• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu únor 2014

24. července 2014 
rohatyandilek, je to možné, slyšela jsem to častokrát, že vitamíny maminám nedělaly dobře :unamused:
Dneska na kontrole vše ok, srdíčko buší, malá spala s rukama za hlavou a nenechala se rozhodně nijak vyvézt z klidu.. :sunglasses:
Bude prý velká, ale tak já malé děti nerodím :grinning: Tak jsem se uklidnila, že je vše v pořádku i po velké uzv :dizzy_face:
23. zář 2013 ve 14:24  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@pupan Blahopřeji ke kontrole, to je fajn, že je vše ok. A kolik měly tvoje první dvě děti? S rukama za hlavou, to bude pohodářka :slight_smile:
23. zář 2013 v 15:08  • Odpověz  • To se mi líbí
@nefa Jasně, vítej u nás.
23. zář 2013 v 15:09  • Odpověz  • To se mi líbí
@rohatyandilek No já vysadila vitamíny v 12 tt - brala jsem femibion a je fakt, že od té doby zhruba taky mi začalo být dobře..něco na tom bude. JInak vitamíny už neberu, snad to nevadí, ale jím docela pestře a zdravě.
23. zář 2013 v 15:10  • Odpověz  • To se mi líbí
@pupan juuu gratuluju k dobrym zpravam :slight_smile: ja uz s hrozne tesim na tretiho az pujdu na dalsi kontrolu :slight_smile: snad bude taky vse ok :slight_smile:
@ema5 snad to nevadi, taky se snazim jist zdrave a pestre ale nekdy ulitnu na coca cole a bramburkach :confounded:
23. zář 2013 v 15:42  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
Já teď začala brát vitamíny jen obden..Taky chci už i kvůli sobě, prcek mě vysaje, vezme si, co potřebuje, tak abych nezačala nějak strádat :grinning:
Emo, Nik měl 3580g a Terezka 3650g. Oba 52 cm.. Jako oblečky vel.56 jen na cestu z porodky, pak už krátké :slight_smile:
23. zář 2013 v 15:47  • Odpověz  • To se mi líbí
@pupan Asi taky začnu aspoň občas, už kvůli zubů asi.. mě se teď po dětech dost kazí :(
Nebo aspoň samostatně vápník..

Já měla prvního spíš menšího, 10 dní po termínu, takže zvláštní 3150 g a 49 cm. Druhý syn byl na termín a měl 3620 a 53 cm. Asi měl lepší výživu nebo jak to chápat. Přitom konstitučně je první syn docela vysoký teď.

@rohatyandilek No to víš, že taky ulítávám, já hodně na sladkém... to si normálně tolik nedovolím, zvlášť na večer. U druhého kluka jsem měla těhu cukrovku, měla jsem do konce těhu dietu, snad tentokrát to bude OK, ale je fakt, že dieta by mě odnaučila mlsat :slight_smile: Ale přes vánoce bych ji fakt nerada...
23. zář 2013 v 16:07  • Odpověz  • To se mi líbí
@ema5 No jo Vanoce :grinning: :grinning: :grinning: tak to bude neco ....mam takove podezeni ze to predemnou budou muset zamykat :grinning: :grinning: :grinning:
23. zář 2013 v 16:30  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
@pupan - já taky trpím nespavostí normálně, ale teď je to peklo. Už se těším na kojící polštář, snad se mi trošku uleví při tom spaní/nespaní :slight_smile: Udělej si účet na mimibazaru, fakt tam prodáš všechno a ideálně to dej po balíčkách. Kdybych čekala chlapečka, ráda si koupím sama. Hodně tam brouzdám a koupila jsem tam už neutroš overalek a zavinovačku.
@ema5 - mluvíš mi z duše, snad to využiju ještě na druhý. Bude-li nám přáno :slight_smile:

Holky, já taky beru Mamavit obden. Baštim normálně, každej den nějakej kousek ovoce nebo zeleniny, tak snad. Snídám jogurt....no doufám, že to stačí. Ale dneska jsem byla na velkým utz a miminko určitě nestrádá. Můj dr se smál, jak mám extrémně velký břicho a pak přišlo měření a prcek má 26 cm a 380 g, takže to asi taky žádnej drobek nebude :grinning: Ale my jsme oba vysoký, tak má být po kom - já jsem zatím nabrala 4,5 kg, tak snad neskončím jak matrona :grinning: Pohlaví samozřejmě nic - hehe, takže si říkám, jestli už to nevydržet do porodnice - no uvidíme :slight_smile:
23. zář 2013 v 17:33  • Odpověz  • To se mi líbí
brsh, na MMB mám účet už 8 let :slight_smile:, ale tam se vyplatí púrodat sem tam nějakou hezčí věc, ale ty kvanta malých obleček to nenafotím, to bych fotila ze všech stran a přeměřovala týdny, a to s tim pupkem už fakt nedám :rolling_eyes: . Tak proto to chci spíš hromadně, když si někdo napíše, co by chtěl, tak i vyfotím, ale ne z pěti stran a s mírama, to je opruz, já mám fakt moc věcí..
Jé tak já se jdu mrknout, ani nevim, jak je prcek veliký, zapomněla jsem se dr. dneska zeptat, on si to vždy zapisuje, ale nic neřekl, jen, že odpovídáme o 2 týdny většímu prckovi, tak že bude malá veliká :grinning:
23. zář 2013 v 18:24  • Odpověz  • To se mi líbí
Víte, co jsou zkratky BPD, AC a FL??
23. zář 2013 v 18:25  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak už to vim, jsem si to našla na netu, obvod hlavičky, bříška a délka stehenní kosti :slight_smile: Vše odpovídá na 20+5 a jsem 18+2..To bude macek :grinning:
23. zář 2013 v 18:29  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky, já špatně spala chvíli, ale teď zas jak mimino.. snad se to zlepší i vám!
Mě doktor vůbec neřekl, jak je mimi velké, on toho vůbec moc neřekl :slight_smile: Takže budu muset počkat na příště ke sdílnější doktorce...
23. zář 2013 ve 20:45  • Odpověz  • To se mi líbí
@brsh Já mám taky obr břicho podle mě, a nahoře 6 kg. Tak pohlaví taky nevíš, no já to asi vydržet nechci, ikdyž chvíli jsem to zvažovala, ale nic bych pro případnou holčičku neměla...
23. zář 2013 ve 20:46  • Odpověz  • To se mi líbí
me uz taky zaclo vylezat , konecne :D :D normalni kalhoty uz sem nezapla ale na tehu kalhoty je to porad maly :grinning:
ja ani nevim kolik vazi posledne meril 9,9cm .....porad mi nejak pripada ze je moc malej .....ale ja uz sem z tech tabulek tak zblbla ze uz to ani nectu :unamused:
23. zář 2013 ve 22:03  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
@pupan musíš dát zavináč a nick, jinak se nám nezobrazí upozornění, že píšeš :slight_smile: Tak to jsme na tom stejně, taky jsem takhle napřed :slight_smile: Budu doufat, že to, co má do délky, nebude mít do obvodu hlavičky :grinning: Já chci cvičit s epi no balonkem a chtěla bych moc rodit bez nástřihu, tak uvidíme. Ale na to potřebuju normální hlavičku :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Jinak k tomu mmb - někdo to má nafocený dohromady na jedný fotce. Ale chápu, že se ti do toho nechce...
@ema5 - já to asi taky nevydržím :slight_smile: Kvůli tomu oblečení mě to fakt štve :unamused: takže 21/10 nejdřív, hehe. Se picnu, to si říkám každej měsíc...tak za měsíc, tak za měsíc a nikdy nic :grinning:
23. zář 2013 ve 22:26  • Odpověz  • To se mi líbí
@brsh, ty chodíš na kontroly po měsíci? Já po 14 dnech a i to mi přijde dlouhý, vždycky se na prcka těšim a už je to jen tak tak, kdy faakt musim vidět, že tam je a že sebou mrská.. Ale tak teď už začneme cítit pohyby a budeme klidnější všechny :wink:
Jj, nakonec to na to MMB po víc kusech od jedné velikosti nafotit budu muset s tím, že to stejně nebudu přeměřovat, to maličké nemá smysl přeměřovat, když je stejně v bříšku a nikdo neví, jak velké bude, až od té 62-68 holt budu muset sem tam něco přeměřit, ale musim fakt začít a dám to i do nějakých aukcí, protože to musí pryč, holku obleču po Terezce a stejně toho zase, jak se znám, spoustu dokoupím, tak aby tu byl plac :rolling_eyes:
24. zář 2013 v 06:11  • Odpověz  • To se mi líbí
@rohatyandilek Závidím, já už těhu kalhoty nosím docela dlouhou dobu.. ikdyž klasické bokovky ještě taky jdou, ale co je přes břicho, tak už vůbec.

@brsh A už sis ho pořídila? Já počítám aspoň s masáží hráze, ale ikdyž jsme masírovali, v obou případech mě nastřihli, ikdyž u druhého se zkoušelo bez a dávali tomu šanci, ale prý to nakonec bylo nutné.
JJ, je to blbé, doufám, že ten měsíc rychle uteče :slight_smile:

@pupan Já chodím taky co měsíc, jakto, že chodíš tak často? Měla jsi v začátcích nějaké problémy?
24. zář 2013 v 09:28  • Odpověz  • To se mi líbí
@ema5 :grinning: :grinning: a to ti zavidim zase ja, ja uz nosim leginy volnejsi, mam tehu kalhoty z bopixu , pupik uz trosku mam ne ze ne ale porad mam nejak kolem okolo volno :grinning: ....tak enosim veci v tehu kahotech ale na nich :slight_smile: a ted kdyz uz je zima je to doby videt to neni ze mi tam posvicujou ty ksany atak

Holky vsichni: co maji i nemaji broucky,neslysli jste o plinkach pop in? :slight_smile:
24. zář 2013 v 10:36  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
@ema, neměla jsem problémy, mám zvýšenou péči tím, že tam odešlo na začátku to dvojče.. Ale jinak jsem tak chodila už i s dcerou před 2,5 lety, také každé 2 týdny a to bylo bezproblémové těhu jako každé jiné. Tedy bezproblémové je i tohle, až na to dvojčátko, takže se to na začátku muselo víc hlídat, ale i teď chodíme u našeho doktora všichni po 2 maximálně 3 týdnech :grinning:. A super je pokaždé 15-20ti minutový uzv :slight_smile:, to je fakt fajn, moc si to užívám a doktora bych nevyměnila, je to fakt profík.. :confused:
24. zář 2013 v 11:14  • Odpověz  • To se mi líbí
@pupan chodim po mesici, dokonce jsem na zacatku byla v patym tydnu a pak az trinactym, hruza :grinning: ale mimcum se ty utz moc nelibi, tak jsem i rada. Ja mam super gyn, dvakrat me operoval a bude me i rodit, takze ma moji plnou duveru :wink: Vecicky urcite prodas, treba neco koupim i ja :wink: zkusim vydrzet do porodu a pak to roztocim v barvach :grinning:
@ema5 - jeste ne, tj brzo ho kupovat. Jsem po plastice delohy a kdyz by se spatne prizpusobovala tehu, pujdu na sekci. Takze si pockam do toho tak 34-5 tt.

Holky, jsem na chate a je tu blaze :wink:
25. zář 2013 ve 14:42  • Odpověz  • To se mi líbí
@rohatyandilek Pop in přímo neznám, koukala jsem teď na netu. Ale látkovky jinak znám a používala jsem u obou kluků, chystám se i u třetího, akorát budu muset trošku obnovit a doplnit výbavičku. Tak kouknu i na tyhle..

@pupan Vidíš, zapomněla jsem, že jste měli málem dvojčátka, to by bylo něco, 4 děti :slight_smile: TO je zvláštní fakt, každý doktor to má jinak, pojišťovna určitě proplácí jen 3 utz za těhotenství (asi jen v případě rizikového víc), tak to je zvláštní, jak to ten tvůj vykazuje, když je to tak často.

@brsh Uzij si odpocinek! :wink:
25. zář 2013 ve 20:43  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@ema5 a jak je to se susenim, muzou latkovky ys na topeni ...v unoru bych si asi pockala nez to uschne na balkone :unamused: a prave sem nekde cetla mozna je to kravina ze se tyhle latkovky obecne na topeni nesusi ani u topeni na tom pidi vesaku ...

jeste osum dniii a uvidi miho zlatouse na utz :slight_smile: ja se tak tesim a doufam ze mi p.dr rekne zeje vse ok
25. zář 2013 ve 20:49  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
@rohatyandilek No hlavne ty svrchni kalhoty, který mají PUL zater, aby neprosakovaly, tak ty urcite na topeni ne.. ono je tech plenek spousta druhu, ale obecne asi na topeni spis ne.. ja susim přes zimu na susaku v byte.. v lete samozrejme venku. Jasne, ze je to přes zimu horší, ale dá se to.
25. zář 2013 ve 20:52  • Odpověz  • To se mi líbí
Ja musim susit jen v byte a tady, kde jsme ted, to v zime trva i tri ctyri dny :-/ samozrejme se stejujeme ted pryc, ale zase do bytu bez balkonu, tak budu susit znovu doma. Vy latkujete; holky? Ja jsem si s tou myslenkou taky pohravala, ale zvitezila lenost tedy...
25. zář 2013 ve 21:43  • Odpověz  • To se mi líbí
@ema, můj gynekolog dělá uzv v každém těhotenství u každé těhulky při každé návštěvě, má na to i veliké reklamy v čekárně, že u něj máme v konfortu s každou návštěvou uzv a to zdarma :slight_smile:. Dokonce i NT screening jsem měla zdarma, je to fakt bezva doktor a zřejmě to nijak nmeprokazuje, ale jelikož se tak nejlépe mimčo zkontroluje, prostě ty uzv dělá. Ale je fakt, že každému tak dlouhé, jako mně nedělá, ale jen třeba koukne, u mě se to sleduje zřejmě díky tomu druhému a hlavně ho i dobře znám.
Já teda rouzhodně nelátkuju, na to jsem ráda, že doba poékročila, asi by to bylo jiné, mít alergika, ale obě děti byly v plenkách bez potíží a kdyžý jsme to propočetli, to praní,orášek, voda, eletkrika, námaha, tk rozhodně není nad jednorázovky. A já si vozím plenky z Němec, vyjdou na 2,80Kč kus, nebo kupuji tady v Lidlu a nebo Huggisky, takže to fakt nestojí za řeč :dizzy_face:
26. zář 2013 v 06:48  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky, jiné téma, neměli jste některá hypotéku? A pokud, od koho a zkušenosti? Začínáme na jaře stavět a asi na ni bohužel bude muset dojít, na netu jsou toho kvanta, že je lepší se poptat na zkušenosti takhle a aspoň maličko tak získat přehled :stuck_out_tongue_closed_eyes:
26. zář 2013 v 06:50  • Odpověz  • To se mi líbí
@pupan ja myslim, ze to ma spousta maminek jako zabavu :slight_smile: o hypo zatim nic nevim a doufam, ze ani nebudu muset... Na tohle je lepsi mit nejakyho financniho poradce, co neni zahackovanej u banky. Ale pry to slo hodne dolu s urokama. Myslim, ze jak je velka konkurence, tak se predhani o klienty.
26. zář 2013 v 10:45  • Odpověz  • To se mi líbí
@brsh Přesně tak, je to z velké části zábava, taky módní vlna, právě že doba pokročila a hodně maminek se k látkování vrací. Plínky dneska vypadají úplně jinak než před lety, je s nimi mnohem méně práce a často je to taky módní záležitost - plínky jsou s různými krásnými vzory, třeba z chlupatých materiálů atd. A když někdy pročítám diskuse látkujících maminek, tak to mnohdy nebude ani v prvé řadě o úspoře, když neustále kupují novinky, zkoušejí atd. A taky je to záležitostí ekologického cítění, přibývá maminek, které řeší ekologickou stopu a taky hledají pro své děti co nejbezpečnější a nejpřirodnější cestu s ohledem na zdraví...
U mě je to od všeho trošku, k plenkování mě navnadila kamarádka, ta nakonec plenkovala jen měsíc .. Já to vydržela u obou kluků a mám z toho dobrý pocit, bavilo mě to a ta práce navíc mi vůbec nevadila. Je fakt, že nejsem extrémista, plenky používám vesměs jen na den, na noc a cesty dávám jednorázovky. V době kdy jsem čekala Míšu moje kamarádka nemohla otěhotnět a příčina byla u manžela, narazila jsem tehdy na články, které naznačovaly, že papírové plenky mohou mít za následek přehřívání pohlavních orgánů chlapečků a že tímpádem může ohrožovat do budoucna jejich plodnost. Nevím, jestli je to pravda, samozřejmě druhá strana toto vyvrací, ale každopádně jsem si tehdy říkala, že i kdyby na tom mělo být i jen kousek pravdy, udělám maximum pro to, aby tohle kluci nemuseli jednou řešit... A finanční úspora v mém případě byla určitě vysoká, když vezmu, že jsem plínky (pořizovací hodnota kolem 7 tis. ) využila na oba kluky a ještě využiju, ikdyž musím něco určitě dokoupit a chystám se pořídit i nějaké "kousky pro radost" :slight_smile: A taky se snažím trochu řešit ekologii, takže i tohle mě na tom baví.. Ale myslím, že je to jen pro ty přesvědčené, kteří to prostě dělat chtějí, neradila bych do toho jít někomu, kdo o tom není přesvědčený, přeci jen papírovka je pohodlnější a nějaká práce navíc s těma látkovkama prostě je :wink: Každopádně musím říct, že kluci se mi oprudili jedině při použití jednorázek, v látkovkách se neoprudili nikdy.
26. zář 2013 ve 12:08  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Omlouvám se za román :grinning:
26. zář 2013 ve 12:08  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek