• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu únor 2013

(Zamčená)
18. června 2012 
ahoj holky potrebovala by som radu som 9 tyždni o tížden mam ist na genetku a to už budem 10 tyždni chcela som sa opitat že či možem aspon pit prej tam mam ist na lačno prosim vaz bol už niekto na genetike 10 tyždni dakuejm
4. čer 2012 v 15:21  • Odpověz
Já tedy s tímhle zkušenost nemám,ale myslím si,že pít normálně můžeš. Vodu, čaj... Asi bych se vyvarovala kávě a podobným věcem. Když jsem chodila k obvoďákovi na různá vyšetření, tak jsem nesměla akorát jíst. :wink:
4. čer 2012 v 15:28  • Odpověz
autor
@deniska2 ja byla u prvni na genetice ve 12tydnu az - rano na lacno kvuli krvi ale pak uz jsem pit urcite mohla.
4. čer 2012 v 17:28  • Odpověz
@iivet ja idem v 10 tyždni na genetiku ale mam ist na lačno ale neviem či možem aspon pit čistu vodu :unamused: lebo ja to nevydržim bud mi špatne
4. čer 2012 v 17:37  • Odpověz
autor
@deniska2 ja myslim ze vodu ci caj muzes, halvne nic slazenyho
4. čer 2012 v 18:21  • Odpověz
@ivabend Jo Jo to máš teda pravdu!!!
4. čer 2012 ve 20:00  • Odpověz
Holky, je někdo z vás na PN?
5. čer 2012 v 11:18  • Odpověz
@remenova Ještě ne, ale doufám,že budu co nejdřív :frowning2: Jinak mám strach jak by to bylo v práci dál. Bohužel mám zaměstnání, které je velmi stresové, časově náročné a je zde i velká fyzická námaha (nošení zboží okolo 30kg).
5. čer 2012 v 11:20  • Odpověz
@ivabend No, já právě dojížděla denně do brna a zpět (cca 4 h denně ve vlaku a asi 5 h spánku denně) a protože jsem špinila, tak mi doktor řekl, že do práce v žádném případě :frowning2: Proto jsem na PN, přičemž v práci jsem teprve ve zkušebce a navíc mám smlouvu na dobu určitou (do září), takže jsem pěkně v pytlíčku :frowning2:
5. čer 2012 v 11:32  • Odpověz
@remenova Já tedy cestuji míň, jen asi 2hod denně busem,ale časově trávím v práci hodně času. Jsem tu teď sama, kolega byl odejit a tak mám prodlouženou šichtu. :frowning2: Včera jsem taky začala malinko špinit a dost mě to vystrašilo. I když je to touhle dobou běžné. Ale fyzicky se tady dost nadřu a mám o mimi strach. :unamused:
Ve zkušebce už sice nejsem, ale smlouvu mám taky na dobu určitou - do listopadu. Takže jsem na tom dost podobně. Taky vůbec netuším jak to pak bude, ale nějak to snad dopadne. V kolikátém tt jsi?
5. čer 2012 v 11:40  • Odpověz
@ivabend zítra jdu na kontrolu, ale jsem cca 7 týden...to teda taky nemáš moc dobrý takto makat :frowning2:...teď jsem koukala a trochu se zděsila, že když jsi před nástupem na mateřskou na ÚP, že nemáš nárok na mateřskou, ale dostaneš rovnou rodičák..schválně mrkni: Od ledna 2008 nemají nárok na PPM ženy, které byly před nástupem na MD vedené v evidenci Úřadu práce. Ihned po porodu dostanou Rodičovský příspěvek (viz článek Rodičovská dovolená ) ve výši 7 600,- do 9 měsíců věku dítěte a poté 3 800,- do jeho 4 let...http://www.babyonline.cz/tehotenstvi/materska-dovolena
5. čer 2012 v 11:52  • Odpověz
@ivabend U žen, jejichž pojištěné zaměstnání skončilo v době těhotenství, činí ochranná lhůta pro vznik nároku na peněžitou pomoc v mateřství tolik kalendářních dnů, kolik činilo toto jejich poslední zaměstnání, maximálně však 180 kalendářních dnů....takže by to mělo být snad ok u Tebe :slight_smile:
5. čer 2012 v 11:58  • Odpověz
@remenova Jojo, tohle jsem taky viděla. Ale pak jsem někde četla, že když máš odpracováno nějaký počet dní a jsi už na nemocenské, tak by ti to dát měli. Psala jsem známé co dělá na sociálce, tak jsem zvědavá jestli se ozve a co řekne. Jinak asi nejjednodušší je dojít se optat na sociálku, i když ty baby tam jsou občas dost protivný :angry:
Já jdu na kontrolu až ve čtvrtek,ale jsme o týden mladší než vy :wink:
No já doufám,že mateřskou dostaneme :wink: Jelikož jsem ještě pořád svobodná, tak si chci požádat i o porodné, tak uvidím. A nebo se taky dá požádat o rodičák na tatínka, který potom napíše tebe jako osobu starající se o dítě. Ale myslím,že pak maminka musí sama platit zdravotní a sociální. Otázkou je, co pak vyjde líp. :confused:
5. čer 2012 v 11:58  • Odpověz
@ivabend jééé, o týden? :slight_smile:...a jak ti je? Mě někdy trochu pobolívává bříško, ale jinak to docela jde :slight_smile: trošku trpím nechutenstvím, ale dyž se do jídla pustím, tak jsem k nezastavení :grinning:...
Ještě mě napadla jedna věc- pokud bych sehnala dobré zaměstnání před nástupem na mateřskou, tak by se mi výše mateřské počítala z posledního příjmu, že? Akorát nevím, jaká je minimální délka trvání tohoto pracovního poměru? :frowning2: Podle všeho by mohlo stačit být zaměstnána pouze 1 měsíc?
5. čer 2012 ve 12:06  • Odpověz
@remenova Tak to je v pohodě, a věřím, že u Tebe se taky nějaký způsob najde :wink:
5. čer 2012 ve 12:07  • Odpověz
@remenova No co já vím,tak se to počítá podle posledních 12ti měsíců :unamused: Ale může to být taky úplně jinak. :wink:
No zatím je mi celkem fajn - pobolívání bříška,šílená únava, bolest prsou,naběhly mi dost Montgomeryho tuberculy, nechutenství zatím netrpím, jím v poho, ale začíná mi být dost nevolno (ještě bez zvr) takže jím často, aby se mi ulevilo,ale cesta busem začíná být peklo. Jinak chodím na malou každou chvilku. :D Ve čtvrtek jdu na 1.kontrolu, tak jsem zvědavá :sweat_smile: Doufám,že je vše v pořádku a moc bych si přála,abychom už viděli srdíčko :slight_smile:
5. čer 2012 ve 12:12  • Odpověz
@ivabend ahoj.. Jojo uz aby byl čtvrtek!! Taky mi je ted asi týden na zvraceni.. Ale nez vracím!!!.. Pry kdyz se někde u někoho jako naoko necháš na par dni zaměstnat... Třeba na týden a on ti jako třeba napíše výdělek 50 000 za tu práci a odveden co máš odvést tak pak i z těchto peněz vypočítá ji dobrou mateřskou!! Lé chce to někoho známého kdo do toho s tbou půjde!
5. čer 2012 ve 12:37  • Odpověz
@ivapo Ahojky Ivi :slight_smile: čekání je ze všeho to nejhorší :angry: Já jsem bohužel navíc taková povaha, že mám všechno ráda hned teď :grinning: čekání mě neba a navíc mezitím vymýšlím hovadiny :grinning: :grinning: :grinning: Jako třeba denní testování se :sweat_smile:
S tou mateřskou by to bylo takhle, Markét, perfektní - to bys určitě někoho sehnala :wink:
5. čer 2012 ve 12:49  • Odpověz
@ivapo slyšela jsem, že hodně lidí to tak dělá :slight_smile:
5. čer 2012 ve 12:55  • Odpověz
@ivabend Jj, to by nebyl problém :slight_smile: ale ještě si to raději nechám právně ověřit :slight_smile:...v tom našem státě je stejně bordel, co? Vem si, že někdo celý život dělá jako blb, jakžtakž vydělává, pak přijde práci ne vlastní vinnou a zůstane naprosto bez prostředků :frowning2:...ještě ž maj takové mezery v zákonech...
Teda dneska mě pěkně bolí bříško a už začínají i prsa, tak jsem zvědavá na zítřek...navíc jsem se rozhodla změnit gynekologa, tak doufám, že z toho nbude stávající pan doktor rozladěn a něbude mě chtít nějak potrápit :slight_smile:
5. čer 2012 ve 12:58  • Odpověz
@remenova Bordel to teda je, bylo by třeba pořádně poklidit :grinning: Snad to kauza s p.Rathem započne !!! :angry: :sunglasses:
Spoustu věcí je strašně nefér.... :cry: Ale my si nenecháme zkazit náladu, že ? :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ještě že nám ty naše bublinky, fazolky a srdíčka dělají radost :slight_smile:
Hm, já uvidím co mi řekne stávající mudr a kdyžtak bych taky přešla. Ale doteď vypadala v pohodě, tak snad mi vyjde vstříc :unamused:
5. čer 2012 ve 13:03  • Odpověz
@ivabend jojo.. Taky jsem ten nedockavej typ
!! :slight_smile: taky mám uz ty testy3 :wink:
5. čer 2012 ve 13:15  • Odpověz
@ivabend a co děláš za práci? Takle daleko jezdit to neni zrovna o.k
5. čer 2012 ve 13:19  • Odpověz
@ivapo Hehe, jenom 3? To já jich za ty dva týdny mám nejmíň 10 :grinning: :grinning: :grinning: Přítel je ze mě mimo :grinning:
Pracuju pro jeden e-shop, zpracovávám objednávky, organizuji závozy zboží od výrobce, řeším reklamace, obsluhuju zákazníky (zkoušení zboží - přenáším matrace, kdy jedná má třeba 30kg), balení zboží pro přepravu (matrace, rošty....). Je to fyzicky celkem náročný a i psychicky. :confounded: Proto bych chtěla na PN,abych nic neriskovala. Žádné úlevy mi tady totiž nehrozí. :frowning2:
5. čer 2012 ve 13:28  • Odpověz
@ivabend ajaj taky jsem si ted objednala pro dceru koloběhu... Asi moc levna... Neposlalik ni zarucak.. Zádný doklad uvnitř nebyl.. Jede děsné .. Holka říká ze ta šera co nám ukradli jezdila o 1000 procent lepe!! Co ted delat? Asi mám smůlu co? Stala 860 ispostovnnym.. Je to od mall
5. čer 2012 ve 13:50  • Odpověz
@ivapo Ze zákona máš nárok na 14ti denní lhůtu pro vrácení zboží v původním stavu. Dcerka na ní už jezdila? Je to na ní nějak poznat?
Ty jsi nedostala vůbec žádný doklad????
5. čer 2012 ve 13:54  • Odpověz
@ivapo http://www.mall.cz/obchodni-podminky Právo spotřebitele odstoupit od kupní smlouvy :wink: Stačí jim dát vědět, zboží jim budeš muset poslat nepoškozené zpět (nebo odvézt na pobočku) a peníze ti poukážou na účet (na pobočce vyplatí). :slight_smile:
5. čer 2012 ve 14:00  • Odpověz
@ivapo Samozřejmě bez udání důvodu :wink:
5. čer 2012 ve 14:01  • Odpověz
@ivabend ahoj. Ted jsem jim volala a přesně tak.. Řekli ze do 14 dnu na pobočku nebo poslat a doklad mi pry ještě přijde.. Takze dnes či spíš zitra!!a diky
5. čer 2012 ve 14:02  • Odpověz
Tak super!!! :slight_smile:
5. čer 2012 ve 14:06  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.