• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu srpen 2012

13. září 2012 
Me se taky nechce varit, tak sidim me i manzela, vetsinou splacam neco, co mi ani nechutna a nebo je to proste koupene a jen ohrate. Proste nemam na nic chut a nic me neispiruje k vareni, coz je u me dost zvlastni :frowning2: Manzel ma dneska vanocni party a partneri nebyli zvani, takze ho uvidim az kolem pulnoci, jestli to ovsem vydrzim:frowning2: Ach jo, uz ted je mi smutno. :unamused:
15. pro 2011 v 17:29  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v srpnu 2017 (27. tt)  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aluskaasimon Manžel taky dneska není doma, šel někam s kamarádem, já to tak sjela, protože jsem potřebovala jet nakoupit a je mi hlavně strašně špatně a celej týden jsem odpočítávala minuty kdy dojde aby hlídal malýho a já si půjdu lehnout :frowning2: Bych to chlapům někdy přeju. Já kupodivu vařím jak divá, nějak mě to teď chytlo, asi chci pro mimi to nejlepší.
15. pro 2011 v 17:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak to je náš pesan :slight_smile:
15. pro 2011 v 17:39  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
Já taky teda teď nějak nevařím, nemám ispiraci a chuť. Dojde mi to vždy, když malá začne provolávat ham ham a já netuším, co jí dám. :-O Tak většinou udělám kotel polívky, ať máme min. na 2 dny. No a malá díky bohu miluje samotné brambory, tak ty mne kdyžtak zachraňují anebo rohlík. Ale je mi jasný, že ani pro jednu z nás to není úplně dobrý. Koupila jsem dnes nějakou rybu a teď dělám cuketu :slight_smile:
15. pro 2011 v 17:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majkali studuju na MU v Brně. Malá je to samé v bledě modrém jak tvůj synek, koukám, že jsou na stejno staří, tak asi nějaké blbé období či co. Naštěstí už je od května úplně bez plínky, protože mi teď stačí i jen jí utírat zadek po velké :D v minulém těhu mi bylo zle v 1. trimestru, ale ne tak brzy a tak moc jak teď a ve 3. jsem už nemohla nic jíst kromě melounů :D :D :D sama jsem taky vypadala jak meloun, nahoře 16 kg, 9 jsem nechala v porodnici a zbytek shodila za měsíc po porodu, ale bohužel těch dalších 16 kg, co jsem nabrala před těhu hormonama se mně drží doteď :( nepopraskala mi jen kůže ale i svalstvo na břiše, takže po dalším porodu plánuju plastiku, protože to je i po zdravotní stránce blbé, o estetice ani nemluvím, břicho mi vypadá jak zadek :D a už teď mi vypukává, jak se zvětšuje děloha a není svalstvo
15. pro 2011 v 18:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majkali jinak můj chlap už je naštěstí doma, jinak bych to už asi s malou nepřežila, dnes je extrémně aktivní on sám po minutě doma už málem padl do vývrtky
15. pro 2011 v 18:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@s.nek Já jsem na UJAKu ve druháku na Sociální a mediální kom., Doufám, že mě ty nevolnosti do ledna trošku přejdou, ať se můžu učit na zkoušky. Tak to áš taky tak akorát do konce tříleté rodičovské. Malej má dneska dobrou náladu, rostou mu pětky, tak je takovej ukňouranej, ale dneska to jde, staví si kostičky a krouží tu kolem mě na motorce a volá moje moje. To je dobrý přirovnání, břicho vypadá jako zadek :slight_smile:
15. pro 2011 v 19:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majkali taky nám lezou pětky, takže vím o čem mluvíš, navíc my protrpíme každý zub neskutečným způsobem. No akorát do konce tříleté to mám, ale záměr to tak nebyl, v podstatě jsme se od porodu nijak nechránili a asi půl roku po porodu už jsme se začali celkem intenzivně snažit, protože dcerka nám trvala 2 roky, nakonec jsem asi po roce od porodu skončila opět na hormonech a nakonec na umělém :( naštěstí vyšel druhý pokus, protože na víc jak tři bych asi neměla sílu... takže teď doufám, že vše dobře dopadne a nebudeme to muset znovu podstupovat. I když jsme původně chtěli 3 děti, ale to už asi ne :slight_smile: jsme rádi i za dvě
15. pro 2011 v 19:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@s.nek To jsem netušila, že Vaše cesta k dětem je tak složitá, oni vám to vynahradí. My se snažili od července, což není moc dlouho a už mi tekly nervy. Syn byl dílo nehody, ikdyž jsem za něj teď strašně ráda. Další miminko, pokud tam fakt je a je zdravé, se nám narodí k 10 letům vztahu. Ani si neumím představit, co všechno umělé oplodnění obnáší, není to určitě nic příjemnýho.
15. pro 2011 ve 20:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majkali taky budeme mít druhé k 10-ti letům :slight_smile: teda ne uplně, slavíme je v únoru, ale aspoň ten rok sedí :slight_smile: a termín mám 1.8. a Márinka je 1.9. to je taky pěkné a vzhledem k tomu, že asi půjdu zase císařem (i když bych dala nevím co za přirozený porod) tak si to budu moct možná i vybrat kdy :slight_smile: (aspoň nějaká výhoda). Tak to víš, že to není nic příjemného, ale nejhorší je to na psychiku a to ani nemluvím o tom jaká je to zkouška vztahu. Ale jsou na tom lidi hůř, jestli je opravdu vše v pořádku, tak to stálo stejně všechno za to a už dokonce padla i myšlenka, že poslední dvě embrijka si ještě necháme v mražáčku a třeba možná ještě dojde i na to třetí :D člověk rychle zapomíná :D teď hlavně aby bylo všechno v pořádku, ale si říkám, že už jsme si vyžrali dost špatného a teď už to musí všechno dopadnout jedině dobře :slight_smile:
15. pro 2011 ve 20:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kovalda Jj, budou to dva malí prďolové, ale zvládnout to budu muset, co jiného mi taky zbude :slight_smile: A rodičák mám tříletý, tak si ho zkrátím, když to teď od nového roku půjde...
15. pro 2011 ve 20:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ju a ještě k psímu tématu, my máme doma tříletou maďarskou ohařku a i když je to pošuk, co hrozně rád lítá a každýho vítá skákáním, tak jsem hrozně ráda, že ji máme. Aspoň musíme každý den 2x denně na delší procházku za každého počasí a pěkně se všichni vyvenčíme (já, prcek i pejsina). Ju a bígla bych nerada, přeci jen to je honič a když chytne stopu, tak o něm člověk neví i pár hodin (švagrová ji má a užila si dost) a jinak bígly, co potkávám, tak má většina pánečků na vodítku i v lese nebo na louce a to by mě bylo líto. Já tu naší tryskomyš pouštím, kde to jde a mám radost, že má trochu volnosti :slight_smile:
15. pro 2011 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leniczka_brno My jsme na tom taky podobně...já mám nyní 86kg, taky se děsím,kolik přiberu..v prvním těhu 16kg, před porodem jsem měla 103!!!!! a to jsem vážně byla psychycky na tom už zle... a kojila jsem rok a 4 měsíce, parádně se při tom hubne, a v září jsem měla 82kg....no a po skončení kojení ani nevím jak,leze to furt nahoru..a to se vážně krotím a řeším, co jím.. asi to nikdy nepůjde jinak než velkou dřinou.. :frowning2:
15. pro 2011 ve 22:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dupik No, hele, jestli jsi po skonceni kojeni nabrala jenom 4 kg....tak to zase tak rychle nahoru neleze. Kojila si pomerne dlouho, to je super, to se mi libi! Na druhou stranu se nic nema prehanet a kdyz nekdy ctu ty nazory, ze nekdo koji az do 3 let veku, kdy dite samo prijde a vytahne si prso....to si nedovedu predstavit. Lepsi je prirozene ho odstavit...kamaradcin syn uz prestal mit chut, ani nemel rok.
16. pro 2011 v 07:49  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leniczka_brno
@aluskaasimon holky já byla včera tak šťastná, že je vše v pořádku, že jsem si neřekla ani o fotečku ani o nic jiného :slight_smile:. příští kontrolu mu ale řeknu. nabere mi krev, udělá cytologii a stěry na chlamidie.
Měla jsem hroznej strach, aby to nebylo mimoděložní, takže jsem byla docela vystrašená, aby bylo opravdu vše v pořádku.
Jo a je mi pořád šíleně zle :frowning2: .
16. pro 2011 v 09:40  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@neu.sona To je jasny, kazda se bojime pred kontrolou! To je mi lito, ze ti neni dobre, ale ono to prejde. Zkus pravidelne jist a rano do sebe nebo malyho nacpat. Holkam tady hodne pomahaji banany, tak vyzkousej.

Ja prave cytologii mam hotovou, byla jsem na kontrole asi 14 dni pred otehotnenim, na pravidelne prohlidce. A krev uz mi stihnul vzit, kdyz jsem u nej byla poprve. Ja mam hodne fobii z brani krve, ale nastesti jsem to ustala bez problemu, i kdyz to byly 4 zkumavky. Jooo, za tehotenstvi mi budou delat horsi veci nez brat krev, musim se nejak obrnit. :slight_smile:
16. pro 2011 v 09:50  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leniczka_brno 4 zkumavky? To jim tam asi omdlim, no co uz :grinning: vzdycky omdlivam, od malicka, proste je mi najednou zle, zatmi se mi pred ocima a je to. To se mi teda stalo i po tom co jsem si nechala prisit ouska, kdyz mi sundavali obvazy, proste jsem sebou sekla, tak od te doby jsem byla na prevazy na luzku:grinning: Asi mi nedela dobre rychla zmena tlaku.
16. pro 2011 v 10:45  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v srpnu 2017 (27. tt)  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leniczka_brno mně při prvním těhotenství téměř vůbec špatně nebylo, zase jsem ale nabrala 25 kg a narodil se kluk jak buk. přejeme si holčičku, tak snad nám to vyjde :slight_smile: .
hlavně mě pár dní před kontrolou hrozně píchalo v podbřišku, tak jsem fakt měla strach, ale nakonec je vše v pořádku, tak jsem ráda :slight_smile:. A jíst se teda snažím opravdu po malých svačinkách, ale stejně to moc nepomáhá, tak musím vydržet.
16. pro 2011 v 11:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leniczka_brno to já se bojím i teď po kontrole :slight_smile: ještě že na další jdu už ve středu, jinak bych byla přes vánoce nervozní jak sáňky v létě :slight_smile:
16. pro 2011 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aluskaasimon Ale ne plny! :slight_smile:))) Vzdycky tak ctvrt zkumavky, ale hlavne aby ta krev byla v jine zkumavce. Ja taky porad prohlasuju, ze omdlivam, sice jsem neomdlela ani jednou, ale nekolikrat jsem k tomu mela blizko. No a tedka mi ten odber snad ani nevadil.

@neu.sona Co jsem se ptala mamky, tak v obou tehotenstvich nezvracela, jenom porad spala. Coz zatim odpovida i mymu stavu. Tak snad se s tim vyrovnam bez bliti, nerada bych rana travila na WC. :slight_smile:

@s.nek Ja jdu tady ve stredu, a asi budu zase vystresla, ale aspon budu mit na vanoce klid.

Jinak jsem holky koupila masazni olejicek na bricho - nakonec ne tech do Hippu, ale od Babylove za 59 Kc. Voni pekne, uvidime nakolik bude uspesny. :slight_smile: Pekny vikend, odchazim na obed, do knihovny a domu!
16. pro 2011 ve 12:45  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leniczka_brno tak po tom všem, co jsem do sebe napíchala při IVF mně nějaký braní krve fakt nerozhodí, i když mně to nikdy nevadilo. Jinak mému břichu už asi nic neublíží, ale něčím mazat asi budu :slight_smile: minulé těhu jsem mazala od 8tt všema možnýma drahýma přípravkama a stejně jsem popraskala všude kde to je i není možné - začalo mi to v 17tt pod koleny... úplně na palici :slight_smile: takže když to je v genech, tak asi nic nepomůže :slight_smile:
16. pro 2011 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj holky,
hlásm, že už mi není tak moc zle, ale o maličko mín...ale pořád nemám na nic chut, ale už mohu trochu něco sníst.

K popraskanému břichu-já naštěstí první těhu zvládla bez jediné strie, tak doufám, že i tentokrát a to jsme mazala jen občas když jsem si vzpomněla.
16. pro 2011 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka85 to je to, co říkám, když to máš v genech nemusíš ani mazat a když máš v genech strie, můžeš se mazat čím chceš :( tak ti přeju, ať to platí 100% a vyhneš se tomu i tentokrát :wink:
16. pro 2011 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj všem, přeju hezký pátek. Už se nám blíží víkend, těším se, že si konečně trochu odpočinu. Včera mi bylo strašně, v noci sem se vzbudila a skoro omdlívala, hučelo a pískalo mi v uších, to ten nízkej tlak. Dneska je mi líp, ale hlava se motá jak po flámu. Mám večer lístek do divadla, jdu se spolužačkama, teda že by se mi chtělo, to ne, snad to nějak zvládnu a neseknu s sebou. Taky mi roste břicho, to není možný, už e to na mě vidět a prckvi je tak 21 dní :frowning2: Nevím co jim říct, když se na to budou ptát, na kontrole jsem ještě nebyla, tak ani nevím, co se v břiše děje, ale ten pupek nejde přehlídnout. Lhát asi nebudu.
K mazání: Já se mazala jak divá, poslední 3 týdny před porodem jsem popraskala plně všude, prostě geny jsou geny. Olejíčky nemám ráda, pak je mastný oblečení, doktorka mi říkala, ať se mažu sádlem, že je nejlepší, tak nevím.
16. pro 2011 ve 13:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@s.nek
já mám v genech dáno, že je budu mít na stehnech a na prsou..tam už je mám z puberty... tak kéžby se tomu břichu vyhnuly i tentokrát.
Koukám. že máš stejný termín jako já. :wink: Já uvidím co mi v pondělí řekne doktor, někde mi vychází 1.8. a někde 2.8..ale to je jen jeden den. Hlavně aby mimi bylo v pořádku....
16. pro 2011 ve 13:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka85 já vůbec nevím jak to u toho umělého počítají, takže jsem ráda, že mi řekl datum porodu, podle kterého to můžu počítat :D už se těším ke svému doktorovi ve středu, ten je super a bude sdílnější :slight_smile:
16. pro 2011 ve 13:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@s.nek
tak oni asi vědí, jak to určit.... :wink:
taky se těším k doktorovi,ale zároveň se i bojím....
16. pro 2011 ve 14:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka85 ani mi nemluv, jsem tak ráda, že jdu už ve středu a né třeba až po vánocích. ale měla jsem to tak i u dcerky, vždycky jsem se před poradnou tak klepala, jen jednou ne a hned to byla samá jobovka :D
16. pro 2011 ve 14:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@s.nek
A tak to já první těhu zase prožívala v pohodě, nelezla jsem na net a tak nějak jsem si ani maličko nepřipustila, že by něco mohlo být špatně, vždycky jsme se děsně těšila že ho uvidím...vůbec jsem se nebála....
a teď, když všude čtu potraty, vývojové vady atd...tak se bojím šíleně.... zlatá byla nevědomost, žádný stres a užívala jsem si to.
16. pro 2011 ve 14:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka85 u mě je to asi způsobené tím dlouhým snažením, u dcerky dva roky, teď zas dva roky a nakonec umělé... mám pak pořád strach... kór teď si říkám, je to takové nepřirozené, aby to bylo všechno v poho... věřím teda, protože si myslím, že už snad máme své za sebou, ale strach mám neustále
16. pro 2011 ve 14:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek