• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu srpen 2012

13. září 2012 
@denca2000 Musela jsem nad tim přemýšlet protože jsem nemohla vůbec jíst a teď už druhý den vůbec nezvracím ani mě nic nenatahaje fakt mám radost=) já jdu zítra dopoledne kolem desátý tam mám být to bude nejhezčí dáreček k svátku :wink:
19. pro 2011 v 15:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aluskaasimon nn buď ráda že není :wink: to já si o fotečku řeknu musim ji dát tátovi pod stromeček přišly mi krásný hrnečky babička a děděček pro něj a pro macešku tak jsem zvědavá :grinning:
19. pro 2011 v 15:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dashyyy A kdypak uvidime to tvoje brisko? :grinning: Ja se na nej tak tesim!!!! :wink:
19. pro 2011 v 15:10  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aluskaasimon no v sobotu jsem byla pro foťáček tak mám dvě fotečky ale nestihla jsem je stáhnout protože je to dárek pod stromek tak mi ho přítel hned sebral a už je zabalen abych se k němu nedostala :grinning: zkusím mu dneska říct jestli mi ho vyfotí aspoň foťákem abych vám mohla fazoláčka ukázat :grinning: a koukala jsem, že jste to řekli manželovým rodičům a dobrý???
19. pro 2011 v 15:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dashyyy No toto, ale tak to uz mozna vydrzim tech par dni, nez ten fotak dostanes :slight_smile: To je neuveritelne, jak se ty Vanoce blizi. :slight_smile: No, vcera jim to manzel volal a tchyne byla nadsena, dokonce mi dneska i posilala email, ze je to bezvadna sprava a ze se moc tesi. No a tchan prej jenom pogratuloval a vic se o tom nechtel bavit, tak nevim no. Ale je fakt, ze ma svych starosti habakuk, tak ho mozna zamrzelo, ze pro vnoucka nebude tak flexibilni jak by si pral. Ale nevim, do hlavy mu nevidim. :unamused:
19. pro 2011 v 15:35  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aluskaasimon víš jak u chlapů jsou tyhle pudy trošku jiný než u ženských podle mě to musí zpracovat a bude to v poho uvidíš :wink:
19. pro 2011 v 15:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majkali
Ja som sem raz písala o Apollinárovi ale ked ta tak čítam....ale v 14 t ???? Troška na hlavu. Rodila si 23 hodín a ja 22 a na císarsky som ani nepomyslela,vobec mi to nikto nenavrhol a ani som s tým nerátala...mala som epidurál a to mi pomohlo
Vtipné je že segra čo žije v USA si vybrat može a pojde na císarsky...tam maju právo vybrat si. Prečo to tu nejde? Je vačšie riziko? Ok,ale v USA to riziko nieje? :slight_smile:

ja som rodila v Apolináři a bolo to fajn. Prvýkrát som šla o osmej večer a bol tam doktor a blond sestrička, ktorá bola neskutočne milá a tak som si gratulovala k profi personálu ale kedže to bolo ešte za dlho tak ma poslali domov a prišla som už do druhej smeny...Bola tam ešte suprovejšia doktorka ale blbá brunet sestrička :/ ktorá nebola nijak moc milá (no div sa svet ked sa mi zachcelo rodit v nedelu pred polnocou) ale hlavné je aku budeš mat doktroku. Bohužial si nepamatám jej meno ale bola 100% profík a ešte si mala pocit že ste kámošky )) Ukludnujuce ...
Za plentamy nikto nebol takže ma nikto krikom nestresoval a bol to pohodový porod s epidurálom. V Apolinári su na to najlepší doktori a prvý doktor ma informoval že chodia zaškolovat do iných nemocníc...I na tohoto anesteziologa som mala štastie,bol strašne zlatý,hovoril zdrobnelinamy a všetko čo robil mi opisoval takže to bolo tak ako som si predstavovala...
Takže porod 100 % spokojnost. Čo sa týka sestier,ktoré sa o teba postaraju potom,hmm...tak to je iná vec. 50% bosorky a 50% anjeli...čo dodat,v každej nemocnici máš ludí ktorých to ešte baví a ludí ktorým dochádzaju nervy. Nikto mi ráno nevysvetlil ako sa prebaluje,na čo su mastičky na pulte,ako nosit baby,ako kojit a keby tam nebola sympatická mamina tak by som stresovala...Ak nenaspíš nič tak ako ja, tak je to všetko ešte horšie.A ešte by som zabudla na jednu krávu doktorku,ktorá nás ráno kontrolovala ako sa "hojíme" a kedže ja som sa nevmestila som svojich jednorázových kalhotiek a musela som siahnut po obyč, tak ma tam seřvala jak malu holku...:/ A hoc som jej vysvetlovala že som si kupila manšie než do akých sa zmestí moja megaprdel tak ju to nijak zvlášt nezaujímalo...Je to strašne ponižujuce ak sa musíš rozcapit na posteli kde ležia ešte dalšie tri...Takže sme hned ako to bolo možné,prešli na samostatnu izbu.Je to super kedže sa aspon trocha vyspíš. Jedna z mamičiek totiž strašne chrápala
Takže suma sumárum...musíš mat štastie na ludí...všetko ostatné je druhoradé,pretože ak máš 100% doktora tak máš 100% klud...
Držím palce a moj druhý porod bude takisto u Harryho Pottera (Apolinář)
19. pro 2011 v 16:12  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@margaretka30 Tak tos měla dobrý, já se po tolika hodinách otevřela jenom na 4 cm, to nemělo smysl dál, takže to jinak nešlo. S tím personálem na šestinedělí to je někdy horor, u nás to bylo taky tak napůl. Ale horší to bylo u příjmu, na to nerada vzpomínám. Blbý je že je o prázdninách v létě jinej provoz a doktoři se tam v poradnách mění, tak jsem nikdy neměla stejnýho doktora v poradně. Ale ono to nějak půjde.
19. pro 2011 v 16:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majkali
a čo presne na príjme bolo tak zlé?
19. pro 2011 v 16:33  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@margaretka30
Kontrakce mi začali v 8 večer, pravidelně po 4 minutách. Po poučení z kurzu jsem ještě počkala a u dveří porodnice jsem zazvonila okolo 23.10 s kontrakcema po 3 minutách. Dobře naladěná že porodíme za chvilku. zazvonila jsem u porodních sálů a ozvalo se: "coje?" (co asi čekala na přijmu v porodnici?) já na to: "jdu na příjem, budu rodit". Sestra na to, opět do zvonku " a co Vám je?" a já na to: "Mám kontrakce". Ona prej: "moment". No pak se za chvilku přišourala. Bylo jí sotva dvacet a posadila si mě na židli a začala zpovídat. Nejdřív mě seřvala že tam vůbec lezu s poslíčkama, to už jsem skoro brečela a snažila se jí vysvětlit že já mám sakra kontrakce. Chvilku se semnou hádala a tvrdila že nepoznám jako prvorodička kontrakce od poslíčků (ta mladá čůza by tak něco poznala) a pak natočila monitor a zůstala jak opařená že mám kontrakce. To horší ještě přišlo, dala mi opět monitor a odešla na 55 minut pryč a nechala mě tam samotnou, pak s ní přišla doktorka ukrajinka, co mě prohlídla, řekla že jsem na centimetr otevřená a ať jedu domů. Ještě mě sjela za to že jsem si nedala horkou koupel (to mi nikdo neřekl). Sebrala jsem zbytky síly a zuřivě jí řekla, že v tomhle stavu nikam nejedu. Tak mě tam nechala s tím, že když bydlím 30 km za Prahou, tak abych nemusela po půlnoci domů. Abych je prej nepomluvila a odešla. Doma jsem manželovi řekla, že ho budou vyhánět, ale on se ode mě ani nehne. Tak mu na chodbě řekli, že si mě tam do rána nechají, ať jede domů a on na to:" dobře, tak pa" a už chtěl jít pryč. Nejdřív jsem zařvala na něj a stojí a pak na sestru, že on prostě nikam nepůjde!!! Tak ho tam po chvíli umlouvání nechala. Přinesla mu žíněnku, polštář a deku, aby si mohl vedle mě lehnout a strkala mu ty svý prsa skoro až mezi oči. Normálně s ním flirtovala. pak mi celou noc kapali nějaké léky, co to prý rozhodnou a ráno se začalo vyvolávat. Takže ponaučení pro příště: Pokud nebudu mít plánovaný císař, najmu si dulu nebo asistentku, aby to vybojovala za mě. A manžela asi nechám doma, protože celou noc, zatímco mě tekly slzy bolestí, on vedle mě chrápal.
A to nemluvím o paní, kterou tam pak přivezli na příjem sanitkou, ty na ni byli tak hnusný, protože neměla s sebou těhotenskou průkazku, byla taková ta matka asi 6 dětí, trochu vytlučený zuby,.. ale křičet na ni, že s ní budou zacházet jako s infekční, když nemá doklady, to nemuseli.
19. pro 2011 v 16:53  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@pajinka85 to je škoda, že s tím utz spěchali, ale aspoň řekli, že je živé a O. K. a to je to nejdůležitější :slight_smile: Tak si to holt užiješ příště :slight_smile:
19. pro 2011 v 16:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka85 to Láďa se taky pořád trochu bojí, jestli nemáme 2 miminka, když zatím nebyl UTZ :grinning:, tak jsem zvědavá :slight_smile:

@aluskaasimon to je bezva, že byla tchýně novinkou nadšená :slight_smile: No a tchán - chlapi si musí na tu myšlenku trochu zvyknout, vždyť z něj bude dědeček :slight_smile: Ale až tam pojedete, určitě už bude taky jásat :slight_smile:
A meditování je fakt skvělý a doporučuju. Abys měla motivaci s tím začít, zkus tuto meditaci - tam si totiž můžeš povídat s miminkem, co máš v bříšku :slight_smile: - http://www.vedomematerstvi.cz/news/mp3-meditace-na-komunikaci-s-dusickou-miminkem-nebo-vasim-ditetem/ A když ti to nepůjde hned napoprvé, nic si z toho nedělej i tak je to přínosné, protože se uklidníš :slight_smile: A tady ještě prolínání , to je taky super - http://www.vedomematerstvi.cz/news/prolinani-s-miminkem-v-tehotenstvi/
19. pro 2011 v 17:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leniczka_brno jsem teprve 27 DC tak já chci počkat až na ms jestli se dostaví :wink: myslím že na testování je brzy
19. pro 2011 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem se vrátila od doktorky, byla jsem na první kontrole. Miminko je na svém místě a bušilo mu srdíčko (tak lehce se mihotalo), ale je to ještě mrňavoučké, tak jdeme za dva týdny znovu, na odběry a ultravuk. manžel se hned ptal? Tak jak? Kolik? Když jsem mu řekla, že jedno, oddychl si.
19. pro 2011 ve 21:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majkali No super, že srdíčko hezky klepalo :slight_smile: a je kde má být :slight_smile:

@sonicata Určitě bude lepší vydržet, protože kdyby byl test negativní, mohla bys být zklamaná zbytečně :slight_smile: A kdy máš termín MS?

Holky mně je už druhý den tak nějak všeliak - na zvracení a v kombinaci s únavou a péčí o 15 měsíčního prcka teda zážitek :frowning2: Ale spaní pomáhá na oboje :slight_smile:
19. pro 2011 ve 21:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kovalda taky mám radost, on tak blikal celý plod, nebylo vidět ohraničené srdíčko, ale pravidelnost tam byla. Mě je taky blbě a taky mě dost zmáhá péče o prcka, ještě že chodí po obědě spát.
19. pro 2011 ve 22:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majkali Ježiš,nerodila jsi v Motole? to mi připomíná můj první a poslední porod v Motole :angry:
19. pro 2011 ve 22:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@laloona Nene v Podolí
19. pro 2011 ve 22:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majkali to je taky hezký, ne to,že je to ústav pro matku a dítě,jaksi na tohle asi nehrají :unamused: hrůza!
19. pro 2011 ve 22:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@laloona No skoro se mi chce jít jinam, ale nevím kam, musím jedině do PH, manžel tam pracuje, tak mě bude ráno vozit na kontroly, v Krči se platí epidurál asi 6 tisíc, do Motola raděj ne, k Apolinářovi leda, ale to bude asi tejný jak to Podolí.
19. pro 2011 ve 23:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@sonicata
Má se testovat až při vynechání Ms, ale já testovala 11 DPO, to bylo 25 DC a byla tam. :wink:
Tak držím pěsti...
20. pro 2011 v 06:53  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@dashyyy Ahoj Dáši, všechno nejlepší k svátečku a ať ti výborně dopadne dnešní kontrola :wink:
20. pro 2011 v 08:04  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@majkali
dashyyy ......... 8tt.......TP 31.8.2012.......20.12. kontrola
s.nek...............8tt........TP 1.8.2012.......21.12. kontrola
Leniczka_Brno..8 tt.....TP 2.8.2012.......21.12. - kontrola
Baibies........... 8tt........TP 1.8.2012 ......3.1. - odběry
Pajinka85.......8 tt....... TP 1.8.2012 ......19.12.-kontrola
lucikf.............. 7tt........TP 3.8.2012.........kontrola zatím nevím kdy
Dupik............. 7tt.......TP 3.8.2012.......6.12.kontrola
neu.sona....... 7tt?.....TP 3.8.2012......kontrola 15.12.
denca2000 ..... 8tt ......TP 6.8.2012 ..... 20.12. kontrola
aaandrejka0.....7.tt......TP 6.8.2012.......kontrola 5.1.2012
kovalda .......... 6tt .....TP 7. 8. 2012 .... 14. 12. kontrola
Lucajda............ 6tt ......TP 9.8.2012.....16.12.kontrola
aluskaasimon.....7tt.....TP 11.8.2012 ....kontrola ?
Brambora20.......6tt.....TP 14.8.....kontrola???
jihajiha........... 5tt....... TP 12.8. .... kontrola asi 19.12.
lili_h.................4tt........TP 12.8......kontrola zatím nevím kdy

Je super, že včerejší kontrola dopadla výborně, to se už můžeš připsat do tabulky :wink:
20. pro 2011 v 08:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, to je super, ze se konecne rozjizdi ty kontroly! Chtela jsem se zeptat - to tu nejste nikdo z Brna? :wink:
20. pro 2011 v 08:26  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
dashyyy ......... 8tt.......TP 31.8.2012.......20.12. kontrola
s.nek...............8tt........TP 1.8.2012.......21.12. kontrola
Leniczka_Brno..8 tt.....TP 2.8.2012.......21.12. - kontrola
Baibies........... 8tt........TP 1.8.2012 ......3.1. - odběry
Pajinka85.......8 tt....... TP 1.8.2012 ......16.1.-odběry
lucikf.............. 7tt........TP 3.8.2012.........kontrola zatím nevím kdy
Dupik............. 7tt.......TP 3.8.2012.......6.12.kontrola
neu.sona....... 7tt?.....TP 3.8.2012......kontrola 15.12.
denca2000 ..... 8tt ......TP 6.8.2012 ..... 20.12. kontrola
aaandrejka0.....7.tt......TP 6.8.2012.......kontrola 5.1.2012
kovalda .......... 6tt .....TP 7. 8. 2012 .... 14. 12. kontrola
Lucajda............ 6tt ......TP 9.8.2012.....16.12.kontrola
aluskaasimon.....7tt.....TP 11.8.2012 ....kontrola ?
Brambora20.......6tt.....TP 14.8.....kontrola???
jihajiha........... 5tt....... TP 12.8. .... kontrola asi 19.12.
lili_h.................4tt........TP 12.8......kontrola zatím nevím kdy
20. pro 2011 v 08:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
A jeste jedna otazka - chystate se na ten prvotrimestrialni screening (NT+)? Ja urcite, uz jsem se na to ptala i dr., tak mi rekl, ze mi zadanku zadnou vypisovat nemusi, protoze je to nadstandart a je placenej...coz jsem ale vedela dopredu. V Brne stoji 1450 Kc. A ze se provadi od 11.-13. tydne, takze bych si mela zavolat prvni tyden v lednu. Ale nevim, jestli si pro klid duse nezavolam driv, prej tam byvaji docela velky fronty.
20. pro 2011 v 08:48  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leniczka_brno No mi ho v prvním těhu dělala mudr..zdarma podotýkám...a prý má vysokou falešnou pozitivitu..takže je pak plno žen,které mají špatné výsledky a stresují se a jdou i na odběr plodové vody a přitom miminkoje úplně zdravé.
(přesně náš případ-12tt výsledky screeningu 1:20downův syndrom, v 16tt vše o.k., přesto 19tt odběr plodové vody, 22 tt výsledky-vše naprosto o.k., ale těch 10 týdnů bych nikomu nepřála!!!!)
20. pro 2011 v 08:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leniczka_brno Ahoj Leni, na ten prvotrimestr. screening se nechystám, po pravdě o tom moc nevím a myslíš, že bych na něj měla jít? Nebo proč si myslíš, že je dobré na něj jít, když tě stejně bude později čekat :unamused: Já toho tedy o kontrolách moc nevím, navíc co bylo před 11 lety u prvního těhu si fakt nepamatuju :sunglasses:
20. pro 2011 v 09:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leniczka_brno Jo a zdarma byl proto, že mi brala jen krev, nebyla jsem na ultrazvukovém měření oné kůstky (už si nepamatuji, která to byla)....
20. pro 2011 v 09:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dupik Tak to věřím, že to čekání na výsledek muselo být šílené, proto si myslím, že na něj určitě nepůjdu, pokud to nebude nutné. Z té plodové vody se zjistí i pohlaví? Nemám moc informací o různých vyšetření. Ten screening je z krve? :sunglasses:
20. pro 2011 v 09:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek