• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu srpen 2012

13. září 2012 
@denca2000 úplný screening je z krve a ultrazvuku....
a ano, z plodovky nám na 100% potvrdili pohlaví (manželtvrdil, že je to holka,a byla :grinning: )
ale kvůli takové jistotě pohlaví dítěte, no děkuji pěkně..je tamu riziko infekce a úmrtí miminka, odběr plodové vody nebyl bolestivý, ale přesto jsem se hrozně bála....hlavně po zákroku, aby bylo vše dobré a nepokazili jsme my něco tím odběrem.
20. pro 2011 v 09:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dupik To myslis asi triple testy, tam se dela kombinovane riziko s prihlednutim k veku matky. Ty jsou zadarmo a byvaji nekdy falesne spatne. Mela to takhle ted svagrova.
O cem mluvim ja, je tohle http://www.gest.cz/cz/gyn_teh.php?pg=1

@denca2000 Obecne jsou dva testy - NT+ a Triple testy. Triply se delaji automaticky vsem a jsou hrazeny pojistovnou. NT+ je nadstandart a musis si ho platit. Ja se na nej rozhodne chystam, protoze je mnohem presnejsi a nebyva falesne pozitivni. Svagrova prave ted mela spatne triple testy, musela jit na odber plodove vody a 14 dni trnula hruzou. :cry:
20. pro 2011 v 09:07  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
20. pro 2011 v 09:10  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dupik Děkuji za informaci :wink: To je i nějaké riziko při odebrání plodovky? To jsem fakt netušila, ještě že vás tu holky mám - čučím jak puk :confused:
20. pro 2011 v 09:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
ráda bych vám napsala o prvo screeningu. já na něj šla a nedám na to dopustit. můj dr. je odborník na patologická těhotenství, má certifikát i na měření právě šíjového projasnění, rodil i mou sestru, takže nedám na jeho slova dopustit.
já na něj šla z jednoho prostého důvodu. V poslední době se právě ukazuje falešná pozitivita tripl testů v 16 tt.
odběr krve se provádí nejdříve v 11 týdnu, kdy prcek má měřit min 3,5cm a následný ultrazvuk má být nejpozději na konci 13tt.
falešně pozitivní výsledek může být z důvodu předčasně odebrané krve, ale také špatnému měření NT, které má být měřeno min. na třech místech. Já měla první výsledky 1:8750, triply vyšli 1:1500 myslím - přes tisíc určitě. Takže když se na to podíváte už jen z tohohle hlediska, že triply jsou o dost nižší v riziku než prvoscreening, tak není o čem přemýšlet. Já za něj platila 850kč. a jak jsem to viděla, že si někteří účtují až 1500 - tak to mi přijde nehoráznost. zadarmo screening mají většinou pac. s nějakou genetickou vadou v rodině, nebo, pokud jsou samy rizikové :wink:

hodně štěstíčka
20. pro 2011 v 09:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leniczka_brno Jak to všechno víš? Já to čtu jak nějakou pohádku :wink:
20. pro 2011 v 09:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@denca2000 Sla na to kamaradka, kdyz byla tehotna. Nejlepsi na tom je, ze na vysledky se moc dlouho neceka, ale jsou jeste ten den.
Taky jsem si to ted se zajmem precetla, narazila jsem na ten clanek na Internetu, kdyz jsem nekde hledala info o tom NT+. :slight_smile:
20. pro 2011 v 09:17  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@megy Jéé, tak to jsi nám to krásně popsala - jsi hodná, že sem občas nakoukneš a poradíš nám. Takže o prvo screeningu vážně uvažuji a to i díky @leniczka_brno Nejsem už nejmladší, i když se cítím na 25 :wink:
20. pro 2011 v 09:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kovalda já jsem dnes 28DC a dostat to mám 23.12 :slight_smile: takže chci počkat vám že holky čekají na ten 28DC ale když si vezmu zase tak já mělo 19DC pozitivní ovu test takže to jsem dnes 9DPO to si myslím že je fakt málo a v mém případě kdy mám měsíčky dycky pravidelně se vyplatí počkat na ně :slight_smile: ikdyž to čekání je šílený ,ale já jsem pak schopná se zařadit do normálního života a nebýt opatrná a kdybych pak byla těhotná a zase si způsobila stresem nebo třeba čímkoliv opět zamlklej potrat tak to už bych na sebe byla naštvaná já tohle jednou už udělala takže si počkám raději :slight_smile:
20. pro 2011 v 09:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka85 no ono je to právě i tík kdy otěhotníš tak uvidím u mě je to rozdíl pár dnů takže v podstatě je to fuk :slight_smile: zítra budu 10DPO a 29DC a dva dny nato to stejně mám dostat tak uvidím :wink:
20. pro 2011 v 09:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leniczka_brno Jdu dnes na kontrolu a mám pocit, že jsem o tom prvo screeningu četla něco u doktorky v čekárně, ale jen jsem to přelítla. Musím se dnes na to zaměřit :wink: , dělá to doktor hned vedle
20. pro 2011 v 09:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@denca2000 nemáte zač, já byla ze všeho hned vyplašená a co se týká screeningu, tak jsem neváhala ani vteřinu. Je mi 27 let a je to mé první dítě :slight_smile: teď mám i virozu, takže doufám, že vše bude o.k při zítřejší kontrole. :slight_smile: takže mohu poradit i v tomto :grinning:
20. pro 2011 v 09:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, já se na screening určitě chystám a už šetřím penízky. Byla jem i u prvního. moje doktorka mi to vysvětlila takto : screening se dělá i později a platí to pojišťovna, ale ten má právě častou falešnou pozitivitu na downa, takže mi doporučila abych si zaplatila ten dřívější, kterej je spolehlivější (do nějakého 11-13 týdne rostou všechny mimča stejně, pak už se to liší a může to právě ukazovat špatný hodnoty). Já byla tenkrát domluvená s mudrou, že když mi vyjde ten první dobře a ten druhej blbě, tak mě na plodovku nepošle, protože jsem nechtěla. Naštěstí jsme oba měli dobrý, ale přesně takhle to měla kamarádka, že měla první dobrej, druhej horší a plodovka byla dobrá.
20. pro 2011 v 09:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
dashyyy ......... 8tt.......TP 31.8.2012.......20.12. kontrola
s.nek...............8tt........TP 1.8.2012.......21.12. kontrola
Leniczka_Brno..8 tt.....TP 2.8.2012.......21.12. - kontrola
Baibies........... 8tt........TP 1.8.2012 ......3.1. - odběry
Pajinka85.......8 tt....... TP 1.8.2012 ......16.1.-odběry
lucikf.............. 7tt........TP 3.8.2012.........kontrola zatím nevím kdy
Dupik............. 7tt.......TP 3.8.2012.......6.12.kontrola
neu.sona....... 7tt?.....TP 3.8.2012......kontrola 15.12.
denca2000 ..... 8tt ......TP 6.8.2012 ..... 20.12. kontrola
aaandrejka0.....7.tt......TP 6.8.2012.......kontrola 5.1.2012
kovalda .......... 6tt .....TP 7. 8. 2012 .... 14. 12. kontrola
Lucajda............ 6tt ......TP 9.8.2012.....16.12.kontrola
aluskaasimon.....7tt.....TP 11.8.2012 ....kontrola ?
Brambora20.......6tt.....TP 14.8.....kontrola???
jihajiha........... 5tt....... TP 12.8. .... kontrola asi 19.12.
lili_h.................4tt........TP 12.8......kontrola zatím nevím kdy
majkali............6tt........TP 15.8........kontrola 2.1.
20. pro 2011 v 09:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj holky, mě sestřička včera taky říkala, že při příštích odběrech mě nabídne placené vyšetření, já jsem jí řekla, že vím o čem mluví a že si to určitě připlatím. Stát to bude 750 Kč, ale nevím jestli je to cena za odběr a nebo cena za oboje (i ultrazvuk) Ale to je nám jedno, určitě na to taky půjdu.

@sonicata
Tak to jsi měla posunutou ovu, já ji měla klasicky opravdu 14 DC. tak duch byl 11DPO. 10 DPO už někdo čárku má, ale já neměla...
20. pro 2011 v 09:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@denca2000 Tak on je jeste zhruba tak mesic cas, na tohle vysetreni. Ale lepsi je byt informovana a kdyz tak se dr. pozeptat.

@megy Jasne, taky na to vysetreni urcite pujdu. Problem je v tom, ze nektery holky o tom ani nevi nebo je jim lito si za to priplatit. A pak se nervujou pri spatnych triple testech. :frowning2:

@majkali U tech falesne spatnych triple testu je totiz hodne dulezite odhadnout presne datum poceti a vetsi riziko ti vyjde i v zavislosti na veku. :frowning2:
20. pro 2011 v 09:38  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leniczka_brno to souhlasím :wink:
20. pro 2011 v 09:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka85 cena je za oboje. já to měla za 850 :wink:
20. pro 2011 v 09:47  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Já je měla tenkrát si za tisícovku a dělal je doktor z krve a na spec. ultrazvuku, za ty penízky jsem měla aspoň krásnou podívanou, protože prcka měřil úplně všude, délku nožičky, přítomnost té nosní kůstky a všechno mi ukazoval. Mudru jsem už ale změnila, protože jsem se přestěhovala, tak si to pohlídám a řeknu si o to.
20. pro 2011 v 09:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sonicata Pokud to máš dostat 23.12. a chce se ti investovat do digi těhotenského testu Clear blue s indikátorem početí, tak si můžeš udělat test už zítra ráno - já osobně bych už déle ani nevydržela čekat :wink:
20. pro 2011 v 09:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@megy Tak to je super, to na tebe budeme při zítřejší kontrole myslet :slight_smile: Dost mi připomínáš mou sestřenku z Ostravy, už jsem ji dlouho neviděla, ale ta je mnohem starší
20. pro 2011 v 09:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leniczka_brno No ještě že jsem dostala vánoční odměnu, takže prvo screening určo bude a psala jsem to i manželovi, třeba něco přispěje :grinning:
20. pro 2011 v 10:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@denca2000
Já se ptala budoucího tatínka a ten mi řekl, že si to určitě zaplatíme...my jedem na společnou kasu, takže to jde z našeho. :slight_smile:
20. pro 2011 v 10:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@denca2000 Tak ja uz to priteli oznamila jako jasnou vec. A protoze jsme se domluvili, ze dite je obou a vsechno jedem na pul, tak to, ze mi prispeje, ma proste jasne dany. :slight_smile:
I kdyz jsem teda vanocni odmeny dostala taky.

Dneska budu mit trochu problem - jdeme s firmou na vanocni obed a ja jsem to svoje tehotenstvi jeste neoznamila. A soucasne bych se chtela vyhnout tomu, ze bych musela pit alkohol. Tak se asi vymluvim na to, ze jdu zitra na prohlidku k doktorovi (nereknu jakemu) a ze proste nemuzu kvuli tomu vysetreni pit. At si domysli kdo chce, co chce. :slight_smile:
20. pro 2011 v 10:05  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka85 My máme právě každý své peníze, ale to se změní, pokud budu na mateřské :grinning:
20. pro 2011 v 10:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leniczka_brno a tak to má být :wink: Prostě naše, tak na půl
20. pro 2011 v 10:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
JAk se vám holky osvědčuje jet každý na svůj účet?
My od září máme společný a zatím nebyl problém....já vlastně kupuju všechno-jídlo drogerie atd, neutrácím zbytečně, dárky jsme kupovali tak trochu po domluvě, ale spíš já sama...a pokud chceme si něco koupit sami, tak si to jen řekneme, ale ještě se nestalo, že by mi to nějak zakázal nebo tak něco... Ale já zase tolik neutrácím za sebe, já spíš za Kubíčka a pak až začne výbavička na druhé, ale dost věcí máme a příbuzenstvo už si plánuje kdo nám co koupí, tchýně kočárek....atd.
Tak doufám, že nám to půjde pořád tak dobře jako doteď... :wink:
20. pro 2011 v 10:09  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@dupik To si pleteš NT screening v 1. trimestru a tripple testy.
Tripple testy jsou testy JEN Z KRVE a bývají falešně pozitivní a tak ... a ty jsou zdarma.
NT SCREENING je placený a je to krev + UTZ vyšetření - VELMI PŘESNÉ, PODROBNÉ a skvělé :slight_smile:
U nás jsem platila jen 500 kč a určitě půjdu znovu - ukážou ti játra, ledviny, srdíčko, mozek, jednotlivé kostičky v ručičkách, nožičkách, páteři, .... jak cirkuluje krev, moč, ....
Tripple testy chci tentokrát odmítnou. Sice mi u prvního těhotenství vyšly výsledky dobré, ale nechci se nechat případně stresovat.
20. pro 2011 v 10:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
dívám se, že píšete o společném účtu. no já a přítel jsme na tom asi tak, že každý má svůj, na screening mi peníze dal, vůbec se semnou nebavil. je pravda, že je rozdíl mít nemocenskou a plat doktora, že?? takže to nějak do budoucna budeme muset dořešit :slight_smile: ale mám chlapa alias velké srdce, takže si myslím, že problém snad taky nebude :wink:
20. pro 2011 v 11:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majkali promiň, že píšu až teď, nějak jsem se sem nedostala. Rodila jsem císařem, protože mám vysoké dioptrie, sice je to zastaralý názor, ale očařka mi to napsala do průkazky a pak už s tím nikdo nechtěl nic mít :( proto si myslím, že tentokrát to bude stejné, byla bych jen ráda, kdybych mohla konečně rodit přirozeně, třeba mě ještě překvapí :slight_smile: i když na druhou stranu, možná bych tak dopadla stejně, protože jsem se vůbec neotvírala, rodila jsem 1.9. a doktor říkal, že kdyby to bylo přirozeně, tak by to bylo asi až tak na Mikuláše :slight_smile:
20. pro 2011 ve 12:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek