• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu srpen 2012

13. září 2012 
@jambeko A ted? Pritel tu nasel nake kamarady samozdrejme Africany a je pozvany na jidlo...a me privezl tousty,palive maslo a rajcata a jdu si upect tousty...jeeeee
Miluju jejich jidlo,ale ted jen na to pomyslim,prevraci se mi zaludek... :unamused:
3. led 2012 v 18:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@roxycat Tak to máš těžké, když ani pořádně nemáš bydlení... já teda nevím, ale není náhodou v zákoně nějaká povinnost finančně podporovat děti do 26, když studují? Pokud jo, tak by ti mamka měla minimálně přispět na bydlení. Ale nechci kecat, možná to je jinak... Každopádně doufám, že až uvidí vnouče, tak se umoudří, abys měla alespoň nějakou psychickou podporu.

@akvarela to psala @kovalda, o tom omezení vag. prohlídek. Mě právě zajímalo, jaké k tomu má důvody...

@leniczka_brno Já UTZ nezavrhuju, a souhlasím, že s velkou pravděpodobností je to úplně neškodné. Nechci se tomu nějak militantně vyhýbat, jen se chci řídit tím, co doporučují různé renomované zdravotní organizace, a nepřehánět to - zkontrolovat, co je třeba (a jen pokud je to třeba), a pak to hned vypnout. Mám to teď docela nastudované, a už jsem sem začala ťukat příspěvek o tom, proč jsem k UTZ podezřívavá, ale nechci tady plevelit, a ať si na to každý vytvoří názor sám :slight_smile:

@anika7 Pod ten příspěvek ohledně "zautomatizovaných praktik prevence" bych se mohla podepsat. Podobně
@majkali ohledně testu na cukrovku, o tom si ještě budu muset něco přečíst.
3. led 2012 v 18:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@inara_ Budu rada kdyz mi neco reknes o UTZ vic..
Ja takhle mam problem s ockovanim...
3. led 2012 v 18:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@jambeko
A mohu se zeptat proč máš problém s očkováním?
3. led 2012 v 18:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@raubirka Ahojky, tak tě tady vítám. Já mám termín cca 6.8. a jsem z Prahy 10 :wink:
3. led 2012 v 18:31  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@jitushkam tak aspon budem cekat spolu .-) schvalne kdo bude driv.... .-)
ale ja se obavam, ze budu mit naplanovaneho druheho cisare,ale uvidime

@majkali a kde bydlis ted? ja asi Podoli, chtela jsem ke svemu doktorovi do Brandysa, ale asi tam nakonec nepujdu... pritel mi snad zaridi protekcne to Podoli, muj prvni porod nic moc, tak se zas bojim abych nevychytala blbou smenu .-)
a ty chces kam?
ja bla prvne u Apolinare
3. led 2012 v 18:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka85 tak moje obavy z prvni kontroly byly opravnene :unamused: Tehotenstvi sice je potvrzene, je tam, kde ma byt, ale je mensi a jeste neni srdecni akce. Na dalsi kon trolu jdu az za 3 tydny. se z toho zblaznim, proste nic nemuze byt lehky. Ja si totiz ani poradne nepamatuju, kdy jsem mela posledni kramy, nejak jsem si to zapomela poznamenat. Vsechny jsem vzdycky vedela, ale u tohohle proste tapu :confounded:
3. led 2012 v 18:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka85 Ja nesouhlasim s tim,ze do tak maleho ditete se cpe hned nekolik latek najednou...Za prve pokud matka koji dava diteti maximum vitaminu a dite samo o sobe ma silny imunitni system,pokud je v poradku a zalezi co matka taky konzumuje v tehu...
Nicmene ja si vyhrazuju cas na prvni ockovani,prvni je v nemocnici, ale pak ty kombinacni jsem mela o dva mesice odsunute ...nemuzu to zrusit,protoze bych mela problemy..
Nicmene pred 5 lety jsem cetla clanek ,ze v nemecku umrelo nekolik tisice deti na kombinovane hexavakciny a navic Syndrom nahleho umrti je zvyseny a ja si myslim,ze to opet je tim,ze se naboura imunitni system ditete napul uspanyma bakteriema...Vseho moc skodi ... :slight_smile: Cetla jsem clanek jednoho doktora a on sam si mysli,ze se to prehani...
Ja za celou dobu co jsem kojila nemela dceru nemocnou..jen prdiky...
Ja neverim vsem temhle spolecnostem,neverim,ze maji na srdci blaho a zdravi lidi,je to o penezich..
Pokusim se Vam vyhledat v CR clanky,ale nechci Vas nak motat,kazdeho to je vec.. :wink:
Ja jsem takovej maniak... :sunglasses: :wink:
3. led 2012 v 18:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@denca2000 ahoj, diky! z jake casti Prahy 10?

Mam spatnou klavesnici, tak se omlouvam, ze mi obcas vynechaji pismenka, tak me prosim omluvte .-)
3. led 2012 v 18:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nadja73 Tak snad vsechno bude v poradku...Drzim palce,to ted budou dlouhe tri tydny...
3. led 2012 v 18:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nadja73 tak to me mrzi, drz se! to je dlouha cekaci doba teda, to Te nevezme treba po tdnu, abys mela klid?
3. led 2012 v 18:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jambeko diky, doktorka sice byla v pohode, ale ja jsem na dne a to jsem si rikala, ze pri dalsim tehotenstvi budu v klidu :confounded:
3. led 2012 v 18:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@raubirka nevezme, vubec zadny problem v tom nevidela, i mi rekla, at se objednam do Genetu. Kdyby se prej ptali, jestli uz byla srdecni akce, tak mam rict, ze jo. Se z toho picnu :unamused:
3. led 2012 v 18:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nadja73 I kdyby to bylo 10 tehotenstvi nikdy nebudeme v klidu....Ja mam taky v hlave otazky,jestli je vsechno ok tam dole...takze chapu a doufam,ze to bude dobre...
3. led 2012 v 18:41  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@nadja73
Hlavně klid a nestresovat se. Pozitivní test jsi měla 19. 12. podle testu bych řekla, že jsi byla tak cca tak 16 DPO. Takže otěhotnět bys mohla 3-4.12. to znamená 4 týdny od oplodnění+ cca 14 dní před. To znamená 6 týdnů těhotenství.A to srdeční akce opravdu být nemusí. Já byla na kontrole až v 8 tt.(7+5) Doktor mi řekl, že mám přijít až v 8 tt aby byla vidět srdeční akce. A holky ze začátku diskuze taky hned neměli srdeční akci.
Na kolikátý týden tě doktor odhadl? Nebo kolikátý si myslí že jsi? Hlavně se neboj, srdíčko příště bude. :wink:
3. led 2012 v 18:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nadja73 ach jo... a nemuzes zajit jinam? zkus treba nekam zavolat a zeptat se, ze bys to rada vedela, ze chces mit klid a ze treba tu jednu navstevu zaplatis.... jak se menuje Tva doktorka?
3. led 2012 v 18:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@raubirka @raubirka Klávesnici neřeš :slight_smile: jsem ze Strašnic a do práce jezdím na Břevnov - je mi pořád dost špatně, u prvního jsem toto vůbec neměla, ale nezvracím, i když si někdy říkám, že by se mi tím trošku ulevilo. Co ty?
3. led 2012 v 18:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nadja73 Držím palce, bude třeba jenom mladší, to bude dobrý, uvidíš, čekání je strašný. Budu držet palce, já si to taky nikdy nepamatuju, kdy jsem to měla naposledy, krom toho někdo má ovulaci posunutou, tak to nemusí vyjít podle tabulek.
3. led 2012 v 18:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nadja73 tak jestli je to beznejsi, jak pise Pajinka, tak to asi bude fakt v poradku, ja s timhle zkusenosti nemam, ze takhle ze zacatku nejsou slyset srdecni ozvy...
3. led 2012 v 18:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@raubirka Já bydlím u Říčan, cca 20 km od PH. Poprvé jsem rodila v Podolí, teď půjdu asi zase do Podolí, ale mám z toho hrůzu,první porod teda masakr ukončenej císařem, co bych dala za protekci :frowning2: Jdu na genetiku k Apolináři, tak to tam omrknu, ale prostředí nic neznamená.
3. led 2012 v 18:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nadja73 taky si myslím, neplašit, být v kliduu, případně opravdu zkusit zajít k jinému lékaři ;)) já neměla srdeční aktivitu v 7+3 a ted 8+6 jsem měla krásnou... ;)))
3. led 2012 v 18:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@denca2000 Ja jsem donedavna bydlela na Palmovce, ale ted v Karline.... ja teda taky sem tam pracuju, ale uz koncim, chci pracovat doma...
Koukam, ze mas velkou slecnu.... a to ted cekas mimco se stejnym tatinkem dcerky? (promin, ze se ptam, snad to nevadi)
3. led 2012 v 18:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majkali to je prave ono, ja mam spousty kamaradek, co rodily a byly u Apo spokojene, ja se tam tesila... no a taky porod hrozny,ale nevzpominam na to ve zlym, takovej peknej, bolestivej, zazitek.... ja si porod uzivala do posledni chvile, az uz jsem myslela, ze tam zdechnu, tak mi udelali tez akutniho cisare...
a v jake vesnici u Rican bydlis?
ale asi zkusim to podoli... no, co, holt se musime modlit, at mame dobrou partu lidi pri porodu, at uz je to Podoli, Apolinar, Motol apod...
3. led 2012 v 18:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majkali já vím, a taky jsem se nad tím napřemýšlela dost, protože já jsem je zase moc chtěla a tím že mi transferovali dvě embrya tak to bylo i dost reálné, takže to není jen rozplývání se nad dvojkočárkem a tak, prostě jsme to reálně dost dlouho řešili a došli k tomu, že se to určitě dá nějak zvládnout, když si v tom uděláš systém :slight_smile:
@akvarela jj přirozeně mají trojčata, dvě jednovaječné a jedno "zvlášť" :slight_smile: a to už mají dvou a půl letou holčičku a taky právě nic moc finančně, takže to byla dost složitá situace, ale vzhledem k tomu, že se to dověděli až v 20tt, tak už nebylo co řešit... a možná je to tak dobře...
@roxycat jestli si tím nejsi jistá, tak to určitě nedělej, zpět už to nikdy nevezmeš, jestli je to opravdu jen proto, že se bojíš, že to nezvládneš sama, tak zvládneš, kolik jiných už to zvládlo, nebude to lehké, ale určitě ti to mimčo stokrát vynahradí...
3. led 2012 v 18:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nadja73 Hlavně buď v klidu a uvidíš, že bude vše v pořádku. Ten stres není pro mimi dobrý. Já si tím taky prošla, doktorka mě slušně postrašila a už se to se mnou jen vezlo a v září jsem byla na revizi :unamused: Drž se
3. led 2012 v 19:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@jambeko
No články tohoto typu jsou děsivé, ale jak zjistíš, že mají pravdu a že to nenapsal zase jen nějaký fanatik nebo kdokoliv.
Já jsem zase pro očkování. nikomu to nenutím....ale já jsem dala synovi očkovat i neštovice. Já mám kolem sebe trochu zdravotnickou rodinu, moje mamka, teta a sestřenice jsou dětské zdravotní sestry a tak mám od nich spoustu příběhů o tom, jak někdy probíhají hodně ošklivě neštovice, jenda holčička měla dokonce zánět mozkových blan. A od babičky jsme slyšela vyprávění, jak její kamarádi umírali na černý kašel a jak to bylo hnusné onemocnění, jak se nad nimi maminka modlila, aby neumřeli...nic víc v tu dobu nemohla. Tak pro ni je třeba právě toto očkování zázrak. že ona se nemusela bát, že na tuto nemoc umřou její děti.
Moje mamka absolvuje pořád nějaké školení, má šílené příběhy, jak děti onemocněli pneumokokem atd....
Tak já jsme ráda, že alespon nějaké části hnusných nemocí mohu zabránit.
očkovací látka zabere tak malinkou část jejich imunitního systému, že to jejich tělo někdy ani nezaznamená a někdy mají právě zvýšenou teplotu. Můj syn na žádné očkování nijak nereagoval. A to má i žloutenku A, B, ty neštovice a pak Prevenary a pak samozřejmě ty povinné.
A když někdo hlásí, že má šílené příznaky po očkování, tak to nemusí být ani pravda, dítě chytne zrovna virozu a svede se to na to. A očkovat se musí hlavně když je dítě zdravé, to bohužel někteří lékaři ignorují. Naštětsí naše paní doktorka ne.....
je to ale můj názor, já jsem ráda, že své dítě ubráním některým hnusným nemocem a pokud budou nové očkování, tak je dám taky.
Každá si to rozmyslete sami, ale všem maminkám které očkování odmítají přeji jen to, aby jejich dítě některou tu hnusnou nemoc nechytlo a pokud chytne (neštovice chytne) tak at mají hladký průběh.

Já jsem dítě kojila skoro do dvou let, očkování jsme dali různá a byl také zdravý jako řípa. Až ted co nastoupil do školky, jsme 2 měsíce byli nemocní...
3. led 2012 v 19:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@raubirka čekám miminko se svým druhým manželem,o prázdninách byla svatba. Já byla už 7 let rozvedená víša utekla jsem se ségrou a dcerou do Prahy kvůli práci - pocházím z Moravy a u nás té práce moc není. Poprvé jsem rodila v Pardubicích, bydleli jsme tam.
3. led 2012 v 19:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@raubirka Bydlím ve Všestarech, hned nalepené na Strančice (vlak. stan. do Benešova). Je to asi o štěstí v tch porodnicích, nejhorší je špatně naladěný personál :frowning2: Mě třeba malýho oočkovali ještě v porodnici, ikdyž měl teplotu a to bez mého svolení, chtěla jsem to odusunout po šestinedělí.
3. led 2012 v 19:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nadja73 já když jsem měla minulé těhu (které nedopadlo), tak si mě doktor zavolal po týdnu - že to musí hlídat a že se mu to nezdá... Kdyby se to doktorce nezdálo, pozve tě dřív... a ne za 3 týdny - tak buď v klidu (i když vím, že to moc nejde). Je to fakt zbytečné, jak nás ti doktoři zbytečně stresují, místo aby nám řekli něco pozitivního...
3. led 2012 v 19:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@denca2000 ahaa, ja vzdycky prave obdivuju ty zenske, ktere jsou rozvedene, maji deti a najdou si pak novy vztah a jsou stastny oba... a jeste si poridi dalsi dite... to je super! .-)
3. led 2012 v 19:20  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek