• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu říjen 2013

27. července 2014 
Ahojky holky,tak my už to máme za sebou :wink: 12.10. se nám narodil chlapeček Michal.Je zdravej a čilej k světu :slight_smile: Dal mě teda pěkně zabrat,trpěla jsem 26,5hodiny v bolestech a nakonec mě vzali zase na císař,ale stálo to za to,je kouzelnej :dizzy_face: Od pátku už jsme doma a plně si to užíváme,je to krásnej pocit,jen to zase bude hrozně ten čas utíkat,tak si užíváme každé vteřinky.A co vy,maminky,ještě se nechce dalšímu mimču na svět?Tak se opatrujte,papa.
20. říj 2013 v 10:06  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Ahoj, tak konečně snad začala odcházet hlenová zátka, je na čase, termín máme v pátek. Už je to pro mě hodně únavné, tak malou pořád přemlouvám, ať už vyleze, ale ona nic...Nepomohl ani úplněk ani bouřka (ani maliník, lněné semínko, skořice, teplá voda, zuřivý úklid, atd, atd..) :D
21. říj 2013 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
ahoj holky tak už jsme doma :slight_smile: narodila se 17.10. a je to takovej náš malinkej miláček :slight_smile: pak napíšu jak to probíhalo jestli chcete....
23. říj 2013 v 11:30  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@marlen02 jeee no parada, gratulujem :slight_smile: ked budes mat cas tak napis ako ste to zvladli a pripadne aj nejaku tu fotecku nam mozes dat nech sa tesime este viac :slight_smile:
u nas stale nic, termin v nedelu a Rufik sa tvari jak keby sa nikdy nikam nechystal :grinning: potvora jedna leniva. Tak si zatial este uzivam brusko a klidecek.
23. říj 2013 ve 12:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cmuchacekoli Tak co u vas, stihli ste este dnesnu kontrolu ci uz je tiez maly na svete? Jak sa nam to tu krasne rozbehlo, akurat my asi budeme prenasat az bohvie dokedy.. no uvidime, na piatok mam naplanovane umyvanie okien ak sa nic nezacne :grinning:
23. říj 2013 ve 12:09  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@allinka_k z toho si nic nerob, mne tiez nic nezabera... a este ani zatka nesla von, ani ziadne poslicky som nemala. tak uvidime ako dlho sa este bude drzat kliest malinky :slight_smile: Maliniku pijem tak liter a pol posledne 3 dni, ale neviem ci ma aj vyvolavacie ucinky :slight_smile:
23. říj 2013 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@twity Krasa, gratulujem k Miskovi :slight_smile: Jak to, ze ta nechali tak dlho sa trapit ked muselo byt jasne ze to nedate? No hlavne ze ste v poriadku, zelam rychle uzdravenie a hlavne samu radost z prtouska :slight_smile:
23. říj 2013 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@yavvie ahojky normalne si predstav u nas j eto porad stejny otevrena na 6cm:o) hlavicka naleha ale nic vic se uz 3tydny dedeje:o) takze to vidim blbe,asi taky budem prenaset mam strech abych ve finaůe nemusel an csare..kdyz se takouvou dobu nic nedeje,a ani nemivam uz poslicky...:o/ vcera na kontrole mne malem kleplo ja i malej jsme meli velkej tep tak jsem museli prijit za dve hodiny znova a malem si nas tam zese nechali ale pak po tech dvou hodinach uz to bylo v poradku zase...tak nevim co to vyvolala jestli stres z toho ze se nic furt nedeje...nejdriv skoro nedonosim a ted se mu vibec nechce:o) pred lidma si uz pripadam jak ten nejvetsi idiot...ze se furtz nic nedeje....v patek mame dalsi poradnu hned rano tak jsem zvedava:o)
ja uz se ho nemuzu ani dockat a on si dava furt tak na cas,vimjeste je cas...ale ...uz ho chci mit u sebe a mit to za sebou a vickrat uz tehotna byt nechci...:o) uz nemam na to nervy :frowning2:
a co ty vsechno je v poradku?
23. říj 2013 ve 12:41  •  2 děti - čeká miminko, termín má v říjnu 2013  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marlen02 jeeee parada,gratulujeme!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :wink: :grinning: urcite napis a hlavne jak jste byli velci a nejake fotecky:o) moooooooc preji oboum dvou zdravicko a zavidim... :wink: my se furt drzime zuby nechty :grinning: :grinning:
23. říj 2013 ve 12:44  •  2 děti - čeká miminko, termín má v říjnu 2013  • Odpověz  •  To se mi líbí
@allinka_k ahojky tak jak jeste drzis pohromade mne zacala zatka odchazet 4.10 a jeste jsme cely a tri tydny bezezmeny... :unamused:
23. říj 2013 ve 12:45  •  2 děti - čeká miminko, termín má v říjnu 2013  • Odpověz  •  To se mi líbí
@twity moc gratulujeme a přejeme hodne zdravicka oboum dvoum,ten si dal teda na cas takovych hodin nechat maminku trapit,hlavne ze jste to aspon takle zvladli a ted si uzivejte uz jen to krasny :wink:
23. říj 2013 ve 12:47  •  2 děti - čeká miminko, termín má v říjnu 2013  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cmuchacekoli jee tak to je pekne :slight_smile: ked sa mu nechce tak je asi spokojny, hlavne, ze zatial vsetko v poriadku. Na cisara to snad nebude, ked si na 6cm tak ti nanajvys daju tabletku nech sa to otvori poriadne, aspon to budes mat rychlejsie ked tu najhorsiu cast mas viac-menej za sebou :grinning:
U nas pohoda, zrovna sa chystam ist si zacvicit a pripadne sa este pojdem prejst do lesa aj ked uz neni tak krasne ako vcera. No a snazim sa pracovat, takze taky prijemny den, este si uzivam brusisko a klud :slight_smile: Chcela som umyt podlahy ale nejak sa mi do toho moc nechce, tak to zas odlozim o dalsi den, asi na ten piatok spolu s oknami, to by ho uz mohlo vyhnat :grinning: jedine kvoli comu by som to uz chcela mat za sebou je predstava kontroly v utorok, ked tam bude dvojnasobny naval oproti normalnemu navalu kedze je ten sviatok... a stravit cely den v spitali jak blbec kvoli kontrole sa mi moc nechce :slight_smile:
ty si asi mala vyssi tlak z toho stresu ze zas kontrola, nie? a potom uz si bola v pohode. tak sa hlavne nestresuj, ved on pride ked na to bude pripraveny :slight_smile:
23. říj 2013 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj holky "říjnovky" :slight_smile:
Nakoukla jsem jen ze zvědavosti a nostalgie, já jsem ze "záříjovek" a nemůžu uvěřit, že je to tak nedávno...strašně to letí a vedle mě chrupká měsíční miminko :slight_smile: Jak kdyby jsme to, co tu teď popisujete vy, řešily někdy před rokem... :sweat_smile: Držím Vám všem pěsti, hodně štěstí a zdraví. Užívejte si jak konec těhotenství, tak ty malinké uzlíčky :wink: paa
23. říj 2013 ve 12:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@yavvie ahojky tak koukám že se pořád držíte...maliník pij je to super věc, aspon si ho tu holky pochvalovali, já ho taky pila a moc mi chutnal, jsi aspon u otevřená trochu nebo čípek se zkracuje? třeba to u tebe příjde ráz na ráz a ani se nenaděješ a budeš chovat Rufíka :slight_smile:

@cmuchacekoli děkuji za gratulace...malá měla 48 cm a 2860 kg takže prcek, ale už v porodnici to doháněla a roste před očima, je zatím moc hodná, budí se tak co tři hodky, sice někdy kojíme aji hodinu s přestávkami ale to dopilujem :wink:
23. říj 2013 v 15:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marlen02 No vysetrenie pred 2 tyzdnami bolo hrdlo 3cm, v pondelok hrdlo 1.5cm, uzavrene, hlava naleha. Na monitore ani naznak kontrakcie. No ale tak snad to je pozitivne ze sa aspon skracuje, nie? :slight_smile: :slight_smile: Zvysku tej spravy nerozumiem - fundus bol predtym X/3 a teraz je X/4 a to ostatne su nejake skratky :grinning: Tak uvidime kedy sa bude chciet vyklubat, mne zatial nevadi mat ho v bruchu, otoky nemam, nic ma neboli, v noci vstavam 2x na zachod, takze pohodicka. Dnes som teda odflakla cvicenie iba na 10 minut pretoze sa mi nechcelo ale zas vcera som cvicila a este aj bola na prechadzke :wink:
Tak sa kocky drzte a pekne oddychujte.
23. říj 2013 v 16:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@yavvie tlak jsem mela prave peknej prej na to ye s es nim lecim jsem mela 120/90 ale srdecni tep jsm emeli hroyne rzchlej hlavne malej norma je 140-160 mzslym a malej mel vic...uplne jsme s eo nej bala,ale dr mi rikala ye to muye vzvolat cokoli ye mohl n aneco jen tak reagovat a royrusit se...jenomye kdzy slzsis jak to tam pred tebou resej ye je to pro nej i tebe nebeypecny tak ti to klid neprida...uplne jsme y toho brecela... :frowning2:
nejhorsi je ye nemam ani poslickz a cejtim se celkem takz dobre ay n atz kriyove bolesti tz sou nesnesitelny... :frowning2:
23. říj 2013 ve 21:45  •  2 děti - čeká miminko, termín má v říjnu 2013  • Odpověz  •  To se mi líbí
@yavvie to Xlomeno cislo ukazuje jak jsi blizko k porodu nejvic je prej 9 a to se rodi uz prej...
23. říj 2013 ve 21:48  •  2 děti - čeká miminko, termín má v říjnu 2013  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cmuchacekoli aaaha, a ty s tvojimi 6 cm mas ake Xcislo? :grinning:

dnes vyzera ze bude krasne, dnes by to slo... :slight_smile: tak ho pojdem za chvilku trosku popostuchnut na yogu, mozno taka namaha zaberie, minuly tyzden som sa po yoge citila ze uz porodim jak som bola znicena.

tak sa drzte, ziadne stresovanie nech ti zas nevyleti tep, uzivaj si posledne dni s bruskom, myslim ze to na nas pride tak nejak v rovnakom blizkom case :slight_smile:
24. říj 2013 v 08:20  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@yavvie u nas rano prselo,ted je zamraceno ale je docela teplo,ja uz mam dneska malou rozcvicku za sebou,byla jsem uz i ve meste na nakupu a akorad mne boli bricho,koupila jsme malymu balik kojeneckych vod,a 8kg praek na prani,a balik cukru a mela jsem z tech tezkych veci takove bolesti ze jsme nemohla udelat ani krok,
mam tam x/4 takze nejak v polovine,psal v tom clanku jak jsme cetla ze to behem par hodin z x/2 muzes mit X/9 :grinning:
mne by se libilo datum 1.11 :o)) kdyz uz to bude stir at ma pekne datum :grinning: :grinning: :grinning:
uz men vytaci jak kazdej pise a pta se mne jak to vypada kdy to bude a proc jeste furt nic..:o))
zitra v 8 mam zas poradnu tak jsem zvedava jaky to bude :wink: ja uz bych ho taaaak chtela ponuchnat milacka malickyho,ale aspon ze se muzu mazlinkovat s Pavlinkou:o) ta je ted uplne divna,porad knoura,povaluje s epo mne a chce furt vsechnoé jen odemne a od tatinka ne,nevim jak to budu zvladat az se malejk narodi:o)
24. říj 2013 v 11:51  •  2 děti - čeká miminko, termín má v říjnu 2013  • Odpověz  •  To se mi líbí
@yavvie ja mam doslova v poznamkach i napsano otevrena na 6cm...tobe tam nic takoveho nepisou? :wink:
jaka byla joga?taky bych nejakou potrebovalal kvuli tem mim zadum... :unamused:
24. říj 2013 ve 13:25  •  2 děti - čeká miminko, termín má v říjnu 2013  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cmuchacekoli yoga super, ku koncu som myslela ze umriem :grinning: drzat sikmu rovinu s tym gigantickym bruchom uz moc dobre nejde :slight_smile: ale citim sa paradne. potom som este dala obed s kolegami kedze mam yogu kusok od klienta kde sme boli na projekte, prisli skoro vsetci ze uz to snad bude posledny obed co sa tam objavim, no tak uvidime co na to Rufik, ci nahodou nedame este jeden buduci stvrtok :slight_smile: a pak sme este boli na zmrzline v ovocnom svetozore a zobrala som si domov dezertik (sice sa mi po ceste pokusal vykydnut s krabicky ale viac-menej to prezil), takze spokojnost maximalna.
1.11. je pekny termin, tiez by sa mi celkom pozdaval :slight_smile:
tyjo take tazke veci nosis? to by som si uz ani ja netrufala. naposledy som nosila vodu iba po byte ked som umyvala dlazku a potom ma tak chytili krize ze som sa musela nalozit do vane na hodinu. balenu vodu teda nekupujem vobec, dufam, ze pojde kojenie, a keby nahodou nie tak to isti itesco z dovozom az k bytovym dveram. inac tu vodu na nic nepotrebuje. este som rozmyslala nad novym filtrom do konvice, nejak som ju 2 roky nepouzivala takze filter uz bude stary.
Pavlinka si musi uzit posledne chvilky ked sa venujes iba jej, asi nejak podvedome :slight_smile: Snad to potom bude v pohode s malym, oni si tie deti velmi rychlo zvyknu na surodenca a nezvyknu byt nejak moc protivne ze sa venujes drobcovi a nie im ako doteraz.
Ja mam zatial napisane iba cipek 1.5 cm takze tym padom sa neotvara. aspon tak som to pochopila na kurze, ze az ked zmizne cipek tak sa to zacne otvarat.
ak chces skusit yogu doma tak tu je video co davam kazde rano : http://www.youtube.com/watch?v=44fYnoSLL3c a tiez sa daju dat rozne skruty co tam ona vobec nerobi a ti su dobre na bolestivy chrbat ze sa to cele natiahne a uvolni.
- lezis na chrbte, pokrcis kolena, ruky rozpazene, otocis kolena do prava (to spodne polozis az na zem) a hlavu dolava, drzis tak na 5 dychov a potom vymenis strany http://www.youtube.com/watch?v=sY3jbSQhZi0
- to iste s vystretymi nohami - drzis nohy vystrete dohora, pravu zacnes davat doboku az kym ju nepolozis, lavu zatial stale drzis hore, ked sa prava polozi pridas k nej lavu a otocis hlavu k lavej ruke a zas predychas a opakujes na druhu stranu (dvihnes lavu nohu, prava ostava polozena az kym je lava hore, potom k nej pridas pravu a ides tu druhu stranu)
- sediaca pozicia prava noha vystreta, lava skrcena, chodidlo polozene z pravej strany praveho kolena, vyrovnas chrbat, prava ruka 10cm za chrbtom a tocis sa za nou, lavou rukou sa opieras o lave koleno. chrbat drzis cely cas rovno. tu je video ale mas sa tocit na druhu stranu, ona to tam robi blbo ale nevidim ziadne spravne video :slight_smile: http://www.youtube.com/watch?v=G6ZImFmFv9Y
24. říj 2013 v 15:58  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
tak dneska hororovy den,mal pri ceste domu ze skolky zvracela a zvracela,ze prej ve skolce zvracelo i jiny dite tak asi nejakej bacil,tak jsme jeli na pohotovost do nemocnice protoze to z ni litalo a davila se tim...
a aby to nebylo malo tak jsem od 8 do skoro pulnoci mela silny poslicky ze jsem myslela ze uz to je ono ale ustalo to takze planej poplach pak se ditko vzbudilo a do ted tady knouralal a fnukala a dlal naschvaly ale uz nezvracela davam ji furt cajik po lzickach a snedla spon kousicek rohliku,ted pujdu lehnout rychle do postele,protoze mam rano v 8 poradnu tak musim po 6hodine vstavat...tak to bude zas krasnej den a pak pokud dobre dpadnem tak musim stihnout s maloujeste jit k jeji dr :frowning2: :frowning2:
takovou smulu muzu mit jen ja kdyz uz je konecne termin nadosah tak zas takovejdle bacil nas prepadne... :angry: :frowning2:
zitra dam vedet pokud to bude mozne:o))
25. říj 2013 ve 02:59  •  2 děti - čeká miminko, termín má v říjnu 2013  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cmuchacekoli tyyjo no to je blbe, ta skolka je vecne zdrojom problemov :( tak snad to nebude nic vazne, mozno iba nejake jedlo im nesadlo.
my sme sa este vecer boli prejst ked prisiel manzel, pak do lidlu nakupit, a tam ma zacali silene boliet krize a bola som unavena, dole mi vystrelovali take bodave bolesti. no asi sa to tam uz chysta, doma ked som sedela tak to bolo viac-menej v pohode ale tiez som sa moc nevyspala kedze tie krize pri lezani nechceli dat pokoj. teraz po ranu podivny klud tak snad to preslo :slight_smile:
no a vcera sa mi pokazil telefon, zacal sa restartovat po par minutach alebo sekundach od nastartovania, obcas ani nenastartuje a ostane s google logom zamrznuty. to je ako naschval ked ho clovek potrebuje mat funkcny keby sme dakam sli :unamused: tak sa ho snazim zazalohovat ale pri tych neustalych restartoch to moc dobre nejde. no a potom uz iba format. a ked sa vratime z porodnice tak ho manzel da reklamovat, ale teraz ho fakt potrebujem... na druhom mi zas nejak nefunguje reprak takze som vytiahla dve stare tela a nabijam nech mam aspon kam strcit simku ked to nijak lepsie nevyriesim :grinning:
tak krasny den, daj vediet ako ste dopadli na kontrole :slight_smile:
25. říj 2013 v 10:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, píšu z Apolináře, Evelinka se narodila 26.10. ve 2.01. Měla 3320 g a 50 cm :slight_smile:
27. říj 2013 v 15:27  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
Tak sme sa dockali, 28.10. o cca 5:50 (cas fakt neviem), 3220g, 51cm. Akutny cisar, sme v poriadku ale boli to :(
Davam fotecku, ja sa nim proste MUSIM chvalit :slight_smile:
28. říj 2013 v 18:36  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@cmuchacekoli zena co ty? Predpokladam, ze uz tiez mas po ked si sa nevratila z kontroly?
28. říj 2013 v 19:06  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@yavvie jeee ten je sladouckej,jakto ye si takle dopadla??nee neblayni my jsme jeste dva :angry: asi uy tak yustanem...nebzla jsem tu,mala je doma uz 5 dni tak mam o zabavu postarano a jeste dva dny bude mit prazdniny,zavidim ti ze uz jste zvlast,ja mam dalsi poradnu v patek tak jsme zvedava co a jak ...protoye to hroyne uy boli jak se malej pohne,tak to zas takovej cvalicek neni ale dlouhej je krasne :wink: moooooc gratuluju a pekne odpocivej a dej se brzy do kupy :wink: a brzy dej dalsi fotecky :slight_smile: a mysli na nas at to mame uz takz brzy za sebou....
28. říj 2013 ve 20:28  •  2 děti - čeká miminko, termín má v říjnu 2013  • Odpověz  •  To se mi líbí
@allinka_k moc gratuluju a preju oboum moc zdravicka
28. říj 2013 ve 20:29  •  2 děti - čeká miminko, termín má v říjnu 2013  • Odpověz  •  To se mi líbí
je tu jeste vubec nekdo 2v1 nebo uz jsmesami :frowning2:
28. říj 2013 ve 20:29  •  2 děti - čeká miminko, termín má v říjnu 2013  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cmuchacekoli aale prosim ta, to moje trdlsite malo 2x snuru okolo krku a este si ju mackal pod hlavickou na jednej strane. Takze jakmile sme prisli na prijem a dali nas na monitor tak uz bezala doktorka, pridala ultrazvuk, za chvilku dalsi doktor, otocili ma na druhy bok, dostala som kyslik... Tvarili sa hrozne tajomne tak sa pytam ci sa nieco deje a oni ze jo, ze musime hned na cisara, ze je to patologicke, ze by sme normalne asi neporodili a kedze som nemala este ani poriadne kontrakcie tak sa neni o com bavit. Keby uz bol porod rozbehnuty tak by to mozno riskli, no ale ja som rada ze nic neriskovali :slight_smile: Doktor potom hovoril, ze kym bolo dost vody a neboli kontrakcie ze to malemu nevadilo, som sa prave bala, ze preto je taky hubeny ze nemal dost vyzivy ku koncu. Tak iba dufam, ze sa nemyli a ziadne nasledky nebudu. Moja bruchodiera je na tom uz dnes lepsie, rano nam dali oblbovak a vyhnali do sprchy, tak sa zas citim ako clovek, vcera som nestihla sprchu ani rano pred odjazdom a cely den som bola upatlana od dezinfekcie, spotena... No vies si predstavit.
Drzim ti palecky, nakoniec si to teda vyhrala a budes rodit ako posledna z tej nasej trojice, ale je super ze si sa dostala az k terminu :slight_smile: ked to vyzeralo tak vselijak neprijemne. Myslim na vas nech to uz teda co najskor zacne a mas miminko u seba :slight_smile:
29. říj 2013 v 08:00  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek