• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu říjen 2013

27. července 2014 
@yavvie teda ty to máš už pěkně všechno zmáknutý, teda myslím ty porodnice :slight_smile: já mám jasno, znám ve své nemocnici snad všechny sestry i doktory, trávila jsem tam hodně času...naposled při tomto těhu na začátku jen tři dny naštěstí :slight_smile:

já už nevím co mám dělat aby mi nebylo takový horko a to ještě pojedem pro žaluzie, volali že už jsou hotové a ještě objednat parapety na venek...

pověsila jsem další várku mimi věciček a fakt se už moc těším na broučka ať už to bude kluk nebo holka :slight_smile:

kdy máš vlastně termín porodu? mě prvně dávali 6.11. a ted se to změnilo na 22. 10., no prostě prej koncem října podle pana doktora, mívám nepravidelný menzes takže mám to všelijaké...
6. srp 2013 ve 13:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marlen02 to som nahodou vcera nasla odkaz, tak som sa zhrozila :unamused: ty mas teda aspon vyhodu ze vies kto je aky, pripadne si ta tam uz pamataju aj oni :slight_smile:

no to ti neporadim, tu je tiez pekelne a som rada, ze nemusim von. akurat na postu a to snad vecer nejak prezijem. v aute nemas klimatizaciu? ja som rano po prichode do prace pouzila zachody ako umyvarnu a okrem tvare som sa namocenymi obruskami umyla skoro komplet jak som bola spotena (sli sme do prace pesi, cca 50 minut, a aj rano o 8 uz bolo hrozne teplo).

ty si sikovna, ja este musim kupit tu DMkovu avivaz co mi doporucovala znama a skusim v nej oprat prvu varku, uvidime ake to bude a pripadne operiem znovu bez avivaze a odveziem na zehlenie :slight_smile: ja sa uz maleho neviem dockat, dnes som pozerala, ze niekto daval fotecky prveho narodeneho v necelom 30tt a to dieta je obrovske :grinning: posledny tyzden maly zmenil svoje kopacie a hybacie zvyky a namiesto silnych kopancov sa tam skorej vlni a vrti a s nim cele brucho, potom trenuje turisticke nozky (hromada slabsich kopancov za sebou) alebo vystrkuje hlavu/prdelku - neviem ktory koniec to je ale vzdy naskoci taka boule z brucha :slight_smile:

termin mam 27.10. od zaciatku a potvrdeny na vsetkych ultrazvukoch, ale tak uvidime kedy sa mu bude chciet na svet
6. srp 2013 ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@yavvie tak v autě máme klimu, jinak bych do něj ani nesedla ale i tak mě jízda v autě poslední dobou ubíjí, asi jak sedím tak se to prckovi nelíbí a cítím jak sebou škube a říká uhni a udělej mi místo :slight_smile: to samé mám když si lehnu na záda...tak okamžitě vyskočí boule a vzteká se dokud si nelehnu na bok, no malá sebou tak moc nešila, takže se mám na co těšit :slight_smile:
dneska v noci už jsem myslela že pojedu směr špitál, břicho mě bolelo jako blázen, takže jsem nevyspaná, ale hlavně že to přešlo :slight_smile:
včera jsem si koupila župan tak mám z něho takovou radost jako malé dítě :slight_smile:

to žehlení ti závidím, já jednak nevím kde mám žehličku páč je celý byt na půdě v domečku a navíc si nedokážu představit že bych v takovém hicu ještě žehlila, takže poprosím mamku aby mi vyžehlila jenom věci do porodnice a zbytek si vyžehlím pak, buď ještě před porodem anebo až potom postupně, tchýni ti závidím :wink:
navíc se nám spozdí kuchyně takže bůhví kdy se nastěhujem, nemám z toho moc radost ale co nadělám že jo :frowning2:

ale jsi teda dobrá že zvládneš šlapat takovou dálku do práce, to bych nedala, poslední dny mě nohy neposlouhaj a bolí, ty nic nepociťuješ?

no nic jdu poklidit, pověsit další prádlo a pak navařit :slight_smile:
7. srp 2013 v 08:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marlen02 mne vyskoci boule ked si lahnem na zada, chvilku sa vrti a vlni a potom si najde nove miestecko a je zas v pohode :slight_smile: takze zatial je to moja oblubena poloha aj na spanie, pretoze na boku ma vzdy nieco zacne tlacit. a hlavne v tomto teple spim ako rozcapena žába :slight_smile: v aute teda maly tiez neni nadseny, a ja si furt musim stelovat pas aby nevyskakoval na brucho, takze nic moc.
Davaj si na seba pozor v tom teple, radsej nech mate barak o mesiac posunuty ako aby si z toho mala nejake komplikacie :| ked uz brucho boli tak ta upozornuje ze neni vsetko podla jeho predstav.

ja som sa zrovna vratila z kontroly, dostala som este injekciu RH- protilatok alebo coho do pr... zadnice :slight_smile: takze prijemne rano, a zajtra rano este odbery na sifilis a krvny obraz :grinning:

mas zupan? sikulka, ja som videla v M&S iba nejake super drahe (600+) a do toho investovat nebudem, pretoze ho uz nikdy viac nevyuzijem. ked si kupovala?

ja zehlicku vobec nemam, pri stahovani skoncila v elektroodpade :slight_smile: a novu kupovat nechcem pretoze zehlenie fakt z duse nenavidim. takze to vyriesim takto vyzehlenim vsetkeho a potom vyskusam s mimi avivazou ako na to bude reagovat.

zatial som nastastie bez problemov, bolela ma jedna noha na slape, ale to bolo kvoli zlym topankam. takze teraz chodim v turistickych sandaloch aj do prace, je to velice elegantne k satom, ale noha sa uz viac-menej ukludnila. obcas vecer trosku zaboli, aj rano pri cviceni som citila ze este neni uplne v pohode, ale dufam, ze to prejde. povedala som si, ze sa musim hybat, aby som sa nedostala do stavu ked uz zrazu ziaden pohyb zvladat nebudem a akurat ma bude vsetko boliet. takze sa snazim kazdy den nieco - bud cvicenie (rano doma alebo vecer nejaka skupinovka) alebo prechadzku. aj tak ma manzel kvoli alergiam budi o 5 rano, tak co mam robit ineho ako si dat pol hodku yogy :grinning:
7. srp 2013 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@yavvie já si koupila župan na doma, měla jsem starý a ten jsem při stěhování vyhodila a drahé jsem nechtěla a ten stál pár korun a je super :slight_smile:, do neocnice si ho brát nebudu, ještě si ho zašpiním po porodu....u nás dávaj erární, aji košile takže proč si brát z domu, je fakt že jsem po porodu měla spotřebu a vlastně i před porodem :slight_smile:

teda tak to jste šikovní že prohlídka dopadla super, injekci určitě přežiješ, hlavně že to miminku pomůže...já jdu až za dva týdny tuším...

obdivuju tě že ještě dokážeš v tom hicu cvičit, já jsem ráda že zvládnu práci kolem domácnosti a kolem malé natož ještě cvičit, navíc jak furt běhám do domečku tam a zpátky s prádlem a kontrolovat chlapy tak to mi stačí :slight_smile:

co se týká žehlení tak to je věc kterou taky nemusím, žehlím jen v létě a to manželovi košile a to ještě jen když mu dojdou :grinning: tak to mě domutí tu hromadu přežehlit, jinak jsem naposled žehlila jen věci při malé a to jenom asi do půl roku...naštěstí malá mohla mít prací prášek společný aji aviváž takže jsem to neřešila, teď taky peru v obyčejné lanze a uvidím jak na to bude reagovat prcek, pokud bude mít problémy tak to přeperu znovu v prášku pro děti...

odkud vlastně jsi?
7. srp 2013 ve 12:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gagulka ta sukromna diskusia Rijen 2013 este funguje? ze by sme sa my novoprichodzi pridali tiez :slight_smile:
7. srp 2013 v 15:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marlen02 ja sa obavam, ze do spitalu potrebujem vsetko vlastne. Na predporodny kurz som uz objednana, ale az za mesiac, vsetko mali samozrejme plne :unamused: takze dovtedy ani neviem co si mam nakupovat a co dostanem.

neviem k comu je ta RH- injekcia dobra, dokonca aj tu niektore pisali ze ju dostali az po porode. Moje mudre aplikacie ale pisali ze teraz sa dava prva.

No ale ty mas toho behania dost aj bez cvicenia :slight_smile: , ja inac sedim cely den v praci na zadku (dnes iba na polke), no ale cvicim prave rano ked este neni tak teplo. A ked chcem obcas vyrazit na skupinove cvicenie tak to je iba vecer takze nemam moc na vyber.

ja som zohnala Lovelu, kazdy ju doporucuje, takze vyperiem v nej. snad nebude malemu vadit. inac dnes u doktora som dostala tehotensky balicek v2, v ktorom boli xxx-lutz ponozky (putovali rovno do kosa) a bryndacik (ten som si nechala, material o dost prijemnejsi) a k tomu testovacie balenie avivaze (!) od lenoru. no chudak miminko, takze avivaz putovala hned za ponozkami. a este minibalenie sudocremu, ten som si tiez nechala :slight_smile: uz sa tesim na blbosti v balicku v porodnici co mali napisany ako dalsi ktory budu rozdavat.

ja som z bratislavy ale zijem uz niekolko rokov v prahe, prisla som za manzelom :slight_smile:
7. srp 2013 v 15:54  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@yavvie tak co se týká balíčku tak si pamatuju že jsem využila jenom ponožky pro mimi, ty byly super, bavlněné a dokonce jsem teď prala :slight_smile: jinak ty balíčky jsou o ničem, samé letáky a reklamy, v nemocnici jsem na čtení neměla čas, jednak jsem se nemohla vynadívat malé a taky jsme se učily kojit :slight_smile:

tu lovelu znám, zrovna včera jsem na ni koukala v Polsku ale nebudu to řešit, říkám si že pokud nemá mimi problémy tak není důvod, ale to je názor od názoru tak jako že někdo žehlí někdo ne, to je všechno o miminku...musíme doufat že nebudou žádné problémy, malá byla v tomto super, málo trpěla na opruzeniny a když jo, mázla jsem purelan a byl hned klid, vyzkoušeli jsme aji rybilku a jiné olejíčky....

ten předporodní kurz musí být super, při malé jsem neměla šanci když jsem byla v nemocnici na rizikovém a teď na to zase není čas a ani energie :slight_smile:

ohledně té diskuze tak jsem se tam taky hlásila ale nikdo se neozval tobě jo?
7. srp 2013 v 16:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@asineda Ahoj, já už připravenou mám... sportovní tašku a připadá mi strašně velká... nejvíc zabírají vložky :grinning: :grinning:
7. srp 2013 v 16:49  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Jinak zdravím ženy po delší době a koukám, že se to tu konečně zas rozjelo... dočítat nebudu, probraly jste toho hodně :sunglasses: Snad už pořízeno mám všechno, jinak ty vedra mě ubíjejí, už ať je konec :grinning: :grinning:
7. srp 2013 v 16:52  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@markytanka doporuc ake mas vlozky? :slight_smile: ja neviem co kupit...
ale mam 3 kojacie podprdy! a kojaciu nocnu koselu a 2 tricka (vcera konecne dosli) a este dve tehu tricka s tlapickami :slight_smile: skoda, ze je moc teplo na to, aby som ich mohla nosit. tak snad buduci tyzden :slight_smile:
7. srp 2013 v 17:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
já mám dva druhy.. jedny ty klasické, co dávají v nemocnici - dlouhé a prodyšné (prý jsou po porodu nejlepší), koupila jsem je tady: http://www.mamitati.cz/potreby-pro-maminky/poporodni-vlozky-bella-mamma-4449.html
(dva balíky) a pak jsem si objednala tři balíky těchto: http://www.lekarna.cz/vlozky-porodnicke-batist-20ks/
Kojící poprdy mám taky tři.. :slight_smile: 2 noční kojící košile (jsou krásný, takže využiju i pak) a pak jedno pyžamo... taky mám jedno tričko s ťapkama a jedno se spícím miminem :grinning: :grinning:
7. srp 2013 v 17:04  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@marlen02 no prave v tomto boli tie ponozky uplne megahnusne a este vo velkosti 108 ci take daco.

bola si nakupovat v polsku? takze odtial mas aj zupan? :slight_smile:

predporodny kurz uvidime, polka ludi hovori ze je nanic, druha polka ze je to super. ja mam vsetky info co potrebujem v aplikaciach a na nete, takze skorej vidiet porodne saly a boxy a vediet co si zbalit sebou. a pre manzela to asi bude fajn vediet co sa bude diat, v tomto je tak trochu ignorant :slight_smile: vzdy ma prekvapi, o akych zakladnych tehu a detskych veciach nema potuchy :slight_smile:

z diskusie sa mi neozval nikto, iba som to tu videla na zaciatku ked som listovala, takze som chcela skusit. asi sa na to uz vykaslali :slight_smile: tu to vlastne bolo tiez celkom mrtve pred tyzdnom-dvoma.
7. srp 2013 v 17:04  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
a co tieto, o tych nevies ake su?
http://www.docsimon.cz/zbozi/samu-classic-mini-porodnicne-vlozky-20ks-kalhotky-molipants-l

ale dik za tip, ja som prave vobec netusila ktore... tak nakupim tiez tie batisty a asi aj tieto samu a budem skusat co bude lepsie.
7. srp 2013 v 17:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo, i Samu jsou dobré, co říkají recenze :slight_smile:
7. srp 2013 v 17:12  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
jo uz viem co ma na nich miatlo...

jedny su MIDI a jedni su MINI a neviem, ci to je velkost vlozky alebo balenia :unamused: a nikde to neviem najst.

http://www.docsimon.cz/zbozi/samu-classic-midi-porodnicke-vlozky-56ks
http://www.docsimon.cz/zbozi/samu-classic-mini-porodnicke-vlozky-20ks
7. srp 2013 v 17:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@yavvie jj župánek mám z polska ale v takovém hicu ho na sebe neberu :unamused: , takže se jen na něj koukám a kochám se :slight_smile:

já měla normální bombarďáky kalhotky a taky klasické vložky s křidélky takže v tom ti neporadím....porod přišel náhle takže na druhý den ráno mi všechno nakoupil manžel v normální drogerce :slight_smile:, kalhotky jsem pak vyhodila a bylo :slight_smile:, ale to záleží na každé z nás :wink:

muži se být otci teprv učí, kdežto v nás už to mateřství je a nějak to naskočí automaticky, proto je dobrý občas nechat chlapa samotnýho s prckem aby mohli mít svoji chvilku a ženská si odpočine :slight_smile:

tvůj mužský na to příjde, neboj a bude to skvělej táta...oni mají strach aby něco nepokazili, musíme jim dodat sebedůvěru :wink: a při dalším těhu už to bude všechno vědět a nebude tak vyplašený....

no nic na netu jsem našla co jsem chtěla a jdeme vyrábět těsto na pizzu, sice kuchyně není ale spotřebiče už jsou v domečku tak využíváme gril v mikrovlnce...aspoň něco zatím :wink:
7. srp 2013 v 17:21  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@yavvie já myslím, že radši midi na začátku se hodně krvácí.... :unamused:
7. srp 2013 v 17:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
no ale midi je velkost vlozky alebo balenia? to prave netusim
pretoze v baleni midi je 56 kusov a v baleni mini je 20 kusov :slight_smile:
7. srp 2013 v 17:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@yavvie těch 56 :slight_smile: já mám nakoupeno celkem asi 80 ks :slight_smile:
7. srp 2013 v 17:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
hmm tak ja zoberiem to SAMU MIDI balenie 56k a potom tie druhe, batist 20ks asi dve balenia a skusim jedno MINI balenie SAMU s kalhotkami :slight_smile: A budem dufat, ze to bude stacit a ze tie vlozky nebudu moc hnusne...
komplikovane, teraz este uvazujem aj nad tym, ktore prsne vziat :grinning: Bel, alebo su nekvalitne? Ja mam od nich rada vacsinu vatovych vyrobkov... http://www.docsimon.cz/zbozi/bel-baby-prsni-vlozky-duopack-2x30-ks akurat su najlacnejsie oproti vsetkym ostatnym.
7. srp 2013 v 17:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marlen02 ja posledne vecery chodim doma naha jak je teplo :slight_smile: a aj tak mi je teplo. esteze byvame na prizemi :grinning:

manzel sa uz teraz chysta, ako zoberie maleho v kociku na prechadzku aby som si mohla na chvilku oddychnut, no som zvedava ako dlho mu to vydrzi :slight_smile: predpokladam po 5 minutach zufaly telefonat ze to otacaju a vracaju sa domov.
najlepsie bolo ked sme boli spolu na ultrazvuku v 21tt myslim, samozrejme nas nechali cakat skoro hodinu od povodneho terminu, takze vystresly uz po ceste do spitalu (chcel sa na polceste otocit ze nikam nejde, ze nanho budu pozerat co tam robi) si vies predstavit co tam tu hodinu vyvadzal :slight_smile: no a potom nas konecne vzali donutra a maleho videl na televizii a oznamili nam ze to bude chlapec, tak tam tu pol hodinu sedel s otvorenymi ustami :slight_smile: a na 4D ultrazvuku uplne to iste :slight_smile:

dobru chut k pizze, ja mam doma este od vikendu manzelovu omacku na spagety, takze nemusim varit, budem iba umyvat podlahu :slight_smile: v mikrovlnke sa to upecie tiez? my sme po prestahovani polizili mikrovlnku na ladnicku, napajaci kabel nedociahne do zasuvky, takze nepouzivame a ani nam nechyba :slight_smile:
7. srp 2013 v 17:52  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@marlen02 tak to jsme na tom uplne stejne s tim terminem ja podle mesicku bych mela mit termin 22.10 ale kvuli nepravidelnosti me dali 29.10 a 3.11 ale kvuli mymu zdravi to prej nejspis bude driv takze nekdy v rijnu :o)obdivuju vas jak mate vsechno uz zmaknuty a tolik toho zvladate,ja jsem jeste pred 14 dny nevedela ze me nejak tehotenstvi omezuje a vubec jsem se necitila jako tehu,ale ted si to zúzivam,problemy s travenim,nemuzu se poradne uz ani prekulit a jsem rada ze muzu obcas odpocivat ze si mala hraje... :cry:
7. srp 2013 ve 20:20  •  2 děti - čeká miminko, termín má v říjnu 2013  • Odpověz  •  To se mi líbí
@markytanka jj Samu jsou dobre mela jsme je u Pavlínky a byli fajn ted jeste zadné nemám vůbec nevím co kopupit...
8. srp 2013 v 08:45  •  2 děti - čeká miminko, termín má v říjnu 2013  • Odpověz  •  To se mi líbí
konecne nam ty hici poleveji :o) tak doufam ze to tak bude:o) taky cely den beham skoro naha:o) jen v plavkach a nebojen v dlouhym triku:o) myslite ze cestovani muze nejak mimi ohrozit nebo prispisit porod?ceka nas tendle mesic dost jezdeni tak mam z toho strach sice se vyzdycky jedna tak kolem 100km tam a 100km zpatky ale nemame klimu tak se docela děsim...taky vám ted někdy brali krev na tehotenskou cukrovku,protilatky atd jako v 16tt?
8. srp 2013 v 08:57  •  2 děti - čeká miminko, termín má v říjnu 2013  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak ženy, mám upravený termín na 29.9. a od pondělí jdu na MD, jupííí už bez vycházek :slight_smile: :slight_smile:

Jinak dnes jsem zažila snad tu nejhorší noc.. propotila jsem dvě trička a strašně mě chytly záda, takže jsem se přesunula do obýváku, abych svým hekáním nerušila pána tvorstva Laughing takže jsem toho moc nenaspala.. snad se mi to podaří během dne...
8. srp 2013 v 09:07  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@cmuchacekoli pokud se cítíš dobře, tak by ty cesty vadit neměly, ale já se teda už delším výletům vyhýbám...
krev mi brali dneska, ale jsem 33tt....
8. srp 2013 v 09:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@markytanka to ti upravili termin az teraz? mas moc rychlo rastuce miminko? :slight_smile:
tak si tu MD uzi, ja vobec neviem, co budem robit ked ma poslu z prace domov ten mesiac :(
drzim palce nech sa vyspis aspon teraz, u nas uz klesaju teploty, tak snad prestane byt tak pekelne.
8. srp 2013 v 09:52  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@cmuchacekoli tak uz mam nakupene :slight_smile: SAMU aj tie BATIST 2x aj SAMU mini s kalhotkami, takze budem mat 5 kusov kalhotiek, asi 100 vloziek a este 4 jednorazove kalhotky. je teda zaujimave, ze balenie SAMU s kalhotkami je o korunu lacnejsie ako rovnake bez kalhotiek :slight_smile:
8. srp 2013 v 09:55  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@cmuchacekoli s cestovanim asi zalezi ako sa citis a ako sa to paci miminku. ja uz nejak niesom schopna obsediet v aute dlhsie ako hodinu, zacnu ma boliet nohy aj ked nimi stale hybem. teraz prave rozmyslam kam pojdeme buduci tyzden na dovolenku, asi iba sumava nech to nemame tak daleko.
8. srp 2013 v 10:03  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek