• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu srpen 2012

13. září 2012 
autor
@aluskaasimon
Já teda nevím přesně, ale u hodně holek jsem četla, že pokud nemusely na revizi nečekali na nic a snažili se dál. Pokud se jde na revizi, tak říkají 2-3 MS....ale snad ti to někdo řekne přesněji.
Hodně síli...je to smutné když se to stane, ale je to naštěstí ještě celkem na počátku, horší je to když třeba už cítíš pohyby. Právě v jedné diskuzi snažilek, kde se i nadále schází i těhule, tak tam jedné odtekla po 20 tt plodová voda a miminko to nepřežilo. :frowning2: Je hrozné co všechno se může stát.....

@mmlenka
Ahoj, vítám tě tady. :wink: :wink: A gratuluji k miminku.
29. pro 2011 ve 12:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leniczka_brno
@pajinka85 Jo, ja jsem taky celkem rada, ze jsem nemusela na zakrok. A doufam, ze nebudu muset, pristi ctvrtek si me zase pozvali na ultrazvuk a pak uvidime, rikala, ze kdyz tam mimi uz nebude, tak zmeri sliznici a pak uvidi co dal. Takze se zeptam jak dlouho bychom meli cekat se snazenim. Vcera to byly opravdu krvave zne, sotva jsem stala na nohou. Doufam, ze to nejhorsi je za mnou. Nepreju to nikomu.
Ja vim, ze je lepsi, ze se to stalo takhle brzy, ale stejne to boli :frowning2: Ani jsem se nedokazala podivat na ten obrazek na monitoru, miminko melo 1 centimetr. :frowning2:
29. pro 2011 ve 12:49  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v srpnu 2017 (19. tt)  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@aluskaasimon
Chápu tě, taky by mě to bolelo... asi bych taky trpěla jako pes.... :cry: :cry: :cry: Neumím si to představit.
Je to moc smutné....
29. pro 2011 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aluskaasimon Je to smutny, at se ti to stane na zacatku nebo kdykoliv behem tehotenstvi. A premyslelas treba kvuli cemu se to stalo? Nejakej divocejsi sex...namaha....stres? Nebo to bylo z niceho nic?
29. pro 2011 ve 13:04  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aluskaasimon obrečela jsem to s Tebou :unamused: teď je nejdůležitější abys byla v pořádku Ty
29. pro 2011 ve 13:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka85
@leniczka_brno
@dashyyy Jste holky zlate, ale nemusite smutnit, ja to zvladnu :wink: Je mi lito manzela, ten to vubec necekal a posledni tyden se teda o me moc hezky staral, vubec me nenechal vstanout a krmil me. Samozrejme jsem premyslela, cim to mohlo byt, ale ze se miminko vyvijelo pomalu, mohlo byt klidne od zacatku a ja opravdu mohla byt o tyden dal, nez rikal doktor, ale plod byl proste pomalejsi. Tezko rict cim to bylo, ale snazim se to brat tak, ze to proste priroda tak chtela.
29. pro 2011 ve 13:38  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v srpnu 2017 (19. tt)  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aluskaasimon seš statečná a moc se mi líbí Tvůj přístup.. no doufám, že nás neopustíš
29. pro 2011 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aluskaasimon tak jsem pořád doufala, že to bude planý poplach :frowning2: moc mě to mrzí, ale obdivuju jak si silná a tak to má být. Jestli proběhne čištění v pohodě jak píšeš, tak se můžete o miminku začít znovu snažit co nevidět a s otěhotněním si problémy neměla, takže budeš nakonec rodit jen chvíli později než jsi měla :slight_smile: ze srdce přeju a´t se zadaří co nejdříve ať máte s manželem zase veselejší myšlenky a na co se těšit :wink:
29. pro 2011 ve 14:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aluskaasimon
bud optimista...prcek sa pridá
29. pro 2011 v 16:10  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky,já už nevím co mám dělat.Je mi opravdu dost špatně.To jsem u prvního těhotenství vůbec neznala.Sice nezvracím,ale nejsem vůbec schopna nic udělat :unamused: Manžel mě už přemlouvá na pohotovost,ale mě to příjde blbé.Jak si stoupnu,tak se mi začne točit hlava,polívat mě horkost,začnu se potit,buší mi srdce....prostě hrůza.Všude stahuji topení,otvírám okno.Na jídlo nemám chuť,ale přitom mám hlad.Doufám,že mě to do 3.1.přejde,to už nastupuji do práce a vůbec nevím jak bych to ustála :frowning2:
29. pro 2011 v 19:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmlenka Vítej k nám. Zapomeň na strachy a raduj se :slight_smile: Určitě to dobře dopadne :slight_smile:

@jitushkam to je dobrý nápad nechat si napsat neschopenku, obzvlášť jestli si v kontaktu s lidma. Já teď byla vyjímečně v Praze a v metru jsem myslela že hodím, když okolo mne prošla příliš navoněná paní. Oddechneš si a bude ti líp :slight_smile:

@aluskaasimon to je super, že se umíš rychle oklepat. Ale klidně si dopřej období smutku, s miminkem se hezky rozluč, třeba si za něj zapal svíčku a pořádně se vyplakej, tělo i mysl se očistí. Jinak bych to asi udělala tak, jak píše @leniczka_brno - nechala bych proběhnout 1 MS, aby se tělo dočistilo a pustit se znovu do snažení.
29. pro 2011 v 19:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aluskaasimon Taky by bylo dobré, abys jedla kyselinu listovou a kdyžtak pila Kontryhel, ale to nevím, zda seženeš v Anglii. Oboje je velmi prospěšné a můžeš v tom pokračovat i až se zadaří a další miminko se zabydlí. Listovka je skvělá prevence genetických chorob a kontryhel je celkově velmi prospěšný pro "ženské" orgány a obzvláště v těhotenství. Může i pomáhat s těhotenskými nevolnostmi.
Moc na tebe myslím. Budeš nám tu chybět :frowning2:
29. pro 2011 v 19:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nemsim No, když se ti nechce na pohotovost, tak si zajdi zítra normoš na gyndu. Kdyby ti bylo zle jen od žaludku, tak jo, ale když se ti i motá hlava a ještě ke všemu máš doma prcka, tak bych to jen tak nenechala. Hlavně to motání hlavy, abys s sebou někde nesekla. Možná ti nějak prudce poklesl s těhotenstvím tlak nebo bůh ví co :wink:
29. pro 2011 v 19:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nemsim přesně jak píšeš, to mám úplně stejné, dva týdny jsem byla doma a nevylezla z baráku, mám dvouletýho syna a taky jsem se bála, že to se mnou někde švihne. U prvního to bylo o pohodě, jen trochu blbě od žaludku. Už je to trochu lepší, od svátků je s námi manžel každý den, tak to jde, stará se o malýho a já můžu víc odpočívat V lékárně jsem si koupila Nemesin a když ho vycucám, je mi od žaludku líp, taky zobu dvě tabletky listovky a taky to zabírá. Jsme na týden u mamky a těhu vitamínky jsem zapomněla doma, tak aspoň tu listovku beru. Včera večer, když se se mnou všechno motalo a v břiše jsem měla kamení jsem skoro brečela manželovi, že je to naposledy, už nikdy nikdy víc.
29. pro 2011 ve 21:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj těhulky ........nechce se mi ani věřit tomu co tu čtu !aluskaasimon: moc mě to mrzí je to smutné ,ale zase lepší když to je teď než aby ses pak trápila když už by bylo mimi větší ! Prostě matka příroda to vyřešila no ikdyž krutě holt nebylo něco v pořádku ! Moc ti držím place abys byla v pořádku a abys co nejdříve mohla zase začít zkoušet !
30. pro 2011 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Holky, už je skupina zářiovek :wink: tak nás už asi přibývat nebude.
Co kdybychom si tu skupiny nějak zamkli-aby nás nečetli nějací čumilové nebo tak...
nevíte jak se to dělá?
30. pro 2011 v 15:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojki, jsem po ,kontrole, srdíčko krásně bilo, 7tt+4, 12mm, mám i fotku, ale je to jen takový flek, objednaná jsem za 3týdny, na odběry a pak na domluvení se na Nt screening.
30. pro 2011 v 16:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dashyyy
@lili_h
@kovalda Ja jsem miminko oplakala, pomodlila jsem se za jeho dusicku a tim pro me truchleni hasne. Nebudu sama sebe trapit, snazim se uz myslet na pristi tehotenstvi, manzel si oddechl, ze jsem v pohode, trosku se toho bal. Ted hlavne aby to dopadlo dobre ve ctvrtek a mohli zase zacit brzo zkouset. KOntryhelovy caj nevim jestli tady sezenu, ale listovku bastim uz snad 5 mesicu :slight_smile:

Vsem tehulkam tady chci poprat vsechno nejlepsi do noveho roku, hlavne zdrava miminka :slight_smile: Jestli to nevadi, obcas bych na vas koukla. Je mi moc lito, ze to nebudu moct dotahnout do konce v tomto tematku uz jsem si na vas holky zvykla a bude se mi styskat. :frowning2:
30. pro 2011 v 16:09  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v srpnu 2017 (19. tt)  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aluskaasimon Aluš přijď kdy budeš chtít jsi hlavní tahoun diskuse a budeme (doufám, že ostatní souhlasí) když zavítáš kdykoliv budeš chtít a hlavně nám dávej o sobě vědět.. Tobě i celé rodině krásný nový rok a spoustu sil do dalšího snaženíčka :wink:
30. pro 2011 v 16:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, taky se zatím tiše přidávám - měla bych být v 7. týdnu...

@aluskaasimon měla jsem to samé (musela jsem teda na revizi) před půl rokem, ale začali jsme se snažit až po 4 měsících - proto se přidávám tiše, už ničemu nevěřím .... tak nech projít jednu, dvě ms a začněte znovu. Mně dnes připadá, že se to děje skoro každému!
30. pro 2011 v 16:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dashyyy Dekuju :slight_smile:

@akvarela Tak moc gratuluju a neboj se a uzivej si to. Ja si slibila, ze az budu priste tehotna uz se nebudu stresovat, ale budu si uzivat tehotenstvi plnymi dousky :slight_smile: Jo jo, taky mi pripada, ze je to snad potka skoro kazdeho. No 30 procentni sance je proste celkem velka. Zrovna jsem studovala, ze ty bolesti pri potratu jsou srovnatelne s porodnima. Akorat ten potrat ty nejhorsi kontrakce byly tak 3 hodky, ale rozdychavala jsem to horko tezko. :grinning: Porod je lepsi v tom, ze vis, ze se na konci dockas miminka :frowning2:
30. pro 2011 v 16:31  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v srpnu 2017 (19. tt)  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kovalda @pajinka85 @leniczka_brno díky moc za přivítání :slight_smile:

Dneska jsem byla na odběrech, vzali mi asi 3 zkumavky, plus mi poprvé v životě brali krev k prstu, to byl teda zážitek, brr. Na další kontrolu jdu až 25.1, to je děsná doba, si snad do té doby pořídím vlastní ultrazvuk :grinning: Taky mi doktor vystavil žádanku na další krevní testy a screening - to už chtěl, abych šla do své budoucí porodnice, tak jsem si zvolila v Praze Apolináře, kde jsem se sama narodila, tak snad jsem se rozhodla dobře. I když mi přijde, že pořádné soukromí není zatím nikde :frowning2: Všude pokoje po několika ženských a s omezenými návštěvami. Já bych měla u sebe manžela nejraději celou dobu.

@nemsim já to mám podobně, to bude předpokládám nízký tlak. Já s ním mám problémy i normálně, ale teď to je horší. Bohužel se s tím nedá moc dělat, maximálně trochu kafe by mohlo pomoct. Hlavně pomalu vstávej, ať neomdlíš. A to větrání taky pomáhá, jen takhle v zimě to moc nejde....
30. pro 2011 v 16:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmlenka Já jsem byla na nadstandartu a jinak bych to už ani nechtěla.....Jsou ženy, co třeba přímo vyžadují naprosté soukromí, nemají rády spol.záchody apod., to já nejsem, takže jsem byla přesvědčena, že je to škoda peněz, navíc do mně ségra dula, že třeba i ta poporodní lítost a tak se líp zvládá ve společnosti více maminek....
Ovšem porodila jsem, hodili mně doslova do pokojíčku pro panenky, ve 4ráno, kde jedna mamina považovala ten pokoj za totál soukromí, pže si tam sušila vlasy FÉNEM, uličky tak půlmetru, fakt byly jsme tam 3maminy a bylo mi hrozně.
Po tom porodu je to hrozně intimní situace, aspon já si případala totálně rozbitá a zranitelná a šíleně mi to sourkomí chybělo. Navíc muž dělá od rána do večera, ty omezené návštěvy byly uplně na prd.
Tajně jsem tukala do mobilu, že si požádám o nadstandart, pže mně furt přemlouval, že peníze nejsou překážkou....a bylo mi tam báječně, stálo to 5tis., ale stálo zato!
30. pro 2011 v 19:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aluskaasimon Teď jsem si přečetla, co se ti stalo. Mrzí mě to a obdivuju tě, jak to zvládáš. A přeju ať se co nejdříve objeví další //.
30. pro 2011 ve 20:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, ráda bych se k vám přidala :slight_smile: vidím tady známé tváře z říjnových snažilek :slight_smile: termín mám asi 22.8. jsem v 6 týdnu a mám u mimča 1cm sraženinu, tak čekám, jak se to bude vyvíjet....na další kontrolu jdu 10.1.
@aluskaasimon je mi to moc líto...drž se!!!
30. pro 2011 ve 22:33  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
Dobré ráno holky,
co se týká mého období po porodu v nemocnici...tak nadstandard nebyl volný, jinak jsem ho chtěla. Ale byla jsem šťastná, že byl obsazený. Já jsem měla dvě moc milé maminky. Pokoj byl docela velký. Pořád jsme se něčemu smály, já jediná nebyla šitá, takže ně to šlo bez problému...holky u smíchu trochu brečely. Ale uteklo nám to tam mnohem víc, než kdybych byla zavřená na samotce. A dívčina ze samotky vymetala pokoje, protože se nudila.
Ale je to každého věc, někdo se raději bude nudit, jen aby měl klid.....já jsem byla ráda za společnost.

@hanickaa.d Vítám tě mezi námi. A moc ti gratuluji. :wink: :wink: :wink:
31. pro 2011 v 07:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanickaa.d, @akvarela Tak vás tu holky vítám :slight_smile:

Já jsem po porodu chtěla normální pokoj, že nebudeme utrácet a řekli mi, že žádné volné nemají, jen nadstandard anebo pokoje, kde jsou maminky ještě před porodem, ale ten pokoj není uzpůsobený na dítě - není tam umyvadlo na koupání mimča, přebalovák, ... Tak jsem šla na nadstandard a byla jsem moc ráda i za 500 na noc tam se mnou mohl někdo spát, tak jednu noc manžel a pak zbytek moje mamka. Ale tentokrát bych chtěla asi na klasický pokoj, mají max. po 3 a že to bude moje druhé mimčo, tak můžu být i prvorodičkám užitečná nějakou radou a taky se mi bude stýskat po malé, tak doufám, že ve společnosti mi to líp uteče :slight_smile:
31. pro 2011 v 08:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
To já rodila císařem ve čtvrtek...v sobotu ráno stále na Jipce mi řekli, že není volné lůžko pro mě a buď zůstanu na Jipce bez malé, nebo půjdu na nadstandard..tak jsem šla...a nelituji a příště chci zase!!! velký pokoj s gaučem, kde si sedaly návštěvy, televize, stůl přebalovací a koupel pro dítě jen pro nás, záchod a sprcha, postel dost jiná než nemocniční a povlečení jako doma..vybírala jsem si ze 4 jídel, bylo toho vždy tolik že se jezdil za mnou manžel najíst... :slight_smile: sestřičky ke mě chodily a nosily mi v termosce čaj, manžel u mě byl až do 22hod, rodina (naši v důchodu) za mnou chodili dopoledne..mi to stálo za to a to hlavně po zkušenosti, kdy jsem byla v nemocnici v 11tt v Havířově, tam jsem narazila na posádku pokoje-jedna brutálně furt chrápala a druhá nezavřela ani na minutu hubu..každý je jinak založen a poslouchat některé jedince je týrání...když naraíte na super mamky, tak to může být parádní, ale jeden nikdy neví!
31. pro 2011 ve 13:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanickaa.d já mám zase nějakou cystu, doktor řekl, že to nevadí, ale mně se teda zdá docela velká, průměr asi 4,5 cm, prý se to vstřebá... že to se teď řešit nebude... S tou sraženinou to snad bude ok, taky by se měla vstřebat... nebo co ti řekla doktorka?
31. pro 2011 v 15:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akvarela a jaký je rozdíl mezi cystou a sraženinou? :slight_smile: na 1. prohlídce mi napsala Utrogestan a připravila mě, že můžu krvácet - což by mohlo znamenat potrat, sraženina by s sebou stáhla i embryo. O týden později řekla že se zmenšila. Buď se vstřebá, nebo vyleze nebo tam zůstane a po 12. týdnu nepůjde vidět pač poroste placenta. Asi jsou horší věci, ale i tak bych se obešla bez nějaké sraženiny....
31. pro 2011 v 18:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek