• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu srpen 2013

27. září 2013 
@anneli bojím se, že z tohohle vrhnu, ale možná to zkusím, protože je to fakt peklo..
jinak myslím, že zelený čaj taky nemůžeš, resp. jak jsem měla s vojtou tu nízkou hladinu hcg, tak jsem nesměla žádný kofein a čaj max ovocný nebo roibos. dej si čtvereček čokolády, jestli můžeš - já jsem velkej těhu cukrovkář, takže za chvilku nebudu moct ani to.. :frowning2: to zas bude krásných 9 měsíců :D
4. pro 2012 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucinek aha tak to už asi dáváš jen podsedák ne? to zabere míň místa než sedačka, ale zas tak bezpečné to není.
@jahodarka taky často cítím břicho.. dřív jsem to ani neznala. až kolem 8. týdne roztahování dělohy. ale teď to není tak strašné. ale taky se bojím, aby to nebyla mrcha :unamused:
@anneli o zeleným čaji moc nevím.. zkus to caro, je to sice z rostlinek, ale má to být jako náhražka kávy. mně to teda aspoň trochu účinkuje. řekla jsem si, že až do konce 1. trimestru si kofein prostě nebudu dávat.
4. pro 2012 v 11:03  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jahodarka ano to je pravda, čokoláda zabere, nejlíp ta pořádná, hodněprocentní. a navíc je v ní energie z cukru. to není špatné, pár si jich tady taky pořídim.
4. pro 2012 v 11:04  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jahodarka Můžu se zeptat, v kterém měsíci se narodil Vojta? náš Martin je dubnovej.
4. pro 2012 v 11:05  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@maximka33 vojtík je v listopadu :slight_smile:
4. pro 2012 v 11:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jahodarka takže jsi ani nemusela do práce? já jsem v práci už víc než rok a půl. a protože jsem na zkrác. úvazku, tak asi přijdu o peníze z mateřské, bude menší než u prvního. protože druhé dítě se nestihne narodit do 4 let prvního. no škoda.
4. pro 2012 v 11:16  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@maximka33 no já mám svojí firmu, takže pracuju vlastně celou dobu, ale na mateřskou mít bohužel nárok taky nebudu, řešila jsem to dlouho, ale ono se to vůbec nevyplatí si to platit, když vezmu, že my jsme se teď snažili téměř dva roky, tak bych se nedoplatila..
4. pro 2012 ve 12:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
díky za tipy, budu to muset nějak přežít :stuck_out_tongue_closed_eyes: mám nízký tlak a hypofunkci štítnice, první trimestr prospím :grinning:
já se zatím do práce vrátit nestihla, teď by mi to mělo navazovat na den přesně, když půjdu na mateřskou 8 týdnů před, tak snad s tím nebudou problémy...
4. pro 2012 ve 12:58  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@anneli zelený čaj v těhu určitě ne, ani nevím co bych ti poradila já piju kafe vyjímečně takže s tím zkušenost nemám
4. pro 2012 ve 12:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucinek dík, tak si ho nedám, já ho moc nepiju, spíš to kafe... ty dva měsíce to vydržím :stuck_out_tongue_closed_eyes: pak si myslím, že jedno slabý s mlíkem za den vadit nebude, a do tý doby holt caro

@jahodarka tys měla s vojtíkem těhu cukrovku? já ji měla při prvním taky a ve druhém ne... dr. tvrdila, že ji téměř 100% budu mít zas, tak jsem chodila každý měsíc na OGTT už od 4. měsíce, ble, ale nakonec nic, tak se ti třeba taky zadaří...
4. pro 2012 ve 13:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@anneli - hopem ani ne, řešíme to už od srpna, jen jsme to zatím nedořešili.. sjme holt závislí na prodeji stávajícího bytu :unamused: , ale chceme 4kk - cca 25m2 navíc a ještě se dá trochu rozšířit o chodbu - takže celkem cca 95m2 - to nám stačí :wink:
jinak mně kamarádka včera prorokovala dvojčata, tak doufám, že ne :grinning: to by manžel asi utekl..
4. pro 2012 ve 13:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anneli a ty jsi měla cukrovku, že jsi si píchala i inzulín? já si píchala na konci už 4x denně, takže se obávám, že se jí asi nevyhnu..
4. pro 2012 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, co řešíte kafe...já jsem teda předchozí těhu vstávala brzy do práce a tak jsem si to kafe ráno dát musela,abych v práci trochu fungovala...teď si ho dám ráno taky, protože s malou se taky moc nevyspím...ptala jsem se na to své gyn a ta povídala, že dva tři šálky denně nevadí, počítá se teda do toho i černý čaj...
4. pro 2012 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mustikka mně taky u prvního dovolili kafe s mlíkem.. ale jsem po potratu a nerada bych, aby se to opakovalo, takže se kafi radši pár týdnů vyhnu.
http://www.magazinzdravi.cz/kofein-zvysuje-riziko-potratu
4. pro 2012 ve 14:12  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@maximka33 tak to je jasný... caro je chutná náhražka a když se osladí, tak i životabudič :slight_smile:
4. pro 2012 ve 14:20  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@jahodarka to se nesmí pít nic s kofeinem když je nízká hladina hcg? :confused: já totiž piju tak 2 kafe denně a dneska mě vykolejila sestřička v CARu, když jsem si volala na výsledky z krve, tak mi celá vysmátá řikala do telefonu, že mám nějak hodně vysoký, jsem 37dc a vyšlo mi 1882 jednotek :confounded: na UTZ jdu v pátek dopoledne, dřív se mi to bohužel nehodí, ale doktor se prý vyjádřil v tom smyslu, že je možný, že tam budou 2 :confounded: :sweat_smile: no bojim bojim :sweat_smile:
4. pro 2012 ve 14:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak doktorovi jdu nakonec až ve čtvrtek, dneska nemají volno. Zkrátili ordinační dobu. Protože nikdy nebyl problém aby mě vzali hned, no co nadělám, čtvrtek je za dveřma :slight_smile:
4. pro 2012 v 15:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@michamicha on kofein jako takový snižuje hodnotu hcg v krvi, takže pokud ji máš nízkou, mohla bys potratit... a jinak si myslím, že i pokud ji máš vysokou, tak kofein není nic moc dobrého ani normálně, natož pro miminko v bříšku, takže já ho prostě nepiju, piju bezkofeinový kafe a rozdíl nepoznám, takže mě to netrápí :slight_smile: jedno kafe denně asi nikomu neublíží, ale rozhodně bych se teda bála různých energydrinků atd., kde je toho kofeinu fakt koňská dávka.
@monako3 už tenhle čtvrtek? myslíš, že už bude vidět srdíčko? já dneska volala na kliniku a tam mi řekli, že 3 týdny po těhotenském testu...
4. pro 2012 v 15:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jahodarka nepíchala, ale na konci už jsem to měla tak blbé, že jsem jedla jen pidiporce, zpětně si říkám, že jsem se neměla trápit a jít do inzulínu také, malá nakonec měla 4030g, porod vyvolávaný na termín (podle ovulace o týden dřív) - vůbec se jí ještě nechtělo...
tak uvidíš, každopádně ať tě to potrápí co nejmíň :pensive:

@monako3 čtvrtek je hned, aspoň bude zas o kousek víc vidět.. dostaneš mikulášskou nadílku, co? :grinning:
4. pro 2012 v 15:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jahodarka já vím, že srdíčko asi vidět nebude, já se chci jen ujistit jestli je tam kde má a hlavně se strašně těším, na srdíčko půjdu až další týden třeba :slight_smile:

@anneli Myslela jsem na to samé, mikulášská nadílka :slight_smile: hrozně se těším....
4. pro 2012 v 15:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anneli, no tak třeba mě to v takové míře taky nepotká, já měla ten typ, co se pořád horší, takže jsem na konci měla vážně hlad, to mi teda vážně vadilo, vojtík neměl z čeho růst a navíc mi to hrozně lítalo a měla jsem každou chvíli hypo nebo hyperglikemii, no hnus..
4. pro 2012 v 15:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@michamicha myslím, že s hcg to zas tolik nesouvisí. ale u tebe je to vážně celkem vysoké. myslíš, že takhle brzy už by se viděla dvojčata? švagrovka má dvojvaječné a zjsitili to asi v7. týdnu, když začala krvácet. ale u jednovaječných to klidně může být mnohem později. je fakt, že hcg hodně napoví. a neděs se... taky se nemusí povést donosit obě...
@monako3 jéé tobě se už překulil 6. týden, to je paráda.
4. pro 2012 v 15:36  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@maximka33 to mě tady najelo na MK, když jsem si podle netu počítala kdy mám termín porodu, ale myslím, že budu méně, uvidíme co řekne doktor zítra:slight_smile:
4. pro 2012 v 15:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@michamicha a kdy jsi měla ovulaci, víš? jestli brzo, tak to není tak strašné, koukni. http://www.modrykonik.cz/fotoblog/maximka33/album/druhe-detatko/10885773/
4. pro 2012 v 15:38  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monako3 doktor to vezme podle poslední ms :slight_smile:)) teď ještě asi nic moc nezměří na utz.
4. pro 2012 v 15:38  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@maximka33 aha tak to by teda vycházelo, poslední MS jsem měla 30.10....tak uvidíme :dizzy_face:
4. pro 2012 v 15:41  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@jahodarka taky se mi to právě horšilo a ke konci jsem dost hladověla, ale bez toho inzulínu teda... no taky jsem zvědavá, jak to bude do třetice... a kolik měl nakonec vojtík při porodu, byl taky větší? a rodilas bez vyvolávačky?
@paajinka a ten větší byt už máte nějaký vybraný?
4. pro 2012 v 15:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anneli vojtíka vyvolávali 5 dní před porodem, nechtělo se mu, chudáčkovi, fuj, když si na to vzpomenu, je mi zle.. měl 53 cm a 3.350 g, takže velký inzulínový dítě to fakt nebylo...
@paajinka kam ti zmizely děti z pasu? :astonished:
4. pro 2012 v 16:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@maximka33 já byla na inseminaci a tu mi dělali 14dc a když jsem se dívala jak to bylo s Vojtou, tak tam jsem stejnou hodnotu měla až o týden později... no uvidim v pátek, ale už se i na ty dvojky psychicky připravuju, my máme dvojčata v rodině, brácha se ségrou jsou z dvojčat a moje druhá ségra, když byly podruhý těhotná, tak taky čekala dvojčata, ale jedno mimčo se pak koncem 9.týdne přestalo vyvíjet a vstřebalo se... no uvidim, ale musim na to připravit i manžela, aby to s ním kdyžtak nešlehlo :grinning:
4. pro 2012 v 16:00  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
autor
@jahodarka - jsem změnila nastavení... :wink:
4. pro 2012 v 16:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek