• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu srpen 2012

13. září 2012 
@denca2000 odjakživa jsem na to lajdak.....
7. pro 2011 v 18:13  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v srpnu 2012  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj holky,
jak vám je? Mě den ode dne víc špatně...
Jinak už se připravuju na pečení, ještě nic nemám, ale představa pečení...můj žaludek děsí... :frowning2:
A jak jste na tom vy? S pečením?
7. pro 2011 v 19:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj :slight_smile:
teda dnešek byl tááák dlouhej. Ráno u nás chumelilo, že bylo během 5 minut bílo, ale po 15 minutách přestalo a do hodiny to zas roztálo a teď už jen prší.
@lenicita tak super, že ti to potvrdili :slight_smile: to je radost, viď :slight_smile:
@pajinka85 zatím jsem pekla jen perníčky a už jich máme půlku snědenou :slight_smile: Chystám se ještě na pár dalších druhů, ale jen takové nějaké jednoduché - třeba linecké. No a loni mi známá doporučila Kraple a ty vydržely jen 2 dny :grinning:, tak letos upeču dvojtou dávku, taky jednoduché vykrajované, ale moc dobré - http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=66791
7. pro 2011 v 19:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@kovalda
No vypadá to hezky, ale já ani ty suroviny nemohu číst....jak mě to natahuje. :( Ale třeba až mi bude lépe.... :wink:
7. pro 2011 v 19:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka85 příští týden budu pect....
jinak mi není zle..ale dneska ráno jsem měla nechut k jídlu :-/ a zvláštní je,že mi nějak divně chutnaly brambory...
7. pro 2011 v 19:58  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v srpnu 2012  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, co se snažíte nejvíce jíst... ?????????????????
7. pro 2011 v 19:59  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v srpnu 2012  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenicita mám vyzkoušeno jíst to, co tělo chce, to prostě potřebuje. U prvního těhotenství jsem takhle měla třeba najednou strašlivý chutě na mléčné výrobky a kuk, pak jsem se dozvěděla, že v tom období zrovna rostly kosti a základ zubů, ... takže tělo si prostě řekne :slight_smile: Jím vše, snažím se vyváženě. Teď třeba hodně vlašské ořechy, dneska mne chytla obr chuť na olivy a taky jsem si koupila zavináče :slight_smile:
7. pro 2011 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka85 Jejda, tak to máš teda hustý, že tě natahuje i když si jen čteš suroviny. Zkus třeba ty zázvorová lízátka anebo koupit normoš zázvor a udělat si z něj čaj, pomáhá na těhotenské nevolnosti. Někomu také pomáhá kontryhelový čaj - ten je teda úplně dokonalej pro těhotenství.
A já si budu teď dělat těhotenský čaj dle německé porodní asistentky Ingeborg STadelmann (mám od ní fantastickou knihu Zdravé těhotenství přirozený porod).
A ten čaj je: Kontryhel, malin. listí, třezalka, meduňka, řebříček, přeslička. Měl by pomáhat celkově harmonizovat těhotnou.
7. pro 2011 ve 21:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kovalda Tak jsem blíže prostudovala tu novou rodičovskou...v mém případě (malá má v květnu 2 ročky, pobírám do dvou let 11400Kč a pak nastupuji na dva měsíce na nemocenskou dopráce) se mi takřka nevyplatí přecházet na nový systém..sic do částky 220 tis ve finále nevyčerpám asi 2500Kč, rodičovskou mi to moc nezvedne(myslela jsem, že nedoplatek vyplatí v posledním měsíci, nebo že lze zbývající částku rozdělit do zbývajících měsíců...brala bych o 500víc)...dali strop na měsíční výši rodičovské 11500Kč. Takže můžu mít 5 měsíců o stovku víc, víc nic... a to stejné se myslím týká i Tebe...
7. pro 2011 ve 22:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky tak já to mám s pečením tak, že peču,peču, peču a ještě dostaneme od našich cukroví..manžel je jak žiravina..normálně mi vyčítá, když někkomu nabalím do krabičky..mám zatím jen rohlíčky (vždy 2x až 3x dávka) linecké z 3x dávky, ořechovo rumové košíčky, lískooříškovou jetelinku...toť zatím vše...le mám recept na výborné jablkové kuličky...každý rok je dělám, jsou bezlepkové (máme v rodině..) 28dkg cukru krupice, 28dkg nastouhaných jablek (po vymačkání štávy) 20dkg ml.vlašáků a mandlí..do hrnce cukr+trošku vody a necháme vařit do hněda, přidáme jablka a vaříme do zhoustnutí (cca 20min) Nakonec přidámeořechy a odstavíme. Necháme do druhého dne ztuhnout, tvoříme kuličky a máčíme v hořké čokoládě a dáváme do košíčků...jsou fakt dobré,takové svěží....jinak recept na Kraple kradu..zní to skvěle!!!
7. pro 2011 ve 22:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holčiny chci se zeptat když už jste těhu skoro všechny a každá chvilku pár týdnů když jako těhotné sníte něco ostrého je vám pak zle a vyžene Vás to na záchod????
7. pro 2011 ve 22:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sonicata Já moc pálivému neholduju, každopádně nějakou tu ostřejší minutku jsem si občas dala, jenomže ted nemuzu minutky ani cítit... takže Ti moc neporadím....
7. pro 2011 ve 22:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka85 Ahoj Pájo, přesně jak píšeš, víkend super a od pondělka semi dělá huře a huře??? Kam až to zajde?? Je mi nejak blivno, ale nezvracela jsem...Už mi vadí nějaké ty pachy...A představa pečení cukroví!!! U nás v rodine na to letos vsichni kaslou, mamka hubne najela na nový životní styl, tak tomu ted neholdují, prý udelá par kousku na stul... já jsem řekla že jen oblíbené druhy.. a tech je 7 takže nevím nevím jak se k tomu dopracuji... Při představě že budu peci mám zaludek na vodě, jako ted každý den...
7. pro 2011 ve 22:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@baibies no já právě v normálu nesmím kůli žlučajzu a slinivce ,ale už podruhé teď co to vypadá že jsem těhu mi to vyhnalo snad po hoďce co jsem to snědla jinak mě vadí spíš kafe :-/ ta vůně když se zaleje :frowning2: a to jsem dycky říkala že nic vonět víc nemůže a teď mi to zvedá žaludek :stuck_out_tongue_closed_eyes:
7. pro 2011 ve 22:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@baibies
Ahojda, je to děsný..mě bylo blbě i v noci a když si představím, že bych měla něco jíst, tak je to strašný...nakopává mě to a žaludek dělá kolotoč. :frowning2: :frowning2:
Včera jsem vybírala, co budu péct a taky mě to jaksi nešlo....
Jinak prsa mám den ode dne větší a takový strašně těžký..... tak ale asi dobrá známka, že se mimi vyvíjí.
8. pro 2011 v 05:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@sonicata
Ahoj, a ty jsi těhulka potvrzená a nebo si to myslíš? :wink: Zkus test...každá všechno snáší jinak, některé teda dost podobně....ale je to brutální, ještě že nezvracím.
8. pro 2011 v 05:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@kovalda
Děkuji za rady poptám se v lékárně.... :wink:
8. pro 2011 v 06:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak koukam, ze jsme na tom vsechny hodne podobne... Ja to mam takhle s tim natahovanim uz od minuleho tydne a mam pomalu strach cokoli jist a jen predstava ze si mam dat cokoli ze zazvoru me doslova desi:frowning2: je to hodne vycerpavajici porad bych jen spala jsem zvedava kdy se to zacne lepsit jian se znicim v praci jeste ze mam do nedele volno a tak podniknu vanocni uklid ale pect urcite nebudu nejsem pecici typ:grinning: jinak na ty nevolnosti nevite jeste nejaky triky???
8. pro 2011 v 07:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kovalda Tak jsem koukala na ty kraple a znám je, také je babička dělala. Já letos nepeču, není čas a ani chuť. Paní mi příští týden doveze 4kg, co jsem si objednala, tak doufám, že to bude dobré :slight_smile:
8. pro 2011 v 08:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka85 No já musím zaklepat, že se cítím celkem v pohodě. Občas je mi špatně od žaludku, ale dá se to přežít. Doufám, že se ti to nijak nerozjede
8. pro 2011 v 08:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenicita Já se teda snažít jíst dvakrát týdně ryby, ale jinak jím všechno, nejsem vyloženě na něco zaměřená. Dopoledne ovoce a odpolko zeleninu.
8. pro 2011 v 08:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak když byla těhotná moje máma, tak jí moc chutnaly brikety, takže měla krásně černé zuby z toho uhlí :grinning:
@dashyyy Já sice pečící typ jsem, ale když si spočítám čas, materiál a energii, tak si to raději koupím od cukrářky, které kupuje suroviny v Německu a ještě mi to doveze až do Prahy - já to stejně moc nemusím, ale aby doma něco bylo. Zbytek odvezu na hory, protože jedeme hned 26.12. na týden lyžovat do Rokytnice n.J.
@pajinka85 O těch prsou mi povídej a to je nemám tak velké jako ty (koukala jsem na fotky víš :wink:
8. pro 2011 v 08:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka85 ještě potvrzená nejsem no mám dnes 16DC takže nemá smysl zatím dělat test je to chvilku jestli se zadažilo tak kolem konce měsíčů nic bych nevěděla sama o sobě ,ale zničeho nic jsem se začala chovat divně teda moje tělo mám dost daleko do MS takže mě to dost překvapilo protože tohle mývám až týden před MS jako pobolívání v podbřišku nateklá prsa citlivéé bradavky a změna nálad ale radikální nevím je to divné no .........chtěla bych počkat tak nejdříve do toho 28DC protože cyklus mám 30 dní jestli jsem zapadlo bylo to někdy kolem 24a26 listopadu ! Do Ms mám ještě 14 dní takže asi tak ! Myslím, že to může být cokoliv co jsem si četla ,ale je fakt že nikdy jsem tohle neměla o ovulaci jsou popisovaná lehké změny ale dělala jsem i ovu test a ovulaci jsem nejspíš měla ten den co jsem si jí dělala to jest toto úterý a byl tam duch co jsem se dozvěděla , že to je negativní ale , že je to známka že ovu probíhá ! Takže budu tak 2DPO to je fakt moc brzo na cokoliv ! Hezky si počkám je to 3 měsíce co jsem kůli stresu měla zamlklej potrat měla jsem už 10 den zpoždění a pak holpla i po duchovi na testu a né jednom ,ale je fakt ,že nezesiloval začal slábnout až se ztratil a desátý den dorazila ! Já mám cyklus hodně pravidelný takže jsem byal z toho dost v háji ! Tak asi tak raději počkám než zase to zklamání :wink: Ale doktor mi říkal , že to bylo fakt ze stresu a že jinak jsem zdravá :slight_smile:
8. pro 2011 v 08:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@denca2000 tak to si mě docela vystrašila. Já jsem taky brala cca 10 let HA, ale poslední cca 3 roky jsem brala YAZ, měla by to být nejlepší a nejšetrnější HA na trhu, s nejmenší dávkou hormonů. Nám se totiž snad zadařilo hned v prvním cyklu po vysazení HA (zítra jdu teprv na kontrolu). A když jsem se ptala doktora jestli po vysazení nějakou dobu počkat, tak říkal že nečekat, že to není pravda, že by se tělo mělo čistit, pár dnů po vysazení se prý hormony z těla vyloučí. A prý má naopak spíš pozitivní zkušenosti, že se hned po vysazení více daří. Taky jsem někde četla, že Dr předepisují HA na 3 měsíc, že se pak po vysazení daří i těm, co už se o mimi bezúspěchu snaží delší dobu. Trochu mě teda znepokojuje, že mám čárku na testu ještě slabší (není tak silná jako kontrolní), ale zdá se mi že začíná sílet a jsem teprv 33 DC, tak si říkám, že je ještě brzy :slight_smile:
8. pro 2011 v 08:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lili_h Určitě je ještě brzy a rozhodně Tě nechci strašit. Mysli pozitivně, já byla hodně ve stresu, do kterého mě dostala gynekoložka a už to pak se mnou jelo. Všechno bude v pořádku, uvidíš :slight_smile:
8. pro 2011 v 08:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@lili_h
To co píšeš je pravda, u některých žen je větší pravděpodobnost početí po vysazení, ale některým trvá, než se Ovu spustí...je to různé. Ale znám hodně holek co otěhotněly hned a mají dětičky krásné, takže se fakt neboj. Já jsem měla stejně silnou čárku 19 DPO to znamená 33 DC, ale záleží kdy byla ovulace a u každého se ten hormon může vylučovat jinak a taky ne vždy je stejné zahnízdění, já měla hnízdění 7 DPO a pak za 4 dny byl test pozitivní...ale doba kdy se mimi zahnízdí se různí udává se 5-10 dní...takže velký rozptyl, tak pokud čárka sílí, je to dobré znamení. :wink: (a jestli se divíš, že to tak přesně vím, kdy jsme měla OVU a kdy zahnízdění, tak jsem první měsíc měřila bazální teplotu a podle grafu se to dá vyčíst, obzvlášt když v době zahnízdění jsem měla Implantační pokles)

@denca2000 Závidím ti, že ti není špatně...
8. pro 2011 v 09:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@sonicata
Aha, moc se v tom neorientuju... Píšeš pokud jsi zapadla, tak to bylo 24-26 listopadu a pak že jsi 2 DPO...to bys už musela být 12 DPO pokud bys zapadla toho 26.11. A pokud jsi 2 DPO tak ještě bys příznaky mít neměla, jelikož příznaky jsou až po zahnízdění mimi...a to je tak 5-10 DPO....Ale možná jsem to jen špatně pochopila....
8. pro 2011 v 09:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka85 :slight_smile: děkuju za uklidnění, pořád se snažím myslet pozivitně :slight_smile: A ovulku si myslím že sem měla až nějak 20 DC, protože mě v tu dobu docela hodně bolelo břicho, už sem si dokonce říkala, jestli nejsem těhu a v 25 DC jsem si blbec dělala test :slight_smile:
8. pro 2011 v 09:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka85 aha tak to jsem asi špatně pochopila teď to počítám od toho početí to je fakt 14DPO a nebo 12DPO to už je dost ???Na testování myslím :slight_smile:
8. pro 2011 v 09:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka85 já myslela že DPO je den po Ovulaci :grinning: tak proto jsem se spletla on je to den po oplodnění :grinning:
8. pro 2011 v 09:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek