• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu únor 2014

24. července 2014 
@pupan S hypotékou taky zatím bez zkušenosti... ale viděla bych to podobně, nejlepší bude nezávislý poradce...
26. zář 2013 ve 12:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupan ahoj :slight_smile: my máme teď čerstvě hypotéku od Unicredit bank, taky stavíme a jsem moc spokojení. Co konkrétně tě zajímá ? :wink:
26. zář 2013 ve 14:56  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v únoru 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ema, román přelouskán a souhlasím s tebou, že je to každého věc, jako ostatně vše.. ať si to každý dělá po svém :wink: . Já neměla děti, ani kluka ani holčičku také nikdy opruzené a jak jsem už psala, mít s jednorázvkama problémy, nebo mít alergické, citlivé děti, řeším to třaba taky, ale já si naštěstí nemůžu jednorázovky a práci s nimi vynachválit. Za mne, já bych ten čas navíc radši využila jinak, výlety a hry s prckama, představa vyklepávání těch hovínek, neustálé věšení prádla, a žehlení, to není nic pro mě, na to jsem fakt pohodlná. (pokud se to se třema dětma dá ještě pohodlností nazvat :slight_smile: )
Holky, od zítřka má být chladněji, po ránu mrazíky, tak už se těšim. Děti mi začínají nudlat obě, tak mám radost :frowning2:.
Jinak převčírem sjem se stala tetou, bráchova manželka porodila krásnou holčičku, porod katastrofální, hlavička nemohla prolézt, tak po hodinovém tlačení jí nakonec museli uspat a udělat císařský řez, teď se nemůže hnout, jizva jí bolí, trápí ji, že nemůže mít maličkou pořád u sebe, vozí jí ji jen na kojení, jako je mi jí líto, ale hlavně, že jsou obě zdravé a v pohodě :slight_smile:
26. zář 2013 v 15:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@suki já ani nevím, asi tedy úrok, ani nevím, co mě má zajímat, zatím jsme se v tom moc nevrtali, chceme začít pomalu z našetřeného, plus z toho, co se našetří, a pak nám oboje rodiče něco půjčí, a na co nezbyde, pak holt z hypotéky a to fakt malou částku, určo do milionu, spíš méně..
26. zář 2013 v 15:45  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ema5 to se neomlouvej, me to bavi si to precist :wink: nicmene i tak do toho nepujdu, pokud nebude prcek s opruzenym zadeckem :grinning: ale je to takova manie i pak, jak jsi psala. Takhle jsou zasekly ruzny matky na ruznych produktech. Ja obcas sleduju bugaboo manii a nektery jsou fakt uplne prasteny :grinning:
@pupan - no z toho pocasi jsem hotova. Uz me boli dva tydny v krku a dneska jsem si uz koupila homeopatika. Jak chodim s pejskem, tak nejsem schopna to vylezet. A k ty hypo - zkus se fakt poptat u poradcu, jestli ti na takhle nizkou castku nevyjde lepe uver nebo nejak stavebko!
26. zář 2013 v 17:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupan Ty moderní plínky už se nežehlí :wink: A peru jednou za tři dny, zapnu pračku a pověsím, toť vše. Takže času mi uberou fakt minimálně.
Porod teda katastrofa... to je asi nejhorší kombinace, zažít bolesti i císař :( Hlavně, že jsou obě OK.
26. zář 2013 v 17:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brsh Počasí je na budku, ale o víkendu k nám prý má dojít babí léto, tak doufám, doufám.
26. zář 2013 v 17:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@wikiiiii Jak jsi dopadla u dr.?
26. zář 2013 v 17:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ema5 takhle rodily dve moje nejblizsi kamaradky - jedna 14 a druha 16 hod a zaver akut sekce... Grr, proto jdu do epina a k mymu gyn. Vim, ze to neni zaruka, ale furt lepsi nez dratem do oka :wink:
26. zář 2013 v 17:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brsh Mě u prvního už taky doktorka oznámila, že už to jinak nepůjde než císařem, jen se čekalo na primáře, a ten řekl, že na císař už je pozdě, že by už ho hodně těžce páčili ven, že musí jít normálně.. tak holt musel :frowning2:
26. zář 2013 v 18:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ema5 a ted bude treti :wink: tak snad s lepsim prubehem :slight_smile: a druhej porod byl ok?
26. zář 2013 v 18:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brsh Ten první skončil vacuumextractorem, nic moc, ale hlavně, že je kluk v pořádku a bez následků. Druhý byl vyvolávaný v den termínu (měla jsem těhotenskou cukrovku a nějak už taky slábla placenta), ten byl docela v pohodě, dlouho se nic nedělo, větší bolesti až poslední hodinu a kluk byl venku :slight_smile: Konec teda taky nepříjemný, najednou nebyly ozvy, takže panika a muselo se rychle rychle.. ale vše dopadlo dobře, zvládli jsme to. A teď moc doufám, že to bude nejhezčí nakonec :slight_smile: Nezažila jsem, jaké to je mít miminko na břiše, nějaký bonding nehrozil, manžel nikdy nestříhal šňůru a tak. Tak snad se mi to splní :grinning:
26. zář 2013 v 19:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ema5 takze do tretice vseho dobreho :wink: to je stejne hrozny, jak je to nevyzpytatelny. Jsou urcite porody, ktery by me snad odradil od dalsich. I proto jsem rada, ze muj dr me muze i rodit. Delal mi velkou tri hodinovou operaci dvou deloh a fakt neni nikdo, kdo by znal moje telo a moznosti lip. Videla jsi nekd videa s matkama, ktery prozivaji pri porodu orgasmus?! :grinning: to mi prijde uplne postaveny na hlavu
26. zář 2013 ve 20:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brsh Tak to me asi nehrozi :grinning: Pockej, jak dvou deloh, mela jsi dve? A jak dlouho to máš za sebou? TO máš super, že máš doktora, kterému věříš. Už ten pocit ti u porodu určitě hodně pomůže. A on je hodně o psychice, jak víme..
26. zář 2013 ve 21:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ema5 jj, mela jsem vyvojovou vrozenou vadu - dve delohy, dva cipky. Celou tu prepazku mi odstranoval loni v srpnu. Cipky mi samo zustaly, ale jinak se to krasne podarilo odoperovat. Pri ty prilezitosti mi nasel emdometriouzu, takze jsem mela pul roku rizenej prechod a pak teprve IVF. Takze doufam, ze jsem sivsechny hruzy uz vybrala :slight_smile: :grinning:
27. zář 2013 v 10:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brsh Tak to už toho máš teda dost za sebou, fajn, že se operace povedla. Držím palce, ať teď už jde všechno hladce :wink: Takže jsi asi od začátku na nemocenské, viď?
27. zář 2013 v 19:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ema5 Tak hladky prubeh preju vsem. Ted me uplne orosilo, kdyz jsem videla ve zpravach, jak nejakej debil naboural v aute tehotnou pani :frowning2: Z toho mam hruzu, taky mi to dneska poslal do cesty nejakej priblblej dedek... Ja hodne pendluju mezi chatou, babickou a domacnosti a travim v aute dost casu a nektery lidi by vubec nemeli mit papiry. Jinak marodim az ted, od pulky zari... A ted jsem za to rada, uz me dva tydny boli v krku. Ty jsi jeste na matersky?
27. zář 2013 ve 20:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brsh zprávy jsem neviděla, stalo se jí něco? To je hrozné :(
Mateřská mi skončila před necelým rokem, ale do práce jsem se nevrátila, domluvila jsem si neplacené volno a na dohodu pracuji jinde, jen jeden den v týdnu. Chtěla bych v tom pokračovat i po porodu, pokud to půjde.
Já jsem byla pořádně nachlazená v 11 tt asi, přišlo mi, že jsem horší nachlazení snad ani nezažila, bolelo v krku taky přes 2 týdny a pomohl až bioparox (jediná lokální atb, která se mohou v těhotenství). Doufám, že jsem si to na celé těhu vybrala. U kluků jsem naopak mívala v těhotenství lepší imunitu než obvykle.
27. zář 2013 ve 20:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ema5 jí snad jen něco s rukou a o miminu nesměli mluvit, takže těžko říct...
Já si taky vyžírám takový kraviny - třeba největší střevní chřipka, co jsem kdy měla - 11 dní jsem seděla na záchodě nebo zvracela, úžasný :slight_smile: Já Bioparox nechci právě - je prej hnusnej a já jsem na ty chutě teď extra háklivá :grinning: Snad to vyležím teď za ty dva dny a bude ok. Ale válení v posteli je teda mega opruz :sunglasses:
28. zář 2013 v 18:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brsh jojo, to je fakt, je mega hnusný! Ale já měla chycené i dutiny a hodně jsem se bála propichování a tohle je právě i do nosu, tak jsem to nějak snesla.. do nosu voní hezky, ale v krku je to hnus.
No myslím, že od února budeš o nicnedělání a válení v postelí snít :grinning: Aspoň já to zažila :slight_smile: Dokonce si pamatuju krizovku, kdy jsem byla ze všeho tak hotová, že jsem si přála onemocnět a zalehnout, aby se někdo na chvíli staral o mě.. děti byly pořád nemocné, manžel se učitl na atestace, valilo se to na mě ze všech stran... Ale je fakt, že když pak je člověku blbě, tak si ani to válení neužije. Já když byla teď v těhotenství nemocná, dala mi jedna mamča tip na super film - Jak porodit a nezbláznit se (What to expect when expecting), tak jsem se na něho 2x za sebou dívala :grinning: Je super. Tak můžeš kouknout, jestli to ještě neznáš :wink:
28. zář 2013 v 19:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj maminky únorovky :slight_smile: taky čekáme to naše štěstí v únoru. Snad se nebudete zlobit.. chtěla bych se na něco zeptat. Jsem teď tedy v 22. týdnu a občas cítím takový tlak na spodek když stojím nebo chodím. Nejradši bych měla pořád nohy křížem, jelikož mám strach, že ten prcek vypadne :grinning: Stává se Vám to taky? Dneska mě to trochu vystrašilo, ale v úterý jsem byla u MUDr. a čípek byl dlouhej, tak doufám, že je vše ok. Je možný, že se jen mimčo nastele dolu a to pak tlačí? Děkuju moc za reakce.
28. zář 2013 ve 20:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ema5 To je mi jasný, s tím válením - ale co teď! Z toho ležení mě akorát bolí záda :slight_smile: No snad bude líp. Děkuju moc za tip na film, to se ráda mrknu. Stáhnu to co nevidět :slight_smile:
@klami - ahoj, to bych ti ráda pomohla, ale čekám první mimčo a tak nevím, co je normální a co ne. Spíš tady holky (zkušený maminky) Ti poradí. Ale řekla bych, že to je ok....já mám taky občas takový divný pocity a zatím je vše tak jak má :wink: Čekáš taky prvního prcka?
28. zář 2013 ve 20:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brsh jj, taky prvního :slight_smile: akorát ze všeho vyšiluju protože jsem o mrně třikrát přišla, sice hodně ze začátku, ale i tak se pořád bojím :-/
28. zář 2013 ve 21:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klami Už jsem si něco u Tebe na profilu přečetla. S tou špatnou zkušeností mě to mrzí, ale teď to dobře dopadne, neboj :wink: Už jsi přestala s tím Clexanem tedy? Já mám opačnej problém jak ty a píchám celou dobu až do konce šestinedělí.
28. zář 2013 ve 21:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brsh doufam :slight_smile: snazim se myslet pozitivne. Clexan mi uz vysadili, pristi tyden jdu na hematologii na kontrolu, tak jsem zvedava, jak na tom bude muj faktor srazlivosti c. VIII :grinning: Tobe zjistili nejakou trombo mutaci?
28. zář 2013 ve 21:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klami Jo? Já mám taky zrovna kontrolu v trombocentru :slight_smile: Mám dvě MTHFR, ty čísla si nepamatuju a Leidena, což je ten hlavní problém. Vím to asi čtyři roky, tak nějak...náhodně z genetiky
28. zář 2013 ve 21:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brsh No pekny. Me nic takoveho nenasli. Nasadili mi Clexan 0,4 preventivne, pak mi teprv vzali krev a z vysledku zjistili, ze mam hemofilii (v osmym tydnu jsem mela FVIII na 48%, normal je 100% av tehotenstvi se prej zvysuje). Jak mi tu krev naredili, tak to bylo jeste horsi, musela jsem proad lezet, krvacela jsem, tak to snizili na 0,2 az nakonec vysadili.
28. zář 2013 ve 21:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klami - to je taky zvláštní přístup, že Ti nejdřív dají injekce a pak Ti vezmou krev... no hlavně, že už to máš srovnaný. Já jsem si ze začátku neuměla to píchání představit. Teď vím, že to není nic strašnýho, ale čím je břicho větší, tím je to horší. Každý ráno si říkám, kam to píchnout :grinning: Nechce se mi přesedlat na stehna - mám z toho strach jak z první injekce :grinning:
28. zář 2013 ve 21:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brsh to úplně chápu. Mě když to tam řekla, že mi ty injekce dá, tak sjem myslela, že je to vtip :grinning: Můj brácha si píchá injekce od tří let..ale když to máš píchnout sama do sebe, je to divný. Ale pro prcka, co by ženská neudělala. Taky jsem už pak nevěděla, kam to píchat..doktorka mi pak ukázala, že nemusim přímo do břicha, ale i do boku..ze stran.. ale když to máš od začátku do konce, budeš jak řešeto celá už viď? :frowning2: Do stehna si to vůbec neumim představit. Taky mě překvapilo, že mi to nasadila hned bez výsledků. Ale říkala, že se to dělá když bereš hormony (měla jsem Utrogestan). Vysadili mi to pak všechno najednou.
28. zář 2013 ve 21:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klami Tak já jsem po IVF, takže injekcí jsem si užila trošku víc. Clexane mám asi jako bonus :grinning: :grinning: Já mám břicho dobrý docela, sem tam se mi udělá modřinka - ale to neovlivníš. Rozhodně jsem na tom líp, než když mi to píchaly sestry. to jsem byla samá modřina. Mrkni ke mně na fotky břicha. Spíš se mi dělají dost vyrážky na břiše - asi z vitamínů, desinfekce a těch těhu pásů na džínách (už jsem je ustřihla). Dneska už to jdu zapíchnout, ale jsem ráda, že se to tu pomalu rozjíždí :sunglasses:
28. zář 2013 ve 22:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek