• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu únor 2013

(Zamčená)
18. června 2012 
@ivabend ahojky. Tak u mě nevolnosti jak kdy. Někdy je mi blbě celej den, celou noc a někdy je mi zas úplně dobře. Ale ta únava u mě je hrozná! Spala bych pořád, usínám snad i ve stoje. Všechno mě boli. Nedokážu si prostě v posteli odpočnout a ráno vstát čilá. Cítím se, jako bych měla chřipku :confounded:
11. čer 2012 v 07:37  • Odpověz
@ivabend čauky, no jako ani nemluv ... me je treti den uz tak blbe, ze to se vůbec neda ... ani nepoznam jestli mam hlad nebo ne ... proste metoda pokus omyl - snim to, a bud mi bude hur nebo lip .... no des proste ....

Holky tak dneska se konecne zase doufam uklidnim u dr ... doufaaam!!! :slight_smile: ... blbe mi na to je dost, aby bylo vse v poradku, tak snad bude :slight_smile: .....

@konik88 člověče já ani tak unavená nejsem, jako většinou si po obědě zchrupnu, ale pak večer nemůžu vůbec usnout .... tak to je takové na prd, ale že bych byla unavená pořád, tak to ne ... to je mi teda spíše blbe ...

@randr člověče já nevím, ale jako já myslím, že určitě na mateřskou máš nárok, když normálně vyděláváš, ale podrobnosti nevím. Podle mě se ti prostě spočítá procento z příjmu na mateřskou ... ale možná že je jiné, než u zaměstnanců. Musíš si to pohledat na netu .. .ale nemyslím si, že půjdeš rovnou na rodičák .. teda aspon by mi to přišlo dost nespravedlivý!!!
11. čer 2012 v 08:51  • Odpověz
@skirt mě bývá blbě jen trochu, ale fakt jsem nehorázně unavená. V jednu odpoledne už padám na hubu, vstáváme až tak ve tři a v 8 bych šla zase spat. Ale pořád se kroutím, nemůžu usnout, nemůžu najít polohu, bolí mě svaly.
11. čer 2012 v 08:59  • Odpověz
@skirt a v kolik jdeš k doktorovi?
11. čer 2012 v 09:00  • Odpověz
@konik88 jdu ve 12 ... hned po praci ... to budou zase nervicky .. :( .. .uz to vidim ... a nejvic jak se budu divat na ten utz ... to bude maras achjo .... no to ja vecer strasne dlouho usinam prave .. to mi dela dost problem .. prevaluju se a tak ...
11. čer 2012 v 09:02  • Odpověz
Ahoj holky, tak sem opět koukám koukám..........
MS naposledy 12.5. test včera opět negativní.Zítra jdu k lékaři tedy kvůli něčemu úplně jinému,ale snad mi řekne víc.
Ale říkám si je možné že by se to ještě neukázalo??
11. čer 2012 v 09:43  • Odpověz
@randr Kočko musíš si platit nejen sociální a zdravotní, ale i nemocenské. Musíš si ho hradit nejméně 270 dnu a z toho nějakých 160 musí být za poslední rok. Nemocnské se vypočítá podle sociálního. Pokud platíš sociální to základní tak k tomu je adekvátní částka 105 kč na měsíc a z toho je mateřská něco kolem 3500. Můžeš požádát o navýšení a oni ti to vyrovnaj nha těch 7500 ale to ti berou už z rodičovské, takže rodičovskou budeš dostávat kratší dobu, než tři roky. Celková částka je myslím 2200 tisíc. Ty čísloa nevím uplně přesně. každopádně pokud si to nemocenské neplatíš hned zajdi na sociálku a začni si to platit!!!! Za 9 měsíců ti díky tomu vznikne nárok na aspoň malou mateřskou!!! Je to fakt je 105 kč měsíčně!!!

Pokud si platíš sociáloní vyšší tak můžeš platit i vyšší nemocenskou a tím ti vzniká nárok na větší mateřskou.
@hhanca Můžeš mě do té soukromé prosím taky zapsat? Gratuluju k čárkám:slight_smile:

Jinak holky gratuluju všem k čárečkám, všem přeju dobré zprávy u doktora. Dneska je nás hodně , tak doufám, že dnešní sklizeň bude dobrá:slight_smile: Držme si palce :slight_smile:
11. čer 2012 v 09:48  • Odpověz
@irca0801 Je to možné, mě se to taky ukázalo šíleně pozdě.
11. čer 2012 v 09:50  • Odpověz
pincola
Co je to šíleně pozdě??
Nervuje mě bolavé břicho páč jsem se k dr. objednala problémy.
Těhotenství je ten nejlepší "problém" co by se mi mohl stát :slight_smile:
11. čer 2012 v 10:12  • Odpověz
Holky, uz za hodinu ... klepu se jak ratlik
11. čer 2012 v 10:57  • Odpověz
@pincola aha dik, mysim, že si nemocenskou neplatim, ale nevim to jistě, všechno mi dělá účetní, jsem v tomhle absolutně mimo. A na tu rodičovskou mám nárok, i kdybych si nemocenskou neplatila jo? A kolik to je? To je dobrý, já myslela, že nedostanu vůbec nic :slight_smile:
11. čer 2012 v 11:12  • Odpověz
@irca0801
mně se ukázalo tejden po ovulačnim sexu, že nic, byla jsem ráda, že můžu jít pařit kámošce na narozky :grinning: pak za dva dny zas nic, no a pak se mi ukázalo pozitivní až po dalších deseti dnech, teprv když jsem to nedostala. A pak v rozmezí deseti dalších dnů ještě dvakrát pozitivní. Tak doufám, že děcko nebude mít dvě hlavy stran tý kalby :unamused:
11. čer 2012 v 11:17  • Odpověz
@irca0801 Kočko mě se to ukázalo tak týden po vynechání! A to ještě fakt slabě. předtím jsem testila a bílo. i u okna jsem zkoumala a bílo. Nějaký 37 DC se ukázal první duch. břicho mě pobolívalo, nemohla jsem moc jíst a prsa jako svědily. Ale to už tak 10 dní ty prsa. Ty nevolnosti byly až v den pozitivního testu, nebo možná den před tím.
@skirt nebooooj! Držím palce. Já jdu hodinu po tobě. :wink: A taky se klepu, ani nevíš jak. :confounded:
@randr Nemocenskou si neplatíš? To se zeptej té účetní, jestli nebudeš na neschopence a budeš normálně dělat, tak by se ti to ještě vyplatilo začít platit.
Ten rodičák samozřejmě mít budeš. V tříleté variantě je to nějakých 7500:slight_smile: Jen nevím, jestli ti dají vybrat 2,3, 4 letou variantu, když si neplatíš to nemocenské. V nejhorším ti přidělej 4 letou variantu a to bys nejdřív těch 7500 dostala a pak už jen 3500 (po dobu dalších 3 a půl roku) Ale třeba si to platíš. Když jsi v neschopnosti dostáváš nějaké peníze? Pokud ano tak si to platíš. Z toho jde totiž u OSVČ i neschopenka.
11. čer 2012 v 11:27  • Odpověz
@pincola člověče já jsem nikdy nebyla asi na neschopence. :slight_smile: ale asi si to teda neplatim, tak nějak matně si vzpomínám, že jsem to kdysi platila a pak mi někdo poradil, že je to na prd, ale už fakt nevim, se zeptám tý účetní. Kdyžtak si to teda začnu platit no, ale ta rodičovská mě teda nadchla :slight_smile:
11. čer 2012 v 11:31  • Odpověz
@pincola tak jsme v tom spolu ... achjo, at uz to je za mnou .. a hlavne at je to dobré
11. čer 2012 v 11:31  • Odpověz
@randr Tak to se mi taky stalo. baba na úřadě mi řekla, že to ne naprd, tak jsem si to začala platit nzbytečně pozdě. Naštěstí jsem neotěhotněla hned ale ještě tak 2 měsíce si to musím platit i když budu doma a na neschopneku můžu nastoupit až potom. Jsou sprostý ty lidi. Když tomu nerozuměj tak ať neraděj. Rozhodně to není na prd.
11. čer 2012 v 11:39  • Odpověz
@skirt Já vím držím palce, budem na sebe myslet:slight_smile:
11. čer 2012 v 11:40  • Odpověz
@skirt Moc držím palečky dnes u doktora :wink:
@konik88
No tak já dnes vyrazila do práce a od rána trpím.... je mi dnes hrůzostrašně. Nejradši bych byla doma a nevylezla z postele. :confounded: Jsem úplně mimo a na práci se fakt nesoustředím :grinning: O únavě mi nemluv. Já taky chci jen spát a spát.
11. čer 2012 v 11:56  • Odpověz
@ivapo Ahojky. :slight_smile: Tak jak se daří? Kdypak Vás čeká dr?
11. čer 2012 v 11:57  • Odpověz
@pincola

já jsem dnes 31 den, normální cyklus mám 22 tak jsem jak blázen :fearful:
Ale testy bílé jak lilie.
Zle mi je občas ale přikládám to těm mým věčným dietám, zhubout a pak zas nebrat, když nejím je mi zle a když jím víc tak taky.
Při prvním jsem měla testy také negativní, ale přijde mi to divné, čtu tady jak spousta holek má testy pozitivní už 9 den po DPO.Tak už to musím vydržet do zítra na UZ nic vidět nepůjde ale třeba mě pošle na krev.
11. čer 2012 ve 12:13  • Odpověz
@randr

To neboj,to by mé první muselo být také.
Mého muže se ptali jak se dělají holky a on řekl, úplně normálně jdeš pařit zboříš se jak blázen a je to :slight_smile:

Takže holt vyčkám ikdyž nemám pocit že bych mohla být,ale zas se říká že každé těhotenství je jiné.
Takže zítra tu bud zůstanu nebo ..............páček budoucí maminy
11. čer 2012 ve 12:39  • Odpověz
@ivabend
@irca0801
@konik88
@pincola HOLKYYYY, BUŠÍME!!! :slight_smile: ... a odpovídáme přesně 5+6 - tak jak jsem to vypočítala podle ovule :slight_smile:
11. čer 2012 ve 12:57  • Odpověz
Taky máme srdíčko, ale podle ms 6+0, podle utz 5+1, takže mám utrogestan 2 ráno, 2 večer
11. čer 2012 ve 13:04  • Odpověz
@raada ty jo, zvlastni ze mate srdicko v 5+1 ... ja cetla ze nejdriv tak 5+6 ... tak to tto vypocital nejak divne ne? .. no ja beru taky utrous .. to uz dneska berou snad vsichni
11. čer 2012 ve 13:18  • Odpověz
@skirt super!!!! Gratuluji :wink: :grinning: Tak a je zase na chvilku líp co?
11. čer 2012 ve 13:28  • Odpověz
@ivabend hheeeej no ani nemluv!! :D ... martin rikal ze jsem uplne jina najednou :D
11. čer 2012 ve 14:07  • Odpověz
@skirt nápodobně :grinning: Jsem zvědavá jak dlouho nám to vydrží... :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
11. čer 2012 ve 14:18  • Odpověz
@ivabend no ja doufam, ze dlouho!!!! :D
11. čer 2012 ve 14:48  • Odpověz
@ivabend ahoj .. Ještě nevím.. Doktor bude v ordinaci az zitra tak zavolám zitra.. Ale od tě středy porád sem tam spinim ' tak sem dnes pro jistotu opět jela do nemocnice jelikož to mám rizikove.. Takze ultrazvuk o.k .. 7.4... 12mm.. Srdíčko bije.. Uf.. Tak uvidím na kdy mne objedná...a c ty ? Kdy jdete?
11. čer 2012 ve 14:57  • Odpověz
@skirt :slight_smile:
@ivapo No já jsem začala špinit taky, už minulý týden, ve čtvrtek doktorka řekla,že to je v pohodě. Tak snad jo.... jinak špiním pořád, už jsem přemýšlela,že jí taky cinknu. Jinak na kontrolu jdu až 25.6. :confused:
11. čer 2012 v 15:00  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.