• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu srpen 2012

13. září 2012 
Jee tady je zase prispevku to nestiham cist.. :grinning:
Tak budu reagovat tak nejak na vsechny..
Jsem z Prahy, a samozrejme, ze po otci budu chtit neco, ale nemuzu mu to rict, protoze kdybych mu to rekla, tak prave zmizi do toho Irska a to nechci..takze to musim nejak vymyslet..byl by tam na cerno, nemel bydliste, takze ho jen tak nenajdou..
3. led 2012 v 19:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@raubirka
Já taky čekám dítě s novým partnerem. A nevím, jestli je na tom něco k obdivování.... Já jsem tedy teď spokojená, ale v prvním vztahu jsem do toho šla po hlavě a na jeho chyby jsme nekoukala.... Ty jsem začla řešit, až když byl malej na světě...
Já obdivuji ženy, které si najdou toho správného na první pokus. :slight_smile:
Ale zase určitě všem, které ve vztahu trpí, doporučuji vzít nohy na ramena.....stálo mě to hodně nervů a bylo to krušné období....ale stálo to za to. :wink:
3. led 2012 v 19:24  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
No ockovani je dost slozite tema...Ja jsem se chvili o to zajimala a i moje detska lekarka souhlasila s odsunutim,tak asi o tom vedela taky sve..
Ono svet se vyvyji a lekari taky,oni dostavaji pod nos to s ceho vydela farmaceuticka firma...Mnoho doktoru uz dneska jsou alternativni,maji vlastni druh lecby,ale bohuzel malokdy je plati stat ,musi pracovat sami...v tom to cele je...
Ale jak rikas,kazdy ma na vyber....verim,ze to zachrani hodne deti,jen se mi nelibi ,ze to je do toho kojence cpane hned po porodu... :slight_smile:
3. led 2012 v 19:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ockovani je dlouhe tema a ja nectu jen clanky,ale knihy a dokumenty,,,Kvuli jednomu clanku neudelam rozhodnuti,to neni muj zpusob...Ja nerikam,ze to nezachrani zivot,ale zase vim,ze lekari dostavaji informace dane farmaceutickou firmou,ne to co se deje..Navic i moje detska doktorka se souhlasila s odsunutim, tak nevim...Ono staci se podivat ,ze betsina Alternativinich lecitelu nemaji zamestnani od statu,nebo penize,jednou z vlastni kapsy...At si kazdy dela co chce,at ockuje ci ne je to podle me rozhodnuti na kazdem...Ja respektuju narozy vsech lidi to je jasne...jen mam svuj nazor a neschodne se s vetsinou,protoze ja jsem toho nazoru ,ze lide jsou prilis propadli systemu,ktery nas zene jen a jen do problemu .... :slight_smile:
3. led 2012 v 19:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky tak jsme po KO - vše je v pořádku...máme 9+6 dle MS, dle UTZ máme 9+1... měšíme 2,51 cm...
jdeme 11.1. na krev na cukrovku a ještě něco...
25.1. máme poradnu kde už dostaneme těhu průkajdu...
a 2.2. jedeme do Hk na placený screening v I.trimestru - tatínkové mají jet taky tak se moc těšíme....
máme velkou radost...
3. led 2012 v 19:36  • Odpověz  •  To se mi líbí (5)
Jeje vztahy...no ja radeji mlcim.. :sunglasses: :wink: Muj nejdelsi sedum let....
3. led 2012 v 19:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@baibies Parada,ze je vsechno v PORADKU! Tak at je to tak dal...Krasna fotecka.. :slight_smile:
3. led 2012 v 19:39  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@jambeko No já tady fakt nechci působit jako nějaký protiultrazvukový fanatik :dizzy_face: nevím proč se to tak vyvinulo, že z těch mých asi 10 příspěvků už je to třetí o UTZ :dizzy_face: Fakt si myslím, že je to s velkou pravděpodobností ok.

Ale: jsou různé studie, které naznačují, že to nějaký vliv na vývoj plodu má - ultrazvukovaná australská děcka jsou hyperaktivnější než kontrolní skupina, někde v norsku zase je mezi nimi víc leváků, někde jinde (nepamatuju kde) zase vypadá, že mají víc dislexii, a ultrazvukované myši mají změny na mozku, které vypadají podobně jako změny pozorované u autistů. Pokud vím, tak tyhle všechny studie mají nějaké technické problémy, kvůli kterým není jasné, jak vážně se dají brát. Na druhou stranu, přesvědčivá studie, která by potvrzovala neškodnost, taky nikdy neproběhla. Takže závěr je, že v podstatě nikdo neví, jak to je.

Ale to, že to dělají všichni a pořád a neví se o škodlivých účincích, mi nepřipadá jako přesvědčivý argument, tak to bylo i s jinými léky (např. thalidomid, diethylstilbestrol neboli DES), a procedurami (rentgenování nenarozených miminek), u všech co jsem jmenovala se zjistilo až po letech či desítkách let, že jsou dost blbé (např. vady způsobené DES se projeví až když je děcko dospělé). A stejně tak mi nepřijde jako přesvědčivý argument, že "mně to dělali pořád a mám zdravou holčicku". A kromě toho, spousta vad je teď daleko častější než dřív, a nikdo neví proč, někde jsem četla, že počet dětí narozených se srdeční vadou vzrostl 2,5x mezi roky 1989 a 1996, o autismu ani nemluvím (což zrovna může mít milión důvodů, např. lepší diagnostiku)... netvrdím, že něco z toho je způsobeno utz, ale prostě nikdo neví. Kromě toho je známo, že mimča, na která se díváš ultrazvukem, se začnou daleko víc mrskat, takže to asi nějak poznají...

Ale jak říkám, nemyslím si, že je nějaký důvod strašit, s největší pravděpodobností je to úplně bezpečné. Jenom fakt nejsem z těch, kdo chodí na 30 minutový 3D ultrazvuk jen aby měly video na památku.

Tak jsem to hezky napsala, a teď můžu jít k doktorovi, podívat se na utz, jestli je mimčo v pořádku :grinning: :grinning: (chystám se ve čtvrtek, i když po pravdě řečeno ještě nejsem rozhodnutá, jestli si ten utz opravdu nechám udělat)
3. led 2012 v 19:42  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@baibies Gratuluju, to je hezké, vypadá to už úplně jako človíček :slight_smile:
Můžu se zeptat na to množné číslo? Zvlášt ti "tatínkové" mě trochu zarazili :grinning:
3. led 2012 v 19:52  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@roxycat až teď čtu o tvém rozhodnutí a myslím, že je to to nejlepší rozhodnutí v tvém životě, gratuluju a přeju všechno nej, uvidíš, všem to natřeš a budeš mít toho nejbližšího človíčka na světě!!! drž se!!!!
3. led 2012 v 19:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@inara_ No ja si o tom neco najdu,budou dokumenty a tak a pak vyjadrim co si asi myslim,..Ja vseobecne myslim,ze to ,ze jsou deti nemocne,maji slabe imunitni systemy,nesoustredi se,jsou nekdy cholericky...To vsechno je umela a hormonalne podporovana strava,kterou uz mame denne k jidlu..A to uz je vseobecne znama vec... :slight_smile:
Kazdopadne myslim,ze v tomhle taky bude neco pravdy i muj doktor dela jen hlavni utz a jen posloucha srdce...tim to hasne..Diky za nazor a informaci. :slight_smile:
3. led 2012 v 19:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@inara_ jj holky ve skupině snažilek se taky pobavili.. upřesním, že máme jen jednoho!!!! to spíš tak pro ostatní, mě to zaskočilo, že můžou taky.. je to náš první rarášek, takže jsem ze všeho taková překvapená.. ;)
3. led 2012 v 19:56  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@baibies krásné zprávy a krásná fotečka :slight_smile: my jdeme na screening 23.1. a taky jde manžel se mnou a bude to poprvé, co prcka uvidí, tak se těšíme taky moc :slight_smile: pak už bude asi chodit se mnou pořád, u dcerky to tak alespoň dělal a bylo to strašně fajn. Jen přemýšlím, jestli tam vzít i dcerku nebo radši ne, aby nerušila.... no uvidíme, jak se rozhodnem, někdy je jak z divokých vajec, ale třeba teď jak jsem běhala po doktorech kvůli tomu špinění, tak byla se mnou, protože jsem neměla možnost tak narychlo sehnat hlídání a byla zlatá
3. led 2012 ve 20:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@s.nek Dekuju moc! :slight_smile:) Nemuzu se dockat..
3. led 2012 ve 20:03  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@s.nek oni jako kdyby to deti cítili když se něco děje... no manžel videl dnes poprvé fotečku a byl nadsenej a na ten UTZ se moc tesí a já teda taky.. někomu už řeknou pohlaví, jedné holčině od nás ze snažilek řekli, že to bude na 80% kluk... však on ten měsíc uteče...
3. led 2012 ve 20:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@baibies jojo, to máš pravdu, děti jsou hodně vnímavé a poznají, kdy je fakt potřeba, aby byly hodné :slight_smile: zdá se mi, že u dcerky už mi taky chtěl říct pohlaví v 12tt, ale my jsme si to nenechali říct a tentokrát to asi taky necháme tak je to pak překvápko :D
3. led 2012 ve 20:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@jambeko
k tomu očkování: Máš pravdu že na tom firmy vydělávají, každý se živí něčím jiným, ale to přeci neznamená, že to nedělají dobře a že je to životu ohrožující více, než samotná prodělaná nemoc, nebo snad ano?
je pravda, že miminka jsou maličkatá a hned se očkují, ale jsou to silní tvorečkové. Znám případy, kdy se miminko hned po narození podrobí operaci srdíčka a taky to zvládne. Nesmíme je podceňovat ty tvorečky.
Ale zase-můj názor. určitě se s nikým nechci dokazovat, jen konstatuji... :wink:
@inara_ já jsem nad tím UTZ nikdy tak moc nepřemýšlela. S kubíčkem jsem na něm byla asi 3x v době vývoje a pak dvakrát před porodem kvůli tomu, že se dusil na pupečníkové šňůře a kontroloval se přívod vzduchu a živin.
A @jambeko má pravdu kvůli té stravě, ale na tom je nejhorší, že s tím moc nezmůžeme. jedině si založit farmu, chovat dobytek...ale najít si nějakou neznečištěnou půdu a čisté ovzduší.... A taky hodně statistiky stoupli kvůli umělým oplodněním. Je vědecky dokázáno, že děti z umělého oplodnění mají častěji nějakou vadu. Je to prostě zásah do přírody. Ale nikdy bych takové rodiče neodsuzovala, kdybych nemohla otěhotnět přirozeně, tak taky půjdu na umělé oplodnění, jen abych své dítě měla...ale prostě riziko je větší.
3. led 2012 ve 20:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@baibies
Miminko už je krásný...moc gratuluji. :wink:
3. led 2012 ve 20:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@baibies
a komu řekli, že to bude kluk?? to jsem nepostřehla.... :wink:
3. led 2012 ve 20:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka85 no yesu.... krásný je.. velikostně by jsi měla mít o něco větší.. jinak to budeme mít dost podobné ;)
3. led 2012 ve 20:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@baibies
já jdu až 16.1. náš doktor je na ty kontroly nějakej opatrnej....(rovnou odběry, průkajda a nevím jak UTZ)
Už jsem to četla, že yesu.. :wink: :wink: A ten placený screen. dělají u nás v RK-alespon myslím, takže snad nikam daleko nepojedeme.
Hele nechceš pak přijet rodit do RK?Třeba budeme rodit stejně... :wink: Pokud nám ji teda nezavřenou... :unamused: Já jinde rodit nechci!!!!!!
3. led 2012 ve 20:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka85 uvažovala jsem o tom... ale právě vím, že si psala, že se asi bude zavírat no uvidíme... ono do Rychnova je to od nás stejně jako do HK, tak 40 min autem...
Jinak já myslela že jdu dnes na KO, ale byla jsem na roční prohlídce, zrovna to tak vyšlo... ;)
3. led 2012 ve 20:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@baibies
jo aha....no mě se ptal taky kdy jsem tam byla.ale já tam byla v létě, před začátkem snažení.
uvidíme, já nevím kam pojedu když ji zavřou :( já do HK nechci. Já chci tu mojíííí...
Je to dlouhá cesta 40 minut do porodnice....já do HK tak 30 min.
3. led 2012 ve 20:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky něco trochu OFF TOPIC, ale tohle video mě dnes fakt dojalo..
Láska dcery k matce,,,, úúžasnééé'!!!

http://www.youtube.com/watch?v=Hg2IHXNnAac&feature=youtube_gdata_player
3. led 2012 ve 20:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka85 to my rychlou a svižnou jízdou taky ale ted je z Polska děsný provoz do Náchoda to mám 10 min, ale tam podporují zase přirozené porody, tak nevím.. jenže ono si nevybereš.. na to je jeste cas.. a ono se pak uvidí jak to bude, když cas nebude tak je Náchod jasnej..
No já u ní byla taky v létě po laparoskopii někdy v srpnu na KO, ale ted me delala po roce cytologii a ty stěry co se delají jednou za rok.. bylo mi to divne.. asi je za to víc penez.. já jsem tam jako doma.. ;)
3. led 2012 ve 20:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Diky holky, mate [ravdu, musim byt v klidu. U moji holcicky se naslo srdicko v 7tt+2, tak asi to bude i u tohohle sviste :slight_smile: Manzel furt taky do me husti, ze je vsechno v poradku, tak uz si na to zacinam taky zvykat. Ja mam jen strach, aby se nezastavilo ve vyvoji jako u mojeho prvniho tehotenstvi :frowning2: ja nikam jinam nepujdu, ono taky s rocni holcickou nekde chodit po doktorech, kde bych cekala celel dopoledne, taky nejde. Udelam si kazdy tyden test a kdyz porad mi carka vybehne driv nez se se skoro nasakne papirek, tak budu v klidu :slight_smile: :wink:
Jinak ja rodila v Podoli a da se rict, ze spokojenost, kazdopadne se tam priste (pokud bude duvod) zaregistruju znova. Zase vstanu v pet a pujdu si sednout do rady :sunglasses:
3. led 2012 ve 20:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@nadja73
Bude to dobré...uvidíš. :wink:
Já jsem rodila u nás v porodnici v Rychnově nad Kněžnou. Doktoři nic nepodcenili,měla jsem prý malinko odlišný monitor, tak mě hned vzal na UTZ a zjistil, že se malej přiškrcuje na pupeč.šňůře, tak mě pochvíli zase zkontrolovali a pořád poslouchali srdíčko. Malej se uvolnil, takže živiny a kyslík zase proudili jak měly. Ale porod už mi začali vyvolávat. Byla jsem 38 tt. Obě porodní asistentky byly úžasné a milé. Doktoři také. Po porodu mi hned dali syna na břicho, pak ho omyli a zase mi ho vrátili. Nechali si ho přes noc a vozili mě ho na kojení, pak dopoledne mi ho dali na pokoj. Bylo nás tam celkem asi 14.. Na pokoji jsme byly 3. jediné co je mínus, tak že jsou společné sprchy na chodbě.Ale bylo nás tam málo, takže mě to nevadilo.
Je to tam takové osobitější, rodinnější...klidné.
3. led 2012 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@pajinka85 nase holcicka si taky hrala s pupecni snurou a tim se prodlouzil porod o hodku a pul. :sunglasses: Detailne mam popsany porod v albu, jeste ted se tomu smeju, paradox, co? :sunglasses: :grinning:
3. led 2012 ve 20:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@nadja73
Jo jo, já už jsme dneska ten tvůj článek četla.. :grinning: :grinning: teď už se tomu člověk směje, ale v ten okamžik je z toho pěkně vykulenej. Já jsem se o Kubíka hrozně bála, aby se při porodu neuškrtil. Ale naštěstí byl v pořádku a apgar score měl 10....takže byl přškrcenej jen chviličku a nemá následky. :wink:
3. led 2012 ve 20:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka85 ja jsme se pri kazdem ultrazvuku ptala, jestli nema snuru omotanou kolem krcku, protoze jsem se toho strasne bala. Pokazde mi rekli, ze ne. Az nedavno jsme cetla/slysela, ze dr. nesmeji rodicce rict, ze jeji dite ma obtocenou snuru kolem krcku, protoze by ji to jen stresovalo a ona by se branila tlaceni, nespolupracovala. Zas na druhou stranu, kdyby to zapsali do moji karty, ze Andrejka tam tu snuru ma, tak by se porodnik nedivil, proc tam ta nase holcicka jezdi sem a tam a nechce ven :unamused: :sunglasses:
Jako, ne ze bych byla v klidu, spis jsem byla v agonii a cekala, jak to dopadne a vubec si ne[pripoustela, ze by to nemelo byt v poradku. Cele tehuleni jsem byla na mrtvici, ale porod jako by za me odrodil nejakej klidas, i kdyz se to treba nemuselo zdat:grinning:
3. led 2012 ve 21:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek