• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu říjen 2013

27. července 2014 
@cmuchacekoli ahoj kočko zjisti kde to teta koupila prosím :slight_smile: je to úžasný, jsem z těch věciček paff :slight_smile:
jinak ohledně těch bolestí...mám to taky dost často ale pak se z toho vyvine nadýmání, ale při malé jsem to měla z rána a dopoledne, pak jsme jeli nakupovat a v pět odpoledne mi praskla voda, takže spočívej a drž se :slight_smile:
já včera šla do obchodu a myslela jsem že tam nedojdu, malá sebou šila tak že jsem myslela že to nedám....takové bolesti jsem nikdy neměla, nechápu že to tak bolí, můj gyndař má dovču (opět jsem se projela 10 kilásků zbytečně), někdy kopne tak že mám pocit že mi tu nožíčku vystrčí zkrz kůži .....
spodek mě bolí že už to ani popsat nejde a vystřeluje mi to někdy až do noh, dneska ráno jsem ani nemohla vstát, musela jsem chvíli počkat...manžel má strach a naši se mě furt praj jestli už jedem....ještě nechci ale nic nenaděláme...
jak zánět už dobrý? já furt něco mám, ale nesvědí mě nic tak snad je to dobrý :slight_smile:
monetálně řeším látkové plínky, chtěla bych začít látkovat tak to tu pořád čtu a myslím že už se v tom začínám orientovat a už se na to moc těším :wink:
17. zář 2013 v 11:41  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
tak holky, už se nám to blíží, jakpak se cítíte? :slight_smile:
17. zář 2013 v 11:46  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v říjnu 2013  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@marlen02 ahojky stránka je www.oblecenihonzik.cz maji toho tam hodne neco je levne neco drahe,ty napisy se na to nechavaji šit zvlašt,ale maš tam spoustu barev na vyběr :slight_smile: mne to až dojalo jak to ve skutečnosti je roztomily,ale abych řekla pravdu kdyby jsme to nedostali tak by jsem si to nemohla dovolit koupit...jsme radi že mame na jidlo a to zakladni...plus hypoteka a splatka auta bez kteryhé by jsme taky byly v haji... :wink:
ty jo tak to jsme na tom stejne,cetla jsem když to vystřeluje do nohou tak že to jsou ty vazy jak se povolujou na porod,taky nekdy nemuzu chodit pripadam si jak po třideni soluloži v kuse:o)hlavně když řeba vstavam ze židle ....
ale určitě bych radši zašla ja už přišti patemk mam posledni poradnu a budou mi dělat ster na toho streptokoka..tak jsem zvedava
jinak ten vytok,ted mivam už čirej od ty doby co beru ten penicilin,třeba to mužem mit od streptokoka,davkovani na penicilin mam na streptokokoveho typu tak si myslym ze to zabira i tam:o)
nebo tak ty bolesti mužou byt od miminka jak tam maji hlavicku narvanou a umačkava ti tam organy,me furt mačka dole kolikrat mne přijde jak když si tam za neco brnka jak to popichava a zaroven umačkava zaludek že nemužu se ani mirne ohnout a citim ho jak je tam narvanej:o) ale čim vic se to bliži tak se těšim uplně neskutečne:*
koukam že ty rodiče jsou stejny mne mamka tak pořad se pta jak mi je atd,nejhorši je že manžel se mi v sobotu při topeni popalil,ma obličej popaleniny 1stupne a ruky pravou 2A stupne,takže je nemohouci,musim se o nej starat,nemuže ani nic pořadne žvejkat takže to je jak kdybych měla dve děti doma a třeti na cestě...a doufam že do porodu aspon bude mit tu ruku funkčni a by mne mohl aspon ovyst a pochovat si malyho až se nam narodi:o)
17. zář 2013 ve 13:33  •  2 děti - čeká miminko, termín má v říjnu 2013  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@mmaarrket ja se citim jak kdybych mela rodit každou chvili a to jsem si tak do 29ttlibovala že je mi uplne fajn bez jakych koliv potiži jak kdybych ani těhotna nebyla ,ale ted ... uplnej opak nechapu maminky co čekaji vicerčatka ajsou plny elanu a nic je neboli:o) moooc zavidim! A jak se citiš ty?ty jsi na tom o par dni bliž k cili :slight_smile: každej den je znat vit:o)
17. zář 2013 ve 13:36  •  2 děti - čeká miminko, termín má v říjnu 2013  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@cmuchacekoli ahoj je to krásné, ale vzhledem k tomu že chci zkusit látkovat tak už mi nezbyde....s těma penězma jsme na tom stejně, škudlím kde se dá a na všechno si musím počkat...pořád ještě kupujem věci abychom mohli aspon obstojně bydlet...když už ne chodníky tak aspon obrubníky se struskou at se neboříme pořád v blátě...no je to náročný s hypotékou..
tvého mužíčka je mi hrozně líto, musí to bolet jako čert a jak se to bude hojit...přeju mu at je brzo fit :wink:
vypadá to jako bychom si furt jenom stěžovali, ale myslím že kdo nepoznal nepochopí :slight_smile: při malé jsem takové bolesti neměla, bud je to tím že stárnu anebo tím že při malé jsem ležela v nemocnici kde jsem nesměla nic a ted se za celý den nezastavím...taky jsem za tři týdny nepřibarala ani deko :slight_smile:
opatruj se, já jdu zase pokračovat ve vaření...večer mi příjde hladový manžel domů z práce :wink:
17. zář 2013 ve 14:16  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@allinka_k no a jak si uzivas volno? som sa prave bavila vcera s nasou HR ze je skoda, ze neni nejaka moznost pracovat dalej aspon ciastocne bez toho, aby clovek prisiel o matersku, ked sa citi fajn a tu pracu by este zvladal. No mame pred sebou este dlhy posun k civilizovanej zemi :slight_smile:
17. zář 2013 ve 21:14  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@cmuchacekoli jeeeejda tie oblecky su nadherne :slight_smile:
no snad ti problemy prejdu, s tymi zmenami pocasia su vsade na okoli virozy, clovek sa tomu asi nevyhne :( Ja nastastie cele tehu uplne v pohode a to som vzdy mavala skoro 2x rocne antibiotika. Asi tym, ze furt spim, zdravo jedavam a nechodim chlastat :grinning:
Bolesti v bruchu mozu byt zo stresu, ja tiez ked som nejak vystresla tak mi viac tvrdne brucho a obcas aj pobolieva. Telo ti tym dava najavo ze mas spomalit a lahnut si :slight_smile:
Ja mam dnes maleho hrozne aktivneho, vobec neviem co ho to pochytilo, skoro stale kope alebo boxuje. A uz si nasiel miestecka ktore aj bolia ked do nich kopne potvora jedna. Som zvedava, ako bude silniet dalej ked este narastie. Ani neviem aky je teraz velky, priemer na tento tyzden splnal uz pred 2 tyzdnami na kontrole, takze odhadujem ze uz bude mat 2.5kg, no uvidime, buducu stredu mam poslednu kontrolu u mojho dr.
A konecne som mu objednala postielku :grinning: tak snad to aj s prebalovakom stihnu
17. zář 2013 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cmuchacekoli no a teda pozeram ze mate veselo. cim prosim ta ten tvoj manzel topil? snad sa z toho teda dostane v poriadku bez nejakych trvalych nasledkov, no ale nezavidim teraz tu situaciu :unamused: tak sa hlavne drzte obaja resp. vsetci styria, aj na Pavlinku to asi bude narocne, co? No snad ti aspon tie bolesti a zapaly ustupia ked uz nic ine :slight_smile: A maleho musis spacifikovat aby moc nevystrajal a neokopaval ta :grinning:
17. zář 2013 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@marlen02 ides fakt latkovat? a ake je to pre tie deti, nemaju nejak castejsie problemy s opruzeninami alebo tak? aj ked tie moderne plienky su uz asi nieco uplne ine ako sme mali my, co?
a ako sa vam byva v novom? aj ked to zariadovanie a dokoncovanie ide pomaly, ale to je u kazdeho :slight_smile:
no a hlavne sa nezen do porodu, ved mame este cas ;) miminka este musia pribrat, trosku si nas este pookopavat kym beztrestne mozu :slight_smile:
17. zář 2013 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@yavvie

@cmuchacekoli
ahojky...látkovat chci, už mám něco nakoupené a máš pravdu je to úplně o něčem jiném než to bylo kdysi, jsem to ukazovala mojí mámě a ta koukala jako blázen na to a drží mi palce :wink:
jinak včera mi klesla břicho tak se snažím jenom sedět a moc nepohybovat, tak koukám jak se venku pracuje a nemůžu nic dělat :frowning2:
dneska mám navařeno tak ani to nemusím, tak asi půjdu žehlit, čeká tam na mě hromada věcí po malé tak si to nažehlím a dám do skříně, jsou to už větší věci tak od půl roku ale to neva :wink:
tak se kočky opatrujte papa :slight_smile:
18. zář 2013 v 09:56  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@marlen02 byt tebou kaslem na zehlenie ked ti pride ze mala klesa a radsej si lahni kym mozes. Zehlenie vacsich veci je aj tak zbytocne (ja teda nezehlim ani tie male) a hlavne dlhe stanie pri zehleni ti urcite neurobi dobre. Tak relaxuj aby si nahodou mala nemyslela, ze vonku je lepsie ako v maminom brusku :slight_smile:

Do tych latkovych plienok idu este nejake tie oddelovacie ci take daco co som videla? Ja som teda moc pohodlna aby som este vyvarala plienky, ale na vsetkych eshopoch toho maju kvantum a po prvej velkej investicii uz je to vyrazne vyhodnejsie ako jednorazovky.

A co mas dobreho na obed? Mne sa rozmrazuje kuraci nieco, tak si budem potom robit fajity. Jak som doma je to hrozne ze musim este aj varit, clovek tym stravi viac casu ako v praci ked sa vyrazilo na hodinku von a vysledok teda nieje vzdy nijak valny :grinning:
18. zář 2013 v 10:00  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@yavvie ty látkové už se nemusí vyvářet, funguje to jako pamperska, jen s tím rozdílem že dáváš dvě vrstvy jednu savou a pak kalhotky s membránou jako jsou ty bundy nepromokavé ale "dýchají", máš pravdu nejhorší je ta prvotní investice, proto chci postupně jak nám to půjde :wink:
já u žehlením sedím takže v klidu, včera jsem si vyžehlila plínky pod hlavičku a tak, no musím postupně aspon do půl roku a ohledně těch větších věcí...tak to mám všechno v pytlu naházené a nelíbí se mi to tak proto :slight_smile:
18. zář 2013 v 10:13  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@marlen02 No ale niekde tu moc a stolicu zadrziavaju tak to musis vyvarit aby sa to vycistilo, nie? Inac si neviem predstavit ako by to fungovalo :slight_smile:
Ja mam pod hlavicku plienky z ikei ktore su celkom prijemne aj bez zehlenia, a potom bambusove a tie su uplne super hebucke, akurat teda drahe jak slak :slight_smile: Ale tych mam asi iba 10. Este maju byt aj super antialergenne a bohvie co, no tak som zvedava co na ne povie maly .
18. zář 2013 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@yavvie jj bambusové jsou nejlepší, ty nemaj chybu...právě že ty vložky do plínek jsou taky z bambusu, tady je o tom hodně psáno o látkových plínkách, já ještě nelátkovala, ale co píšou maminy tak jen hodí na 60 až 90 stupnu do pračky a je to, žehlit se to ani nesmí že by se to poškodilo....ale jak říkám nejsem ta pravá která by ti měla o tom povídat :wink:
18. zář 2013 v 11:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marlen02 no ja sa len tak pytam, praktikovat to nebudem, uz mam nakupene zasoby jednorazoviek :slight_smile: a keby som este musela skladovat a prat pocurane plienky tak sa fakt nezastavim. Dufam, ze tak po mesiaci-dvoch sa dostanem nazad k praci aspon na 2 hodky denne, takze cim menej na praci okolo mimca co sa da eliminovat tym lepsie :slight_smile:
18. zář 2013 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@cmuchacekoli mozes prosim ta este pozriet odkial to oblecenie je - krajina povodu? Tie stranky su take divne :grinning: Maju tam zavinovacie bodycka za 130 tak uvazujem, ze by som este nejake kupila, no ale tie niesu s vysivkou :(
18. zář 2013 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@yavvie jasný každá jsme jiná a máme jiné priority :slight_smile: hlavně že budou mimíska spokojené :dizzy_face:
18. zář 2013 ve 12:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@yavvie Ahojky,mělo by to byt všechno česke,ty napisy si tam k tomu mužeš nechat našit když koukneš na jine kolonky tak to tam i nekde najdes 85kč myslim ze to bylo za tu hlašku. :wink:
@marlen02 Ahojky,měla by si radši odpočivat at tam mala aspon do 8.10vydrží a pak se už prej muže narodit jako donošená:o))ale tak jestli sediš u žehlení tak se to dá jinak bych radši aspon den dva odpočivala a sledovala jestli se ještě neco k tomu břišku nepřidalo...ja jsem si připravila vecičky na prvni pul rok apak budu postupně přidavat,mam to na pude a ty neutralni vecicky ještě vyperu a tak vyžehlim,je to pro to mimčo přeci jen sterilnějši...Ja jsem pavlince žehlila tak do roka a kousek ated žehlim věci co jsou jen potřeba,jinak už se uplně se všim nežehlim..bych nedelala nic jinyho než vařila ,myla nadobi a žehlila oblečeni protože toho tolik namažem že peru skoro každy den aspon pračku a kolikrat i převlikam postela třikrat za dva dny,když se pavlinka při spinkani počura...ve skolce je učeji spinkat už i bez plinky takže už je skoro nepotřebujem jen na noc ji to ještě davam,protože hodne pije :slight_smile:
18. zář 2013 ve 13:47  •  2 děti - čeká miminko, termín má v říjnu 2013  • Odpověz  •  To se mi líbí
@yavvie http://www.oblecenihonzik.cz/cs/16-vysivky
ja když jsem si tu stranku prohližela tak jsem našla ty věty a tam bylo 85kč...tak nevim kde to ted najit až budu mit chviličku kdyžtak to zkusim prolest,ted musimuklidit pradlo a zachvili pro malou do školky,ja se tak na ni vždycky moooc těšim :slight_smile:
18. zář 2013 ve 13:53  •  2 děti - čeká miminko, termín má v říjnu 2013  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@cmuchacekoli taky pofičím tak za půl hodky pro prcka, bude koukat, venku se dělají chodníky tak už to zas bude jinak vypadat a hlavně nebudem tak zablácené po cestě ven, si připadám jak bych vylezla vždycky z pole jak mám špinavé boty :slight_smile:
18. zář 2013 ve 13:59  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@cmuchacekoli jo ja som to az tak nestudovala :slight_smile: iba som sa preklikavala kategoriami a prisla mi ta cestina nejaka polska :slight_smile: tak aby aj to oblecko nebol nejaky polsky smejd. Mozno navediem tchyni k darku na vianoce malemu nech zas nekupi nejaku pitomost.
18. zář 2013 ve 14:20  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@marlen02 to znam mne staci tach 5 metru k brane jit a takz se kolikrat yastrikam ay ke kolenum od blata kdzy je destivo...jj detickz maji moc dobry postrehy co se zmen tyce :slight_smile:
19. zář 2013 ve 02:10  •  2 děti - čeká miminko, termín má v říjnu 2013  • Odpověz  •  To se mi líbí
@yavvie to je dobrej napad,obleceni je opravdu 100% bavlna :slight_smile: a nevypada jako 3mejd :slight_smile: kor za ty penize :slight_smile: :slight_smile: a je fajn ze si velikost i barvu muzes vybrat,ja jsem spokojena s darkem :wink:
19. zář 2013 ve 02:13  •  2 děti - čeká miminko, termín má v říjnu 2013  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cmuchacekoli Ahoj, tak to držím palečky, ať vše dopadne jak má ;) Nám je právě pořád báječně a jako vůbec mi nepřijde, že bych už měla rodit, jsme 37+3 a bříško neklesá, prostě si Kubíček dává na čas :slight_smile:
19. zář 2013 v 07:55  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v říjnu 2013  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@mmaarrket děkuji,to čekaš prvnimiminko?ja už jsme Pavlinku mela tři dny na svete v tvym tydnu :slight_smile: :slight_smile: ale cim dyl tam je tim lip,rika se u prvniho ze klesa 4ttpřed porodem a u druheho a vic už nemusi klesnout vubec :slight_smile: moc zavidim ze ti je jak kdyby si tehotna nebyla to mam malo nastvajicich maminek takove stesti :wink: ale preju ti to,ja ted to mam taky mnohem lepsi nez u prvniho tehotenstvi :slight_smile: Kubiček je pěkný jmeno takže taky budete mit chlapečka :slight_smile:
19. zář 2013 v 09:04  •  2 děti - čeká miminko, termín má v říjnu 2013  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cmuchacekoli Tak mam dalsie zavinovacie bodycka v 56 z bazarku, tak som rada ze nebudem musiet navliekat cez hlavicku. Dufam, ze nam vydrzia aspon 2 tyzdne :grinning: vobec neviem ako rychlo taky prcek rastie, predpokladam, ze sa narodi minimalne 50cm. No buducu stredu kontrola tak uvidime co mi odhadne doktor za rozmery. Posledne dni ma Rufik novu zabavu, furt mi tvrdne brucho (aj ked dobre, asi to neovlada on ale maternica sama), tak sa s nim vzdy rozpravam ze sa hra na lopticku :slight_smile: Nuz zacina mi preskakovat ako som doma.

Dnes chudacik na yoge bol cely nervozny, mali sme hromadu poloh leziac na chrbte co nema moc rad, a potom dokonca aj cviky na brusne svaly, tak sebou furt mrskal. Ale zvladli sme cvicenie uspesne a dokonca ani niesom nijak moc unavena. Uvidime rano ako ma zas bude vsetko boliet :slight_smile:
A vecer este za kolegami na moju rozlucku a kolegove narodky, snad vydrzim aspon do 10. Asi si este pred odchodom na hodku lahnem a budem dufat, ze to zafunguje na predlzenie bez unavy vecer.

@mmaarrket uzivaj si ze ti je fajn, mna tiez furt kazdy strasi ako mu v 36tt zacalo byt zle a v 38tt zacali opuchy a podobne. ja som tiez zatial v pohode a dufam, ze to tak vydrzi aspon do toho 38. :slight_smile:
Uz som dokonca aj prestala tak silene priberat, nejak som sa na mesiac rozbehla a slo to kilo za tyzden, ale teraz sa uz drzim na +- rovnakej vahe 3 tyzdne. Samozrejme rifle co som nosila do 5. mesiaca uz nedam cez prdel :grinning: Takze mam jedny gate ktore na seba este dam, tie su elasticke, tak som rada za ne. Inac by som vsade musela chodit v teplakoch (co samozrejme tiez obcas praktikujem) a na saty uz zacina byt troosku moc kosa. Dokonca som dnes objavila, ze teplakovu mikinu si este zapnem, takze mam aj nieco teple na vrch :slight_smile: Kabat uz ani omylom, tam mi chyba tak 15cm :grinning:
19. zář 2013 ve 14:10  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@marlen02 ukazes nam potom nejake fotecky baracku? celkom by ma zaujimalo co ste si to vlastne postavili a ako ste zariadili :slight_smile:
19. zář 2013 ve 14:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@yavvie můžeš juknout na modré střeše...sice tam jsou fotky dost starý ale aspon pro představu....nové fotky ještě nemám v compu, nějak mi nejde spárovat foták s notasem a manžel nemá vůbec čas, bud je v práci nebo maká venku....aji malá už se ho ptala kdy bude mít prázdniny abychom mohli být spolu :slight_smile:
19. zář 2013 ve 14:21  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@yavvie
to zas neporoste tak rychle pocitej tak 200g tydne ale myslim ze ma byt 100g tydne my jsme pribirali 350potom kdyz jsme konecne zacali poradne papat... :wink: mne taky hodne posledni dobou tvrdmne bricho :wink: je to neprijemny vit :frowning2: taky mam poradnu pristi stredu a pak uz budu jezdit do te nemocnice na poradny,taky to tak urcite budes mit :slight_smile:
to si odúpocin aspon vydrzis dy a poradne si to :grinning:uzijes,az se ti malej narodi uz nebudes mit moc casu nekde vklidu posedet.. :slight_smile:
koukam ze to tehotenstvi mame hodne podobne ja jsme taky j semminule pribrala 4kg a ted nic vaha se zastavila plus minus :wink: :slight_smile:
ja jsem se merila prez brisko a minimalene mam brisko o 35cm vetsi :slight_smile:t
o bude umet zmerit
musis dat pak vedet jak je malej velikej ja taky skusim jesteůli ten muj matlafous :o))
19. zář 2013 ve 14:21  •  2 děti - čeká miminko, termín má v říjnu 2013  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marlen02 tam sa bez registracie nedostanem k tvojmu profilu :( skus pripadne poslat odkaz na fotky ci to bude fungovat
19. zář 2013 ve 14:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek