• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu říjen 2013

27. července 2014 
@yavvie moc ti dekuju,jak jsem si vcera precetla ze uz to mas taky za sebou a ze si to mela tak jak to bylo tak furt na tebe musim myslet opravdu jsem rada ze jste oba v poradku,neboj malickej bude urcite v poradku,a kolik jste meli v tom 32tt?na UZ mne rikali ze budu mit drobka lae myslim ze to tak urcite nebude mam popraskany bricho jako blazen a cim dal vic a nic na to nepomaha,prijde mi cim vic mazu tim horsi...jeste tri dny pokud se nic nezacne rozbihat tak snad mne reknou v patek vic dneska mame prvni termin a v sobotu druhej,jsem rada ze jsem ho donosila a divim se ze jsme jeste vydrzeli tak dlouho,asi to bude vazne tim ze jsem hooodne polevila a dost odpocivam,predtim jsem byla od rana do noci v jednom kole a hromada stresu...
29. říj 2013 v 08:40  •  2 děti - čeká miminko, termín má v říjnu 2013  • Odpověz  •  To se mi líbí
@allinka_k Moc gratulujem,ať jste holky zdravý :slight_smile:

@yavvie Také moc gratulujem,hlavně to zdravíčko :slight_smile: Četla jsem,že taky císař jako my,mám už 14dní po operaci a stále bříško bolí :unamused: ale už je to den za dnem lepší.

Jinak holky,v bolestech mě nechali tak dlouho,protože pořád čekali a mysleli,že porodím normální cestou,ale po tom,co mi píchli vodu a dali kapačku na vyvolání těch nejvěší bolestí a pořád jsem se nechtěla otvírat (byla jsem max.jen na 5cm) tak mě vzali na císař a pak zjistili,že to bylo jak se říká za minutu dvanáct,malej byl omotanej pupeční šňůrou kolem hlavičky a bříška a kolem nožičky,tak jsem byla ráda,že to tak dobře dopadlo,uf :confused: :slight_smile:
Tak ještě
@cmuchacekoli a už budem všechny říjnovky maminky,teda,jestli to za ty dva dny stihne,nebo už bude listopadka :grinning:

Tak si užívejte svoje malý uzlíčky,papa.
29. říj 2013 ve 20:42  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@twity kez by,podle dr rodime kazdym dnem u25 dni a fur je malej ve mne :frowning2: takze vubec nevim kdy uz to konecne bude,kdyby mn easpon neplasili tak jsem v klidu a treba se uz malej i narodil...dalsi kontrola u dr je v pat a to uz je listopad tak uvidime:o) dam vedet kdyby neco...uz konecne bylo :wink:
29. říj 2013 ve 21:49  •  2 děti - čeká miminko, termín má v říjnu 2013  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cmuchacekoli budem pokracovat tu nech nespamujem blogy :slight_smile:
no prosim ta pekne, nas chcela vcera doktorka pustit ale ja som sa chcela plne rozkojit tak sme ostali ze pojdeme dnes, a dnes rano nas primar nepustil ze vazime menej ako vcera. Akurat vcera nas vazili po prikrme a dnes tesne pred kojenim. Takze ostavame do zajtra. Inac som krasne rozkojena takze super, aj ma bolia prsia ked moc dlho spi :slight_smile:
Co vam robia za vysetrenia? Ja ani neviem co robili nam, pytala som sa iba na Apgara - 9-10-10 (ze bol moc fialovy :D )
2. lis 2013 v 17:43  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@yavvie my meli normane 10-10-10 krev,pak 6 kapicek na stitnou ylayu a td..pak ouska,ocicka,ledvinky UZ a kycle UZ a srdicko,vse ok,jen u ledvinek neco jeste nema dodelany tak za 10 dni kontola, :wink: jinak malej byl propustenej uy
z v sobotu jen ja kvuli tlaku ne,tak nas pustili nakonec az dneska :slight_smile: :slight_smile: tak jsem radaaaa :slight_smile:
jinak Tomasek je peknej jedlik,porad hleda a pije mooc a uz i pribirame,jenomye dneska jsem si vsimla ze mne asi zacina ubyvat prsa tak snad z toho dvoudenihp stresu stracim mliko :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: pustily vas uz domu nebo furt si v nemocnici?
3. lis 2013 ve 22:46  •  2 děti - čeká miminko, termín má v říjnu 2013  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cmuchacekoli ahoj, to vam toho vysetrili celkom dost, my mame ist na kycle sami u nas za tyzden alebo tak nejak. Musim pozriet v sprave co tam je. Pustili nas dnes, prva noc doma uz teraz vyzera zaujimavo :/
Mlieko sa ti urcite vrati :slight_smile:
4. lis 2013 v 01:55  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Tak už to máme také za sebou..ještě jsme to v říjnu stihly. 30.10.2013 v 8.42 se nám narodil Dominiček... :slight_smile:
4. lis 2013 v 07:57  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v říjnu 2013  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@evcakl gratulujem,at je zdravouckej a pekne roste mame stejne datum narozeni :slight_smile: jen jsme az v 10:26 :wink:
4. lis 2013 v 15:14  •  2 děti - čeká miminko, termín má v říjnu 2013  • Odpověz  •  To se mi líbí
@yavvie my mame z toho prechodu prevracenej rezim,v noci se budil po hodine a pul na jidlo a ve dne by vychrupoval,uz mame i detskou dr za sebou hned dneska se u nas stavila tak pristi utery mame prvni navstevu u ni :slight_smile:
4. lis 2013 v 15:16  •  2 děti - čeká miminko, termín má v říjnu 2013  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cmuchacekoli tak to taky moc gratulujeme :slight_smile: hlavně hodně zdravíčka..to ostatní se už nějak udělá :slight_smile:
5. lis 2013 v 09:23  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v říjnu 2013  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@cmuchacekoli Jééé,tak jste to přeci jen stihli v říjnu,ani jsem si nevšimla,tak velká gratulace a hlavně to zdravíčko,to je nejdůležitější :wink:

@evcakl Taky gratulujeme a samozřejmě hlavně to zdravíčko :slight_smile:
5. lis 2013 ve 13:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@twity moc děkujeme :slight_smile:
5. lis 2013 ve 14:20  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v říjnu 2013  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@cmuchacekoli ahojky, detsku mame za sebou aj my, na kycle ideme medzi 14-20 dnom. Vcera sme obaja dostali antibiotika - Rufíček na zapalene oko, uz mu nezaberal septonex, a ja som s 39 skoncila na pohotovosti a mam mastitidu - zapal prsu. Parada :/ dostala son paralen na tu teplotu ale do 4 rano som stale mala 38.8, teraz to uz nastastie kleslo na 37.5. Pomohla az studena sprcha. Takze den ako vysity, manzel sa mal v noci starat o prcka a nosit mi ho iba na kojenie aby som si oddychla, ale o polnoci ho doniesol ze furt place a nevie co s nim, tak ho mam nakoniec u seba. No prvy vylet v kocarku sme si uzili, dnes chcem prve kupanie, tak som zvedava co sa na nas chysta dnes.
6. lis 2013 v 06:22  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahojky,tak máme za sebou první poradnu,jsme zdravý jako řípy,pěkně přibíráme,všechno v pořádku,vše jak má být,tak jsme maximálně spokojený :grinning: :dizzy_face:

@yavvie Četla jsem,že jsme měli podobný problém.Já jsem od pátku celý víkend proležela taky v horečkách 39°C ,akorát jsem se léčila sama doma,ale nic nezabíralo,teploty neustupovaly,až v pondělí ráno,kdy už jsem chtěla jít k doktorovi,tak teplota klesla,tak jsem byla ráda,že jsem se z toho vylízala a stihla dneska s malým poradnu.
6. lis 2013 v 19:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@twity to si sikovna, ja som prave nechcela moc riskovat ked som videla,ako rychlo to stupa... Povodne som to tiez chcela rozkojit a asi by sme to zvladli ale 39 som nemala uz tak 20 rokov takze ma to trochu streslo :slight_smile: a hlavne tym, ze to je nase prve, tak sa onho este manzel nevie postarat a nakoniec mi ho v noci tak ci tak doniesol, takze bez liekov by som to asi uplne nedala :D ono asi ta teplota by mi klesla nezavisle na paralene po tych dvoch dnoch ked nezaberal ani tebe ...
Dnesne kupanie sme prezili s hroznym revom, prvu prechadzku do lesa tiez vrestal netusim preco ale nakoniec zaspal. Nastastie :D Ja som ho teda na prechadzku budila co zrejme bola blbost ale inac by sme uz nestihali za svetla. Na zajtra ziaden speci plan, akurat na vikend tu mam rodicov, snad to zvladnem a nezabijem ich :slight_smile:
7. lis 2013 ve 22:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,tak dneska nám je přesně měsíc,letí to jak voda,hrozný :unamused: Je v celku hodný,už neprospinká celý den jak v nemocnici,většinou celý dopoledne kouká a zaspí až kolem oběda a nejlíp mu je venku na vzduchu v kočárku,tak ho tam budu muset dávat častěji,jinak bych doma nic neudělala :confused: Jinak si to moc užíváme,máme to naposled,tak ať to stojí za to :grinning:
12. lis 2013 ve 13:17  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@twity no to ste uz veliki, takk ze gratulujem prckovi :slight_smile:
Takze mesacny je uz tak aktivny? My stale hlavne spime alebo chytame hysak... Vcera nam dr. vynadala, ze nepriberame, takze teraz cez den budim na kojenie. Mne zas nosi jedlo manzel :grinning: nejak popri mimcu nestiham vobec nic a jedlo uz duplom, som rada ked sa vyspim ked spi on. Ako to zvladas s dvoma?
Vonku sa nam tiez krasne spinka, davame dve prechadzky a pak vzdy este doma chrni kludne aj tri hodiny keby som ho nebudila :slight_smile: Musim este niekde kupit balkonovy kocik...
13. lis 2013 ve 12:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@yavvie No jo,připadá mi dost hyperaktivní :confused: to Kačka byla jiná o té jsme ani nevěděli,ta pořád spinkala :pensive: My přibíráme si myslím normálně,jak jsem měla ty horečky,tak jsem přestala kojit a jsme na sunaru.A zvládám docela v pohodě,manžel ráno odvede Kačku do školky,pak jde do práce,tak s Míšou dopoledne bojujem sami,už začal chápat,co je to chování,tak vyžaduje pozornost,ale někdy ho prostě nechám jen tak si zařvat a pak se uklidní sám,jinak bych fakt nic neudělala.Druhej kočárek mám už po malé,tak taky uspávám na balkóně,nebo na chodbě.Ale taky jsem se naučila dělat věci jednou rukou,takže,když je velkej hysterák,tak hold jednou rukou chovám a druhou rukou vařím,takže se to dá.A v noci je v celku v klidu,vzbudí se tak dvakrát,já ho přebalím a manžel udělá jídlo,takže jsme v celku sehraný :wink:
13. lis 2013 ve 13:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@twity to mate pekne zorganizovane :slight_smile: mne sa prcek vzdy v noci nastahuje do postele (ale teda spim sama takze ma polku pre seba) a rano od 5-6 visi na prsu. Potom sa o 9 rozculuje, ze nic netecie :grinning:
Mne sa konecne podarilo dat si dnesnu sprchu, rano bol extremne ukricany, nakoniec zaspal na prse, asi daco vytieklo kedze celkom spokojne chrni :slight_smile: tak za chvilku dalsie kojenie, prechadzka, kojenie a kontrola kycli. Uz si pomaly nepripadam ako clovek ale ako chodiaca mliekaren. Do toho sa mi este ozvali z prace, ze mam vratit vstupne karticky - wtf, clovek na materskej je pre nich asi uplne mrtvy alebo co... Takze na nalade mi to rozhodne nepridalo.
Ty mas malu v skolke na cely den ci iba doobeda?
U nas nechat vyplakat nefunguje, chyti hysak a je cely cerveny a pak si uz iba dava 2minutove prestavky aby chytil dych a pokracuje :(
14. lis 2013 ve 12:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@yavvie No my s tím kojením taky pěkně bojovali,měl pořád málo a plakal a nakonec bylo po mlíku.U Kačky jsem to měla podobný,akorát ta nekřičela,že má málo,ale mlíka i tak jsem měla taky málo a k tomu bolavé prsa až do krve,tak jsme to taky vzdali.Ale jinak to neřeším,pro nás je ta flaška pohodlnější a vím kolik vypije a jak přibývá.A neboj,až budou prckové větší,tak se to upravý,většinou po té šestinedělce si sami upraví harmonogram a pak už budeš mít trochu víc času na sebe :wink:
Jinak malá je ve školce celý den,je to pro obě strany lepší,jelikož tam se pěkně po obědě vyspí,což by doma asi byl problém a kdyby si neschrupla,tak by byla pak celý den doma protivná :stuck_out_tongue_closed_eyes:
14. lis 2013 v 15:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@twity bolave rozkusane bradavky som mala tiez uz v spitali, rodili sme v pondelok, mlezivo zacalo vo stvrtok a mlieko v sobotu, takze usilovne cucal akurat nebolo co. Dokonca zacali dost krvacat obe. Tam sme samozrejme prikrmovali az do noci z piatku na sobotu, bol to fakt horor. Teraz nam myslim dost, ale nejak v spojeni s tym zapalom asi nebolo dost vyzivne alebo neviem... Tak uvidime zajtra co povie dr, kojit chcem urcite ked sme si presli tym inicialnym hororom, skorej skusit nejaku laktacnu poradkynu. Prikrmovat uz nechcem aby si na to nezvykol. Samozrejme u vas ked to nejde tak neni co riesit, takto ste spokojni vsetci :slight_smile:
No uz sa tesim ked zacneme mat rozumny rezim, na dnes som mala krasny plan aby sme vsetko stihali (rozumej prechadzku a kycle), tak teraz rychlo kojim aby sme mohli vyrazit, musela som po prechadzkehned budit, pretoze samozrejme nestihacka :grinning:
14. lis 2013 v 16:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@yavvie No,my jsme taky v porodnici dokrmovali a doma s tím bojovali,ale hold,když není mlíčko,tak by jsme se zbytečně trápili oba,malej hlady a já bolestí prs :frowning2: .Četla jsem,že máte jít zase na kyčle,u vás se chodí častěji,nebo máte nějaký problém?Nám udělali kontrolu kyčlí hned v nemocnici a pak chodíme v 6týdnech a pak ve 3měsících.Kačka měla vrozenou vadu kyčlí a prošli jsme si hrozné procedury léčby (nemocnice,operace,fixace atd.) a doteď jezdíme do Brna na kontroly,ale ten doktor je fakt machr,dal nás pěkně do kupy,tak jsme zdravý a malá lítá jako čert :grinning: Malej snad bude dobrej,pro jistotu hned od narození dáváme dvě plíny,ale i tak je čilej a mrská sebou jako kapr na suchu :wink:
16. lis 2013 v 06:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@twity my sme boli iba raz na tych kycliach v 2-3 tyzdni a nastastie vsetko v poriadku. Teraz pre zmenu ignorujeme noc a spanok, cez den tiez moc nenaspi... Vobec netusim preco zacne vrieskat az zcervena, macha okolo seba rucickami a nozickami a nedokazem ho ukludnit inac ako prsom alebo dudlikom.
Takze zabava, citam si po nociach tie tlachy na mamile, z ktorych vacsinu napisal nejaky chlap. Dobry teoretik som bola aj ja kym sa mi narodila tato nespiaca prisera. A ze novorodenci spia 20 hodin denne, by ma zaujimalo kde na to prisli.
21. lis 2013 ve 03:18  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@cmuchacekoli a co vy, ako to zvladate? Ja sa uz tesim ked skonci obdobie rymy, takto sa bojim kazdej navstevy aby nam nieco nedovliekli... Aj ked by som to skorej chytila ja ako maly, pri tej nevyspatosti musi byt moja imunita uzasna. S dvoma detmi si to teda ani neviem dobre predstavit :slight_smile:
21. lis 2013 ve 03:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@yavvie :wink: Ahojky,no ted už je trochu oboum lip,Pavlinka už krasně vykašlava i ta ryma se mi zda že ji ma min,a maličkej moc už nepokašlava jen pořad miva ucpanej nosik tak jsem mu dneska poprvy dala ten mucosolvan,a hned byl celej zahlenenej i v pusince to mel tak jsem mu odsala z pusiny a pak jsem mu strikla sterimar do nosanku a vysala i nosanek,hodne mu opravdu pomaha cerstvej vzdousek tak ho davam spinkat do kocarku do verandy tam mame jako venku:o)zimu a vlhko:o)
taky jsem si rikala jak to budu s dvema detma zvladat hlavne kdyz jsme uz jen ze samotny Pavlinky byla uplne vyrizena,prijde mi ted takova jina,rozumnejsi a mozna zlobi o kapicku min:o) je hrozne ziva a chvili neposedi:o)ale celkej mi to zatim jde,dokonce stiham delat i hromadu prace,vcera jsem zrovna rikal manzelovi ze nechapu co jsem delal kdyz jsem melajenom pavlinku jako miminko...myslim ze jsme mela nejakou poporodni depku z toho jejiho neustalyho daveni a zvraceni,protoze jsme nstihal ani se vycurat natoz jako ted zvladat dve deti uvarit,uklidit a jeste vyzehlit a venovat se oboum:o)
hlavne zalezi na tom jaky to miminko je,Ted s Tomaskem jsme celkenm i vyspala protoze je opravdu zatim zlaticko,v noci e budi tak jednou max dvakrat na jidlo a jinak hned usne, a Pavlinka ta byla strasne urvana porad brecela a tak takze jsem z ni byla vycerpana a psychycky hotova...
a co ty jak valcite s malickym?Porad ti malo spinka a porad jen kojis?My mame porad dost mlicka:o) uz mame prezu 4kg:o)a 56uz nam je malicka vetsina:o)
21. lis 2013 v 08:38  •  2 děti - čeká miminko, termín má v říjnu 2013  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evcakl dekujeme a co vy?
21. lis 2013 v 08:39  •  2 děti - čeká miminko, termín má v říjnu 2013  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cmuchacekoli no zvykáme si na nějakej režim, ale zatím vítězí, že spí přes den a večer má roupy :grinning: jinak už se člověk zajíždí...únava už není tak hrozná jako ze začátku...a co vy jak to jde? :slight_smile:
21. lis 2013 v 11:03  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v říjnu 2013  • Odpověz  •  To se mi líbí
@yavvie koukám, že máte stejný "poklad" jako my :slight_smile: dneska se rozhodla zpříjemnit nám noc nespaním od 2,30 do 6, celou dobu strávila na prsu nebo řevem. Po dvou hodinách kojení jsem to vzdala a odevzdala jí manželovi, který mi jí za další hodinu vrátil zase kojit, protože jí nedokázal nijak uspat...
21. lis 2013 ve 13:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cmuchacekoli tak to je super, snad to uz rychlo prekonate :slight_smile:
S tym druhym uz asi vies co a ako a decko to vyciti... Prve je v tom narocne ze nemas cvik, si z toho na nervy, decko potom tiez a proste bludny kruh :slight_smile: Aj ked ja som si myslela ze budeme v tomto v pohode, v poslednom case na okoli mimin dost na trening. Takze dufam, ze uz sa unormalni. Ale inac presne ako pises ty, celu noc by plakal, cez den si ani na zachod nestiham dojst :grinning: Dnes v noci sme jedli od 12 do 4, potom som vytuhla s malym pri mne a pokracovali sme od 6 do 9, spalo sa do 10 :slight_smile: pak som si konecne umyla vlasy a o 11 ho nacpala do kocika, teraz este chrni ale uz sa tak nejak vrti takze bude vstavat. Ale aspon som stihla obed co mi doniesla tchyne :slight_smile: a teraz 15 minut aby som umyla dlazku jak tu jazdim s kocikom a na chvilku sa zvalila :slight_smile:
Co som vazila pred 2-3 dnami tak sme mali myslim 3,5, stale sme v sklze kedze porodna bola tak nizka... Dnes ho zas hodim na vahu tak uvidime :slight_smile:
21. lis 2013 ve 13:28  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@allinka_k tiez si to podobne uzivame :D kym bol maly a slaby aspon zaspal po kojeni, teraz ani nahodou, v noci 2x bastil intenzivne a potom tak pocucaval, dudel nechce ale robi si ho zo mna :slight_smile: blbe je, ze sa kazdu chvilku zobudi a place. Manzel uspava vecer prechadzkou, to nastastie funguje aspon na 2-3 hodky. Noci su na mne ale to by aj tak on nepomohol ked na mne chce prcek visiet :/
21. lis 2013 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek