• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu říjen 2013

27. července 2014 
@nikacerv tak to jsi doma měla určitě lepší než já :slight_smile: nemocnice není dobrá nikdy. Ale zase máme zábavnou historku, jak nám to bylo potvrzeno - na ten poslední UTZ jsem šla ve středu ráno a tam cca 10 (asi) izraelských mediků, kteří sledovali můj UTZ a doktor jim vysvětloval, proč tam jsem a že jsem teda PREGNANT a ž je to v pořádku :grinning: tak to máme i v AJ jako první gratulace k zasnoubení (proběhly v Argentině na pláži u ledovcového jezera, kde asi tak 5 minut potom šla nějaká parta amíků :slight_smile:) jinak já poslední MS 2.1. tak jsme asi tak nastejno :grinning: odkud jsi? taky se těším na tu kontrolu, už bude bít srdíčko...
17. únor 2013 ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vetyver No tak vidíš...já se doma nudila k smrti :slight_smile: Já jsem z Jilemnice. A ty? Jinak v práci to samozřejmě také neříkám, nevědí to ani moji ani manželovo rodiče...to bude překvápko. Čekám teď na středeční kontrolu u Dr. a poku bude vše v pořádku, rodičům to řekneme...před nimi to jde špatně tajit :slight_smile: Myslíš, že budu mít už i těh. průkazku? jsem podle kalkulačky na netu 6+5.
17. únor 2013 ve 22:23  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@nikacerv Tak muj pan dr. dava prukajdu az nekdy v 10tt, prece jen ty prvni tydny jsou kriticke a muze se ledaccos stat, ale asi to ma kazdy jinak, tak uvidis, jestli uz rovnou odejdes s "ridicakem". Kazdopadne gratuluju a drzim palce. :slight_smile: Jo a bolesti v podbrisku mi prijdou normalni, ted je teda nemam, ale s prvnim jsem je mela setrvale v podstate cely prvni trimestr, prece jen to tam hodne pracuje, tak se asi neni co divit. :slight_smile:
18. únor 2013 v 05:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
všem vstup povolen:slight_smile:
18. únor 2013 v 08:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cabalkova Ahojky, děkuji za odpověď a za podporu :slight_smile: Ty bolesti v podbřišku jsem měla už před otěhotněním, ale dle sona a ultr. na nic nepřišli, vše v pořádku. Jediné, co by se mohlo ještě zkusit je to, jestli to není slepák :frowning2: Měl někdo z vás problémy se slepákem v těhotenství? Také mě trápí, promiňte že to tak napíšu - zácpa :frowning2: Pomáhalo vám něco pokud jste na to trpěli také?
18. únor 2013 v 09:59  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@nikacerv Ja jsem na zacpu trpela hodne v prvnim tehotenstvi a uplne super na to zabrala probiotika od firmy biopron, takze rozhodne doporucuju, maji nejvic kmenu i celkovy pocet laktobacilu, takze rozhodne tuhle znacku, denne jednu kapsli a je po problemu. Tentokrat jsem si je koupila uz dopredu, abych je mela v lekarnicce a zatim jsem nevzala ani jednu, kupodivu mi neni vubec nic... pokud je vse v poradku, tak by to tak i mohlo vydrzet. :slight_smile:
18. únor 2013 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nikacerv Já jsem z Plzně. Já kdybych nebyla v nemocnici, tak to taky rodičům neřekneme, ale bylo toho hodně, navíc naši měli přijet na víkend na návštěvu (byla jsem tam od čtvrtka od večera, měli přijet v sobotu), protože původem jsem z Teplic. No, do toho jsme měli na další pátek objednané stěhováky, doma nic zabaleno, takže přijeli i přítelovo rodiče - to se nedalo tajit :grinning: ale říkáme to zatím jen těm nejbližším. Já jdu na kontrolu 20. a to mi bylo řečeno, že už průkazku dostanu, a budu 7+2 tt. Jinak klep klep, zácpa mě netrápí, dnes ráno mi bylo poprvé trochu! na zvracení, ale nasnídala jsem se a dobrý. Bolesti v podbřišku mám taky, zvlášť když ráno vstanu, tak asi než se to tam uspořádá do svislé polohy :grinning:
18. únor 2013 v 10:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky taky bych se ráda přidala..jenom nevím jestli bude důvod..15.2 jsem našla čárku, no tedy čárku byl to duch..a mám pocit že čárka síli hrozně pomalu...už mám doma jedno mimino a tohle otěhotnění je pro nás nečekaný zázrak, jelikož na kubu jsem čekala dva roky do toho nějaké potraty a ted jsem vysadila prášky jelikož ovulaci normálně nemám a když jsem chtěla být těhotná brala jsem hormony. a jelikož mi doktor řekl, že jestli budu chtít ještě jedno tak opět nasadíme hormony jelikož to nevidí růžově..a ono hop jsem vysadila prášky a okamžitě jsem otěhotněla..vůbec nevím kdy jsem měla poslední ms ale cykly mám většinou hrozně dlouhé tak i ovu byla asi někdy koncem měsíce...k doktorovi se objednám asi až tak za 3 týdny jestli čárka vůbec bude silnější...
18. únor 2013 ve 12:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@kaceenka Tak to moc gratuluju. Neboj nic, carka urcite zesili... taky mame za sebou slozity pribeh pred prvnim mimi a ted napodruhe se zadarilo hned, tak verim, ze v mem i ve tvem pripade bude vsechno v poradku a koncem rijna budeme chovat krasna miminka. :slight_smile: Napis gagulce, at te prida. :slight_smile:
18. únor 2013 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cabalkova Díky za tip, 20.2. jdu na kontrolu, tak se ještě poradím s doktorem. To budu tedy přesně v 7tt, tedy uvidí se pak dle výpočtu doktora :slight_smile: Je to prostě stejně zvláštní pocit být těhotná :slight_smile:
18. únor 2013 v 18:49  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vetyver Ahojky, jdeme na kontrolu ve stejný den, tak ať nám to oběma dobře dopadne :slight_smile: já bych měla být přesně 7tt. Dle výsledku to řekneme rodičům, na to se těším strašně moc :slight_smile: Mně bylo trochu šoufl dneska odpoledne, ale dobrý :sunglasses: Potřebovala bych vědět, že ty bolesti v podbřišku jsou opravdu spojené s těhu a ne se slepákem, to by mě uklidnilo....
18. únor 2013 v 18:52  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nikacerv Jo a svestky taky dost pomahaji ;) Nebo svestkova stava. Bio svestkova stava z DM je jistota :grinning:
18. únor 2013 v 18:59  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@nikacerv tak s tím já nepomůžu, slepák mi operovali v 18 ti... ale zase máme v rodině srůsty po slepáku, takže ono to může být od všeho... ale děloha se zvětší za první dva měsíce 1x tolik, tak se to tam prostě roztahuje a připravuje :slight_smile: Já jdu až v 17 hodin, po práci. Ale to nevadí, protože by to na mě každej v práci poznal, jí tam ráno, přítel říká že vždycky svítím jak lampička :slight_smile:
18. únor 2013 v 19:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vetyver já jdu dopoledne...:slight_smile: promluvím ještě jednou s doktorem a možná si ještě jednou zajdu pro jistotu na chíru....
18. únor 2013 v 19:23  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gagulka ahojky holky můžu taky poprosit o přidání do skupiny? :slight_smile: Dnes jsem byla u doktora, jsem 7+5 a termín mi vychází 1.10. :slight_smile:
18. únor 2013 ve 20:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@iweet : Dnes jsem byla u doktora, jsem 7+5 a termín mi vychází 1.10.

já jsem dnes 7+0 a termín mám taky na 1.10.
18. únor 2013 ve 20:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vanocni_stromecek já ho mám dle MS ty dle UTZ?
18. únor 2013 ve 20:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@iweet: se v tom asi nějak nevyznám :grinning:, na první prohlídce mi doktor sdělil, že jsem v 5tt, dle UZ, ale když sem si teďka prvně zkoušela počítat přes těhotenskou kalkulačku tak mi vyšlo podle posl.menses 7+6tt ale podle kalendáře by to zase mělo být 8+0tt
18. únor 2013 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vanocni_stromecek a kdy jsi měla poslední MS? Já 26.12. mě doktor dneska řekl těch 7+5 a myslim i podle kalkulačky mi to počítalo.
18. únor 2013 ve 21:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak já sem teda 7+6tt, já měla posl. menstruaci 25.12. :slight_smile: takže kalkulačka na netu nelže :slight_smile: tak to je dobrý, to jsme skoro stejně :grinning:
18. únor 2013 ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vanocni_stromecek tak to je super :slight_smile:
18. únor 2013 ve 21:32  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj holky, není-li vás už moc, mohu se taky připojit? :slight_smile: Já jsem na začátku 8tt (z kontroly ze 14.2. podle UZ 6+5, poslední MS 22.12.12) a je mi blbě už přes dva týdny, nepomáhá nic, max suchá strava...některé věci nemůžu ani vidět, je to pro mě velká neznámá, první těhu před 5 lety jsem ni nepocítila.
Na dvě čárky jsem čekala dva měsíce a i když jsme už pociťovala příznaky, test nic neoznačil, takže jsem šla k doktorce, na UZ nic, ale z krve zjistili malou hodnotu HCG, takže jsem chodila obden na krev a sledovali jak roste - stále s podezřením na mimoděložní těhotenství. Naštěstí se pak objevil žl.váček na UZ.

Už máte vystavenou průkazku a víte TP? Se mnou je doktroka opatrná, prý mi ji vystaví až na KO 15.3., když bude vše OK a to budu v 10tt......... Takže TP nevím, leda bych si ho sama někde spočítala :slight_smile: Každopádně je to říjen :slight_smile:

Berete nějaké vitamíny? Já si včera koupila kyselinu listovou...
19. únor 2013 v 15:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nikacerv ahoj, jestli Tě to uklidní, já mám bolesti v podbřišku od té doby, co mi vynechala MS a test byl negativní, z čehož se později ukázalo, že těhotná jsem. Už jsem kvůli bolestem byla i na gynekologické ambulanci, ale na UZ je vše v pořádku a prý je to normální. Jsou to bolesti jako před nebo při MS a taky mě to trápí. Tak ať zítra dopadne kontrola dobře!
19. únor 2013 v 15:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tuxik: tak to jsme na tom podobně, jak už jsem psala výše...ty budeš mít termín taky září/říjen
jinak mně doktor předepsal listovku 10 mg/den, plus železo (prej si mám sem tam zobnout), nic dalšího nejím
a průkazku mi dá na kontrole 6.3., pokud bude vše ok...:slight_smile:
19. únor 2013 v 15:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gagulka prosím taky o přidání do skupiny, děkujuuuu :slight_smile:
19. únor 2013 v 15:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vanocni_stromecek Asi jo, i když moje první dítko mělo taky být říjňátko a narodilo se mi ve 38tt :slight_smile: V těch počtech podle kalkulaček dle MS a UZ mám zmatek, podle těhotenské kalkulačky dle poslední MS jsem 8+3, ale podle UZ 7+3, tak se v tom vyznej :frowning2: Mně zatím doktorka neřekla nic o vitamínech, asi taky čeká na březnovou kontrolu, ale při prvním těhu jsem brala listovku od 7tt, tak jsem si jí koupila (denní dávka 400 mikrogramů). Já měla taky jít na kontrolu 6.3., ale protože v ten den nastupuju s prckem do nemocnice (nosní mandle), tak jdu až 14.3. Už jsi měla na UZ vidět srdíčko?
19. únor 2013 v 15:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@tuxik Tak listovka ma smysl hlavne v prvnich tydnech tehu, tak pokud ji mas doma, tak ji zobej, od 10tt uz je v podstate na nic, to uz je vsechno hotovo a dal mimi "jenom" zraje a roste. :slight_smile:
19. únor 2013 v 16:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tuxik - nee, srdíčko ještě vidět nešlo, já tam byla v pátém týdnu, to byl vidět akorát žloutkový váček, takže příště :slight_smile:
a co se týče toho stáří, tak přesně taky nevím, podle UZ bych měla být asi v 8tt, ale podle toho kalendáře už v 9tt, tak uvidím, co bude dál, co mi příště doktor řekne :slight_smile:
19. únor 2013 v 18:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, taky se přidávám. Poslední MS jsem měla 29.12.2012, takže TP mi vychází na začátek října. U doktora už jsem byla v 5+4. Zahnízděno mám dobře, říkal že mimoděložní to není. Zítra jdu znovu k dr. tak jsem zvědavá, jestli už bude vidět srdíčko na UTZ. Mám zrovna zítra narozeniny tak by to byl nejkrásnější dárek :grinning:
19. únor 2013 ve 21:24  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahojky holky, přidávám se k vám... já jsem byla 14.2. na kontrole a už tam bylo něco malinko vidět. Kontrolu mám na 7.3. a už prý dostanu těhot. průkazku...a pak jdu 22.3, na screening...Nevíte, jak to tam probíhá??? :wink:
19. únor 2013 ve 22:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek