• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu srpen 2012

13. září 2012 
@roxycat Přeju hodně štěstí, ať už se rozhodneš jakkoli.

@kovalda Píšeš, že řekneš doktorovi, ať omezí vaginální prohlídky - to kvůli riziku infekce? Nebo mají ještě jiné nepříznivé důsledky? Zaujalo mě to, protože mě nenapadlo, že je na nich něco špatného (teda kromě toho, že jsou nepříjemné). Trochu jsem to teď hledala na internetu, ale nic moc jsem nenašla... akorát to, že některé zdroje tvrdí, že těsně před porodem jsou spíš kontraproduktivní.
3. led 2012 v 10:09  • Odpověz  • To se mi líbí
@leniczka_brno tak uz konecne taky vim co je ten screening :slight_smile:))
@majkali mě teď řekli částku 490,- tak to bych řekla že docela jde ;)))
3. led 2012 v 10:13  • Odpověz  • To se mi líbí
@leniczka_brno
@majkali Díky, holky, tak na to se zeptám u doktora, taky bych si to zaplatila - pokud je to přesnější...

@inara_ taky jsem to nepochopila s těma prohlídkama... proč omezit....
3. led 2012 v 10:15  • Odpověz  • To se mi líbí
@inara_ a @akvarela Napada me jediny duvod a to vliv ultrazvukovych vln na budouci miminko. Skodlivy vliv UTZ ale nebyl prokazan a v podstate nekolik generaci deti je takhle sledovano....takze pokud pan doktor bude chtit delat UTZ kazdou navstevu, tak proc ne, aspon budu klidnejsi, ze je vsechno v poradku. A budu ho videt.
3. led 2012 v 10:18  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
ahoj holky, mozem sa k vam tiez pridat? zajtra zaciname 8tt, TP 17.08. a @majkali u nas to vyzera tiez na dvojcatka ;) ale vraj nam to presnejsie povie na dalsej kontrole.. tiez mame hodne dvojcat v rodine (z oboch stran), ale aj tak to bol sok ;)
3. led 2012 v 10:22  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@jitushkam no to není moc. Teď jsem ráda, že to mám zdarma.

Ono ty prohlídky v těhotenství jsou takový diskutabilní, mě nějvíc vadí test na cukrovku, ten je nejen nepříjemnej, ale i mimčo ohrožuje, takovou dávku cukru musí mimčonodbourat. ale zase riskovat cukrovku je taky blbý :frowning2:
Nejhorší je že doktoři vůbec nechtějí slyšet, že některý vyšetření nechceme. Pak dělají pakárnu i porodnice, teda v PH určitě.
3. led 2012 v 10:24  • Odpověz  • To se mi líbí
@karina1 určitě se přidej :slight_smile: A jak to snášíš? já jsem v takovém šoku, na jednu stranu si říkám, tak co dvě, hlavně zdraví, ale na druhou se s tím neumím ještě úplně smířit. Tak to budeme obě do příští návštěvy trnout.
3. led 2012 v 10:27  • Odpověz  • To se mi líbí
@karina1 Ahoj, vitam te u nas. Teeeeda, nakonec tu budou ve skupine troje dvojcatka? No super, to uz se tesim na cervenec/srpen, az je tu uvidim na fotkach! :slight_smile:))

@majkali Hlavne myslim, ze pokud mas tehucukrovku, tak pokud by se to nezjistilo, tak tam hrozi vetsi dite, ne? Nekde jsem to cetla, mam dojem....Ja se zadnymu vysetreni vyhybat nebudu, doktori by meli vedet, co delaji. Lepsi udelat nekolik zbytecnych a zatezujicich vysetreni nez neco zanedbat.
3. led 2012 v 10:28  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@leniczka_brno
Já si taky myslím. UZ se určitě vyhýbat nebudu, já bych chtěla i ten 3D... a podstoupím všechny testy a asi i plodovku kdyby to bylo nutné, nebo alespon žádoucí...
U syna jsem to naštěstí podstupovat nemusela. Těhotenství bylo pohodové... kéž by to bylo i teď.
3. led 2012 v 10:32  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@karina1 A tebe tu taky vítám....
To budeme mít dvojčátek... :wink: :wink:
3. led 2012 v 10:33  • Odpověz  • To se mi líbí
@pajinka85 Odberu plodovky bych se rada vyhnula, kdyby to bylo mozne. Protoze z jehel mam fobii a navic u odberu je riziko potratu, sice male, ale je. Taky muze nastat nejaka infekce....kdyz bude nutne, tak pujdu, ale radeji bych, aby vsechno bylo v poradku.
3. led 2012 v 10:36  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@majkali tak vzhladom na to, ze tie dvojicky mame v rodine, tak mi to obcas aj napadlo, ze mi lekar na prvom utz povie: a kolko by ste tych deti chceli? :grinning: zatial tam zretelne videl jedno + naznak druheho gestacneho vacku, co bolo pred 2 tyzdnami a teda cakaaam na dalsiu kontrolu.. ;)
3. led 2012 v 10:39  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@leniczka_brno
To já bych se tomu taky ráda vyhnula...ale pokud to bude doporučené...tak půjdu. Vím, že je tam riziko potratu, právě proto se toho bojím.... ale kolem mě chodilo docela dost holek na plodovku a naštěstí to všechny ve zdravý přežily a miminka měly zdravá.
A jedna paní nešla na plodovku protože se bála a má chlapečka s Downovým syndromem a je z toho nešťastná. :confounded:
3. led 2012 v 10:42  • Odpověz  • To se mi líbí
@pajinka85 Stejne ta plodovka je strasna - vetsinou se na ni chodi az tak kolem 14 tt...vysledky jsou za hrozne dlouho. Mezitim uz pomalu citis pohyby a kdyz se zjisti, ze je neco spatne....nevim, nevim. Na druhou stranu se starat o prcka s Downovym syndromem....radeji o tom nepremyslet. Vsechno bude v poradku! :slight_smile:
3. led 2012 v 10:51  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@leniczka_brno
S Kubíčkem chodí do školky jeden chlapeček s Downem. Zatím je docela roztomilej, ale je to tristní pohled... A ve vesnici máme jednu holčinu, té už je něco přes 20...a je to pro mámu záhul.

doufám, že se nám to všem vyhne.... :wink:
3. led 2012 v 11:05  • Odpověz  • To se mi líbí
@majkali dvojčátka zvládneš! Neboj se, narozdíl ode mně jsi zkušená mamka:slight_smile: Držím pěsti :wink:
3. led 2012 v 11:08  • Odpověz  • To se mi líbí
@leniczka_brno @pajinka85 dakujem za uvitanie ;) ja na plodovku urcite nepojdem, kym mas vysledky, babatko je uz prilis velke, co by som s tymi vysledkami robila - nic..
@majkali vlastne som ti neodpovedala, my by sme sa celkom tesili, aj keby boli dve.. teda az kym si nepredstavim ten obrovsky kocarek :D
3. led 2012 v 11:16  • Odpověz  • To se mi líbí
@majkali ahoj, já uvažuju, že se tomu testu na cukrovku vyhnu, přijde mi to tak nepřirozené a všechno se ve mě proti tomu vzpouzí... A nemyslím teď na nepříjemnost pro mě, ale na to jaký šok to znamená pro dítě... Je to moje první těhotenství, ale mám stále větší pocit, že je spolehlivější dát na svoji intuici, než na zautomatizované praktiky prevence a neustálé "co kdyby" a tím stresu matky i dítěte. Nechala jsem se svojí dr. ukecat na první screening v 11. tt. a namísto výsledků po ultrazvuku mi řekla, že k tomu musíme udělat ještě tripple test v 16.tt... Neumím si představit, že bych v pátém měsíci, když už dítě cítím, ho vystavila riziku odběru plodové vody nebo se ho zbavila. Tak jsem to odmítla. Jsem jinak naprosto racionální člověk, ale takové zacházení s těhotensvím neumím vnitřně přijmout. Díky bohu, že máme ještě možnost si vybrat každá podle toho, jak to cítí (i když to stojí spoustu nepříjemností s lékaři, kteří se na vás dívají pomalu jako na vraha, když nejedete podle zajetého plánu...).
3. led 2012 v 11:20  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj holky, mozna se k vam pridam, jsem v 8tt a odpoledne jdu na prvni kontrolu ke sve gyndarce. Obcas vas uz procitam, ted pisete ohledne odberu plodovky. Jelikoz jsem do 16tt dosla az v 37 letech, jsem se s manzelem domluvila, ze pokud budou vysledky z tripple testu hranicni, ze na plodovku pujdem. Chtela jsem miminko, ale nejsem takovej hrdina, abych se dokazala starat o postizene dite cely zivot s tim, ze jsem otmu mohla zabranit. Nastesti jsem mela vysledky ke svemu veku tak luxusni, ze jsme jit nemuseli. Down byl 1: 50 000. Kdyz jsem se zeptala geneticky, kolik maji tak dvacetilete holky toto rizioko, rikala tak kolem 1:10 000 / 15 000. Kdyz i ultrazvuky byly v poradku a spocitali jsme si, ze riziko spatne provedeneho zakroku odberu by bylo 1-2 procenta a riziko, ze se nam narodi postizene miminko jen male promile, nebylo o cem vahat. Nyni, pokud se tehotenstvi bude vyvijet taky dobre, budeme postupovat stejne. Vse bude zalezet na nejdriv neinvazivnich vysetrenich a na konci prijde plodovka. Nejsem naivni a nemyslim si, ze i ted musi byt vysledky tak krasne jako pred 2. rokama, ale budu verit :slight_smile: Mlada sice uz nejsem, ale taky snad jeste nepatrim do Guinessovy knihy rekordu :sunglasses:
3. led 2012 v 11:30  • Odpověz  • To se mi líbí (3)
@pajinka85 taky doufám, že testy nás všech budou ok...musí to být hrozný rozhodování, já asi vím, co bych udělala, ale veřejně to hlásat nechci:frowning2: Ale musíme doufat, že to bude dobré.
@karina1 já jsem z dvojčat nadšená...já trnu, že zítra půjdu na kontrolu a dozvím se, že žije jen jedno, proto jsem si je ani nedala do profilu...jsem trochu strašpytel. Strach, jak to budemem zvládat, se ještě nedostavil, strach mám z toho, aby byly OK. Zítra je snad uvidím, jak se jim vede.

Když jsem četla ostaatní, asi jsem jedna z mála, co nemá ještě fotku z UZV, tak zkusím zítra doktora poprosit
3. led 2012 v 11:33  • Odpověz  • To se mi líbí
@nadja73 držím pěsti, aby se ti druhé mimčo udrželo, 8tt už je přeci jen těhotenství, byť křehké:slight_smile: Vzpomínám si, že jsem viděla někdy tvůj fotoblog s dcerkou, moc ěkný...takovéto fotky mi zvedali náladu, když jsme bojovali s naší neplodností
3. led 2012 v 11:35  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@nadja73 Ahoj, uplne s tebou souhlasim. Nejsem natolik uzasne silna osobnost, abych se dokazala starat o postizene dite. Nezvladla bych to psychicky ani financne - v podstate bych musela zustat doma a zivil by nas jenom pritel/manzel a to si nedokazu predstavit. A dat ho do ustavu - to je jako bych ho nemela.
Jo, zivot je nekdy holt zvlastni. Taky jsem si nemyslela, ze na prvni dite si pockam az do 30. Plany jsou pekna vec, ale kdyz toho vhodnyho budouciho tatinka potkas az pozdeji....nebo kdyz se treba nekomu nedari otehotnet....to je pak tezky. :slight_smile:
3. led 2012 v 11:37  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@rychetkami dekuju, no nechame se prekvapit. :slight_smile: My jsme strasne stastny, ze mame Andrejku a kdyz se nam povede privest na svet jeste jejiho sourozence, bude to krasny bonus :dizzy_face:
@leniczka_brno Ja jsem prave ta, co manzela nasla az v 35. letech, i kdyz jsme se znali mnohem dyl, ale osud nas dal dohromady, az kdyz jsme byli na sebe pripraveny. Pak jsme po svatbe o prvni miminko v 10tt prisli, ale nastesti se pak rychle po revizi zadarilo a ted mame nasi krasnou holcicku :dizzy_face: Jinak presne, souhlasim s tvym pohledem na vec s postizenym miminkem. Kdyz uz nam technika a doktori dokazou poradit a vysetrit, tak proc nechavat vsechno na prirode. Mimochodem, 30 je krasny vek :wink:
3. led 2012 v 11:43  • Odpověz  • To se mi líbí
@nadja73 Nadhernej vek, ale pred takovejma peti lety....to jsem mela mnohem vic energie :slight_smile: Ale co uz ted, pritele jsem taky poznala az pozdeji, predtim jsem nejaky vztahy vystridala, ale porad to nebylo ono a neco tam bylo spatne. Ted je vsechno v poradku, meli jsme vsechno hrozne rychle....spolecne jsme zacli bydlet po mesici.
Takovej je hold osud :slight_smile: Jinak mala je moc pekna, hrozne sikovna...tak brzo uz chodi....kamaradky chlapecek ve stejnym veku teda jeste ne-e. Od brachy syn teda taky chodil brzo...jestli na to nejak nema vliv to plavani...brachuv syn chodil a vy koukam taky...
3. led 2012 v 11:52  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@leniczka_brno my jsme taky s manzelem zacali brzo bydlet, taky po min jak mesici. U nas bylo plus, ze jsme se znali a tak odpadlo takove to otukavani. Sice mi to pak zacalo chybet, to spravne randeni, ale co uz, hlavne, ze nam to klape.S Andrejkou chodime plavat od 5. mesice porad, vlastne jen v srpnu, kdy mel bazen odstavku jsme nebyly. Jestli to ma vliv na to, jestli se naucila takhle brzo chodit nebo ne, myslim nema, ale ve finale je to jedno. Kazde dite se nauci driv nebo pozdeji chodit, to fakt to nema cenu resit :wink: ale jasne, ze jsem rada, ze je sikovna a kdyz ji jeste nekdo (krome me :grinning: ) pochvali, tak to zahreje u srdce jeste mnohem vic :slight_smile:
3. led 2012 ve 12:00  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@rychetkami Jo zkušená matka jsem, proto vím, kolik práce ten prcek dá :grinning:
3. led 2012 ve 12:09  • Odpověz  • To se mi líbí
Děkuju všem, rozhodla jsem se, že si ho nechám, tak snad to zvládnem..Jenom budu potřebovat co nejvíc rad,tipů,co a jak,zkušennosti...
Někdo se ptal, kolik je "přítelovi" let.. Je mu 23, a furt jak malé dítě.

Tady vám ukazuju mimi :slight_smile:
3. led 2012 ve 12:09  • Odpověz  • To se mi líbí (6)
@majkali :slight_smile: já jsem asi hrozně naivní z tý euforie, že jsem těhotná... tak držme se :grinning:
3. led 2012 ve 12:11  • Odpověz  • To se mi líbí
@roxycat Nadherna fotka! Rozhodne - pokud jeste nejis, tak by sis mela koupit kyselinu listovou. Byt v klidu, nestresovat se a davat na sebe pozor. :slight_smile:
3. led 2012 ve 12:13  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@roxycat uff to slyším moc ráda, fotečka úúžasná! :slight_smile:)
3. led 2012 ve 12:14  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek