• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu srpen 2012

13. září 2012 
@pajinka85 no práve ted už mi i začíná být lepe tak mírne nervozním zda je vse ok, ale urcite bude.. ;)

@mmlenka no já jsem byla na první KO 14.,12. a byla jsem z toho tak vyjukaná že jsem si o obrázek nerekla, a sama se me nezeptala.. zítra uz si zkusím ríct...a uvidíme.. u nás byla radost taky veliká.. ;)
2. led 2012 v 17:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojek holky,od 28.12. mi je špatně a k tomu se mi před 4dny přidal průjem,křeče v břiše..atd.prostě katastrofa :frowning2: Dnes je to o něco lepší,ale .....raději jsem šla k obvodnímu Dr.,jelikož už 4dny jím jen suchý rohlík a hořký čaj,ale nějak se to nelepší.Váha šla dolů o 4kg.Pan doktor mi předepsal smectu a prej kdyby něco mám jet na gyndu...tak nevím,nevím.Manžel je do 9.1.doma,jinak opravdu nevím jak bych přežila.Doufám,že to bude lepší a lepší.Máte někdo zkušenost?
2. led 2012 v 18:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nemsim strevni chripka ted radi po cele CR! drz se...
2. led 2012 v 18:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@denca2000 ahoj, já mám taky ten Septisan a stačily mi 2 pastilky a pak jsem to doléčila zábalem a čajem :slight_smile:
2. led 2012 v 19:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rychetkami no ono všechno má něco pro a něco proti - ať jsou děti s velkým odstupem, malým anebo dvojčátka :D Ale prostě se to zmákne, protože ti prckové za to stojej :grinning:
My budeme mít odstup bez měsíce 2 roky :slight_smile:, kdyby mi bylo méně, asi bych nechala větší odstup, ale co už :D Jsem ráda, že se zadařilo :slight_smile:
2. led 2012 ve 20:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@nemsim
No střevní chřipka teď dopadla na mého malého syna. tak jsme zvědavá jak to zvládneme a kdy to chytnu od něho.... :unamused:
2. led 2012 ve 20:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mám skorošvagrovou, která má kluky rok od sebe a říkala, že první rok každého z nich si vůbec nepamatuje, jakej to byl mazec :slight_smile: Ale teď (4 a 5) říká, že je to super. Kluci jsou prakticky vychovávaní jako dvojčata a furt si spolu hrají a řáděj, ...
2. led 2012 ve 20:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@roxycat Nebyla jsem dlouho online,mam taky tezkou zivotni situaci,ale neco ti povim...nic neni horsi,nez prijit a nebo vzdat se detatka ac jsem nad tim premyslela taky a pri kazdem zvraceni si slibuju,ze uz to znova nechci vim,ze budu tehotenstvi krasne prozivat a az se narodi bude to zase neco neuveritelneho,neco co ti neda ani milujuci partner,prace,skola a rodina...da ti to jenom to malicke,ktere uz ted potrebuje tvoji peci a lasku a spoleha na tebe...Ja verim,ze to je tezke,ale jsi urcite silna zena a jednou budes hrda na to,ze jsi to zvladla...pritel se k tomu nestavi moc zopovedne,snad vi co vznikne spojeni dvou lidi...takze by to mel brat zodpovedne,dite neni hracka,nemuzes to jen tak zahodit a delat jako by nic...
Mam kamaradky co kvuli skole byli na potratu,dodnes kdyz vidi dite maji v sobe smutek a nejsou rady za sve rozhodnuti..
Pomatuj,ze deti jsou smyslem zivota...diky placi,radosti,padani pri prvnich kruckach,rozbalovani darku,nadavani a drzkovani to vsechno jsou kouzelne chvile...Ja to vim,mam doma 4 letou dceru a nikdy bych ji nevymenila ikdyz mi obcas uz rekne pekne perlicky...At udelas co udelas je to tve rozhodnuti...ovsem tam uvnitr uz je clovicek se srdcem a jeho se nikdo nepta co chce .....nechci rikat nic,ale ja bych to nedokazala a verim,ze jsi silna a zvladnes to...Holky maji pravdu ucitele ti vyjdou vstric se skolou,penize nake dostanes a pokud budes matka samozivitelka mas jeste nake drobne od statu...
A dalsi vec,podivej se tady na konika kolik zen by dali svet za to aby mohli napsat JSEM TEHOTNA....Rozhodni se jak myslis,ale i ja verim,ze rodice jen hubuji,ale az malicke uvidi budou pysni...to je prirozene. :wink:
2. led 2012 ve 21:33  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@nemsim tak přesně tohle jsem měla před Vánoci a měli jsme to celá rodina i známí, řádí nějaká šílená střevní chřipka, mně zabrala smecta a hylac (obojí se v těhu může) měla jsem to jen jeden den a jednu noc, ale úplně stačilo. vůbec ti to nezávidím. ale neboj jestli už to máš takovou dobu, už by to mělo pomalu končit. Drž se!!!
2. led 2012 ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka85 já to měla dva dny po dcerce :(
2. led 2012 ve 21:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky ja Vas docitaaaam.... :grinning:
2. led 2012 ve 21:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, teda ani vás nestíhám dočíst..... Právě jsem se vrátila od gynekložky, je tam večer, tak si připadám, jak kdyby mi dal někdo ťafku. Paní doktorka říkala, že na ultrazvuku vidí asi dvě miminka. Jsem myslela, že mě to složí, ještě teď se třesu. Manžel to rozdýchává a celkem zvládá. Já vím, že to není žádná tragédie, že se všechno dá zvládnout, ikdyž nemáme babičky a nikoho, kdo by pohlídal a já studuju, ale přeci jenom, tohle jsem nečekala. Za tři týdny jdu na kontrolní ultrazvuk, tak uvidíme a já pevně věřím, že to druhý byl jenom stín. Někomu jsem to musela hned vyklopit :slight_smile: Dostala jsem průkajdu, v šoku jsem si ani o fotku neřekla.
Malej je nemocnej, rýma, kašel a průjem, něco fakt řádí.
2. led 2012 ve 21:52  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@majkali já vím, že to je asi šok, když to člověk nečeká, moje známá taky nejdřív rozdýchávala dvojčata a pak jí ještě v 20tt řekli, že jsou to trojčata, ale teď je v 30tt a už rozdýchala pomalu i to :slight_smile: to tě nechci strašit, jen říct, že se to časem poddá... nic se nejí tak horké, ale jak jsem říkala, ten šok chápu, to asi nečeká nikdo. Já jsem zase moc dvojčátka chtěla, měli jsme transferované 2 embrijka a je to jen jedno, ale jsem šťastná i za ně, jen ti moc moc moc závidím :slight_smile: tak se drž, mamino :slight_smile:
2. led 2012 ve 21:56  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@s.nek No uvidíme, snad to nějak rozdýchám, akorát si neumím představit péči o dvě, když doma už jedno mám, manžel ráno brzy odjíždí do práce a vrací se nejdřív v 7, no uvidíme, příbuzní nefungují, no nebudu předcházet, ale teda budou to krušné týdny do další kotroly.
2. led 2012 ve 22:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majkali teda, tak to je překvapení, myslela jsem, že se to vidí hned na prvním UTZ, ale asi se někde schovávalo... tak uvidíš, jestli to byl stín nebo ne :wink:

@s.nek trojčata? tak to je rarita - to si nedokážu představit... to musí být záhul...
3. led 2012 v 08:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsem nemocná, byla jsem u doktorky, tak mi zatím nedala antibiotika, ale jestli se to nezlepší.. :unamused: musím odpočívat, kruci - nebyla jsem nemocná několik let a najednou teď... to je prostě zákon schválnosti.. jdu odpočívat :wink:
3. led 2012 v 08:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak jsem to vcera zakrikla a dneska rano jsem poprve blila. Takze snidat proste musim uz doma, aspon neco malyho....

@majkali Jejda, dalsi dvojcata! :slight_smile: A v kterym ses tydnu? Protoze to by prece musela videt dve srdicka....a prece pozna dve miminka nebo ne? Tady neni zadny asi, je to doktorka, ne zelinarka. :slight_smile:
3. led 2012 v 08:33  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@majkali
Teda, to je zprávička. :wink: No je to asi šok, taky bych asi byla v šoku....ale budeš mít dvojnásobnou radost. :slight_smile:
A ty jsi otěhotněla zcela přirozeně, že jo...
3. led 2012 v 08:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Říkala jsem, že máma bude naštvaná. Samozřejmě mi řekla, že mi s tim nepomůže, že už chce klid, a že jsem na to sama. Taky "přítel" nezmění názor, jelikož jsem říkala, že spolu nejsme..Řekl, že "to" nechce...
Tak jsem si včera nechala od gyn.napsat žádanku o inter.,mám se jít dnes do nemocnice objednat,...Ale ještě nejsem rozhodnutá, jako nechci o něj přijít...Gyn.říkala, že když vidí tak krásné těhotenství, že jí to je až líto..
Tak já nevím.. :(
3. led 2012 v 08:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@roxycat Je to tvoje rozhodnuti, ale ja byt na tvem miste, tak to nedelam. Jsi dospela a pokud to tak nechces, tak to neudelas. Nebudes se prece ridit tim, ze ti s tim mama nebo pritel nepomuze. Nebo ze ti to tedka tvrdi. To je hloupost....kdyz se chce, nakonec se vsechno nejak udela. A v budoucnu bys mohla litovat, ze ses takhle rozhodla. Rozhodne o tom jeste popremyslej. :cry:
3. led 2012 v 08:43  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@roxycat a za 3 roky by ti máma pomohla?Já si myslím,že je prostě jen naštvaná,ale až toho drobečka uvidí,tak bude hrdá babička :slight_smile: Roxycat a kolik máš let?
3. led 2012 v 08:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@roxycat
No, chápu tě, že se bojíš....
Jaký máš vztah s mámou a jaká je? Myslím jako jak se o vás starala atd? Jestli je to klasická hodná máma, která je teď jen naštvaná, tak povolí a bude se z vnoučátka radovat. A pokud třeba i na tebe spíše kašlala, tak asi nepovolí....
Pokud si miminko necháš, bude to chvílemi krušné, ale to dítě za to stojí a má nárok na život. Já bych ho nedala...
A ikdyž ho partner nechce, stejně na něho bude muset platit..
3. led 2012 v 08:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leniczka_brno Doktorka si už minule na prvním utzv dělala srandu že tam jsou dvě, teď říkala, že to vypadá jako by byli dvě za sebou, že už je opatrná, protože nedávno jedno neviděla a byli z toho dvě. No uvidíme příště, říkala jsem jí o tom prvotrimestrálním screeningu a skoro nevěděla o čem mluvím, říkala, že proti tomu nic nemá, ale neví, kam by mě poslala, tak že si to mám někde sama zařídit. Tak jdu volat do porodnice, tam to snad dělají.
@roxycat
Držím palce, aby ses rozhodla tak, abys toho nikdy nelitovala. to víš, my všechny se na miminko těšíme a neumíme si představit, že bysme se ho zbavili. Jasně že ve tvé situaci je to úplně jiné. Taky bych se za miminko přimlouvala, je to lidský život, jiné děti už mít třeba nemusíš.
3. led 2012 v 09:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak se mi podařilo na ten screening objednat do porodnice u Apolináře, nejen že byli moc vstřícní, ale ještě to dělají zadarmo :slight_smile:
3. led 2012 v 09:30  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@majkali No, tak uvidis na pristi kontrole. Mate dvojcata v rodine nebo by to byla uplna nahoda? :slight_smile: Co na to manzel? :slight_smile:
3. led 2012 v 09:38  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majkali co to je ten screening? Já vůbec nevím, na jaké ty testy se chodí... jsem tady v tom teda úplnej amatér.. :slight_smile:
3. led 2012 v 09:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akvarela http://www.naseporodnice.cz/prvotrimestralni-screening-kombinovany-test-v-prvnim-trimestru.php Tady o tom mas neco napsano. Je to nadstandartni, plne hrazena metoda vylouceni vrozenych vyvojovych vad v prvnim trimestru. V soucasnosti presnejsi nez triple testy. :slight_smile:
3. led 2012 v 09:58  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akvarela Tak snad to nepopletu: Prvotrimestrální screening je dobrovolné nadstandartní genetické vyšetření, provádí se z odběru krve a podrobného ultrazvuku zhruba v 11 tt (rozestup mezi odběry krve a ultrazvukem by měl být cca 2 týdny). Je to vyšetření hrazené pacientem, já minule platila přes tisícovku. Je výrazně přesnější než triple testy, které hradí pojišťovna, ty se dělají později jenom z krve, bývají často falešně pozitivní na downův syndrom, proto jde pak spousta maminek na zbytečné vyšetření plodové vody.
@leniczka_brno máme hodně dvočat v rodině, manžel v noci nespal, už přemýšlel, jak to utáhneme s hypotékou.
3. led 2012 v 09:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majkali A jeje! :slight_smile: No tak to vypada nadejne, ze by to opravdu mohla byt pravda! :slight_smile:)) Narocny to bude financne, psychicky a fyzicky, navic kdyz uz jednoho poklada doma mas. Ale urcite to s manzelem zvladnete! :slight_smile: A budete mit trojnasobny stesti :slight_smile:
3. led 2012 v 10:03  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@roxycat tak to nedělej, když to tak cítíš... a kolik let je příteli? :slight_smile:
3. led 2012 v 10:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek