• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu srpen 2012

13. září 2012 
@denca2000 já teda byla nachlazená těsně po testování a používala jsem akorát Anticol, ale ne až do konce, to mně zas z té štávy uvnitř bonbonu natahovalo, ale mentol mi dělal dobře
2. led 2012 ve 14:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
rychetkami.........11tt...TP 25.7.......kontrola a odběr krve na NT testy 4.1
dashyyy ......... ..11tt.......TP 29.7.2012.......17.1. kontrola, 3.1. krev
Leniczka_Brno..10 tt.....TP 2.8.2012.......9.1. - kontrola, 18.1. NT+
Baibies........... 10tt........TP 1.8.2012 ......3.1. - odběry
Pajinka85....... 10tt....... TP 1.8.2012 ......16.1.-odběry
s.nek...............11tt........TP 28.7.2012.......23.1. kontrola+screening
denca2000 ..... 9tt ......TP 6.8.2012 ..... 21.12. odbery, 9.1. kontrola
lucikf.............. 9tt........TP 3.8.2012.........kontrola zatím nevím kdy
Dupik............. 9tt.......TP 3.8.2012.......3.1.poradna+odběry
neu.sona....... 9tt?.....TP 3.8.2012......kontrola 15.12.
aaandrejka0.....9.tt......TP 6.8.2012.......kontrola 5.1.2012
kovalda .......... 9tt .....TP 8. 8. 2012 .... 18.1. odběry, 23.1. poradna, 3.2. NT screening
Lucajda............ 9tt ......TP 9.8.2012.....16.12.kontrola
mmlenka...........9tt......TP9.8.2012.......kontrola 25.1.2012
JitushkaM........9tt.......TP 7.8.......kontrola + knížka + odběry 12.1.2012
aluskaasimon.....7tt.....TP 11.8.2012 ....kontrola ?
Brambora20.......9tt.....TP 13.8.....kontrola +knížka+odběry20.1.2012
jihajiha........... 7tt....... TP 12.8. .... kontrola asi 19.12.
lili_h.................7tt........TP 12.8......kontrola zatím nevím kdy
akvarela ............ 7tt .... TP ..??? .... kontrola 17. 1. 2012
2. led 2012 ve 14:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akvarela Super, tak to hned pisnu manželovi - děkuju :wink:
2. led 2012 ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brambora20 Musím to nastudovat, já nemohla večer bolestí polknout. Děkuju :slight_smile:
2. led 2012 ve 14:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, s tím oznámením zaměstnavateli jsem četla, že snad žádný oficiální termín, do kdy to musíš oznámit neexistuje. A ta ochranná lhůta běží bez ohledu na to, zda jsi to oznámila nebo ne, takže to není nutné jen kvůli tomu oznamovat.
Druhá věc je, že by si člověk dal občas trošku větší pohov a když to oznámí, tak mu to nejspíš budou tolerovat.
Já to zatím řekla jen těm nejbližším v práci, u zbytku lidí zkusím ještě ten měsíc vydržet. Jen ta moje pracovní morálka stojí za prd. Když nemusím, tak nic nedělám a když něco dělám, tak se na to stejně nedokážu soustředit. Tak už se těším, až budu mít formálně omluvu :slight_smile:
2. led 2012 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leniczka_brno
@brambora20
@jitushkam
no já to s oznamováním těhotenství měla jednoduchý - když šéf a asistentka dostali mojí neschopenku, razítko z Gennetu nešlo přehlédnout...naštěstí jsou oba dva plus moje kolegyně z kanclu diskrétní a po chodbách se o mně vedou jen dohady...potvrdila bych to až po tom velkým vyšetření. Teď jsem od vánoc na rizikovým, kombinace dvojčata z IVF a věk nad třicet, plus moje bláznivá práce likvidátorky škod v pojišťovně nic jinýho neumožňuje:slight_smile: jinak se mnou hormony docela cvičí, dřív jsem byla celkem racionálně uvažující ženská a teď mě spousta věcí rozbrečí - to by v práci fakt nešlo.
2. led 2012 ve 14:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kovalda S tím utz to vidím podobně - NT, ve 20. týdnu, a něco málo na konci, a to úplně stačí. Akorát ještě musím prozkoumat, jak se dělá monitor při porodu, jestli kontinuálně, nebo se to změří a konec... někde jsem četla, že je to taky na bázi ultrazvuku. Ale na druhou stranu, to děcko je už v tu chvíli vyvinuté, tak je to možná jedno. Když už jdeš na NT, tak jsou triple testy myslím úplně zbytečné, tak mi to odmítnutí taky přijde rozumné.

@s.nek teda, to máš docela drama... na toho doktora bych být tebou byla celkem naštvaná, takhle něco utrousit na půl pusy, a pak to odmítnout vysvětlit, aby ses děsila do té doby, než ti to řekne tvůj doktor... připadá mi, že na jeho straně tam jaksi chybí základní empatie.
2. led 2012 ve 14:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kovalda no mně přijde velkej záhul mít děti krátce po sobě - tyhle maminky já opravdu obdivuju
2. led 2012 ve 14:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
rychetkami.........11tt...TP 25.7.......kontrola a odběr krve na NT testy 4.1
dashyyy ......... ..11tt.......TP 29.7.2012.......17.1. kontrola, 3.1. krev
Leniczka_Brno..10 tt.....TP 2.8.2012.......9.1. - kontrola, 18.1. NT+
Baibies........... 10tt........TP 1.8.2012 ......3.1. - odběry
Pajinka85....... 10tt....... TP 1.8.2012 ......16.1.-odběry
inara_ ..............10tt....... TP 4.8.2012 ...... 5. 1. kontrola
s.nek...............11tt........TP 28.7.2012.......23.1. kontrola+screening
denca2000 ..... 9tt ......TP 6.8.2012 ..... 21.12. odbery, 9.1. kontrola
lucikf.............. 9tt........TP 3.8.2012.........kontrola zatím nevím kdy
Dupik............. 9tt.......TP 3.8.2012.......3.1.poradna+odběry
neu.sona....... 9tt?.....TP 3.8.2012......kontrola 15.12.
aaandrejka0.....9.tt......TP 6.8.2012.......kontrola 5.1.2012
kovalda .......... 9tt .....TP 8. 8. 2012 .... 18.1. odběry, 23.1. poradna, 3.2. NT screening
Lucajda............ 9tt ......TP 9.8.2012.....16.12.kontrola
mmlenka...........9tt......TP9.8.2012.......kontrola 25.1.2012
JitushkaM........9tt.......TP 7.8.......kontrola + knížka + odběry 12.1.2012
aluskaasimon.....7tt.....TP 11.8.2012 ....kontrola ?
Brambora20.......9tt.....TP 13.8.....kontrola +knížka+odběry20.1.2012
jihajiha........... 7tt....... TP 12.8. .... kontrola asi 19.12.
lili_h.................7tt........TP 12.8......kontrola zatím nevím kdy
akvarela ............ 7tt .... TP ..??? .... kontrola 17. 1. 2012
2. led 2012 ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@inara_ já bych asi normálně taky byla naštvaná, ale teď jsem byla spíš taková vystrašená, že jsem se ani naštvat nestihla, ale můj doktor teda byl dost... kór když to nakonec nic vážného nebylo a on mě tak vystrašil - blbeček. Ještěže mám tak fajn doktora, co hned přišel a nemusela jsem čekat na jindy...
2. led 2012 ve 14:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rychetkami Zrovna dneska sem si procitala diskuze a narazila na jednu - mela po sestinedeli a uz chtela tehotnet znova. Nakonec se ji podarilo mit od sebe deti rok. Coz bych asi nezvladla, rozumnej vekovej rozdil jsou minimalne 2 roky....kdy to starsi dite uz aspon trochu chodi, abys ho jako tehotna nemusela porad nosit.
2. led 2012 ve 14:46  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@s.nek No je to teda vul ten doktor, takhle te desit! Ale doktori chlapi takovy obcas byvaji...muj gyndar me taky ze zacatku desil, ze tam vidi jen gestacni vacek a nic v nem. Za tyden bylo srdicko a to uz se vitezoslavne smal. Ale ten tyden stresu, za to jsem mu teda moc vdecna nebyla. Misto toho, aby tehotny uklidnovali... :slight_smile:
2. led 2012 ve 14:49  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leniczka_brno no já na to právě nejsem vůbec zvyklá, můj doktor je super, jsem od něj zvyklá na nejlepší péči a žádné zbytečné strašení, škoda že mu nešel ten ultrazvuk, mohlo to být víc v klidu, ale hlavně, že je nakonec všechno v pořádku, to ten zbytek smazalo :slight_smile:
2. led 2012 v 15:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leniczka_brno to si myslím, že je náročnější než ty dvojčata...ale umím to pochopit u holek, který jsou starší...čas je nemilosrdný, hlavně k nám ženským :wink:
2. led 2012 v 15:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@s.nek Tak ja si nemyslim, ze by me chtel zbytecne strasit. On jenom konstatoval pravdu. Ale ja nemam rada vic variant, dycky se bojim te horsi :slight_smile:)))

@rychetkami Jasne, u dvojcat mas obe deti ve stejne vyvojove fazi...teda aspon plus minus. U deti, ktery jsou od sebe rok, tak tam je to slozitejsi. Jedno si prineses z porodnice, druhymu by ses mela venovat, protoze te neustale potrebuje a pres den tolik nespi...kvuli veku - jasne, tak nikomu se asi nechce tehotnet ve 40, to bych pochopila, ale myslim ze zrovna tahle konkretni to kvuli veku nemela.
2. led 2012 v 15:10  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja take mela problem s doktorem na pohotovosti. Trosku jsem spinila 6. tyden, tak jsem tam vydesena bezela. Udelal mi ultrazvuk, tvaril se, ze to neni uplne v poho a pak mi rekl, ze si musi na 10 minut odskocit a pak ze si promluvime. Pak mi rekl, ze to neodpovida stari (navic mi predtim sestry spocitali spatne dny, takze mi to vychazelo o 4 dny jinak, to jsme opravili az na moje upozorneni) a ze bud jsem otehotnela pozdeji (coz jsem vedela, ze neni mozne) anebo to je tzv. neperspektivni. Jeste se mi debil zeptal, jestli to je chtene, ze kdyby ne, tak to meni situaci - nemela jsem se silu zeptat jak. A nakonec mi rekl, ze si mam pockat 2 tydny a uvidi se. Nastesti jsem po nekolika dnech byla u sveho doktora a uz bylo vse ok. Ale byla jsem pekne z toho cekani vystresovana. To jednani jsem fakt nepochopila.
2. led 2012 v 15:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@leniczka_brno To já si neumím představit ani děti po dvou letech. To já až tak před 3. narozeninama syna jsem si řekla, že bych už ty dvě asi zvládla. Ale předtím mi dával pořád zabrat. Ale kdyby 2 byli, tak by se musel přizpůsobit no.

Bojím se, že bude děsně žárlit. :unamused:
2. led 2012 v 15:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmlenka Ja jsem nastesti moc nevedela, kdy jsem otehotnela, sex jsme meli s pritelem docela casto...navic jsem mela takovy rozhozeny cyklus, kdy jsem mela MS po 52 dnech. Tim padem jsme o 2 tydny mladsi. Nepochopim, ze ti doktori posuzuji tehotny podle nejakejch jejich tabulek, kdyz kazda je original...malokdo ma ovulaci presne tam, kde ji ma mit. Maloktery mimco se vyviji presne tak, jak se vyvijet ma.
2. led 2012 v 15:18  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka85 Kazdy dite je jiny....a kazda maminka to asi zvlada jinak. Ten dvoulety rozdil je urcite minimalni....co se tyka me, tak ja budu rada, kdyz se postaram o to jedno, o druhym zatim vubec nepremyslim....nevim, jak to budu zvladat, jak na tom budeme financne, jestli vubec si druhy budeme porizovat....vzhledem k tomu, ze mi je 30. :slight_smile: Nerikam, ze by to neslo, jen nechci preskakovat dva schody naraz. :slight_smile:
2. led 2012 v 15:22  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leniczka_brno no já jsem to nemyslela na toho tvého, ale vím, že tací jsou a není jich málo. Můj mi většinou říká jen tu lepší variantu (když to není bezpodmínečně nutné mluvit i o té špatné) a strašně mi to vyhovuje, protože jinak bych se bála přesně jak píšeš ty té horší :slight_smile: v minulém těhu mi třeba na genetice řekli, že malá má malou hlavičku nesedělo to až o 14 dní proti zbytku těla a když jsem se pak ptala svého tak říkal, že má trošku užšší hlavičku přes spánky, ale že to vše ostatní je v pořádku a že to může být prostě jen zděděná dispozice a když jsem mu řekla že dodnes nosím dětské brýle, protože mám úzkou hlavu tak to bylo všechno jasné :slight_smile: ale na té genetice hned bububu.
@mmlenka no to je přesně ono, hrůza, připadá mi, že na té pohotovosti jsme jim prostě úplně volní a možná spíš až trochu otravujem. tak ještěže to nakonec dobře dopadlo.
@pajinka85 Já už jsem Márince taky o víkendu řekla, že mám v bříšku miminko, tak prvně říkala, že ona nebude papat miminko, pak že to bude holka (což bych podle toho jak se mi zas rozjel ksicht i celkem čekala, ale kvůli manželovi mi to bylo líto) :slight_smile: a pak když jsem se jí ptala jestli bude velká ségra, tak říkala, že ne :D ale myslím, že se to dá zvládnout, aby ta žárlivost nebyla taková, když jim dáme pocítit jak jsou důležití pomocníci a necháme si nějaký čas i na hraní s nimi, tak myslím, že to půjde. Mári naštěstí není zvyklá, že by se kolem ní točil celý svět, má dost přísný režim a je dost samostatná, tak myslím, že se zas až tak moc nezmění :slight_smile: už se těším, jak si za nějaký rok a půl dva spolu krásně vyhrají :slight_smile:
2. led 2012 v 15:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@s.nek Malé upozornění z mé vlastní zkušenosti..i drobné zašpinění zahýbe s hladinami hormonů a z jejich hodnot se vyhodnocuje screening..tak pozor na to, máte teď celkem vysokou šanci na falešně potitivní testy...my to měli stejné a výsledky byly za hranicemi normálu a výsledek na Downův syndrom 1:20 a pak nás hnali na genetiku a na odběr plodové vody..ikdyž mě hned gyndařka upozornila, že to bude stejně vše o.k., aže ten špoatný výsledek je způsoben krvácením, stejně to bylo 10 týdnů pekla....

Jo a taky máme doma škvrně-malá má 20měsíců a čekáme druhé, ano, nebude to rok lehké ale pak si budou navzájem parťáky a pohonem...krásně se mladší a starší učí a rozvíjejí spolu...
2. led 2012 v 15:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leniczka_brno mně to taky právě nevychází podle MS, to bych měla rozdíl asi 3 týdny - prostě jsem musela otěhotnět těsně před tím, než jsem to měla dostat - ani nevím, jestli to je pravděpodobné, ale asi jo, jinak ten cyklus mám taky delší - 36 - 38 dní. Ty tabulky, podle kterých to doktoři dělají jsou akorát stresující...
2. led 2012 v 15:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dupik dík moc za upozornění, i tak trošku počítám předem s falešně pozitivním testem, protože jsem epileptička a léky které beru ovlivňují taky hladiny hormonů, už jsem měla u první dcerky falešně poz. tripple test a pak taky odběr plodovky, i když riziko jsem měla jen 1:310 takž hraniční pásmo spíš, plodovku jsem chtěla odmítnout, ale ti manipulanti mě stejně dostali pod jehlu ani nevím jak, takže už jsem připravená na vše, ale jsem ráda, že teď vím, že to může být ovlivněné ještě tím špiněním. Kéž by chtěly ty testy vyjít dobře, ať se nemusím zas stresovat :slight_smile: Naše dcerka má 28 měsíců, tak to možná bude o něco veselejší, už je hodně samostatná, ale určitě to bude záhul než se zas zavede nový řád, ale to se prostě nedá naplánovat, když my jsme třeba dva roky se snažili o dcerku a teď jsme se od jejího naorození taky vůbec nechránili a asi po půl roce to začli řešit a zase to trvalo dva roky než se po zadařilo - nakonec po IVF, tak jak bych si mohla plánovat a nechávat na pozděj, navíc každý věk má něco svého a pak by se to vlastně vždycky kvůli něčemu nehodilo... taky už se těším, až dětičky budou "spolupracovat" a navzájem se od sebe učit :slight_smile:
2. led 2012 v 15:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akvarela já jsem u první dcerky musela určitě otěhotnět až v době, kdy jsem měla dostat MS. dělalala jsem si test na štědrý den, to jsem byla 27.DC a byl úplně negativní a pak jsem si udělala po 10-ti denním zpoždění (počítáno s tím, že mám cyklus 30 dní) až někdy začátkem ledna a už tam byla :slight_smile: ale na ultrazvuku ještě nějakou dobu ne, takže možné to určitě je - prostě pozdější ovulace :wink:
2. led 2012 v 16:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@s.nek Přesně tak! My jsme ženské z krve a kostí, žádné tabulky! taky mi to nevychází, taky mám podější ovu-cca 22.-23DC z 28....alei na ultrazvuku jsou to jen odhady-špatné měření a jiné chyby-jsem fyzik-jsou u každého přístroje..vždy je dole uvedeno plus/mínu kolik dnů..u mého doktora ultrazvuk uvádí +/- 4 dny...tak to vím tedy přesněji já :slight_smile:
2. led 2012 v 16:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky,konečně jsem našla svoji skupinu a hlásím se k vám:o))Jak se všechny máte??Pro mě už by mohlo začít jaro,chtělo by to trochu sluníčka pro dobrou náladu:o))
2. led 2012 v 16:17  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@mmlenka No to je děs, co se člověk někdy od těch doktorů dozví... a pak je v 99 procentech případů všechno ok, akorát se člověk zbytečně stresuje.

Já jsem taky několikrát trochu špinila, ale usoudila jsem, že v prvních pár týdnech s tím stejně nic nenadělají, tak jsem to nechala být, a k doktorovi jsem nechodila... ale je to k vzteku, když tam člověk jde s tím, že nechce nic zanedbat, a chce se ujistit, že je všechno v pořádku, a kvůli takovým řečem odchází ještě vystresovanější.
2. led 2012 v 16:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, hlásím se po svátcích.. nešel nám internet,...všechno jsme zdárně zvládly hrozně to uteklo, rodiče byli z poukázek nadsení...
zítra mě čeká kontrola tak pak písnu jak jsem dopadla... ;)
2. led 2012 v 16:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@baibies Ty se máš že zítra jdeš na KO. Já bych taky chtěla, at vidím bobečka a vím, že je všechno v pořádku. Takhle člověk vůbec neví, co se tam děje a jestli zdárně rosteme.....
2. led 2012 v 16:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka85 Já bych nejraději chodila na UTZ snad každý den :slight_smile:

@baibies My dávali rodičům foto z UTZ a mamce štestím ukápla slza :slight_smile:
2. led 2012 v 17:01  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek