• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu srpen 2012

13. září 2012 
@nadja73 já taky nejsem hrdinka a neumím si představit starat se o postižené dítě.....ale toto se dovědět v 5. měsíci je mazec, mimčo už je velké a najedno udělat takové rozhodnutí....snad to nebudem muset nikdo řešit :wink:
3. led 2012 v 15:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@hanickaa.d
Tak jedna paní, co má ve školce chlapečka tak tý nebude ani 30 let a chlapečkovi jsou 3-4 roky. Pak je jedna v sousední vesnici a té bylo tak 26, když porodila syna s tou vadou. A ta co má u nás ve vesnici tu holčinu, které je už tak 24 let-nevím přesně, tak té bylo tuším kolem 23. Takže samé mladé...
No toho se bojím nejvíc. Že mi řeknou, že je šance 1:5 a já nebudu mít jistotu zda opravdu je a nebo není.
A na plodovce by to řekli s určitostí, zda je nebo není?
3. led 2012 v 15:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky!
Můžu se přidat? Je tu někdo z Prahy?
Termín mám 7.či 8. srpna, má někdo stejné datum?
3. led 2012 v 15:07  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@pajinka85 mám naprosto stejný názor....život je o háje,partnerství taky a zbývá jen péče o dítě, které ani neví co je za den a samo ze života nic nemá...teda má ve svém světě....ale obrovská poklona lidem, kteří s nimi pracují....
3. led 2012 v 15:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@roxycat možná by nebylo marné zjistit si příspěvky pro svobodnou matku...pokud má takové chování, aby se jenou jako otec hrozně nedomáhal dítěte a ty z toho vyjdeš zle...nemusíš udávat otce a bude to lepší do budoucna kdyby si chtěl nějaký nový tatínek prcka osvojit... :wink:
3. led 2012 v 15:14  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@roxycat s tvou situaci mi je to lito! ale jestli jsi odhodlana si mimco nechat, tak to zvladnes... Tvuj pritel je sobec, to ze si tehotna, je snad jeho prace, ne? musi se k tomu postavit tak, jako jeho pinda pri vykonu jeho potomka.... a to ze utece do Irska mu teda nepomuze! maximalne u to pomuze k tomu, aby i vdelal nejake penize a nejake Ti posilal....
drzim palce, at to dobre vsechno dopadne.... urcite i zajdi na ocialku a poptej se na nejake pridavky, pripevek na bydleni atak....
3. led 2012 v 15:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@raubirka Děkuju. No to je jasný, že to vše oběhám.. Ve čt bych měla mít těh.průkaz, tak chci jít až ho budu mít..

@hanickaa.d Myslis, ze ho tam psat nemam? A jak to je s tim, kdyz budu chtit alimenty nebo neco..?
3. led 2012 v 15:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@roxycat pokud neuvedeš otce, nemůžeš chtít alimenty...podle mě...ale zkus pohledat info na netu nebo tady v diskuzi....jsou i právnické poradny zdarma...a nemáš třeba nějaké stavebko nebo tak něco do začátku?
3. led 2012 v 15:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@roxycat zkus se podívat tady na Koníku, to je fakt... určitě tady jsou i maminy, co mají stejnou zkušenost
3. led 2012 v 15:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Děkuju, mrknu.. :slight_smile:
3. led 2012 v 15:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@roxycat
Opravdu jsi statečnáa silná ženská a moc gratuluji k tomuto rozhodnutí!!!! kdykoliv se na miminko podíváš, nebudeš litovat!!!!

na takové kecy že někam uteče nedej, i v Irsku bude mít vyživovací poivinost a nebude vždy bydelt u rodičů a nebude vždy bez platu...nebuď hloupá, snaž se z něj dostat jakoukoliv finanční částku.. i dítě bez otce (v rodném listě) bude vypadat jako že ani matka netuší, s kým ho má a to není pravda...na druhou stranu pokud opravdu nebudete fungovat ani časem jako rodina a pokud ani časem nebude na dítě platit(byť mu tak poroste u tebe dluh) a časem si najdeš jiného milého a tatínka škvrněti, budeš mít papírově těžké ho z rodného listu vyškrtnout...musí s tím souhlasit a podepsat papír..takže ho hlavně musíš fyzicky za X let najít...poraď se s rodinou, ono totiž když nebude otec platit ale bude mít soudem určeno kolik olatit má, stát už bude počítat, že tyto peníze máš a bude ti vyplácet různé dávky jen jako doplatky..pokud skutečně nebude nic platit, bylo by to zlé..a tak kdyby nebyl uveden v rodném listě, stát by vychíázel z toho, že máš 00,- nic Kč....
3. led 2012 v 16:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@roxycat jj, urcite chciet po tatínkovi nech ti platí. Keby sama zarabam dost, tak si to decko kludne vychovám sama, ale ty budes potrebovat kazdu korunku.. aj keby ti mal platit napr. iba 2500Kč mesačne (netusim, ci exist. nejake minimum), tak za 18rokov to je cca pol miliona (ktory inak budes musiet zarobit ty). Ak neplati vyzivne chlap na svk, tak mu mozu napr. zobrat vodicak - ak je sofer z povolania, tak si potom velmi rychlo rozmysli, ci to nebude platit ;)
3. led 2012 v 16:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@karina1 @roxycat no jo, sestra měla syna v 18 letech, její přítel vydělával, byl uveden v rodném listě. O malého neměl zájem, rozešli se brzo po porodu a neplatil..celkem zaplatil za 16let asi 3x a výška dluhu mu nijak život nakzila...a stát mu taky nijak život nespestřil..pak se sestra vdala a švagr chtěl malého (v 16letech) pojmout za svého..a museli ho vyhledat přes právníky a díky výšce dluhu podepsala vzdal se syna ale ségry prachy nikdy neviděla...na druhou stranu on ji neposílal ale sem tam se jeho rodiče pokusili sestře pomoct a dodneška má synovec s nimi dobrý vztah a dvakrát ročně k nim jezdí...vše má svá pro a proti...
3. led 2012 v 16:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@roxycat Super,tvoje zprava me potesila moc...
Ja jsem obcas v podobne situaci,taky nemam praci,parkrat me mama vyhodila is dcerou,ale myslim,ze vzdycky se to da vyresit... :wink:
Treba prvni vec,je ze jsem s pritelem jen 7 mesicu a jsem tehulka,pritel je nadseny a slibil,ze se o Nas postara ale i tak nemuzu vedet co nas potka a muzu byt sama s dvouma detma...Takze se neboj a bojuj ono to za to stoji!
Jinak ja myslim,ze tatinek ma vyzivovaci povinnost a navic pokud neplati jako matka ho nahlasis a muze jit sedet nebo na nej podaji exekuci a budou mu to strhavat s platu...Nevim to presne ,ale moje mama ma syna a pritel na nej neplatil a sel i sedet a z vezeni mame posilali co tam vydelal,byla to smesna castka,ale naka byla..Tak si nejsem jista ted..
No jinak ve ctvrtek jedu do CR ..Moje mama je v nemocnici (zanet delohy) a potrebuju uz k lekari abych vedela ze je vsechno v poradku...
A kdyz tak koukam,mame Nove tehulky a dvojcatka...No paaaani doufam,ze ja mam jen jedno ... :grinning: Gratuluju a at je vsechno v poradku jak ma.. :wink: .
Jinak holky ja nemam ranni nevolnosti,ja mam nocni...v noci blinkam jako alik at snim co snim.... :unamused:
3. led 2012 v 16:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@roxycat odkud vubec jsi?
jambeko ma pravdu, pokud nebude platit, tak ho muzou zavrit a nebo se mu muzou penize strhavat z platu, to mela znama tenhle pripad....
@jambeko ty bydlis v zahranici?
3. led 2012 v 16:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@raubirka No ja jsem ted byla ve svete kvuli praci,byla jsem v Italii a ted v Nemecku...Chceme se s pritelem usadit,ale nebude to jednoduche....On je cizinec takze cesky jazyk mu dela problem,ale asi Nam ted nezbyde nic jineho,vzhledem k tomu,ze jsem tehule chci rodit v CR...Tak jedu ted driv,pritel ma uz malou brigadu a ja zustanu v CR s kamaradkou...Pritel vyridi viza a prijede za Nama a budeme hledat praci,uz nakekontakty jsem mu sehnala tak uvidime. :slight_smile:
3. led 2012 v 17:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jambeko Držím palce, abyste pro přítele práci našli. Připadáš mi děsně odvážná, já tu kňourám že chci jenom jedno a ty řešíš takovýhle existenční problémy. Snad Vám to vyjde a brzy budete všichni v Čechách. Ono bez jazyku je to blbý všude. Co třeba učit nějaký jazyk? my měli na jazykovce hodně cizinců, co čsky neuměli a z Afriky tam bylo pár lidí co učili francouzštinu (pokud jsem pochopila, máš přítele afričana, ne? snad jsem to nepopletla, jestli jo tak promiň).
@roxycat Nic mu nedaruj, takhle se zachoval bratránek, utekl před povinnostma do zahraničí, tak platila teta se strejdoui, páč u nich měl trvalý bydliště a exekuci nechtěli připustit. Ale jejich povinnost to není, dlluh se načítá a časem budou náklady na dítě čím dál vyšší.
3. led 2012 v 17:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jambeko já měla nevolnosti celodenní - teď už jen ranní a noční:slight_smile: asi za každýho prtěte zvlášť:slight_smile:
3. led 2012 v 17:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majkali Nespletla jsi se ,je to African.. :slight_smile: .A je profesionalni fotbalista takze to je celkem v klidu.Ja mam v CR znameho ktery je ze stejne zeme a hraje fotbal..Maji 4 kluky a maji se fajn..Slibil,ze memu priteli pomuze a veme ho ma trening...
Ja si zatim rozjedu zahradku jako minulej rok...a pripravim se na mimco.
Ja nastesti mam kde byt a v pohode,ale nemam praci...Ikdyz nepotrebuju moc extra penez..Neco mam na dceru a chci se zeptat jestli jeste na neco nemam narok,nez porodim...
Ja jsem ted mela velke problemy nez jsem poznala pritele a letela na Kypr...Od te doby mi pomaha jak muze..Kdyz mel praci posilal mi penize,ted se snazi najit si praci aby mi mohl pomahat ...
3. led 2012 v 17:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
jupiii už druhý den se mi zkrátily nevolnosti na 10hod denne :D:D:D

Holky, já si teď udělala bábovku a baštím o sto šest :D:D

@raubirka mám také termín 7.8. ;)) ale budu rodit v Kadani ;))
3. led 2012 v 17:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rychetkami Ja se zase bojim vecera...Jedine co delam,je ze koukam na oblibenej serial (uz z nej blbnu :sunglasses: ) a snazim se rozdejchavat zaludek,pak navstivim toaletu a snazim se do prazdneho zaludku neco nacpak a rychle spat aby bylo lip.. a teda je to celkem sila... :unamused: Tak se drz at je lip...
3. led 2012 v 17:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@raubirka Ahojky, já teda z PH už nejsem, odstěhovali jsem se kousek za město k Říčanům. Rodit budu samo v Praze. Už sis vybrla porodnici?
3. led 2012 v 17:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jitushkam taky je mi blbě, už si říkám, že by to mohlo přejít. Mám teď dva dny pořád hlad, i po jídle, pořád, zároveň je mi zle :frowning2: Trochu mi zabírají tabl etky se zázvorem z lékárny, tak je zkus, třeba ti pomůžou.
3. led 2012 v 17:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majkali lízatka ani zázvorový čaj nepomohl... ale už cítím, že se to pomalu bude zlepšovat... každopádně jsem slušně nepoužitelné a vařit pro přítele je pro mě peklo :D
už abychom byly tak v 5 měsíci :slight_smile:)))
3. led 2012 v 17:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majkali Tak to se taky moc moc drz,protoze to neni lehke...cloveku je spatne,ma hlad ale nevi co chce...alspon ja...A pritel kupuje co mu napisu...
Kdyz me videl jak jsem vyrizena kdyz se vratim ze zachoda,napsal na Facebook status,ze ZENY jsou silnejsi nez muzi ...hihi :grinning:
3. led 2012 v 17:51  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Já mám pořád strašnou chuť na pizzu, nikdy jsem ji nejedla, fuj a najednou bych se tím cpala pořád.Teď jsem volala manželovi,jestli mi z mekáče nedoveze hamburger, fuj já jsem prase, ale to né já, to tam dole.
3. led 2012 v 17:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majkali O Mc donaldu ani nemluvim...ja to odsuzuju,ale respektuju ostatni..Ja to povazuju za nejhorsi jidlo navic minulej rok na jidlo umrela holcicka,takze nikdy nevic co tam je za sra.... :angry:
Ale co me dostava jsou hranolky....jeste ze se drzim,ale asi si v CR udelam domaci a hromadu :grinning:
3. led 2012 v 18:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek