, zatím mám navíc jen břísko, prsa a prý mám větší pozadí :slight_smile:
1. srp 2013 v 19:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marlen02 A co si zistila? Snad ti to oblecenie nieco nezozralo :| Druhe sa snad iba rychlejsie narodi, nie ze by si rodila este driv ako to prve :slight_smile:
V tomto teple sa mi teda nechce vobec nic, vcera sme si dali prechadzku na veceru, ledva som dosla domov a sla rovno do studenej sprchy a spat. Dufam, ze to zas prejde. Neviem ci z tepla alebo zlych zabiek ma dost neprijemne boli slapa, takze ani rannu/vecernu prechadzku ked prestane byt tak nechutne teplo moc nezvladam co ma dost mrzi. Za posledne 2 tyzdne som nabrala skoro 2 kila kvoli tomu :| Inac celkovo som zatial na 10, pocitam 500g/tyzden posledneho trimestru, snad sa mi to podari udrzat, takze final dufam na 16kg. Tvojich 5kg teda zavidim :slight_smile: ale ono si telo zariadi ako to potrebuje. Hlavne musim schovat cokoladu alebo ju niekomu darovat, pretoze ked ju otvorim tak ju zozeriem, ale ked ju nemam tak na nu ani nemam chut a dam si radsej orechy alebo ovocie. Buduci tyzden mam kontrolu a budu vysledky glukozy, snad v poriadku.
Drzim palce s kuchynou, nam robili asi 3 tyzdne (najprv linka, potom namerat dosku, 2 tyzdne do instalacie dosky, no a po 3 tyzdnoch este sklenena stena, ale to uz bolo cele pouzitelne takze mi to nejak nevadilo). A inac uz mate vsetko v baracku hotove?
S pranim spolieham na pomoc manzela, vzdy ochotne nosi mokre veci z pracky k vesiaku, tam mi ich da na stolicku aby som sa nemusela ohybat... :slight_smile: Prasok mam na ceste, posledne kusy oblecenicka tiez, takze asi zacnem prat. Inac nemate skusenosti s avivazou? Jedna znama doporucovala z DMka ich avivaz, ona ju teda kupuje v nemecku, ze je v pohode pre miminko a potom nezehli vobec. A ja zehlenie taaak nenavidim (a ani nemam zehlicku :D ).
2. srp 2013 v 09:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@yavvie no zjistila jsem že tam je hrozný vedro :grinning: ne vypadá to dobře jen to musí všechno vynosit ven a probrat to.
Dneska mi doktor řekl že má něco mezi nožičkama, takže zase je to půl na půl, už jsme byli zvyklí že to bude holčička a teď tohle...no třeba to byl jen pupečník :slight_smile: .Ještě k tomu že se rycgleji narodí tak to by bylo super, malá byla venku asi za hodinku když počítám bolesti dohromady a tlačila jsem snad jen dvakrát, jednou prcek a podruhé placenta :slight_smile: . Toto je už moje čtvrté těhotenství takže už to půjde jako po másle snad :slight_smile: .
Co se týká přibírání tak si myslím že hodně záleží jakou postavu má ženská před, já nikdy nebyla úplný hubeňour ale ani silnější :slight_smile:. Kámoška taky přibrala 16 kg a po porodu bylo všechno dole.
No domeček je momentálně ve fázi dodělávek. Už máte všude podlahy, taky nějaký nábytek už je koupený. Teď se má dělat kuchyně a 20.8. přijedou dělat dveře. Nejhorší hrůzu mám z toho vybalování, teď máme všechno sbalené na půdě a jen ty základní věci máme na chatě kde bydlíme momentálně. Je toho strašně moc přede mnou a ještě k tomu všemu se blíží termín porodu prcka a do toho ještě cukrovka, no máme veselo :slight_smile: . V pondělí začíná manžel zateplovat a pak ještě musíme udělat letní stání na autí a pak snad už budeme moct pozvat úřad a řešit koladudaci :slight_smile: .
Takže vy už bydlíte v novém?
2. srp 2013 v 10:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak hlavne ze to oblecenie prezilo :slight_smile: vedro si viem predstavit, mne uplne stacila dnes cesta z obeda nazad do prace, fuu.
a nejak som sa na obed moc najedla a je mi tak tazko a este sa maly zacal rozcvicovat, to je snad pomsta za vcerajsi vecer bez cokolady :D
a to ti na velkom ultrazvuju v 25tt ci 23tt nepovedali co to bude? mna skumali asi 20 minut, detailne uplne vsetko, a hlavne mali kvalitnu masinu kde bolo krasne vidno.
S priberanim ma varovala mama, ze pri kazdom nabrala 25 :| tak snad sa tak vysoko nedostanem. Ale potom to zas odpadne pri kojeni a behani s malym.
Drzim palce s barackom nech vam vsetko ide podla harmonogramu, urcite bude prijemne doniest si maly vrieskajuci balicek do noveho :slight_smile: Tak snad to do toho mesiaca stihnete. Vybalovat uz bude musiet manzel, ty budes iba komandovat co kam odniest a kam ulozit. My sme sa stahovali koncom minuleho roka, tesne pred vianocami nam instalovali kuchynu a vstavane skrine, no a odvtedy tam robime rozne male upravy ked sa nam naaahodou chce. Mame teda iba byt, takze toho neni az tak hrozne moc :slight_smile:
2. srp 2013 ve 14:00  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
zrovna mi mamka volala že jí to nedalo a vytáhli s tátou všechny věci, teda jen ty miminkovské, oblečení a kočárek a tak, takže se tam s amlou chystáme, ještě odpočívám a pojedu se pokochat a vemu to sebou a budu prát jak vzteklá, mám novou pračku v domečku tak jí dám zabrat :slight_smile:
já měla jenom ultrazvuk v 21. tt na echu a tam byl skvělej pan doktor že mi neudělal jenom srdíčko ale komplet projel celý miminko, všechny vnitřnosti a tak, tam byla vidět jenom dupka a a říkal že nožičky jsou moc u sebe že kdyby tam něco bylo tak mu to vadí :slight_smile: , jinak můj doktor má ultrazvuk celkem slabej takže dneska mi řekl že tam něco je ale nedokáže přesně říct, já na tom až tak netrvám, jen je lepší mít jistotu a mít se na co připravit :slight_smile: hlavně že to bude zdravé a donosím jej v pořádku, po zkušenostech už jsem vděčná "jen" za toto :slight_smile:
máš pravdu to horko je fakt hrozn, ty ještě pracuješ ebo jsem to blbě pochopila? mimochodem máte vybrané krásné jméno pro chlapečka, mě by se líbil Alfréd po pradědečkovi který miloval mého muže, svýho vnuka a holčičku máme Viktorii :slight_smile:
2. srp 2013 ve 14:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
takze v tomto teple ides este cestovat? no nezavidim. ale zas je fajn mat uz vsetko doma, hlavne sa potom nemusis tahat s vecami s este vacsim bruchom (mne uz celkom staci to moje teraz). My teda mame kocik uz tiez, chytila som este koniec akcie s autosedackou, takze sedi schovany v sklepe - dufam, ze nas nikto zatial nevykradne :slight_smile:
Jj mas pravdu, bol to 21. tyzden, ale vtedy sa prave maju robit detailne scany uplne vsetkeho, tam nam teda oznamili chlapca. ale kontrolovali okrem srdca a prietoku krve vsetky koncatiny, vsetky organy, mozog, ocka a uska, fakt to bolo asi na 20 minut. potom ma este poslali behat po spitali, pretoze maly sa schovaval do panve a nebolo dobre vidiet hlavicku na kontrolu mozgu. V 25 sme sli na 4D(3D?) ultrazvuk, uz iba pre srandu, takze uz bolo vidiet krasne tvaricku, tam mi este aj moj doktor potvrdil chlapca. No ale hlavne aj tak je, ze ti na ultrazvuku potvrdili ze je zdrave a ze je vsetko v poriadku :slight_smile: Ak by ti aj nahodou nevysla holcicka tak prve mesiace prezije aj v ruzovom a potom urcite nieco dostanete v modrej. Tak hlavne opatrne v tomto teple ked mas predchadzajuce zle skusenosti :(
Ja este pracujem mesiac a daco, sedim v klimatizovanej kancelarii pri pocitaci, takze je to v pohode. V tomto teple ma obcas manzel odvezie aby som nemusela chodit z metra pesi co tiez pride vhod. A ty si este doma s malou ci uz na rizikovom?
Dakujeme, som ani nevedela ze to meno sa niekde zobrazuje :slight_smile: Viktoria je krasne meno, to nas ani nejak nenapadlo. Manzel od zaciatku vyberal iba chlapcenske mena, nejak si bol isty co to bude :grinning: Hlavne u nich v rodine su dvaja kluci, jeho brat ma tiez syna, takze v tom mal jasno od zaciatku.
2. srp 2013 v 18:09  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@cmuchacekoli To mas dobry zoznam, asi sa inspirujem. Nieco podobne som planovala. Este sa musim registrovat na predporodny kurz v porodnici, tam by nam mali povedat co vsetko potrebujeme vlastne a co nam tam daju. Kalhotky mam kupene od Chicco 4ks elasticke sietkove a 5ks jednorazovych ked sa mi nebude chciet prvy den prepierat ani v ruke. Ale mozno aj tie jednorazove vydrzia pranie, to uvidim. Inac drogeriu/lekarnicku nakupenu este nemam, iba krem na bradavky dnes dorazil. Moja dermatologicka hovorila, ze moj klasicky Biodermovy cistiaci gel na atopicku pokozku je vhodny aj pre mimco, rovnako aj krem, takze mu asi nic specialne kupovat nebudem, iba Bepanthen na zadocek. Este si to potvrdim s doktorom a porodnou asistentkou na kurze pre istotu :slight_smile: Ale cim menej kozmetiky tym lepsie, ked sa pokozka zbytocne pri kupani nevysusi umyvacim pripravkom tak ju potom netreba ani nijak zvlast mazat. Jo a este mame kapesnicky na zadok od Pampers sensitive, tak snad nebudu moc agresivne :unamused: Nanajvys ich budeme pouzivat iba prilezitostne pri prebalovani vonku a doma umyvat vodou.
2. srp 2013 v 18:20  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
holky na aku teplotu periete nove / bazarove mimi oblecenie? 60 alebo viac? nechcem ho znicit, ale zas chcem, aby bolo bezpecne bez vyrobnych chemikalii a bohvie akych hnusov. Pri bazarovych zas bez zvyskov stareho jedla, mlieka a podobne... Uz som sa skoro dostala k praniu nasej varky oblecenicka no a neviem aky postup zvolit :slight_smile:
4. srp 2013 ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@yavvie čauky, já peru všechno na 40...dávám dlouhý program a samozřejmě vyžehlit, třeba někdo poradí lépe :slight_smile:
5. srp 2013 ve 13:03  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
ja to delam uplne stejne jako marlen02 na 40 a eko program pere mi to na nejspinavejsi pradlo 2a pul hodiny a pouzivam praci prašek Lovela,avivaž uplne pro maličky miminko nedavam,všechno žehlim a i sluničko ti ty fleky po jidlech trochu vytahne:o) :wink:
6. srp 2013 v 09:35  •  2 děti - čeká miminko, termín má v říjnu 2013  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
ahojky, musím se pochlubit...mám nakoupenou neutrální výbavičku pro prcka, takže když to bude chlapeček tak mu mám co dát když půjdem mezi lidi a na doma bude v růžovém, to je dneska moderní že chlapy si oblíkaj růžový košile :grinning: , ještě potřebuju lehátko do vany to nějak na půdě nepřežilo a taky matraci, přeci jen na tom bude spát mimi nějakou dobu a vyprat nejde...jinak domeček už manžel s tatkou zateplují tak bych se chtěla 1.9. přesně za rok od prvního kopnutí nastěhovat takže uklízím, uklízím a jen uklízím :slight_smile: co vy? jak zvládáte horka a rostoucí bříška?
6. srp 2013 v 09:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
dakujem za rady :slight_smile: ja som sa chcela vyhnut zehleniu :unamused: no asi zamestnam tchyni :wink: ale zas ked to prezije zehlicku co ma 100 stupnov (alebo kolko vlastne?) tak pracku na 60 by to tiez malo prezit v zdravi, nie? :slight_smile:

@marlen02 to je lososova :slight_smile:
ale gratulujem, aku znacku si kupovala? ja som chcela vanicku so stojanom na velku vanu, nech sa nemusim ohybat k mimcu, no a nasla som jednu jedinu, za 1500 http://www.spuntik.cz/ok-baby-onda-evolution-vanicka-2013/?subprod=89545, ale vanicka ma uz zabudovane lehatko/sedak. tak nad nou uvazujem, ci to je vyuzitelne alebo nie. druha moznost este je kupit obyc vanicku a polozit ju na pracku. to by som ju ale musela naplnenu prenasat z vane a to asi neni idealny stav. samostatne stojany + nejaka vanicka vo vysledku vychadzaju cenovo velice podobne ked za stojan chcu 800 a pasuju k tomu iba vybrane vanicky ktore stoja tak podobne a este clovek musi dokupit to lehatko.

vy mate za rok postaveny barak? wow, to je super rychle, ste moc sikovni. drzim palce nech to stihnete.

ale tiez sa musim pochvalit, vcera som v interspari v dopredaji kupila nafukovacie koleso, tak som ready na pripadny nastrih aspon v tomto ohlade :grinning:

teplo sa relativne da kym clovek nemusi behat vonku, ale cez vikend ako bolo tych 37 to bol dost zahul. snazila som sa nepohnut z tiena, maximalne do bazenu :slight_smile:
6. srp 2013 v 09:53  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@yavvie tak lososovou nooo :grinning:
mám tak všechno možný, něco přímo z obchůdku, něco jsem koupila v globusu u nás, no ale jsem spokojená :slight_smile:
já vaničku neměla, měli jsme malý byt a ta by se nám tam nevlezla, takže jsem byla zvyklá na lehátko a nebudu to měnit, byla jsem spokojená..., navíc peněz nazbyt moc není takže se nemůžu moc rozšoupnout a nakupuji jen ten základ, domeček nám spolkne hodně peněz, teď jsme kupovali malé komplet nábytek do pokojíčku takže to musíme nějak rozdělit
Závidím ti že můžeš do bazénu, já vždycky jak byla těhu tak jsem měla záněty a ted tomu není jinak, normálně nevím co to je zánět ale teď pořád, stačí jen sex s mužíčkem a už to cítím, takže hned mastička a je to dobrý :wink:

ta vanička vypadá parádně, pěkně je to uzpůsobený miminku, mít na to tak jdu do ní :slight_smile:

jak jsem četla to slovo nástřih tak se mi postavili chlupy na rukou, to je věc na kterou se fakt netěším :frowning2:

no nic jdu pokračovat, musím navařit chlapům...
6. srp 2013 v 10:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja som skoro vsetko kupovala na FB na bazaroch a musim povedat, ze okrem asi 2 zasielok spokojnost s kvalitou. Dokonca jedna pani predavala vsetko vo svojom bazarku za polovicku, takze mam uplne nadherne veci za 20-30 korun. No a potom zopar novych bodyciek a overalov z F&F, teraz este z George pride minibalicek, v Zare som chytila vypredaj (tiez iba jedno balenie bodyciek) a z ceskych obchodov autexbaby a jozanek mrnave zavinovacie bodycka, dupacky a overaliky. Ale teda ten autex ma uplne paradne obrazky, budeme musiet chodit po navstevach aby sme sa ukazali aki budeme fesaci :slight_smile:
No ja plavat chodit mozem, pretoze iny zdroj zanetu nemam, manzel ma v tomto ohlade uz berie iba ako obal na miminko :( takze neviem ktora sme na tom lepsie :grinning:
Pozerala som statistiky mojho spitalu na nastrihy, a teda brrr, 81%. Este uvazujem nad Pribrami, tam maju 65%, a vyzera to tam velmi prijemne. Hlavne tam by ma asi rodil moj gyn ktory je rozumny a zevraj dokonca respektuju porodne plany. Tak ho musim este vyspovedat ako su vybaveni na rozne komplikacie. Inac z hladiska priestorov to tam je krasne, uplne nove, samostatne porodne pokojicky od zaciatku bez presunov, sestinedeli tiez uplne nove a pekne vybavene. Mame to sice trochu dalej, 50min cesty, ale ak pojde vsetko tak pomaly ako ma tak to stihame bez problemov.
Pekne varenie, po mne sa ocakava nejaka praca ale jaksik sa mi nechce :slight_smile:
6. srp 2013 v 11:20  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek